Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Vidim ima free shipping za maske i stakla za telefon. Jel salju to uopste kao i pre ili?
 
Upravo se desilo čudo! :p :D

Neke ženine drangulije, bookmarkeri za knjige, stigli za 10 dana, i to FedEx-om, uz neku minimalnu cenu isporuke, iako je pisalo da je isporuka preko Cainiao Economy.

A pre toga, od Baseus-a, stigli dispenzer za tečni sapun/pena i kuhinjski tajmer, za samo 3 nedelje.
Ponuđena opcija slanja od Baseusa je bila free, sellers shipping metod bez tracking-a, ali je krenulo Yanwen-om sa nekim tracking-om do Turske (pratio ja na 17track), u Turskoj dobio novi broj sa RH....TR, stajao tako u Turskoj 10-ak dana, i dalje kada je krenulo, sa tim brojem išlo praćenje do mog potpisa uz track i na našoj pošti.

Dojmim se da se prodavci i posrednici trude da ipak nekako rade, i da uz sve probleme koje imaju, ipak "doture" robu do kupaca.
 
Poslednja izmena:
Nekoliko puta pokusavam i na razlicitim mestima da kupim folije za telefon i nece da prodje uplata, a ima sredstava na kartici.
7a24e30923e6c2ea1ce541297f932913.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nekoliko puta pokusavam i na razlicitim mestima da kupim folije za telefon i nece da prodje uplata, a ima sredstava na kartici.
7a24e30923e6c2ea1ce541297f932913.jpg


Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Ako ti je račun u Intesi, trenutno imaju problem, ne može da se plaća karticom i podiže sa bankomata.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Aha, Intesa je u pitanju. Tnx

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Upravo se desilo čudo! [emoji14] :D

Neke ženine drangulije, bookmarkeri za knjige, stigli za 10 dana, i to FedEx-om, uz neku minimalnu cenu isporuke, iako je pisalo da je isporuka preko Cainiao Economy.

A pre toga, od Baseus-a, stigli dispenzer za tečni sapun/pena i kuhinjski tajmer, za samo 3 nedelje.
Ponuđena opcija slanja od Baseusa je bila free, sellers shipping metod bez tracking-a, ali je krenulo Yanwen-om sa nekim tracking-om do Turske (pratio ja na 17track), u Turskoj dobio novi broj sa RH....TR, stajao tako u Turskoj 10-ak dana, i dalje kada je krenulo, sa tim brojem išlo praćenje do mog potpisa uz track i na našoj pošti.

Dojmim se da se prodavci i posrednici trude da ipak nekako rade, i da uz sve probleme koje imaju, ipak "doture" robu do kupaca.
Jel može link do tog dispenzera za sapun/penu?
 
Poslednja izmena:
Običan bilo koji tečni sapun, ali moraš da ga razrediš sa vodom, pola pola. Tako, radi jako dobro.

Mi korisitmo najčešće DM-ov, onaj što se prodaje u kesama kao refil za obične dozatore.
Ne treba uzimati najjeftinije te tečne sapune, jako isušuju ruke.
 
Ma ne vredi, ne može se više ništa kupovati na Aliju. Samo ako imate preko nekog u Hrvatskoj ili eventualno Makedoniji.
Definitivno su nas stavili na crnu listu zbog prevelikog broja neisporučenih pišiljki na vreme i povraćaja novca.
I nije to samo zbog korone, prvo je bio štrajk pošte pa onda korona i tradicionalna naša sporost, neorganizovanist i javašluk

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ja sipam pola pola.
Ako je neki dobar tečni sapun, ne treba tu nikakav glicerin.
 
Neki novi Yanwen, konkretno par prodavnica od kojih sam digao ruke zbog dhl i slicnih se vraca polako i salje free.
6e33f4878fb34b2c37e6568fae36f82b.jpg


Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Stigli mi paketi naručeni još u aprilu preko Singapura. Izgleda da je odčepilo, očekujem postepeno povratak jeftinog shippinga kao i pre korone.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
@ pjer
Gde odčepljeno, još smo na crnoj listi kod SG a to čiste magacine da ne bi plaćali Aliju jer broj pošiljke postoji 6 meseci i gasi se, ima rok trajanja. Postao problem i LV stigla pošiljka 06.08 u Rigu i odatle ni makac a Letonci još nisu ubacili taj broj u svoj sistem
 
Odcepilo se u smislu da su paketi iz aprila poceli da nam stizu. Mislim da ce u sledeca 2 meseca i Ali da nam ukine zabranu.

Tapatalk from Poco loco
 
Odcepilo se u smislu da su paketi iz aprila poceli da nam stizu. Mislim da ce u sledeca 2 meseca i Ali da nam ukine zabranu.

Tapatalk from Poco loco
Tesko veoma tesko nece bagra da prima postu. Masovno prodavci na aliju salju poruke kupcima da nasa posta nece da primi pakete i da zato ne mogu da posalju

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Aj da vidimo. I ja očekujem za mesec dva normalizaciju.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Tesko veoma tesko nece bagra da prima postu. Masovno prodavci na aliju salju poruke kupcima da nasa posta nece da primi pakete i da zato ne mogu da posalju

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Ne znam da li je to istina, ja sam pitao par prodavaca od kojih sam često kupovao i svi su mi rekli da je zbog korone ukinuto slanje u Srbiju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
@ pjer
Gde odčepljeno, još smo na crnoj listi kod SG a to čiste magacine da ne bi plaćali Aliju jer broj pošiljke postoji 6 meseci i gasi se, ima rok trajanja. Postao problem i LV stigla pošiljka 06.08 u Rigu i odatle ni makac a Letonci još nisu ubacili taj broj u svoj sistem
NIJE TAČNO da postoji "meka crna lista". Postoji samo nemogucnost nekih postanskih sluzbi da isporuce robu u neke zemlje i zato nece da je primaju.
Ne sirite dezinformacije, ne pricajte sulude teorije i mastarije.
Tesko veoma tesko nece bagra da prima postu. Masovno prodavci na aliju salju poruke kupcima da nasa posta nece da primi pakete i da zato ne mogu da posalju

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
Tu neko laze, verovatno kinezi lazu jer NJIHOVA posta ne prima pakete jer nema mogucnosti da isporuce.
Ne znam da li je to istina, ja sam pitao par prodavaca od kojih sam često kupovao i svi su mi rekli da je zbog korone ukinuto slanje u Srbiju.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ovo je jedini tacan razlog za kasnjenje i neprimanje paketa.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ladno sam našao lika koji šalje dečiju fotelju za samo 0.88 dolara. Mislio sam da je to naučna fantastika ovih dana. Određeni prodavci se snalaze ali ih je jako malo i čini se sve manje svakog dana. Pritom su sve novajlije tj. nisu provereni. Meni nije problem, kupujem od takvih već godinama jer se ne palim na kineske šatro brendove i prodavnice. Treba baš bunariti po Aliju da se nađe neki free shipping ili približno free tj. da nije DHL.

Generalni utisak je da se situacija nije popravila ni milimetar. Neko vrati povoljan shipping a drugi ga ukine. Ovi poznati prodavci drže DHL mada ih solidan broj samo napiše Do not ship to your country i rešena stvar.

Sad je ljudima stiglo brdo robe RG poštom, svi su uzeli pare nazad i seci me ako je 5% platilo ponovo. Sve trče da omoguće povoljan singapur Srbima, sapliću se.
 
NIJE TAČNO da postoji "meka crna lista". Postoji samo nemogucnost nekih postanskih sluzbi da isporuce robu u neke zemlje i zato nece da je primaju.
Ne sirite dezinformacije, ne pricajte sulude teorije i mastarije.

Tu neko laze, verovatno kinezi lazu jer NJIHOVA posta ne prima pakete jer nema mogucnosti da isporuce.


Ovo je jedini tacan razlog za kasnjenje i neprimanje paketa.
Svi vi ostali ste mnogo neozbiljni ili zlonamerni ili nesto jos gore (zdravstveno) da nema svrhe raspravljati s vama i davati vam povoda za ponovno oglasavanje...
A šta u Hrvatskoj i Makedoniji nema korone i normalan je avionski saobraćaj pa njima šalju.
Ajde Hrvatska je u EU, možda je priča drugačija, ali zašto za Makedoniju svi koji nama traže po 30 i više evra za slanje, tamo šalju besplatno.
Ne, ne prolazi ta priča da je samo zbog korone a da je naša pošta tu potpuno nedužna.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@ Zeha
Nije bukvalno crna lista pošto ti tako čitaš, SG ne šalje za Srbiju a do kada će to biti videćemo. Naša pošta je krajem maja objavila da počinju da šalju pošiljke za Singapur. Ono što trenutno prolazi jesu pisma (definisane max dimenzije i težina) dok ono što je malo teže i bez obzira što je paket veličine četvrtina pisma teško prolazi u avion a ovo što svi kukaju nema free shiping i ranije se kupovalo jeftinije sa shipingom. Izgleda da pošiljke stižu putničkim avionima jer pitanje je šta se dogadja sa kargo avionima i jako je teško provaliti da li uopšte neki sleti tokom nedelje
Malo teže stvari idu vozom jer čekam pošiljku malo težu od 200g pa imam uvid šta se dogadja a to ćihu-ćihu traje 2-3 meseca
 
Poslednja izmena:
NIJE TAČNO da postoji "meka crna lista". Postoji samo nemogucnost nekih postanskih sluzbi da isporuce robu u neke zemlje i zato nece da je primaju.
Ne sirite dezinformacije, ne pricajte sulude teorije i mastarije.

Tu neko laze, verovatno kinezi lazu jer NJIHOVA posta ne prima pakete jer nema mogucnosti da isporuce.


Ovo je jedini tacan razlog za kasnjenje i neprimanje paketa.
Svi vi ostali ste mnogo neozbiljni ili zlonamerni ili nesto jos gore (zdravstveno) da nema svrhe raspravljati s vama i davati vam povoda za ponovno oglasavanje...
Evo ti je lista, nije važno dal je crna ili bela, već da je spisak zemalja gde NE ŠALJU pakete:
https://www.singpost.com/covid-19-updates/international-post-parcel-services-updates


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
A ko kaze da u HR salju SG postom?
Objasnjavao sam ranije, to sto Aliexpress standard shipping za nas ide preko SG posta, ne znaci da tako ide i za HR.
 
Nije ni za nas uvek preko SG ali nekima ne vredi objašnjavati.
 
Danas mi poslali neki smartwatch preko CNE Express-a, prvi put cujem posle 7 godina kupovine.

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Meni danas poslato prvi put preko dhl ecommerc asia jako zanimljivo koliko vidim to ide direkt za DE pa ka nama iz DE ali nije sa AE vec sam kupio na ebayu ali nebitno poenta je da hocu da kazem da se Kinezi koji hoce snalaze da ispostuju kupce sa nasih prostora kako bi na ovaj ili onaj nacin dopremili posiljku.
Broj sam proverio na DHL sajtu i radi lepo i pise iz Zensena za Srbiju Beograd, to je prvi jutrosnji status tj ubacen je broj u sistem jer sam juce popodne to kupio pa cu da vidim kojom brzinom ce to ici ubuduce cak sam dobio i jos jedan UV.....DE broj verovatno kad dodje u DE da cu preko njega isto moci da ga pratim inace taj servis im se zove packet internacional standard, meni je bio free shipping cak imaju i podrsku na hrvatskom jeziku.
U principu nema veze sa AE ali sam se samo nadovezao na predhodni post kao novi nacin slanja poste iz Kine ka nama jer ne videh da je iko prijavio da mu je ista slato dhl ecommerc-om, da ne bude zabune zna da to nije dhl express i znam da nece stici za 7 dana(jer imam iskustva sa dhl expressom tako da znam razliku da ovo nije brza posta) ali da ce max skratiti putovanje posiljke jer direktno ide do najveceg haba u Evropi za posiljke pa odatle za Srbiju nadam se direktno posto dosta letova ima iz Frankfurta za Srbiju svakako brze nego preko LV to dok stigne u Srbiju je da se otelis jednu takvu cekam ravno 60 dana a kao stigla tamo za 7 dana, ovo bi zaista trebalo biti brze.
Videcemo.
 
Vrh Dno