Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poena
113
^
Ima toga dosta, zato uvek naručujem od prodavaca od kojih sam već naručivao.

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
83
@ SuperStarr

Rade to i veliki prodavci sa 99% pozitivnih ocena ....

@ dzokar

Evo svez primer

fb.jpg

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
Da li moze neko da mi prevede ovo,nismo mogli da se dogovorimo sa prodavcem.
"
you can place an order without payment then i will change the price for you ^^ (give you a discount) At last .you can decide whether you pay for it or not"

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
83
@ Miki_
Kaze ti da kreiras narudzbinu ali da ne izvrsis placanje.
(da bi to uradio - ili u podesavanjima za karticu iskljucis internet placanje ili uneses pogresan CVV )
On ce da smanji cenu , pa ti onda odluci da li ces da platis ili otkazujes narudzbinu.

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
@ Miki_
Kaze ti da kreiras narudzbinu ali da ne izvrsis placanje.
(da bi to uradio - ili u podesavanjima za karticu iskljucis internet placanje ili uneses pogresan CVV )
On ce da smanji cenu , pa ti onda odluci da li ces da platis ili otkazujes narudzbinu.
E to nisam znao kako se radi to pitam. A gde se to nalazi,trazio sam ali nisam pronasao.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Ako je visa internet ne postoji mogućnost isključivanja internet plaćanja jer karica ima samo tu mogućnost.

vodka_commando

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
18.09.2012
Poena
63
Ako je visa internet kartica onda je bitno da na kartici nema dovoljno novca da se plati porudžbina. Kada ne prođe kontaktira se prodavac da koriguje cenu.

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
Mts banka,mastercard je cini mi se.
Ma svakako nema nista od porudzbine,prodavac je vrlo dobro razumeo sta hocu ali vrda,spustice 10 centi i kao korigovao je cenu,ma da.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Ne očekuješ valjda da skine 90%, skine 10-20% a da si stari kupac kod njega druga je priča.

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
Kupujem udice,10 komada jedna cena,druga cena 50 komada. Ako kupim 50 komada onda bukvalno 20 dodju gratis,ja hocu da miksujem od 5 velicina po 10 udica i da napravi neku cenu,da dobijem ja i on. Udice su skuplje nisu obicne!

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Cena zavisi od trgovačkog pakovanja, što je veća količina u pakovanju to je jeftinije. Neće on da ti miksuje iz većih pakovanja već ti prodaje 5 paketa fabrički zapakovanih i daje ti neki rabat na količinu što si kod njega kupio na "gomili" mada je to daleko od gomile. Proveri cenu bez gledanja shipinga za 5 pakovanja istih udica i videćeš ako ima razlike u ceni koliki bi ti bio rabat a to može biti 0,05-0,1e po pakovanju jer ne verujem da je 10 udica skuplje od 1-1,5e bez obzira da li su kovane ili ne.

Poslednja izmena:

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
Ma to su udice koje se ne prodaju zapakovane,nisu standarne udice nego jig udice.
Moguce je da se miksuju nego neki prodavci izvoljevaju. Kako mogu sedovi da se miksuju sad vec to svako nudi i ako su fabricki zapakovani.

Miki_

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poena
43
Uhapsen svercer udica,osumljiceni se tereti da je pokusao da preproda ogromnu kolicinu udica. Kod osumljicenog je pronadjeno 50 udica 😃

djalf

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poena
113
Pitanje, da li postoji opcija da kada trazim nesto da kupim da mi izbacuje samo EU skladista? Porucujem u Austriji i Nemackoj, od prvog jula uveli porez 20% i sad se vise ne isplati uzimati iz Kine, samo ono sto ima lokalno po EU. Uzimao sam neke stvari, imaju Poljska, Ceska, Italija, Francuska i odatle ne bi trebalo sad da ima poreza. Problem je sto ne mogu u search da nadjem opciju da mi daje samo EU lokaciju.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Ukucaj u pretraživač "aliexpress warehouse in europe" pa ćeš natrčati na neke stvari jer pretraga radi po ključnim rečima.
Pogledaj po EU forumima šta kažu ljudi da ne bude da se šalje iz bescarinske zone pa eto poreza, da ne bude dž si krečio. Nisam upućen te zato i kažem da proveriš po forumima.

djalf

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poena
113
Probao to vec mada slabo mi nesto nalazi. Sto se tice poreza, sad cim ides na placanje stoji TAX tako da znas da li se placa ili ne porez. Naravno, ostaje i carina mada u Austriji nam prolazilo svasta cak i sa Alibabe na veliko i nismo imali problema. Los je search engine.
Da li mogu da gledam neki drugi sajt koji ima prodaju iz EU?

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
43
Prolazilo je svašta svuda ali menjaju se stvari, nadji bilo šta iz EU magacina pa vozi do plaćanja da vidiš da li se pojavljuje TAX pa jedino pehe da juriš ko ima u EU. Bila je dobra stvar iz UK ali ni to više ne prolazi, masu stvari sam nalazio jeftinije nego na AE, skinem prodavnicu sa baye i direkt na sajt prodavnice u UK. Teško da nadješ nešta na taj fazon iz EU i na drugim sajtovima jer izgleda da za sve važi ala bescarinska zona, svaka stvar koja izlazi iz magacina carina mora da oslobodi.

djalf

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
27.11.2004
Poena
113
Vidim da su neki prodavci poceli Dropship i da dovlace robu u EU skladista jer sa ovim novim porezom ce im pasti prodaja drasticno, EU je veliko trziste ali sad se vise ne isplati uzimati kao do sada.

suncica2222

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poena
18
istina je da stvari duze drezde na srpskoj carini nego sto putuju iz kine

stiglo iz kine za 7 dana, evo 9-ti dan dzonja u carini

Apolo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.04.2016
Poena
28
Ових дана сам имао једну чудну ситуацију са 2 пошиљке преко Алиекспрес-а (укупно верност око 4$), наиме зове ме жена из поште да ми јави да имам 2 пошиљке са интернета, и потврдим да очекујем са Алиекспрес-а. Пита ме да ли ћу доћи (мислећи ваљда на то вече или да враћају) ја кажем ок, доћи ћу. Свакако очекујем приспеће (у пакетима су маске за мобилне телефоне). Пошто нисам могао те исте вечери да дођем (мислим да је била среда) одем ја у четвртак и кажем да сам дошао због ове 2 пошиљке са Алиекспрес-а, она ме нађе у систему и каже да имају 2 пошиљке за мене али да је то враћено пошиљаоцу . Каже службеница а то сам те вероватно ја звала али како нисте дошли то вече ми смо вратили назад.
И шта ми је сад чинити? Нећу црћи за 4$ али кад сам већ чекао месец и нешто жали боже да пакете само тако врате. Посебно јер су то довољно мале пошиљке да могу да стану у сандуче у увек су ме чекале у сандучету. Осим ако пошта није у штрајку па нема ко да разноси.

SuperStarr

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
25.07.2002
Poena
113
^ Što da ne? I mene su tako zvali kad je stiglo u lokalnu poštu a uobičajeni poštar bio na odmoru / odsustvu. Onog koji ga je menjao niko živi u kraju nije video (verovatno nije ni raznosio).

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
83
@ olimpik

Verovatno su im posiljke stajale mesec dana i onda se zadnji dan setili da pozovu primaoca :(

Krajnje nekorektno i za to obavezno treba da imaju prituzbu na posta.rs/cir/korisnicki-servis/reklamacije.aspx

Inace te sitne posiljke ne vracaju u Kinu , nego idu na aukciju u grupi neisporucenih posiljki.

Apolo

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
29.04.2016
Poena
28
Pronašli te u sistemu za neregistrovane pošiljke?? Hmm
Не знам ја ништа, пошто све што сам досад поручивао преко Алиекспрес-а ми је стизало дирекно у сандуче јер су то биле маске маске за телефон или фолије.

DZOSUA

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
23.12.2013
Poena
48
Ljudi imam neka sredstva na WebMoney-u i u evrima i u dolarima...,sta sam njima mogu raditi,koliko videh ne ispalti se prebacivati te pare na moj racun u banci jer uzimaju dobru proviziju,ako sam skontao 2%+3 evra,tako nesto?
Jel sam ja to dobro skontao i ako jesam,sta cu sa tim parama,jel mogu kupovati preko WM-a na AE i ako ne mogu koliko ce me odrati ako taj kes prebacim na PayPal nalog?

dedamrsoje

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
07.01.2002
Poena
48
Aliexpress postaje problematican za dispute.
Otvorim dispute za posiljku poslatu na pogresnu adresu ,prodavac u zadnjih mesec dana ima jos 10 slicnih zalbi . Prodavac ne odgovori meni na poruke niti na dispute .
Isteko mu tajmer pre 2 sata i dispute jos uvek u toku ?

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
83
@ dedamrsoje

Pise rok do kada AE tim treba da se ukljuci - ne ide automatski odmah po isteku
vremena za javljanje prodavca.

Vrh Dno