Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Nije blo na stanju kao ni u radio klubu. A obzirom da živim u selu pored Beograda, ne isplati mi se da idem 5 puta zbog takve gluposti, oni da mi pošalju bi me koštao 200-300 Dinara kurir a ovako mi iz kine stigne na adresu i to uglavnom besplatno. Ako stigne... Ako ne - dispute pa mi Ali vrati pare na karticu i tako u krug dok ne dobijem ono što naručim.
Mnogo mi je lakše i tako nego da molim i učim nekoga ko ima maloprodaju da treba i nekakav lager da ima.
 
Ništa ali si mi sada probudio maštu pošto i ovako mi 20% paketa ne stiže. Ja sve mislio da kinezi lažu, bio ubeđen u to... Možda bi stvarno trebao da posetim tog carinika...
Mozda se ti ne secas sta si mu/joj uradio, ali on(a) se seca ocigledno ;)

Jer ovo stvarno izgleda kao obicna mehanika, u stvari ocigledno nema ni mehanika ni elektronika osim provodnika :)
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, uvek idem na "free shipping" pa koliko god da potraje i ako mi dođe - dođe.
Šta može da se desi ako doplatim za broj za praćenje?

Pa, jedino sa registrovanom posiljkom imas validno pracenje paketa, od pocetka slanja, pa i kod nas na postinom sajtu, kontao sam da tako znas da je otislo za carinjenje...
 
Evo javio mi se prodavac i kaze da otkazem porudzbinu, jer je out of stock... Tacno sam znao...cekam ga nedelju dana da posalje. Jel zna neko, za koliko dana ce mi refundirati novac na racun? Hocu da izbegnem ovu ludnicu za 11.11.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
U kojoj valuti kupujete-original dolari ili evro

Imaju neki los kurs dolar-evro

Nase kartice su u evrima,kad se kupi nesto u dolarima,ko radi konverziju u evre
 
Kartice. Osim kod Alpha, RF, Piraeus, Erste i poneka retka kartica drugih banaka koja je u dimarima samo. Tu banke dodaju i svoju proviziju.

Ima to napisano u temi o karticama.
 
Ne, ne, uvek idem na "free shipping" pa koliko god da potraje i ako mi dođe - dođe.
Šta može da se desi ako doplatim za broj za praćenje ?
Ako doplatis onda stvarno imas broj za pracenje. Ne mozes ocekivati pravi tracknig za nesto sto kosta 0,33 a sam tracking kosta 3 puta vise.
Jedini pravi je formatu RS123456789CN, tj 2 slova pa 9 brojeva pa 2 slova.
 
Pocelo je podizanje cena za 11 11 samo gruva, sve je poskupelo

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Evo bas proveravam
Ugreen microUSB kabal kostao 2.95$ 22. Oktobra, a danas je 3.67$ - 1.49$ za 11.11.
BT Slusalica 2.92$ 22. Oktobra, a danas 3.44$ - 1.69$ za 11.11.
JM26 Slusalica 2.11$ 22. Oktobra, a danas 3.6$ - 1.9$ za 11.11.
--
Uglavnom su stvari sada skuplje ali su sa popustom nesto jeftinije. Samo ne znam da li trebaju neki kupni za ove popuste ili je to samo jeftinije na taj dan.
 
Poslednja izmena:
Proverite saldo na karticama posto su pre neki dan kad nije radilo placanje skidali po dva puta za istu transakciju cak i kad su transakcije prolazile iz prve.
 
Drugar slucajno porucio pogresan telefon sa aliexpressa ~150$.
Skinulo mu pare sa racuna, posle par minuta je provalio da je zajebao i isao je ono cancel order i onda isao requset order cancel tako nesto, pise mu sada fund processing.
Video sam na netu da pise par dana dok ti refundiraju i par dana dok lova legne na racun, dal je to zaista tako ili se duze ceka posto sam negde procitao da se ceka i do 20 dana.
 
Poslednja izmena:
stoji mi posiljka na trackinu ovako jos od 28 oktobra..sta li moze biti METGD transit to air transit centre..inace je posiljka narucena za CG
 
Pa dobro uglavnom smanje na normalne cene 11.11.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Drugar slucajno porucio pogresan telefon sa aliexpressa ~150$.
Skinulo mu pare sa racuna, posle par minuta je provalio da je zajebao i isao je ono cancel order i onda isao requset order cancel tako nesto, pise mu sada fund processing.
Video sam na netu da pise par dana dok ti refundiraju i par dana dok lova legne na racun, dal je to zaista tako ili se duze ceka posto sam negde procitao da se ceka i do 20 dana.

Ceka se i do 50,60 dana...retko,ali iskusio sam to jednom...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
11.11 imate fiksni diskont 10$ na 129$ + ako registrujete novi acc na apalikaciji dobijete kupone od 3, 7 , 10, 30 i 50$ + select kuponi od 2$ do 16$ zavisi da li ih prodavac prihvata i koliko.
Ne znam za ostale stvari ali za telefone se bas isplati.

P.S. mnogo je lakše da napravite novi acc nego da skupljate novčiće za kupone
 
Ovi kuponi za nove acc.vaze za sve na AE ili samo na neke stvari? Koliko vidim mora i device id da bude nov:(
 
Ti kuponi vaze za sve, jedino su oni select kuponi ograniceni samo na neke prodavce.
 
Ne da mi da uzmem Select kupon na novom nalogu? Def. gleda i sa kog uredjaja je pristupano?
 
Ja sam uzeo bez problema... Samo odradi clear cache pre logovanja sa novim acc...
 
Koliko para mora da se potrosi da bi ti tiketi imali smisla? Ja planiram da kupim neke sitnice za oko 50ak dolara ukupno (najvise 20ak dolara kod jednog prodavca)... da li bi mi pomogli ti tiketi koje pominjete?
 
Imaš ovde sve, za predmete od 15$ pa do 49$ imaš popust 3$...
http://sale.aliexpress.com/__pc/savemoreontheapppc022016.htm
Hvala.

Inace, ako ja dobro ovo razumem, ako skupim ukupno 49 dolara, bez obzira od koliko prodavaca, dobijem popust 7, sto uopste nije lose.

Mogu onda i da probam da registrujem jos taj jedan nalog, ali radi mi posao samo ako mogu da placam karticama koje su na moje ime...

Edit: ladno kaze dzukela da su svi kuponi razgrabljeni i da dodjem sutra. MALO sutra :)
 
Poslednja izmena:
Moguće da ljudi masovno iskorišćavaju foru pa su ukinuli te kupone... I da, i ja sam isto tako skontao promociju...
 
Ograničen je dnevni broj kupona, gledajte da ih uzmete prepodne kasnije obično nestanu. Dnevni prosek na aliju je u 9 po našem vremenu, u toliko sati i počinje akcija
 
Kuponi koji se kupuju novčićima i važe za sve (dok god je zadovoljen minimum, 1$ za porudzbine preko 10$, 3 za preko 25, 7 za preko 49) se izdaju u paketima na svakih sat vremena. Razgrabe se u prvih 10 sekundi i manje. Trenutno ti kuponi važe samo 11.11, a pre su (i verovatno posle 11.11) važili 7 dana.

Ono što mene zanima je kada se izdaju "kontigenti" novih Store kupona koji se mogu kupiti novčićima? Do sada nisam video nijedan.
 
MOze li neko da mi kaze zasto sa 3 razlicita browsera i telefona vidim totalno druge stvari na aliju...sa telefona jedino vidim sve proizvode moguce dok recimo na mozili ne mogu da vidm barem 70 posto telefona koji su po ordereu u top 20....onda na chromu uopste ne vidim prodavca kojeg vidim sa telefona...kako ispraviti ovo? probao sam deinstaliranje i nije uspelo ali je jako iritantno..mogu da zamislim sta je sa ostalim sitnicama
 
Nazad
Vrh Dno