Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Imam ja par komada, što sa alija što sa ebaja ali su davno uzeti, u periodu kada usb-c i bežično punejnje nisu bili toliko omasovljeni pa ništa to nemaju.
Uglavnom ako gledaš jeftinije modele kvalitet i nije nešto, uvek im treba dodati hladnjak jer se previše greju da bi trajali duže.

Tražiš ih kao "power bank pcb" i dalje ručno, gledaš šta kaže u nazivu, kako izgleda slika, da li podržava fast charging itd.
Što jednostavnija elektronika to slabiji kvalitet tj. manje funkcija.
Takođe možeš da dodaš u pretragu i recimo "2P" ili "2S" što znači da hoćeš da povežeš dve baterije paralelno (2P) ili serijski (2S).
Izbor je veliki a ima tu i stvari koje ti neće odgovarati a izaći će ti u pretrazi kao što je elektronika za baterijske pakove za razne uređaje/primene kao što su cordles usisivači, aku alati isl. pa ako nisi siguran šta ti tačno treba možeš i da pogrešiš.

Primer.
 
Cao,danas mi stigao prvi paket iz Kine i to na paketomat. :)
Interesuje me da li je neko uzimao neku ram ddr4 na akciji i preporuka,uzeo bih 8gb.
 
Dobio sam na dispute da uzmem 10$ ili full povrat da vratim o trosku posiljaoca.

Ima li neko iskustvo
kako bi u praksi funkcionisao povratak o trosku posiljaoca iz kine?
 
Ko to zna :) Znam da uglavnom niko ne vraca zato sto su troskovi slanja veci od vrednosti paketa uglavnom.
Sve zavisi sta vracas :)
A sta ako kinez nece da preuzme posiljku ili se paket izgubi u putu? :D
 
Može da se šalje za par stotina dinara a može i za 1000+, u zavisnosti od gabarita, na istu foru kao što oni nama šalju kao pismo, dakle ne brzom poštom ali opet kao što je napisano gore, može da nikada ne podigne paket.
Izabereš državu, mali paket, opet ili mali paket(bez praćenja izvan srbije) ili preporučena pošiljka(sa praćenjem), masu u gramima i za ovo avionski prevoz nisam siguran baš na koji način ide ako nije čekirano
Na kraju vidiš kolika je cena i da li se isplati
Za nešto skuplje i ako je prodavac pouzdan možda se i isplati
 
Poslednja izmena:
Ko to zna :) Znam da uglavnom niko ne vraca zato sto su troskovi slanja veci od vrednosti paketa uglavnom.
Sve zavisi sta vracas :)
A sta ako kinez nece da preuzme posiljku ili se paket izgubi u putu? :D
zato se i pitam ni ja nikada nisam vracao, pa me cisto teoretski zanima kako bi to moglo da funkcionise.

ne verujem da moze da se izgubi paket sa pracenjem, i morao bi da podigne, jer bi aliexpres video da mu stoji ne podignut na posti.

mene zanima kako bi se od posiljaoca onda naplatili troskovi slanja jer nasa posta trazi da se ti troskovi odmah plate.
 
Verovatno ocekuju da primalac plati po primanju, a to nasa posta u opste ne nudi kao opciju.
 
Sumnjam da ijedna nudi takvu opciju kad je u pitanju slanje u drugu državu.
 
Ako ti ne daju nalepnicu za besplatan povrat evo malo tudjih iskustva.

Inače novac vraćaju kad im stigne pošiljka.
 
Da li je neko narucivao xiaomi brze punjace 120w ili ima preporuku za neku radnju na Aliju koja ih prodaje?
Hvala.
 
Nalete mi ovaj kompresor danas za 11.64$ pa uzeh da se nadje


Kroz Coins ispada toliko pa probajte ako nekom treba.

Ako jos nekom pise 11.64$ ili slicno potvrdite - posto me zavitlavaju da mi je Dzek Ma rodbina jer izgleda samo ja vidim ove "jake" popuste.
Izgleda da nam iskaču slične ponude odnosno da pratimo slične predmete (y)
Vontar danas uzeo, a ovaj kompresor već nekih mesec dana pumpa lopte i gume na biciklici :)
Za kompresor, pored coina, iskoristio i neki kupon od 2-3€ pa i cena malo niža od tvoje.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240513_175551_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240513_175551_AliExpress.jpg
    93 KB · Pregleda: 131
  • Screenshot_20240513_175511_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240513_175511_AliExpress.jpg
    144.7 KB · Pregleda: 112
Meni cutesliving i ostale prodavnice nisu stavljali realnu cenu nego manju, tipa na tastaturu od 30€ su stavili 6-7€
 
Nalete mi ovaj kompresor danas za 11.64$ pa uzeh da se nadje


Kroz Coins ispada toliko pa probajte ako nekom treba.

Ako jos nekom pise 11.64$ ili slicno potvrdite - posto me zavitlavaju da mi je Dzek Ma rodbina jer izgleda samo ja vidim ove "jake" popuste.
Juce 13 i nesto, jutros 10.58 pa sam narucio.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€16.69 62%OFF | Wireless Car Air Compressor Electric Tire Inflator Pump for Motorcycle Bicycle Boat AUTO Tyre Balls
 

Prilozi

  • Screenshot_20240514_115816_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240514_115816_AliExpress.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 95
Toliko kad se presaltaju e u $.

Ne bih verovatno uzeo ni sad da nisam imao situaciju da vozim oko 200-300m sa ispustenom gumom jer nisam odmah registrovao da je u gumi problem. Nozna pumpa bila u drugom autu i malo se pesacilo ali bar nisam bio daleko od kuce.

Po svemu sudeci deluje mi da je neko ispustio gumu posto nakon dopumpavanja drzi bez problema mada jos je testiram.

Srecom nisam je unakazio ali ako sam u pravu, zaludan narod je medju nama...
 
Nalete mi ovaj kompresor danas za 11.64$ pa uzeh da se nadje


Kroz Coins ispada toliko pa probajte ako nekom treba.

Ako jos nekom pise 11.64$ ili slicno potvrdite - posto me zavitlavaju da mi je Dzek Ma rodbina jer izgleda samo ja vidim ove "jake" popuste.
I meni je ta cena, poručeno :)
Hvala na preporuci :)
 
Vidim pominju se ssd,m2,ram,da li je neko uzimao plocu jeftiniju sa alija?
 
Da li je neko kupovao ove punjace i koji je ok, vidim ima ih vise vrsta.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€18.35 52%OFF | 3 in 1 Wireless Charger Stand For Samsung S23 S22 S21 S20 Ultra Note Galaxy Watch 5 4 Active Buds 15W Fast Charging Dock Station
 

Prilozi

  • Screenshot_20240515_072814_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240515_072814_AliExpress.jpg
    84 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240515_072737_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240515_072737_AliExpress.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 47
@Dakii

To nije punjac , nego stalak za bezicno punjenje ( wireless charging stand )

Pregledaj testove na YouTube pa vidi koji su modeli dobri
 
Na to sam i mislio, nisam se lepo izrazio.
Hvala na savetu.
 
Da li je neko kupovao ove punjace i koji je ok, vidim ima ih vise vrsta.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€18.35 52%OFF | 3 in 1 Wireless Charger Stand For Samsung S23 S22 S21 S20 Ultra Note Galaxy Watch 5 4 Active Buds 15W Fast Charging Dock Station
Malo skuplji a provereno dobri, ja nebi uzimao te no name….punjace


Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $24.88 48% Off | Anker Wireless, PowerWave 2-in-1 Magnetic Stand Lite with USB-C Cable, Charging Stand for iPhone 14/Pro/Plus and AirPods 2/Pro


Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! US $39.49 21% Off | Anker 335 Wireless Charger 3-in-1 Station with Adapter wireless chargers for airpods for iPhone 13/iPhone 12 for apple watch
 
Nazad
Vrh Dno