Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Evo i ja da dodam nisam procitao 100 strana samo prvi post, uzeo sam pop filter, drzac za mic original posto je na Amazonu bilo preskoupo da se dostavi vamo + jos gomilu stvari sve mi stigne uglavnom za do 20 dana u retkim slucajevima do 30, uvek bar do sad je sve bilo fer i super upakovano ( nije bilo nista slomljeno ) e jedina stvar je sto su nasi na carini obicna Gov@a posto mi za sve naplate carinu primer pise ispod 50 evra nema carine ako nije u komercijalne svrhe koliko sam razumeo ali uvek naplate evo dacu par primera, drzac za mic 38 dolara sam platio carina 500 dinara, platno zeleno 21 dolar carina 400 dinara, neke zvezdice za sestrine klince sto svetle u mraku bile 1 dolar naplatili mi sto mi je stiglo na vrata 150 dinara i tako dalje e da krevet za psa bio 12 dolara naplatili mi 480 dinara, tako da budite sigurni uglavnom uvek naplacuju carinu i mejnjaju cene eto primer za taj drzac bio je 38 dolara a napisali su da kosta 16 + mi naplatili 500 dinara, plus u dosta slucajeva ne znam zasto ali mi ne dodje uvek obican postar nego ovi is post ekspresa i naplate jos vise to sto su doneli. Tako da sam sajt je odlican ali nasi carinici su obicane sljamcuge.
 
Bice da ti ipak ne poznajes materiju o kojoj pricas :)

Niko ti carinu nije naplatio. Naplacen ti je PDV koji je 20% i koji, bar u teoriji treba da se naplati uvek, nevezano za iznos. E sad, to sto neki paketi prodju i bez toga je druga prica...
 
Ako je tako mozda sam ja pogresio nesto onda. Ja sam razumeo da se na paket do 50 evra ne placa bas nista, ako sam to pogresio jedno nisam sigurano da manipulisu sa cenama kupis nesto primer 20 evra oni napisu 30 ili 40 kako im se cefne sto je jos morbidnije stave neki put da je manje na to se ne mogu zaliti :) ali eto ne ide sve kako treba da ide ocigledno... sto se tice nase carine.
 
..., plus u dosta slucajeva ne znam zasto ali mi ne dodje uvek obican postar nego ovi is post ekspresa i naplate jos vise to sto su doneli...
Ako je posiljka deklarisana kao pismo onda nosi obican postar a ako je deklarisana kao paket onda nose postari iz Post Expresa. Sa tim kako se deklarise nema veze velicina (do neke granice) tj. moze i kutija da se vodi kao pismo a i koverta da se vodi kao paket. Otvaranje paketa je skuplje i to je to dodatno sto ti naplate.
 
E hvala puno na info, pa da svaki paket mi otvaraju u 90%. Sad mi je mnogo jasnije sve.
 
11 septembra sam narucio stvar, i processing time glupih 10 dana koji isticu sada za par sati, prodavac jos uvek nije poslao znaci nece ni poslati... Kakva je sada situacija mogu da dobijem povracaj novca sigurno jer nije ni poslao, ali mogu li da mu dam negativnu ocenu jer me je zavlacio 10 dana a nije poslao stvar i kako se to resava jel imao ko iskustva ?
 
Da li moze neko da mi naruči nešto sa Aliexpress(cena tog dela što mi treba je 3-4$ to je staklo kamere) uz novčanu naknadu?
 
@Animal, mozes i daj mu i lepo objasni svima njegovo zavlacenje, za te stvari sluzi feedback.

Au kako me lik zaj*bao :d Processing time je isticao nocas negde oko 3-4 sata sta znam, vidim samo jutros mail da je postao u 5 do 12 sto se kaze, i uvalio mi onaj lazni malezijski broj za pracenje sto moze da znaci da nije ni poslao uopste samo da mu ne istekne processing time posto je top rated seller. Sad valja cekati 2 meseca ako uopste dodje to preko malezije.

Da li moze neko da mi naruči nešto sa Aliexpress(cena tog dela što mi treba je 3-4$ to je staklo kamere) uz novčanu naknadu?

Ne vidim zasto bi ti iko ista narucivao, kada mozes sam, odes lepo u Intesu npr otvoris devizni dobijes karticu uplatis novac i sam narucis, a ono najbitnije sve ti je za dzabe i otvaranje racuna i odrzavanje i izrada kartice itd itd, tako da kada je za free mozes i sam sve samo da se malo potrudis i posle imas da narucis ako ti nesto zatreba ponovo. U vecini banaka je za dzabe sve, npr u Komercijalnoj je sve dzabe, samo je izrada kartice cini mi se 200 - 250 din... Kod Intese ima online banking sto je odlicno.
 
Ocenio sam prodavca posle obavljene transakcije jutros,napisao review, ali nije se pojavio? Koje je vreme za tako nesto?
 
Ocenio sam prodavca posle obavljene transakcije jutros,napisao review, ali nije se pojavio? Koje je vreme za tako nesto?

nekad se ne pojavi uopste...za dosta transakcija se moje ocene i review nikad nisu pojavili...a desavaju se i jos smesnije stvari, nedavno sam dobio neku sitnicu, sve je bilo ok, dao sam mu 5 stars, a on mi udario poznati blues, dear, ja sam student, placam kredit, izgubicu posao ako mi ne das 5 stars...i eno jos stoji ta kuknjava...
 
E kako se iznervirah malopre sve sam kupovao preko ebaya i jedan jedini problem je da su mi naocare neke dosle malo ostecene i prodavac bez pogovora mi posalje nove o svom trosku a kostaju 13 $. Evo sada vec drugi problem na Aliju od 3 paketa... Poslao mi covek sve brzo stiglo ali fali 4 dela unutra narcucio sam dva seta znaci fali mi 8 delova :mad:, ovaj Ali je toliko *****an da nemam reci na 3 paketa dva problema vec a kao top rated seller feedback 100 %... Poludeo sam momentalno , otvorio sam dispute odmah slikao i rekao full refund ili da posalje o njegovom trosku nove ali prave koje sam kupio i da vise nista ne dolazi u obzir inace cu da zadrzim ovo i da mu dam najgoru mogucu ocenu.
 
Koliko treba da prođe da urade refund posle otkazane porudžbine? Porudžbina je automatski otkazana jer nije poslata posle određenog vremena
 
To zavisi i od alija, a i od tvoje banke.
Ja sam nedavno pokrenuo cancelation, kinez prihvatio u petak, a meni pare legle sledeće nedelje u četvrtak.
 
Poslednja izmena:
Danas naručio Xiaomi Yi i chest belt, sve ukupno 79,80€, Intesa mi skinula 84,60€. Ljušte.
 
31 avgusta pise da je stigo paket u srbiji,jos uvek ga nema kod mene kuci.
 
Telefon koji sam kupio sa Pandawill, treba da vratim zbog neispravnog mikrofona, ako može pomoć kako ?. Znam da je ovo za drugu temu, ali mislim da je sličan problem.
 
Da ga ne vracas jer je on to verovatno znao..nego ad lepo sastavis mejl u kojem ces da navedes da je fon bez toga nefunkcionalan i lupam ako si ga kupio za 100 dolara trazi refund 90....i vidi sta ce ali da odgovori
 
Posto si me pitao na profilu, da siguran sam, izracunao sam na sajtu poste i kosta 9200-9600 dinara. Probaj kao sto je Dwayne rekao.
 
Читао сам на овој теми да могу да се поставе два примаоца приликом куповине на АлиЕкспресу, али ја нисам видео где се то поставља. Може мала помоћ од искуснијих!
 
U My Aliexpress kad uđeš ima levo shipping addresses i tu možeš da dodaš primaoce.
 
Hvala puno kolega. Uspeo sam zahvaljujuci tebi da nađem :wave:
 
Pitanje:

Prodavac hoce da vrati pare (sat od 2,19€ nije stigao ), ali trazi mi paypal racun koji ja nemam, iako sam trazio da mi vrate na karticu s koje sam platio (Visa Electron kartica kod Intese).

Trazio sam da mi ponovo posalje paket, ali on insistira da mi vrati pare, pa da opet kupim kad mi legnu pare!

Da li je neko imao slican slucaj ili ima savet?

Hvala
 
Pitanje:

Prodavac hoce da vrati pare (sat od 2,19€ nije stigao ), ali trazi mi paypal racun koji ja nemam, iako sam trazio da mi vrate na karticu s koje sam platio (Visa Electron kartica kod Intese).

Trazio sam da mi ponovo posalje paket, ali on insistira da mi vrati pare, pa da opet kupim kad mi legnu pare!

Da li je neko imao slican slucaj ili ima savet?

Hvala

digni dispute. ne može da ti vrati pare on, jer on pare nije ni dobio, jer se transakcija nije završila pozitivno.
digneš dispute, tražiš novac nazad, a on ako trabunja koješta iskuliraj (ili se objašnjavaj s njim - volja ti), ali pare moraš dobiti nazad od aliexpressa.
 
Nazad
Vrh Dno