Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Treba mi preporuka koji punjac da uzmem za Galaxy S23 Ultra? Znam da je Anker sigurica, ali ne znam koji model da uzmem

Imam ovaj kabal od 60W, da li je on dobar za S23 Ultra?

Planiram ovu futrolu da uzmem

Kao i ovo zastitino staklo

Ako neko ima bolji predlog neka pise, jer na zastitu telefona ne zelim da stedim, ipak je jeftinije od zamene ekrana 😂

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
€10.16 72%OFF | Toocki 67W GaN USB C Charger Quick Charge 65W QC4.0 PD 3.0 45W USB C Type C Fast USB Charger For iPhone 15 14 13 12 Pro MacBook

Odličan. Jedan koristim sada a još jedan sam upravo naručio.
 
@Poolmaker

Pogledaj koji univerzalni modeli u specifikaciji imaju
3,3V-11V 5A ili 6,1A
( nemaju svi ;) )


npr. original Xiaomi GaN 65 i 67W
65W - 3,3V-11V/5A
67W - 3,3V-11V/6,1A ( 67W punjenje )
 
Hvaljeni Baseusi 65W nemaju u specifikaciji PPS.
Na ovoj strani pomenuti Toocki 67W isto.

( nisam gledao testove za Toocki 65W ( PPS ) i Essager 65W )

Od jeftinih univerzalnih modela dobar je
Asometech GaN 65W
USB-C2 : 5V ⎓ 3A , 9V ⎓ 3A , 12V ⎓ 3A , 15V ⎓ 3A , 20V ⎓ 3.25A
PPS: 3.3V-11V ⎓ 5A , 3.3V-21V ⎓ 3A
 
Moze li da ispadne neki problem ako se S23U puni sa puno puta pomenutim Basesus 65W punjacem?
Sad ste me skroz zbunili...
 
Ja ga koristim na poslu kao "pomocni" punjac. Razlika izmedju Basesus 65W i Samsung 25W je nekih 10ak minuta u korist Baseus-a, koliko se secam, ali stvarno nisam opterecen time pa nisam nesto preterano obracao paznju. Ne znaci mi nista 10-15min gore dole.
 
Mozda da se javi jos neko ko je bas uporedjivao jer ova moja procena je na osnovu secanja, pa da ne uzme kao precizan info.
 


 
Sto vise gledam i citam , sve manje mi je jasna situacija 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫


b65w.jpg
 
Nema potrebe da se tripuješ i da razmišljaš. Kupi neki 65w ili 45w Gan punjač - Ugreen, Baseus, Anker, Toocki, Asometech, Essager - i miran si.
 
@nikola1970

Nemam ja problem sa punjacima za moje telefone.

Ovde je fazon da saznamo kako rade odredjene kombinacije punjaca kablova i telefona ,
jer je ocigledno da genericki testovi i odredjene specifikacije mogu da zavaraju :(
 
Imas sada u Ikei novi PD od 45w za 12 evra, sa dva usb c, jedino nije gan.


Ovi sto testiraju kvalitet istih na netu ga svi ocenili odlicno i bezbedno. Imam ga od prosle nedelje i odlican je, mada nije super kompaktan.

Ima i od 30W sa jednim usb c, ali kazu da je dupli bolji.

Inace pre vise godina mi je u sred noci u kuci eksplodirao punjac sa Alija, i od tada iskljucivo samo sertifikovane u evropi sa CE uzimam.
 
@ikac2000

Nema pravila kada ce nesto od elektronike "da pusti beli dim"

Ikea punjaci su pomenuti u temi Best Buy Fast chargeri kod nas / Ali? - link je par postova iznad

Nisam ni ovde siguran da li ce S23 Ultra izvuci 45W


i45.jpg
 
Pa meni nije pustio beli dim, vec je bukvalno eksplodirao i spalio steker, i izbacio glavni osigurac u kuci :-( a nas digao iz kreveta usred noci.

Zato obracam paznju sta kupujem.
 
Znaci da je beli dim bio pod velikim pritiskom ;)
I meni je jedan kineski punjac stradao al u izlaznom kolu tako da ni osigurac nije stucno.
 
sad vidim da mi paketi stoje po mesec dana na carini, isto bi cekanje bilo i da je aliekspres u bugarskoj, to nasi nesposobni prave zastoj, da nije njih sve bi stizalo za nedelju dve
 
Jel poručivao neko naočare za sunce a da su malo kvalitetnije, odnosno sa UV zaštitom i polarizacijom?
 
Ja sam porucio svakakvih nekih, ali samo su jedne stigle, brend Zenottic, sasvim pozitivno iznenadjen kvalitetom za te pare.
 
Obe stavke imaš već za par dolara. Ako misliš stvarno da su kvalitetne bolje idi na Zenni, imaš ogroman izbor okvira i svega pa izabereš naočare po svojoj želji i meri.
 
Vrh Dno