Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Fora je što ljudi nemaju šta da rade pa igraju igrice na aliju, navataju 250 kupona i popusta onda spuste cenu na nivo koji ni IT gajevci aliexpresa nisu mogli da predvide i naravno da im se ne odustaje od porudžbine :d
Nikada ih nisam igrao, mozda bi trebao da pocnem :)

Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
Meni sa ali stiglo 2 paketa sa pocetka marta, manje od 60dana. 1 ispario, nisu produzili, vratili pare.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Pisali smo vec 100 puta o kuponima i popustima

Evo ako neko hoce da odigra

s.click.aliexpress****

pa kacite i svoje pozivnice

k1.jpg

:D:-devil-:

k2.jpg

EDIT : gotovo :D - kacite svoje linkove
 
Poslednja izmena:
@sasa022 jao kako uvek kasno uđem [emoji19] pu al sam loš 0,32$


#MoneyGun I've won US $0.32 so far playing Coupon Pals. Join me to win up to US $16.00!
https://a.aliexpress.com/_d9mroq5
Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
@ Consi

Ako igras sam i odmah pokupis kupon dobijas 1,92-0,32 ili 5,88-0,98$

U kombinacijama sa vise igraca mogu da se osvoje kuponi kakve sam pokazao.


Ne uspeva bas svaki put - rezultat ostvaren kada sam ostavio link

bfc.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja kad god sam igrao te igrice ili skupljao kupone koji "izlete" ni jedan jedini nisam mogao da ih primenim!
Odem na kupovinu, izaberem onu opciju da primeni kupone i tu nikad ničega nije bilo, ma 10 centi da mi spuste nema šanse.
Priznajem, pročitao sam samo predgovor prve knjige o kupon kodovima a drugu i treću knjigu nisam ni pipnuo.
Uglavnom, ne gubim više ni sekund na to.
 
Sto se tice tih kupona koliko sam ja skonto dobri su samo oni Alliexpress globalni bez time limita al taj sam dobio samo jednom ja mislim, ostalo je sve prevara

Jer su ovo zbog korono poludeli sa cenama shippinga, ce se unormale skoro ili sta?
 
Ako igras sam i odmah pokupis kupon dobijas 1,92-0,32 ili 5,88-0,98$

U kombinacijama sa vise igraca mogu da se osvoje kuponi kakve sam pokazao.


Ne uspeva bas svaki put - rezultat ostvaren kada sam ostavio link

Pogledajte prilog 284847

Pre dva meseca je sa Coupon Pals moglo lepo da se uštedi, ali sada daju kupon u odnosu 1:6 (ređe 1:4) u svakoj varijanti, osim u par specifičnih varijanti koje više uopšte nije lako postići. Plus što svaka od tih povoljnih varijanti uključuje korišćenje novoregistrovanog naloga. Ako imate nekog u kući za registraciju to je dobro i može da se iskoristi, u suprotnom mora da se pravi lažni nalog, što zahteva ekstra obazrivost, jer naravno da AliExpress nije lud za lažnim nalozima.
 
Šta se dešava ima li neko predstavu, poslednjih dana je gotovo nemoguće naći na aliexpresu prodavca koji šalje običnom poštom pošiljke u Srbiju. Uglavnom ako šalju moguće je samo preko DHL ili premium shippinga aliexpressa koji je neka varijanta DHL, znači i jedno i drugo skupo i neprimenjivo osim za slanje organa ;-)
Možda je moguće naći neki jeftiniji proizvod da je cena sa poštarinom ok, naprimer kao maske za telefon koje su i sa poštarinom povoljne. Sve drugo je nemoguće naručiti, da li neko zna o ćemu su radi?

Meni je Lenovo prodavac sa aliexpresa odgovorio da pošta srbije ne prima pošiljke iz Kine i da zato ne funkcioniše, pošta negira to, odnosno pravi se naivna.
 
Bukvalno prelistaj poslednje dve-tri strane teme :)
 
Sta ovo znaci posto jos nisam nista porucivao?

 
Ako poručiš a ne isporuče ti do 12/07 dobićeš pare nazad.

Ja sam naručivao sa takvom napomenom i natezanje oko povrata je isto kao i kod ostalih porudžbina.
 
Ako poručiš a ne isporuče ti do 12/07 dobićeš pare nazad.

Ja sam naručivao sa takvom napomenom i natezanje oko povrata je isto kao i kod ostalih porudžbina.

Hvala.

Nasao sam ovaj SanDisk 128GB za 24$ pa rekoh da pitam ovo za isporuku.

 
Jer su ovo zbog korono poludeli sa cenama shippinga, ce se unormale skoro ili sta?

Šta se dešava ima li neko predstavu, poslednjih dana je gotovo nemoguće naći na aliexpresu prodavca koji šalje običnom poštom pošiljke u Srbiju. Uglavnom ako šalju moguće je samo preko DHL ili premium shippinga aliexpressa koji je neka varijanta DHL, znači i jedno i drugo skupo i neprimenjivo osim za slanje organa ;-)
Možda je moguće naći neki jeftiniji proizvod da je cena sa poštarinom ok, naprimer kao maske za telefon koje su i sa poštarinom povoljne. Sve drugo je nemoguće naručiti, da li neko zna o ćemu su radi?

Ispratite malo temu unazad, razglabali smo pre samo par strana.

Od 30.04, HK, CH i SG pošte ne šalju porudžbine u brojne zemlje, uključujući i Srbiju. Uglavnom zbog Korone, prekida vazdušnog saobraćaja i ko zna šta još. Kažu da je privremeno.
I po kineskim magacinima i polaznim terminalima se nagomilala ogromna količina neisporučene robe.

Meni neke porudžbine od početka marta još stoje u Kini. Nisu ni krenule.

Ne treba ništa poručivati dok se situacija ne stabilizuje.

Mada, ja poručio juče neke pipalice za instrument, roba sve sa šipingom ukupno 2.5€. Piše da ide preko NL pošte.
Baš da vidim da li će stići.
I ako ne stigne, neću pokretati dispute.
 
Poslednja izmena:
I ja sam juče poručio neki daljinski za tv, isto NL pošta. Videćemo.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja sam pitao našu poštu, oni su nešto bezveze lakonski odgovorili nevezano, a povod je ta situacija i odgovor od jednog prodavca sa aliexpresa da Pošta Srbije ne prima pošiljke. ?!?!
Istovremeno recimo za neke zemlje regiona Albaniju, Makedoniju itd svw stoji i dalje po starom, bez poštarine ili ona neka minimalna kroz Alixpress standard shipping kako je bilo i za Srbiju pre samo nekog vremena.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Idu pošiljke preko NL pošte, all usporeno. Ja imam jednu poručenu sad u toku virusa i juče je iz Holandije krenuo ka Srbiji. 10.aprila poručeno, trebalo je dosta vremena da izađe iz Kine, nakon toga relativno brzo.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Ispratite malo temu unazad, razglabali smo pre samo par strana.

Od 30.04, HK, CH i SG pošte ne šalju porudžbine u brojne zemlje, uključujući i Srbiju. Uglavnom zbog Korone, prekida vazdušnog saobraćaja i ko zna šta još. Kažu da je privremeno.
I po kineskim magacinima i polaznim terminalima se nagomilala ogromna količina neisporučene robe.

Meni neke porudžbine od početka marta još stoje u Kini. Nisu ni krenule.

Ne treba ništa poručivati dok se situacija ne stabilizuje.

Mada, ja poručio juče neke pipalice za instrument, roba sve sa šipingom ukupno 2.5€. Piše da ide preko NL pošte.
Baš da vidim da li će stići.
I ako ne stigne, neću pokretati dispute.
Nije stvar dal oćeš ili nećeš da poručuješ nego ne možeš, većina robe ili nema šiping za Srbiju ili su opcije preskupi DHL i Aliexpres premium shipping koji je kineska varijanta DHLa

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Idu pošiljke preko NL pošte, all usporeno. Ja imam jednu poručenu sad u toku virusa i juče je iz Holandije krenuo ka Srbiji. 10.aprila poručeno, trebalo je dosta vremena da izađe iz Kine, nakon toga relativno brzo.
Ide preko NL pošte, AKO trgovac ima opciju slanja preko NL. A većina ih nema.


Nije stvar dal oćeš ili nećeš da poručuješ nego ne možeš, većina robe ili nema šiping za Srbiju ili su opcije preskupi DHL i Aliexpres premium shipping koji je kineska varijanta DHLa
Tu i tamo, poneki prodavac, ima NL poštu, ima onaj Cainiao i ima još neki koji radi. Ako trgovac ima njih kao opciju, možeš da poručiš. Kada i da li će to stići, videćemo.
Ugašeni su Aliexpress standard shipping, CH, SG i HK ponude, koji kod 99% trgovaca jesu bili opcija za jeftino ili free slanje.

A smatram da ni te opcije koje još rade ne treba forsirati, jer ako bude problema sa logistikom, i njih će ugasiti, a kada jednom ugase, procedura da se opet pokrenu može da se otegne.
Recimo, ako NL posrednik vidi da prema Srbiji ima prblem sa isporukom, može da kaže bye bye...

I dalje, ako se Srbija posebno istakne kao problematična, može se desiti da trajno dođemo na black listu.

...mada eto, i ja malo 'erem, baš ja napravio dve porudžbine pre par dana. Jedna NL i jedna Cainiao. :p
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, ja sam dao komentar samo pošto tebi paket ide preko NL pošte, da znaš da se kreću paketi sasvim solidno s obzirom na situaciju.

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Imam 6 pošiljki, dve registrovane na SG, 3 Cainiao, 1 NL. Ove dve singapurske naručene neposredno pre ovog sa shippingom preuzeo Cainiao. Sve su u statusu hand over to airline. Videćemo šta će biti.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Baš mi loše ide ovo pucanje [emoji16]


#MoneyGun I've won US $0.98 so far playing Coupon Pals. Join me to win up to US $16.00!
https://a.aliexpress.com/_BfiWEtxb

Poslato sa PRA-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Stigao juce paket narucen 27 marta. Postar ga ubacio u sanduce. Latvia post pise na paketu.
 
Koju da odaberem?
b8bf2202267ac7e01a0e6ab0c963b7ff.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Porucila sam nesto pre 10 dana tj. pre nego sto se shipping povecao...danas mi pise da je paket poslat preko TNT-a i da je Estimated delivery od 06. do 14. maja. Kada sam porucivala shipping je bio 2-3e i nije bio TNT, a sada je 44e...ne znam hoce li mi naplatiti nesto kada stigne (ako stigne tako brzo)?
 
Porucila sam nesto pre 10 dana tj. pre nego sto se shipping povecao...danas mi pise da je paket poslat preko TNT-a i da je Estimated delivery od 06. do 14. maja. Kada sam porucivala shipping je bio 2-3e i nije bio TNT, a sada je 44e...ne znam hoce li mi naplatiti nesto kada stigne (ako stigne tako brzo)?

Nema dodatnih naplata od strane Ali-ja.
Možeš strahovati samo od naše carine, njihove "stručne procene" po nekada znaju da budu urnebesne.
 
Nazad
Vrh Dno