Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Da li je neko možda uzimao na aliexpresu onu "aluminijumsku", "zlatnu ili srebrnu" izolacionu foliju.
Ono što zovu "emergency blanket", sa svrhom zadržavanja toplote ili bolje reći održavanja temperature!
Evo primer -> https://www.aliexpress.com/item/1005003843061143.html

Interesuje me da li bi ovo moglo da posluži kao podstava za ranac, torbu isl. koji bi se koristili za transport
npr. sladoleda ili leda za izlet, znači da recimo sladoled ne krene da se topi npr. pola sata! Recimo sundjer od
0.5-1cm spolja i ta folija!
Znam da bi najbolja opcija bila "aktivni" frižider za kola ali to bi mi bila investicija od 3-4K € pa ne bi baš...
tanko je to...tesko da ce to da spasi sladoled od topljenja.

Imas kod nas srebrne krovne folije, ipak su deblje od toga ako vec zelis da probas, ovako izgleda, ima na svakom stovaristu.
 
Mozes i onaj "rucni" frizider,plasticni sto se u njega stavljaju zamrznute patrone.
Može, ali je taj velik i prilično težak za nošenje na bajsu.

tanko je to...tesko da ce to da spasi sladoled od topljenja.
Imas kod nas srebrne krovne folije, ipak su deblje od toga ako vec zelis da probas, ovako izgleda, ima na svakom stovaristu.

Prošle godine smo u firmi dobili uzorak jedne torbe koja je bila baš namenjena održavanju temperature hrane,
i zidovi su bili iznenađujuće tanki e sad, mislim da je to više bilo za toplu hranu.
Mogao bi i s ovim tvojim da probam, 100 din za test nije ništa :)


Promasio sam bio temu pre neki dan, uglavnom kome treba tecni metal za CPU/GPU dzabalesku.
S ovim može takvo :poop: da se napravi ako se ne pazi da posle niko ne može da očisti :D
 
@Sirius9
Postoje Al folije koje su višeslojne ali se nisam raspitivao koji su slojevi i koriste se za termo torbe što u "kulturnim" zemljama koriste da nose lunch na posao i znam da posle 4h hrana bude mlaka.
Delili ranije uz 5 nikšićkih piva za dž te sam tako i malo posmatrao šta se dogadja, poklonio sam jer su mi kukali "kulturni" da im treba a da ne troše novce.
Ne verujem da bi sladoled izdržao u takvoj torbi osim ako nije u nekim termo kutijama uz koje ubaciš i santu leda.
 
Da li je neko kupovao ove punjace i koji je ok, vidim ima ih vise vrsta.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€18.35 52%OFF | 3 in 1 Wireless Charger Stand For Samsung S23 S22 S21 S20 Ultra Note Galaxy Watch 5 4 Active Buds 15W Fast Charging Dock Station
Koristim sličan stalak za bežično punjenje, stvarno lepo izgleda, dobar kvalitet, moj ima i sat i alarm, za punjenje telefona više ne koristim kabal, ali malo je problematično oko punjenja satova.
 
Da li je neko možda uzimao na aliexpresu onu "aluminijumsku", "zlatnu ili srebrnu" izolacionu foliju.
Ono što zovu "emergency blanket", sa svrhom zadržavanja toplote ili bolje reći održavanja temperature!
Evo primer -> https://www.aliexpress.com/item/1005003843061143.html

Interesuje me da li bi ovo moglo da posluži kao podstava za ranac, torbu isl. koji bi se koristili za transport
npr. sladoleda ili leda za izlet, znači da recimo sladoled ne krene da se topi npr. pola sata! Recimo sundjer od
0.5-1cm spolja i ta folija!
Znam da bi najbolja opcija bila "aktivni" frižider za kola ali to bi mi bila investicija od 3-4K € pa ne bi baš...
U lidlu 29l frizider 7k dinara
 
Ja sam uzeo frižider ranac u Decathlon
Koristili ga par puta i za sad je ok
 
Kad smo kod Lidla a dosta njih ovde je pitalo (uključujući mene) za neku eksternu bateriju od 23.5 Tronic bat 1800 din 10.000mah. Ja redovno koristim njihove od 1.5v skroz ok
 
Kakav je crni goldenfir 2.5 ssd? Iskočila mi je ponuda, verovatno drugima i jeftinije, 128GB za $4.85 i 240GB $8.18. Trenutno mi ne treba, ali neka stoji, možda za mini pc.
 
Dajte neku preporuku za auto kameru do 2000din.
Ako se nisi odlučio, imaš na forumu temu za auto kamere.
 
Kakav je crni goldenfir 2.5 ssd? Iskočila mi je ponuda, verovatno drugima i jeftinije, 128GB za $4.85 i 240GB $8.18. Trenutno mi ne treba, ali neka stoji, možda za mini pc.
Kao sto kazu za kola - "pali, radi, ide" ali dokle ce ko zna. Pretpostavis da je kvalitet najnizi, ne koristis za neke preterano ozbiljne namene, uvek imas backup toga sto je na njemu = briga te i probas.

Imam 500GB varijantu neko vreme i radi, mada nisam ga nesto ni forsirao. Odlican za povremeni bekap, brz prenos sa jedne na drugu masinu, jeftine matore desktop i laptop konfiguracije koje se muce sa HDD jer cak i najjeftiniji kineski SSD brise patos sa HDDima.

Moj post ispod od pre par strana, kad kliknes na strelicu pored mog nicka bacice te ka postu sa fotkama

Rade posao za neke nebitne namene, moj Goldenfir od 500GB koristim za privremeni bekap ili transfer nekih ne toliko bitnih stvari.

Ima odziv SSD ali nije pogodan za stalan transfer ogromnih fajlova jer se oseti zasto je toliko jeftin.

U svakom slucaju je opet pogodan da se osvezi neka starija masina ako se uzme za neke bas sitne pare jer su i kod nas SSD prilicno jeftini u odnosu na Ali.

Moj sam platio oko 14$.
 
Ja sam ovu uzeo samo zbog cene jer me izasla 7.5$ sa sve karticom od 32gb. Taman je ocekujem od ponedeljka da stigne, posle mesec i po dana na carini...ne ocekujem nista posebno.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $20.54 50%OFF | Automotive Supplies Dashcam With WIFI High List Lens Mobile Lnternet Real-Time Viewing Video Loop Video Parking Monitoring Vehic

Nije ni slika toliko losa, "iz ruke"
 

Prilozi

  • Screenshot_20240522_125726_NiceDVR.jpg
    Screenshot_20240522_125726_NiceDVR.jpg
    209.2 KB · Pregleda: 172
Kao sto kazu za kola - "pali, radi, ide" ali dokle ce ko zna. Pretpostavis da je kvalitet najnizi, ne koristis za neke preterano ozbiljne namene, uvek imas backup toga sto je na njemu = briga te i probas.

Imam 500GB varijantu neko vreme i radi, mada nisam ga nesto ni forsirao. Odlican za povremeni bekap, brz prenos sa jedne na drugu masinu, jeftine matore desktop i laptop konfiguracije koje se muce sa HDD jer cak i najjeftiniji kineski SSD brise patos sa HDDima.

Moj post ispod od pre par strana, kad kliknes na strelicu pored mog nicka bacice te ka postu sa fotkama
Hvala. Tebe je baš povoljno izašao taj, ali razumljivo s obzirom na rodbinske veze sa Džekom Ma. :)

Trenutno mi ne treba ni za šta, ali eto kinez navlači. Možda ga zakačim na RPi.
 
pričalo se o ovom uređaju pre par strana, vidim i po komentarima da je solidan pa sam pratio

ovaj najjači Android TV Box me izađe 22.26 € sa coin-ima (kažu da je to 60% off, preko mobilnog)
je l' to ok cena ili ima još nešto što mogu da uradim da je spustim?
da prebacim valutu u $, ako ima neko neki promo kod od Brata Džeka direktno, itd. 😎
ne igram one njihove igrice, nemam vremena za to, dobro se setim i coin-e da kliknem svaki dan..




ScreenShot_22052024_2221.PNG
 
To je regularan "popust", pravi popust mislim da ce biti oko prvog i u narednim danima. Ako izleti za 14-15$ 4/32 ili 4/64, uzimaj tad.
 
WhatsApp Image 2024-05-22 at 23.17.28_ee2b680d.jpg

PREZADOVOLJAN SAM
Sve ovo sam uzeo za Galaxy S23 Ultra i bas ga brzo puni, a sto je jos vaznije podrzava super fast charging 2.0
Imam display na adapteru i kablu, tako da u svakom trenutku znam izlaznu snagu adaptera. Do nekih 75% puni na 45W i posle toga krece da obara napon do nekih 10W na 90% baterije.
 
Nisam 100% siguran , ali mislim da je minimalna cena bila
oko 18$ za 4/64GB.
 
Za Vontar da, uzeo sam pre neki dan po tog ceni.

Zar na temi ne rekoše da je preporuka da se uzme X4 za par dolara vise? Ovaj mora odma da se flesujes sa slimbox inače zabada i šta sve ne. (sve sam saznao nakon što sam naručio)
 
Znam da je u nekom momentu bilo oko 14.5$ za 4/32, ja sam jedan 4/64 uzeo za 13.8$ ali nisam video da se taj popust ponovio opet tako da je tu cika Dzek Ma intervenisao.

Ako se ponove cene, bice projektora za oko 35$, Baseus 140W punjaca oko 25$, Vontar za ~15$, Zeblaze pametnih satova od 7$ pa navise itd itd.

Moja preporuka je da polako trpate wishlist i da kliknete na sve pre 01og pa da vidimo da li sam opet pogodio taktiku :)

Flesuje se i taj Vontar, sustina je da obrises sve sto je Kinez prckao i ubacis "cist" Slimbox da ne bi nagadjao da li je to cackanje izazvalo bootloop.
 
Ovaj


Ovaj je jos bolji ali mu cena nije padala toliko koliko znam, navodno ima vise RAM memorije (negde sam video SS iz Aide64 i pise da ima 1.5GB za razliku od ovog iznad koji ima 1GB) i nesto je bolji po pitanju osvetljenosti. Mozda jos nesto ali nisam ispratio.


Nije ovo neki bog zna kakav kvalitet ali su dobri za "ulaz" u pricu za male pare.
 
Za Vontar da, uzeo sam pre neki dan po tog ceni.

Zar na temi ne rekoše da je preporuka da se uzme X4 za par dolara vise? Ovaj mora odma da se flesujes sa slimbox inače zabada i šta sve ne. (sve sam saznao nakon što sam naručio)
ovaj?
mada ne znam za prodavca, jeste jeftiniji znatno od Cutesliving-a i to sa ovom tastaturom koju bih uzeo, ali javite ako ima neki provereniji sa tom konfiguracijom...


1716431293610.png
 
Da li je neko možda kupio ovaj punjač akumulatora i kako se pokazao https://www.aliexpress.com/item/1005005636487969.html Trenutna cena je oko $10, pa čisto da proverim.

Usput, komša me pitao šta mislim o ovoj multimediji za auto zajedno za rikverc kamerom https://www.aliexpress.com/item/1005005117843592.html, ali pošto se ne razumem uopšte da pitam takođe da li je neko ugrađivao i kakva su iskustva? Čovek ima neki stari radio, deluje da je 2DIN, ali mi ne deluje da bi pasovao bez nekog umetka, jer je centralna konzola zaobljenja malo.
 
Ako vam trebaju ti jeftini ssd-ovi i imate viška novčića, onda idite na "Limited offers" sekciju na Coins stranici i skrolujte dok ne naiđete na neki ssd. Cena RSD+coins koja se inicijalno nudi je uvek za najmanji kapacitet, a ako izaberete veći povećava se samo cena u coins-ima. Isto važi i za RAM.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-05-23-12-53-52-58_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    Screenshot_2024-05-23-12-53-52-58_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 81
  • Screenshot_2024-05-23-12-50-00-00_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    Screenshot_2024-05-23-12-50-00-00_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 97
Usput, komša me pitao šta mislim o ovoj multimediji za auto zajedno za rikverc kamerom https://www.aliexpress.com/item/1005005117843592.html, ali pošto se ne razumem uopšte da pitam takođe da li je neko ugrađivao i kakva su iskustva? Čovek ima neki stari radio, deluje da je 2DIN, ali mi ne deluje da bi pasovao bez nekog umetka, jer je centralna konzola zaobljenja malo.
Ne isplati se da kupuje u Kini, verovatno će mu naplatiti pdv i otvaranje paketa, a ta se multimedija prodaje ovde za 3800din. Sama multimedija nije nista posebno, zvuk ok, radio nije bas najbolji, blutut radi ok. Moze da se ugradi kamera na nju. Sve u svemu ok za tu cenu, generalno lepse izgleda nego sto radi dobro.
 
Nazad
Vrh Dno