Šta je novo?

AliExpress (FAQ u prvom postu)

Nisam pratio powerbank-ove, flash sale je bio samo za sd kartice...
Trenutno je popust za kineski brend Mixza(sd kartice i usb drajvovi).
 
Poslednja izmena:
Jedna isporuka mi nije stigla nakon 40 dana. Javim se prodavcu, a on im poveća onaj rok isporuke za još mjesec dana. Pitam se dokad može povećavati taj rok jer evo prošlo je već 50 dana i očigledno je da paket neće nikada stići, a nije mi dozvoljeno da se žalim dok ne istekne taj rok. Ipak sam otvorio "dispute" i naveo da je paket izgubljen...
U drugoj porudžbini prodavac je stavio rok isporuke 90 dana. Pa da sam to znao, ne bih ni naručio od njega.
 
Uvek cekaj dan pred istek roka, pa otvori dispute. Nemoj da mu se javljas jer ce da ti izmislja price i produzi rok isporuke.
 
To sam i skontao, pa se više nikome ne javljam. Ali ne znam šta da radim s ovim što mi je stavio 3 mjeseca rok isporuke...
Btw, ovom prvom sam pokrenuo dispute i napisao da je paket upućen na pogrešnu adresu, odnosno da je izgubljen.
 
Sta ti vredi na aliju i da dobijes 20godina garanciju kad ne mozes nista sa njom

Kingston je naravno kupio u radnji cim je "dobio" garanciju

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Cek sta ne mozes da posaljes nazad karticu?
 
Mozes ali kosta.
 
Pa dobro, ali valjda onda ne sme ni da se reklamira 10 godina garancije?

Ovde kupiti nesto sa garancijom je... Opet mislim da ce Samsung da traje vise od 2 godine, nego Kingston :)
 
Kod nas ili na Aliju?

Kod nas bre,kakav crni Ali ;) i ja sam ostao u soku kad su mi rekli,jos mi sve u full-u napisao garanciju na kojoj pise 120 meseci.
Inace kupio sam je polovinom maja za nesto vise od 1000 kinti od 32 gb i to ona klasa 10 UHS I (ili kako vec bese ta oznaka),brzina citanja 45 MB/s,sasvim zadovoljavajuca za malo jace osrednje potrebe ;)
 
Da li je iko imao iskustva sa tim "my appeal" problemom sto sam pisala pre koju stranu i refundacijom troskova :-(??
 
Uslikaj stranicu gde ti kaze da je order closed i.postavi ovdr. Ako nemas licnih podataka, postavi i screenshot te My Appeal stranice.
 
Ljudi koja je dobra Power Bank stvarcica da se poruci sa Ali-ja?
Misljenja su podeljena pa bi voleo i vase savete da cujem vezano za marku koju da gledam ili jos bolje link ka tom proizvodu ako je neko vec porucio i zadovoljan je istom?
Da napomenem da bi voleo da bude sto veci kapacitet,ali do 20000 mAh,ako i postoje jace od te,ne treba mi ;)
Imaju Meizu,Xiaomi,onda neki Bylynd i sl.,ali da cena bude do nekih 20 dolara ;)
 
Poslednja izmena:
Da li je iko imao iskustva sa tim "my appeal" problemom sto sam pisala pre koju stranu i refundacijom troskova :-(??

Imao sam ja,traze ti da slikas kreditnu karticu i/ili pasos,licnu kartu da provere da li si to ti sto traje par dana.Pare ti nisu povucene vec samo rezervisane od alija.
 
Poslednja izmena:
Ljudi koja je dobra Power Bank stvarcica da se poruci sa Ali-ja?
Misljenja su podeljena pa bi voleo i vase savete da cujem vezano za marku koju da gledam ili jos bolje link ka tom proizvodu ako je neko vec porucio i zadovoljan je istom?
Da napomenem da bi voleo da bude sto veci kapacitet,ali do 20000 mAh,ako i postoje jace od te,ne treba mi ;)
Imaju Meizu,Xiaomi,onda neki Bylynd i sl.,ali da cena bude do nekih 20 dolara ;)

Za te pare sto ti hoces nema. Ima 10000mah za oko 17-18 $ xiaomi. ;)
 
Imas i 16000mah od Xiaomi-a. No, ona je skoro 40 odnosno oko 35$,
 
Za ove sam siguran da su ljudi kupovali i da valjaju, za ostale ne mogu nista da kazem. Ko je koristio i zna da su dobre nek kaze :)
 
Kupio novcanik, cena 5 dolara. Odem u postu da podignem "paket" 0.01 kg i na njemu pise cena 5 dolara (free shipping), naplate mi 237 dinara u posti. WTF

Nisam znao da je Nis nova drzava. :mad:
 
Pa moras platiti otvaranje paketa i sta jos ima od tih sitnih taksi/gluposti to je normalno.

@DZOSUA pa imas i xiaomi od 20000, samo ga ja doduse nisam video za 35$ (ako i ima za toliko onda deru za shipping jos vise)!
 
Poslednja izmena:
A sta mislis, da se ne bi proculo za non-Xiaomi powerbankove, da su bolji od njega? Barem na benchu i slicnim IT-savvy forumima?
Kupi Xiaomi, ili rizikuj sam ;) Jos bolje, imas ga nekad po oglasima ovde za 2000 (10000mAh obicno). Nijedan te nece izaci sa shipping+carina manje.
 
ima i od 20000 drzao u ruci pre par dana, samo ga nema na oficijelnom sajtu, ni meni nije jasno zasto ga nikada stavili nisu.
 
Mozda zato sto ga ne proizvode, vec je neka kopija.
Kazem mozda.
 
Nazad
Vrh Dno