Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Proveri devizni racun. Nemoguce da za mesec dana ne vrate pare...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Koliko ja znam, pare se vraćaju na karticu, ne na račun. Aliexpress nema tvoj račun.
Ukoliko je kartica istekla ili ugašena, banka stavlja novac na neki privremeni račun.

Ali možda i grešim.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Ovde stoji da novac ide na karticu po njenom broju, ne po broju računa...
354af93264a93308d49796cab4f93879.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Gresite, sve kartice se vezuju za broj racuna. Vama novac stoji na racunu a ne na kartici, tako da se novac vraca na racun. To sto pise broj kartice je cisto da znate na kom racunu vam se vraca novac jer neko ima i po par kartica raznih banaka.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Gresite, sve kartice se vezuju za broj racuna. Vama novac stoji na racunu a ne na kartici, tako da se novac vraca na racun. To sto pise broj kartice je cisto da znate na kom racunu vam se vraca novac jer neko ima i po par kartica raznih banaka.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
Aliexpress kada vraća novac vraća ga na broj kartice a ne na račun koji je vezan za tu karticu.
Problem je što ta kartica pod tim brojem više ne postoji.
Pare se naravno neće izgubiti. To će banka rešiti,ali treba im se obratiti.

Sent from my SM-A605FN using Tapatalk
 
Apsolutno ne, novac se vraca na racun. Vise puta mi se desilo da kartica istekne ili je izgubim i novac legne na racun bez ikakvog problema, mislim na refund sa ally.

Ako ne verujete probajte kad sledeci put odete do banke da uplatite novac na svoj racun ali im dajte samo broj kartice pa pogledajte njihovu reakciju [emoji41]

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Svaka kartica je vezana za neki račun, tako da pare ležu na račun.
Meni je refund odobren 28.05. ali je moguće da sredstva nisu legla na račun jer je kartica kojom je plaćeno u međuvremenu ugašena.
 
Prezvskana teme sto puta. Pare se uvek vracaju na racun a ne na karticu, i bez obzira da li placate sa dinarskog racuna tj da vam kartica povlaci dinare prilikom placanja pa posle banka odradi konverziju, refaund se uvek vraca na devizni racun. Tako sam i ja pre par godina cekao pare na dinarskom racunu dok slucajno posle par dana nisam pogledao devizni da su tamo pare legle..

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Svaka kartica je vezana za neki račun, tako da pare ležu na račun.
Meni je refund odobren 28.05. ali je moguće da sredstva nisu legla na račun jer je kartica kojom je plaćeno u međuvremenu ugašena.

Javi se banci u kojoj imas racun, ja sam imao slican problem i resili su ga.
 
Kad mi se vraca refund onda stize na pripejd karticu. Ako mi je kartica istekla onda stize na TR.
A ako mislite da vam nije stigao refund moze da bude da je stornirano (tako mi je objasnjeno u banci) i da iako ne vidim preko web-a pare su tu, ali nema traga...
 

Prilozi

  • ewqeq.png
    ewqeq.png
    64.9 KB · Pregleda: 178
Ako se dobro secam, kad se salje dhl-om sve sto je za carinjenje ce biti od strane dhč-a i za troskove spedicije, takod a dobro obratite paznju kad u doba korone narucujete robu a isporuka ide preko dhl.
E kome treba platice i postarinu paprenu i spediciju cesto jos skuplju, porez, carinu... kome ne treba manite se kupovine dok se stanje u slanju posiljki ne pormeni.

A zasto bi onaj drug "nadoknadjivao" kinezu?
Jesi ti trazio dhl ili je kinez sam odlucio da ide dhl-om?

Ti nisi trazio dhl i nemoj primiti paket ako ti se ne placa oko 4-5krsd, paket se vrati za Kinu a ti trazis refund.
Razlog, nije isporucen, eventualno da napises da je prodavac samovoljno poslao dhl-om sto je povecalo tvoje troskove zbog spedicije koje nisi bio voljan placati, a da li ce i koliko ta druga varijanta da "drzi vodu" je pitanje...
Ja im ne bi nista nadoknadjivao ako nisi trazio dhl, mada je moguce da je dhl bio jedina mogucnost da se poslaje i da stvarno dodje.
Da li si ti znao kako se salje paket, da li si znao kolika je postarina i da li je pisalo da je dhl?
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne, novac se vraca na racun. Vise puta mi se desilo da kartica istekne ili je izgubim i novac legne na racun bez ikakvog problema, mislim na refund sa ally.

Ako ne verujete probajte kad sledeci put odete do banke da uplatite novac na svoj racun ali im dajte samo broj kartice pa pogledajte njihovu reakciju [emoji41]

To znači da banka odrađuje svoj posao. Aliexpress uplaćuje nazad na karticu, oni nemaju naš broj tekućeg računa, niti se na isti može uplaćivati iz inostranstva.
 
To znači da banka odrađuje svoj posao. Aliexpress uplaćuje nazad na karticu, oni nemaju naš broj tekućeg računa, niti se na isti može uplaćivati iz inostranstva.
Nisi u pravu, ne može da se uplati na karticu jer je kartica obična plastika sa brojem. Svaka kartica je vezana za neki račun i uplate i isplate idu na i sa računa. Aliexpress uplaćuje na osnovu broja kartice a banka rasknjižava uplatu na račun za koji je vezana kartica.
 
Nisi u pravu, ne može da se uplati na karticu jer je kartica obična plastika sa brojem. Svaka kartica je vezana za neki račun i uplate i isplate idu na i sa računa. Aliexpress uplaćuje na osnovu broja kartice a banka rasknjižava uplatu na račun za koji je vezana kartica.

Kartica nije obična plastika sa brojem. Taj broj je povezan sa Visom i tvojim računom u banci.
Aliexpress uplaćuje na broj sa kartice a banka to proknjižava na tvoj interni tekući, devizni kojigod račun.

Poenta cele priče je da se u slučaju gašenja kartica, u slučaju povrata novca isti se ne gubi.
 
Kartica nije obična plastika sa brojem. Taj broj je povezan sa Visom i tvojim računom u banci.
Aliexpress uplaćuje na broj sa kartice a banka to proknjižava na tvoj interni tekući, devizni kojigod račun.

Poenta cele priče je da se u slučaju gašenja kartica, u slučaju povrata novca isti se ne gubi.
Pa na ovo sam i mislio, upravo tako funkcioniše. Moguće da nisam dobro razumeo tvoj prethodni post
 
Hoću da naručim kod druga u Nemačku da mi stigne paket. Samo treba da dodam njegovu adresu, ime prezime, broj telefona i platim mojom karticom i to je to?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li vi stvarno mislite da Ali ne zna nase brojeve racuna? Pa kako mislite da njima legne novac? Sa naseg racuna na njihov racun, uvidom u transakciju oni tacno znaju odakle je dosla uplata iz koje zemlje, banke itd. Nemam previse iskustva niti sam duboko zalazio u ta sitna crevca ali ste me podenuli, kontaktiracu neke ljude pa cu vam preneti informacije.

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 pomoću Tapatoka
 
Da li pošiljke idu ako je adresa u Nemačkoj?

Da li to menja nešto ili je ista stvar i kod njih?
 
Ne znam da li idu brže ili sporije do Nemačke u ovoj situaciji, ali poštarina je barem normalna [emoji4]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U nemacku se salje normalno osim sto su moguca kasnjenja..Kljuc je Sing post Srbija i mnoge zemlje su suspendovane za prevoz prosto situacija i sa Kinom i drugim zemljama..Ne verujem da ce biti omogucen shipping za Srbiju duzi period..
 
Znam da je bilo više puta, ali na 944 strane teme ne nalazim odgovor.
Artikl poručen u februaru, zaglavio se 16.3. u HK i prodavac više neće da produži protection. Noćas je isteklo vreme, pa više nemam "confirm good received" taster. Kako sada da otvorim dispute, da bih dobio novac nazad?
 
Otvori iz browsera lakše ćeš se snaći.

Imaš dve nedelje nakon isteka vremena.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa nije ti valjda proslo 15 dana od isteka purchase protection? Ako jeste, bojim se da si propustio priliku da otvoris dispute.

Ako nije proslo 15 dana, tamo gde ti pise order ID, klikni na view detal, tu ces naci dispute.
 
Poslednja izmena:
Aha, tu se zavukao. Danas počinje da teće tih 15 dana.
Do sada sam 10ak putao kupvoao od njih i Kinez je napisao "do sada si više puta kupovao od nas, nadam se da nam veruješ" i ponudio vraćanje para preko PayPal.

Sad gleadm, broj se prikazuje samo još na Ninja portalu. Svi ostali kažu da je broj nepsotojeći ili da je expired. Uključujući i SG tracking.

Problem mi je što na celom prokletom AE baš-baš taj proizvod prodaju 2 prodavnice i jedni nose naziv brenda, a drugi naziv brenda official store. Cene im se malo razlikuju, ali verujem da je isti prodavac.
Ako me blacklistuje, neću imati više gde da kupim proizvod. Na E-bay ga nema. SAčekaću da prođe vikenda, da vidim šta će da odgovori, pa odlučujem šta dalje. Vrednost je 18$. Nije mnogo, ali nije ni za bacanje. Ko zna kada će SG da proradi.
 
Nazad
Vrh Dno