Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Da li znamo šta je AliExpress Premium Shipping? Jel ima neko pravilo ili...?
SG mi je za taj porizvod bio 2-3$, TNT oko 45, a sada imam samo AliExpress Premium Shipping i cena je 39$.
Za TNT mi je za više komada množio i poštarinu, ovde mi za više komada ne menja poštarinu.

Estimated Delivery: 7-15 days, ali Moneyback je 90 dana. Ako do naše carine stigne za 15 dana, nije mi problem da platim 39, ali nešto mi je Kinez sumnjiv.
 
Porucila sam nesto pre 10 dana tj. pre nego sto se shipping povecao...danas mi pise da je paket poslat preko TNT-a i da je Estimated delivery od 06. do 14. maja. Kada sam porucivala shipping je bio 2-3e i nije bio TNT, a sada je 44e...ne znam hoce li mi naplatiti nesto kada stigne (ako stigne tako brzo)?

Ako pod tim "nešto" smatraš našu carinu, ja sam plaćao carinu i za pošiljke od 12€ i čekao mesec dana da je ocarine.
Sad je čekanje trenutno samo par dana. Poslednje što mi je pristiglo je ocarinjeno i isporučeno u roku od 5 dana. Izgleda se gužva rasčistila.
 
Po ovim cenama kurirskih službi, dok ne proradi redovna pošta isplati se naručivati samo organe za presadjivanje [emoji12].

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Znamo[emoji6]

For premium shipping, AliExpress sellers usually use DHL, FedEx, UPS or TNT depending on your location. AliExpress Premium Shipping are fast, expensive (sometimes FREE) and trackable outside China. If you want your order delivered within 15 days, use AliExpress premium (DHL, FedEx or UPS) option.


Licno iskustvo jednom narucio poslali UPS stiglo za 7 dana.

Sa TNT, UPS I FedEx sarađujem kao pravno lice. Tu nema problema. Kad god sam naručivao nešto kao fizičko lice, baš su mi komplikovali.
Poslednji put preko UPS mi Kinez pošalje neke uzorke, on plati UPS i ja mu kažem da pošalje na ime, računam, biće mi jednostavnije. Vrednost uzoraka oko 2$.
UPS me je zamlaćivao nekoliko dana, kao ne smeju da ulože predmet za proizvod moji nisam platio, a unutra je samo transportni list. Onda falsifikovali fakturu, napisali da je transport 20, vrednost 2,for customs purpose only i naplatili mi špediciju i PDV na ta dva dolara.
 
Šta se dešava ima li neko predstavu, poslednjih dana je gotovo nemoguće naći na aliexpresu prodavca koji šalje običnom poštom pošiljke u Srbiju. Uglavnom ako šalju moguće je samo preko DHL ili premium shippinga aliexpressa koji je neka varijanta DHL, znači i jedno i drugo skupo i neprimenjivo osim za slanje organa ;-)
Možda je moguće naći neki jeftiniji proizvod da je cena sa poštarinom ok, naprimer kao maske za telefon koje su i sa poštarinom povoljne. Sve drugo je nemoguće naručiti, da li neko zna o ćemu su radi?

Meni je Lenovo prodavac sa aliexpresa odgovorio da pošta srbije ne prima pošiljke iz Kine i da zato ne funkcioniše, pošta negira to, odnosno pravi se naivna.

Srpska posta su lopovi koji nam ne donose robu koju smo narucili od Aliexpresa. Meni su tvrdili da Kinezi nisu poslali robu, a onda sam ih uhvaio na tragacu da su kobajagi dali nekom n.n. licu na Vozdovcu, a ja sam na Starom Gradu. Kad sam ih pitao sto su mogu robu kobajagi isporucili nekom desetom, odgovor je bio da su oni robu isporucili, a ja da se zalim Kinezima. Sve ovo sto pisem imam snimljeno. Kinezi videvsi da nas narod ne dobija robu naglo su skocili sa cenom isporuke, a zadnjih nedelju dana se stalno srecem, da se roba ne salje za Srbiju ! Normalno da nisu svi lopovi u posti, ali dok ove koji su lopovi ne pohapse, sa punim pravom tvrdim da je posta Srbije lopovska.
 
Da sam Kinez ni ja nam ne bih slao. Pošiljke stoje ko zna koliko na carini/pošti, rokovi prolaze, kupci otvaraju dispute koji se rešava na štetu prodavca koji često nije kriv. Nema puno poštenih koji će nakon toga prodavcu ipak platiti kad mu konačno stigne roba.
 
Srpska posta su lopovi koji nam ne donose robu koju smo narucili od Aliexpresa. Meni su tvrdili da Kinezi nisu poslali robu, a onda sam ih uhvaio na tragacu da su kobajagi dali nekom n.n. licu na Vozdovcu, a ja sam na Starom Gradu. Kad sam ih pitao sto su mogu robu kobajagi isporucili nekom desetom, odgovor je bio da su oni robu isporucili, a ja da se zalim Kinezima. Sve ovo sto pisem imam snimljeno. Kinezi videvsi da nas narod ne dobija robu naglo su skocili sa cenom isporuke, a zadnjih nedelju dana se stalno srecem, da se roba ne salje za Srbiju ! Normalno da nisu svi lopovi u posti, ali dok ove koji su lopovi ne pohapse, sa punim pravom tvrdim da je posta Srbije lopovska.
Koji alat si koristio za praćenje pošiljke?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Srpska posta su lopovi koji nam ne donose robu koju smo narucili od Aliexpresa. Meni su tvrdili da Kinezi nisu poslali robu, a onda sam ih uhvaio na tragacu da su kobajagi dali nekom n.n. licu na Vozdovcu, a ja sam na Starom Gradu. Kad sam ih pitao sto su mogu robu kobajagi isporucili nekom desetom, odgovor je bio da su oni robu isporucili, a ja da se zalim Kinezima. Sve ovo sto pisem imam snimljeno. Kinezi videvsi da nas narod ne dobija robu naglo su skocili sa cenom isporuke, a zadnjih nedelju dana se stalno srecem, da se roba ne salje za Srbiju ! Normalno da nisu svi lopovi u posti, ali dok ove koji su lopovi ne pohapse, sa punim pravom tvrdim da je posta Srbije lopovska.

Pre će biti da ti je prodavac dao lažni broj za praćenje. To se dešava vrlo često kad im ne odgovara da ti nešto stvarno pošalju. Pogotovo još ako te zamole da otkažeš porudžbinu, a ti nećeš, računaj na ovakav ishod.
Šanse da naša pošta greškom uruči preporučenu pošiljku nekom drugom primaocu su ekstremno male, da ne kažem nikakve.
Što naravno ne znači da naša Pošta sve dobro radi, ali ovaj primer ti nije dobar.
 
E fed ex isto dere sa spedicijama carinama i glupostima, narucio kod kineza "via China Post Air Parcel" i to bas trazio jer sam hteo da izbegnem DHL i spedicuju, al vidim da u trakeru sad pise fed ex, sam osudjen na propast ili sta?
 
Srpska posta su lopovi koji nam ne donose robu koju smo narucili od Aliexpresa. Meni su tvrdili da Kinezi nisu poslali robu, a onda sam ih uhvaio na tragacu da su kobajagi dali nekom n.n. licu na Vozdovcu, a ja sam na Starom Gradu. Kad sam ih pitao sto su mogu robu kobajagi isporucili nekom desetom, odgovor je bio da su oni robu isporucili, a ja da se zalim Kinezima. Sve ovo sto pisem imam snimljeno. Kinezi videvsi da nas narod ne dobija robu naglo su skocili sa cenom isporuke, a zadnjih nedelju dana se stalno srecem, da se roba ne salje za Srbiju ! Normalno da nisu svi lopovi u posti, ali dok ove koji su lopovi ne pohapse, sa punim pravom tvrdim da je posta Srbije lopovska.

2x sam imao slučaj da je po tracking broju, moja porudžbina isporučena nekom drugom, na neko drugo ime i adresu.

Ovo se događa kada Kinez pošalje lažni tracking broj. Događa se vrlo često, pogotovo kada kupujemo od Kineza koji imaju fake prodavnice, sa malim brojem ostvarenih prodaja, ili čak bez njih.

Naša pošta jeste srnj, ali ako je uz tracking broj upisano da je primalac taj i taj na toj i toj adresi, ne postoji način da se izmeni ime i adresa primaoca. Ono što je Kinez uneo u sistem kao primaoca uz tracking, to se prenosi kroz sistem sve do konačne isporuke. Naša pošta može podžbinu namenjenu Peri Periću dati u u ruke Đoki Đokiću, i uneti u sistem da je pošiljka delivered, ali ne može u sistemu promeniti ime primaoca koje vidiš na sajtu pošte kada je pošiljka delivered. Dakle, uvek će pisati da je primaoc bio Pera Perić.

Ako si poručio nešto i uneo da si ti primalac Pera na adresi Laza, dobiješ tracking, a onda vidiš da je taj tracking isporučen Đoki na adresi Žika, znači da je neka pošiljka druga ko zna koja pošiljka zaista otišla Đoki, a da je Kinez taj isti tracking kao lažan poslao tebi, da bi pred Ali-jem fake-ovao da je pošiljku zaista poslao. Piši dispute Ali-ju, i daj screenshot tvoje porudžine sa tracking-om gde se vide tvoji podaci, i screenshot istog tracking-a na našoj pošti gde se vidi da je taj tracking broj isporučen na drugo ime i adresu.

Takav dispute je meni Ali 2x uvažio, a trgovac je uklonjen sa Ali-ja.

Da ponovim, ovo se ne događa sa ozbilnim trgovcima, već uglavnom sa onima što se zovu YuanHun242865, budu najjeftiniji, imaju malo ostvarenih porudžbina i bla.bla.bla...
 
Poslednja izmena:
E fed ex isto dere sa spedicijama carinama i glupostima, narucio kod kineza "via China Post Air Parcel" i to bas trazio jer sam hteo da izbegnem DHL i spedicuju, al vidim da u trakeru sad pise fed ex, sam osudjen na propast ili sta?

Šta god pisalo u tracker-u, one pare si kliknuo da ćeš platiti, to ćeš i platiti. Tj. platio si prilikom porudžbine.

Mož' biti da su uslovi isporuke promenjeni pre nego je trgovac poslao porudžbinu, i on sada mora da šalje skupljim carrierom, da ne bi imao penal zbog primljene a ne isporučene porudžbine.
Ovo je na njegovu štetu, ali mu se vrv više isplati da tih nekoliko porudžbina zatvori uz taj gubotak, nego da gomila negativne reputacije.
Vidi da li isti tgovac i dalje ima iste uslove isporuke za nove porudžbine.
 
Pojedini poštari ne donose namerno ove sitnije pakete (stakla, futrole). Pojedini. Za jednog znam pouzdano.
 
Narucio sam neki usb c - usb c kabl, besplatna isporuka ali samo na komad, kada sam probao dva komada jedina opcija je bila 35 evra isporuka.
 
Ja sam zatecen pa imam pitanje.
Narucio sitnicu od 2.8 evra 6.maja i sad vidim da su mi poslali DHLom vec je stiglo u Beograd.
Pitanje je koliko moze da me kosta DHL usluga, carinjenje i njihova tarifa?
Na strani prodavca pisalo free shiping Cainiao super ecenomy global, i imaju u ponudi DHL al je shiping skup.
 
Ja koliko sam video ispod 40 dolara nema DHL. Piši ti lepo prodavcu, nećeš da plaćaš stvar cca 3 evra a DHL 40 dolara ili kolko već.
 
Ako nisi platio poštarinu teško da su pi poslali DHL-om, od vrednosti pošiljke zavisi kolike su dažbine i da li ih ima ukoliko stvarno bude DHL

Sent from my Mi MIX 3
 
Istina, ali nadam se da nije pogrešio u odabiru pa izabrao DHL. Jeste to odlična stvar ali preko 200-300 dolara da ne čekaš dugo ali i na to plaćaš dažbine.
 
Pa nisam mogao da pogresim i da odaberem DHL jer on kosta 66 evra.
Nije mi sad problem da platim pdv i nesto ali jel ima neka naplata njihove spedicije koja ako je visoka ne isplati se na ovako sitnu stvar.
Poslato je 7.maja vec je u BG a isporuka sutra,proverio po trackingu.
 
Ako nisi platio poštarinu pri kupovini nećeš platiti ni pri preuzimanju. Da li je TB od DHLa ili ne?

Sent from my Mi MIX 3
 
To i meni palo na pamet posto prodavac ima 95%pozitivnih rekoh da nije fake broj. Nikad nisam primao preko dhla pa videh one brojeve. Ali kad ukucas dhl i u pretrazi ubacis tracking stvarno pokaze,jedino da je neko iz srbije narucio kod istog prodavca u slicno vreme pa nam daje isti broj.
Bas mi nije jasno ovako je prodavac na gubitku dhl nije dzabe.
 
Zove dhl kad treba da se plati usluga špedicije od valjda 3500din, pa da potvrde sa tobon, tako da ne bi trebalo ništa da platiš sad.
 
Kontaktirao sam danas prodavca cisto da li ima neku informaciju kada ce ovo ludilo od cena za isporuke prestati. Bas ohrabrujuce hm
37c74f4f1c732b0e34544748eda2a974.jpg


Sent from my moto x4 using Tapatalk
 
E fed ex isto dere sa spedicijama carinama i glupostima, narucio kod kineza "via China Post Air Parcel" i to bas trazio jer sam hteo da izbegnem DHL i spedicuju, al vidim da u trakeru sad pise fed ex, sam osudjen na propast ili sta?

Da li mozes da odbijes prijem posiljke, oni je vrate a ti trazis povrat para?
Tu kinez gubi pare (i treba jer je poslao fedex umesto postom na tvoj izbor), ti vreme i potrebnu robu ali ne gubis na troskovima spedicije i carine...
 
Ali treba da zatvori radnje kada nicemu ne sluze...

dear friend, thanks for your order, but i am very sorry to tell you that the product can't be shipped to your home becuase of the COVID-19 virus,
please concel the order and ask the money refund, when you concel the order, please choose other reasons. thanks!
 
Nazad
Vrh Dno