Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Ako bih uzeo ruter koji je sada snižen sa 50 na 30$, kolko bi me izasle dazbine ovde kad stigne, ili ih ne bi ni bilo?
 
Upravo sam hteo da pitam u vezi led sijalica, ali za auto. Potrebne su mi H4 duga/kratka...
Koja je razlika između ovih sa hlađenjem (ventilator) i bez njega? Osim što u komentarima se može naći da ponekad može doći do smetnji na radiju.

Ako može i neka preporuka. Zapale su mi za oko ove od NOVSIGHT store. Može odgovor ovde ili kroz poruke... Ili ako ima posebna tema dajte link

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
Ja sam kupio od Novisight-a H7, ali ih nisam montirao. Samo sam je isprobao dal radi.
https://s.click.aliexpress.com/e/ch40KqJA
Sija kao blesava, ali nisam je stavljao u far da vidim kako osvetljava.
 
Ali je ovaj put neočekivano darežljiv, za kupovine do 100$ gomila kupova i kodova.

Treba obratiti paznju i koristiti aplikacije koje prate kretanje cena ( npr.AliRadar ) , jer sve je to veoma dobro proracunato i samo u retkim situacijama se javljaju stvarno velika snizenja.


Cesto reklamiraju 30-60% , a stvarno je npr. 10-20%
 
To je bar jasno, kupujem na Aliju od 2012, naučio sam sve fazone.
 
Ma iste su cene kao i standardno. Samo ako se ulovi neki ok kupon vredi uzeti nešto.
 
Jedno pitanje jer mi se nikad do sad nije dešavalo da ističe vreme za isporuku.
Ima li smisla otvarati "Dispute" u tom slučaju? Ako ima šta bi trebalo da navedem?
 
JJRC H36 - neprevaziđeni dron za kućno zezanje, sem ako nećeš neki sa FPV-om, ima i tih u mikro veličini ali su cene tipa x10...
Jel može link do proverenog prodavca sa ok cenom?

Vidim da je šarenolika ponuda po ceni, ali i po opisu (piše H36, a posle neka druga oznaka). Rekoh da vidim da iskoristim popuste i neke kupone/kodove ako nađem.
 
@ mr.no.

Da li posiljka ima pracenje ?

Mozes da trazis produzenje zastite , a mozes da otvoris Dispute - razlog : istice vreme za isporuku , posiljka je u tranzitu / nema podataka o pracenju....
 
@sasa022

ističe vreme za prijem za 10-ak sati. Nisam do sad primetio jer imam dosta pošiljaka na čekanju. imam broj pošiljke, navodno je u tranzitu ali na "našem" sajtu za praćenje piše da nema podataka o pošiljci.
 
A da pokušaš sa njegovog računara/moba, njegovog interneta. Svašta oni prate IP adresu, mac adresu, karticu, cookies...
Obriši cookies, istoriju, resetuj modem ...

Neće mu to pomoći, napravi novi nalog a pre toga napravi novi Google play...

Sve sam probao, u skromnoj meri, koliko ima smisla drndati se oko kupona $5 za nove korisnike. Delimo istu IP adresu, ja sam pristupao sa njegovog računara, dakle ista MAC adresa kompa, bio sam i sa svojim Google nalogom i njegovim, sve je izmešano, probane i Incognito sesije i -- neće da dopusti da mom ocu na tek napravljenom nalogu da kupon od $5.

* * *

Usput, AliExpress reklamira 4$ off na $30 kada se plati PayPal-om, kao i do 50% popusta ako se plati PayPal-om, a ja nigde, baš nigde ne mogu da platim PayPal-om?! (Niti sam ikada mogao.)

yGuli5F.png
 
Ne mogu da editujem prethodnu poruku, evo šta mi je Ali support napisao napisao vezano na vaučer od $5 za novi nalog koji želi da napravi moj otac (delimo resurse):

since your son has an account in AlIExpress you may need verification process entails validating the details of the financial source used including all applied coupons and promotions before we confirm to the seller that it is already safe to ship their items.

If the system notices any information that might be invalid such as a simple mismatch of card detail information registered in AliExpress versus what is recorded in your bank or card issuer, it will flag the transaction as questionable and it might not go through.

For you to able purchase and place order on the site, it is advisable to verify your AliPay account first. And you may access this link to verify your Alipay account: https://intl.alipay.com/user/activateEmail.htm

Please be advised, that for new customer getting an error when you are trying to claim the new user coupon. You were advised to submit an appeal first in order for your account to be verified by our Security Team to claim the new user coupon or verify their account first as you need to verify your account if you are new customer of AliExpress and this is being send via email, this is one of the reason why you are getting an error message saying that "to protect the security of your account, please use another device to sign in" when claiming the new user coupon. Asking you to log out and sign in again will not resolve the problem.

Napisali su mi da su ručno pokrenuli da i da će $5 biti na nalogu za 24h. Javiću! Sve ovo je previše cimanja za $5. :)
 
Ako dobiješ kupon za nove korisnike probaj i promo kode NEW0328 6$/7$ koji je za nove korisnike i navodno važi zajedno sa tim kodom, pa te ispadne 11$/12$!

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Samo Ameri...

Is the PayPal Cashback Mastercard or PayPal Extras Mastercard available outside the U.S.?
No. You must reside in the US or its territories to apply for the PayPal Cashback Mastercard or PayPal Extras Mastercard.
 
Upravo sam hteo da pitam u vezi led sijalica, ali za auto. Potrebne su mi H4 duga/kratka...
Koja je razlika između ovih sa hlađenjem (ventilator) i bez njega? Osim što u komentarima se može naći da ponekad može doći do smetnji na radiju.

Ako može i neka preporuka. Zapale su mi za oko ove od NOVSIGHT store. Može odgovor ovde ili kroz poruke... Ili ako ima posebna tema dajte link

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока

Nemoj da kupuješ, sve Led sa Alija ne valjaju, razbacuju snop i samo zaslepljuješ ove koji ti idu u susret, a kada pada kiša ne vidiš ništa. Razlike između dugih i kratkih svetala nema. Ja sam kupio dva različita para Led sa Alija i na kraju vratio halogenke jer ne želim nikoga da zaslepljujem.
Ako hoćeš kvalitetne sijalice koje stvarno funkcionišu kupi Osram H4 Nightbreaker.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Zahvaljujući poplavi sijalica sa Ali-ja i sličnih ja ko krtica vozim po ne-autoputevima.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
ima razlike i ako uzmes cob ili chips(ako se tako zove),
te chips su mnogo bolje,jos ako imas sociva ok.
al ja ne volim ih jer ne bih da mi zezne elektroniku...

Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Nemoj da kupuješ, sve Led sa Alija ne valjaju, razbacuju snop i samo zaslepljuješ ove koji ti idu u susret, a kada pada kiša ne vidiš ništa. Razlike između dugih i kratkih svetala nema. Ja sam kupio dva različita para Led sa Alija i na kraju vratio halogenke jer ne želim nikoga da zaslepljujem.
Ako hoćeš kvalitetne sijalice koje stvarno funkcionišu kupi Osram H4 Nightbreaker.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Tacno tako. Te sa alija led sijalice rasipaju svetlo i samo zaslepljuju ljude koji ti idu u susret. Takodje, dosta brzo crkavaju (ovo uzmi sa rezervom, ovo je na osnovu par slucajeva koje znam)

Osram original - meni traje nekih 6meseci maksimum (minimum 330h rada po specifikaciji),
na osnovu toga mozes da uporedis ostale osram sijalice:
Cool blue intense - po sepcifikaciji traje min. 100h
night breaker laser - po sepcifikaciji traje min. 150h
night breaker silver - kao i original 330h
ultra life - 1000h

original ja koristim i znam kakve su (kao sto sam napisao gore), kolega kupio neku od ovih cool blue/night breaker i trajala krace od mojih pa sad uzeo ultra life i fura ih vec 7-8 meseci... Moje sledece su ultra life definitivno...

Malo offtopic ali mozda nekom znaci.
 
kao sto rekoh, ja sam kupio led h7 sa KP-a ali sam posle video da iste takve imaju na Aliju pa verovatno preprodaju kod nas. Vozim sa njima vec nekoliko dana, kratka svetla su spustena na 1 ili 2 ne znam tacno i niko mi jos nije blicao ali videcemo jos
 
Jel može link do proverenog prodavca sa ok cenom?

Bolje da ti ja ne šaljem link od prodavca gde sam ja uzeo pošto je meni prodavac uvalio neke loše baterije. S obzirom da je problem nabaviti samo baterije iz Kine ja sam uzeo neku varijantu dron + 5 baterija međutim od tih 5, 4 su se naduvale posle par upotreba samo i umesto 8 minuta koliko bi trebale da traju one izdrže 3-4 minuta, ostala mi samo jedna normalna.
Sad nikako da se nakanim da uzmem sa hobikinga neke malo veće pa da modifikujem dron da prihvati veću bateriju...
 
Pozdrav, pre tri dana narucio sam mehanicku tastaturu, sa svim kuponima ispalo je za 20$ "jeftinije", dok danas dobijam mejl od prodavca "..as we found your item can not be picked up by the shipping way you chosen due to to the posting problem to your country..." i trazi da doplatim 15$ za putne troskove. Pa me zanima jel se neke nasao u ovakvoj situaciji, da li je klasicna prevara i koje se mogucnosti ili se stvarno razlikuje kada se narucuju vece stvari? Stalo mi je da kupim tastaturu tako da ne bih otkazivao porudzbinu.
 
Hvala na odgovorima u vezi sijalica. Ja ipak juče naručih neke, pa kako bude. Ako ne budu bile dobre onda ih skidam. Ove navodno ne zaslepljuju. Bar po ovome što je prodavac stavio, a i u komentarima se može pročitati.
Da vidim kakav je efekat s obzirom da sam skoro ispolirao farove... Inače jedna halogena mi radi preko godinu i tri meseca (verovatno malo i kod prethodnog vlasnika), dok je na drugoj crklo dugo.

Послато са Mi A1 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja sam sijalice za kola uzimao povoljno na Joybuy, pa bacite pogled i tamo da li ima nešto zanimljivo. Philips i Osram halogene H7, kao i sijalice za tablice, i maglenke.
 
ima i na kp povoljnije,samo ako su original...


Sent from my Poco F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno