Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Prijatelji htio sam da kupim procesor 5700x amd ryzen košta oko 110 115 eura a kod nas je polovan oko 150 nov skoro 200.Ne znam isplati li se jer vidim prodaju ga neki preko KP za 150 160 novog isto tako kao sa alija.Kako je moguće izbjeći porez i carinu.Pozdrav
 
Prijatelji htio sam da kupim procesor 5700x amd ryzen košta oko 110 115 eura a kod nas je polovan oko 150 nov skoro 200.Ne znam isplati li se jer vidim prodaju ga neki preko KP za 150 160 novog isto tako kao sa alija.Kako je moguće izbjeći porez i carinu.Pozdrav
Ne postoji siguran nacin da izbegnes porez i carinu, ali koverte svakako privlace manje paznje od kutija, tako da mozes pogledati na fotografijama ostalih kupaca kako prodavac pakuje te procesore.

Ali, ne gledaju samo dimenzije paketa, bio je ovde primer da su uhvatili clana foruma sa dva ili tri procesora u malom pakovanju. Verovatno im je u tom slucaju paznju privukla vrednost.

Ipak, za jedan procesor u koverti je visoka verovatnoca da ce ostati neprimecen.

Sto se samih procesora tice, nisam video da se iko zalio. Mom ryzenu nista ne fali.
 
Prijatelji htio sam da kupim procesor 5700x amd ryzen košta oko 110 115 eura a kod nas je polovan oko 150 nov skoro 200.Ne znam isplati li se jer vidim prodaju ga neki preko KP za 150 160 novog isto tako kao sa alija.Kako je moguće izbjeći porez i carinu.Pozdrav
Mislis da su isti zato sto su u tray pakovanju? 🤔
 
Prijatelji htio sam da kupim procesor 5700x amd ryzen košta oko 110 115 eura a kod nas je polovan oko 150 nov skoro 200.Ne znam isplati li se jer vidim prodaju ga neki preko KP za 150 160 novog isto tako kao sa alija.Kako je moguće izbjeći porez i carinu.Pozdrav
Znaš već šta je B. Frenklin rekao za porez - da su on i smrt jedine dve izvesne stvari u životu tako da teško da ćeš ga moći izbeći...
 
I tad je baš mislio na Srbiju 😁 A carina nam sa tim paketima funkcioniše po principu eci-peci-pec😁
 
Ja Sam narucio 7700 I stigao mi je bez ikakvih dazbina. Prethodno procitao da prodavac pise da stavlja vrednost posiljke oko 20$. Procesor radi Bez greske, ja zadovoljan.
 
koji je trenutno best buy (kod proverenog prodavca) m.2 NVMe 2280 SSD od 2TB na AE?
ako neko zna...

imam ovaj KC3000 od 1TB kupljen ranije kod Mađara pa se mislim da sa AE uzmem duplo "pojačanje", dok nisu cene otišle u vasionu (mislim, generalno, ne samo na AE)
ovaj prodavac nema info na AliRadar-u a i ima samo 26 prodatih pa ne znam...
 
koji je trenutno best buy (kod proverenog prodavca) m.2 NVMe 2280 SSD od 2TB na AE?
ako neko zna...

imam ovaj KC3000 od 1TB kupljen ranije kod Mađara pa se mislim da sa AE uzmem duplo "pojačanje", dok nisu cene otišle u vasionu (mislim, generalno, ne samo na AE)
ovaj prodavac nema info na AliRadar-u a i ima samo 26 prodatih pa ne znam...
151€ u Kitaju, 180€ kod nas.
Plus izvesna naplata poštanskih troškova, PDV plus carina.
Sačekaš neki popust, vaučer i sl. i cene će biti slične, a ovde bar imaš 5 godina validne garancije.
 
Sve ti lepo pise

Q:Why product's packagbox different from our country?​

A: The products produced in different countries may haveslight differences but they are all original and genuine.Please don't worry.​

Q:Why can't query the product serial number?​

A:Razer products have different anti-counterfeiting query methods in different countries. Products produced in China can be queried by logging into the Razer China official website or scanning the QR codeon the packaging box.Registering an account does not require a product serial number.​
 
koji je trenutno best buy (kod proverenog prodavca) m.2 NVMe 2280 SSD od 2TB na AE?
ako neko zna...

imam ovaj KC3000 od 1TB kupljen ranije kod Mađara pa se mislim da sa AE uzmem duplo "pojačanje", dok nisu cene otišle u vasionu (mislim, generalno, ne samo na AE)
ovaj prodavac nema info na AliRadar-u a i ima samo 26 prodatih pa ne znam...
KC3000 je bio isplativ kada je bio duplo i jace jeftiniji, sad definitivno nije isplativ.

Alternativa ima, provlaci se tu i tamo poneki Crucial, Netac, Movespeed ali uzimas na svoj rizik.

Ovo bi trebalo da je ok a i cena je vise nego ok i to gledam direktno sa desktopa, kroz SuperDeals ili Coins na telefonu mozda bude jos jeftinije. EDIT: oko 81$ kroz Coins

Vidim po komentarima da ima nekih fotki iz Crucial aplikacije i da je navodno original ali pregledaj detaljnije sve negativno.

1715156733445.png

 
Па да Дина-ом можеш ваљда само у нашој земљи да пазариш...
 
 
Inace pre vise godina mi je u sred noci u kuci eksplodirao punjac sa Alija, i od tada iskljucivo samo sertifikovane u evropi sa CE uzimam.
Uopšte ne mora da bude sertifikovan U EU, samo PO EU standardima (u Kini npr).
 
CE kod Kineza znaci China Export i raspoznaje se po malo drugacijem fontu i razmaku izmedju slova i CE uopste nije neko merilo kvaliteta punjaca.

Trazis TUV, ETL, GS, UL oznake kao i V ili VI oznake za efikasnost i slicno na punjacu ili kupis Anker, Baseus, Ugreen koji za nase trziste ne stavljaju slovne oznake ali moraju za Americko ili Japansko trziste dok rimske brojeve stave i za nas pa znas da su ok kad se poklope obe stavke.

Ni ovo iznad ne znaci uvek top kvalitet ali bar znas da nije 1 kroz 1 tempirana bomba i da je proslo kroz neku kontrolu da bi se docepali sertifikata.

Ispod je Alcatel punjac, nisu neke bajne karakteristike ali je koliko toliko pouzdan.

1715200542114.png
 
KC3000 je bio isplativ kada je bio duplo i jace jeftiniji, sad definitivno nije isplativ.

Alternativa ima, provlaci se tu i tamo poneki Crucial, Netac, Movespeed ali uzimas na svoj rizik.

Ovo bi trebalo da je ok a i cena je vise nego ok i to gledam direktno sa desktopa, kroz SuperDeals ili Coins na telefonu mozda bude jos jeftinije. EDIT: oko 81$ kroz Coins

Vidim po komentarima da ima nekih fotki iz Crucial aplikacije i da je navodno original ali pregledaj detaljnije sve negativno.

Pogledajte prilog 441472

izgleda da pred AE nismo svi isti, ili je bila kratkotrajna ponuda po toj ceni

ScreenShot_09052024_0212.PNG
 
Menjaju se cene na Aliju non stop, mora mnogo mnogo brze da se reaguje za dobre popuste.

Prati, ponovice se verovatno.
 
Ja kupi na popustu Anker punjač od 120W za 51 dolar
Sada drugi naručio za 33 dolara isti taj
Kinezi stalno mijenjaju cijene
Mislio kod druga uzeti sa amazona.de tamo bude oko 70 eura
 
Promenio sam nekoliko power bank-ova u poslednjih par godina, nisu ništa specijalno bili ali su svi relativno brzo prestajali da rade. Pošto imam više kvalitetnih 18650 baterija, palo mi je na pamet da ih iskoristim i da napravim svoj PB, sa nekim kućištem sa AE. Da li je neko nešto ovako viđao, a da valja? Ima ih dosta, uglavnom su za veliki broj baterija, 6-18 na primer, ja bih radije da to bude za 2 baterije recimo, da sam PB bude kompaktan. Bonus poeni za brže punjenje, 3 bambija za bežično punjenje.
 
Skoro svi moduli su predvidjeni za 500+ ciklusa te bolje juri sam modul pa kombinuj sa postojećim kućištem.
 
Koji moduli? Ćelije? Ovi PB koje ja imam svakako nemaju 18650 ćelije u sebi, a njih imam poprilično (12) i hteo bih njih da iskoristim.
 
Moduli, elektronika koja se pakuje u power banck a sa dve baterije ne verujem da može da se nadje za 3 priključka za bežično punjenje. Modul za punjenje 18650 baterije je oko 20-25 centi.
 
Moduli, elektronika koja se pakuje u power banck a sa dve baterije ne verujem da može da se nadje za 3 priključka za bežično punjenje. Modul za punjenje 18650 baterije je oko 20-25 centi.
Ne treba mi 3 priključka, idealno jedan USB i bežično punjenje. Ali ne znam kako to da tražim. Radije bih kupio celo kućište nego sam sastavljao.

Na choice sam video neki jeftin čaše za par dolara, a kada regularno tražim budu dosta skuplji.
 
Nazad
Vrh Dno