Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Koje jeftinije "bubice" bi ste preporucili trebaju mi za slusanje muzike na poslu?
Neke sto sam probao skoro da nemaju bas.
KZ slušalice ali nemoj da te zbune - postoje i QKZ - te su bez veze (što se tiče zvuka).
 
Kada salju Fedexom ili DHL nema carine?
 
Imate temu o carinama. Tamo sve piše.
 
Nema veze postarina sa carinom. U BiH/CG nema carine i ostalih troskova do te cifre (150 eura). Za Srbiju je drugacije, tamo leši carina za sve...

Za ove pare vrijedi uzeti kinesku multimediju, za nesto vise i ne bas, kad nadodas ostale troskove...
 
U mom slučaju trenutno brže stižu nego registrovane u NS... Za BiH najčešće preko Singapura šalju neregistrovane i sve imaju praćenje kad stignu u BiH. Cijena tog praćenja je 1.8KM (108RSD) koje daješ poštaru kad dostavi neregistrovanu.

Edit: da napišem i brojke - pošiljka naručena 25. 2, posljednji status Arrived at line-haul office 17. 3, isporučena 19. 3.
 
Poslednja izmena:
Ma problem je sa Alija naručiti neke stvari
Ugreen da ti pošalje punjač je 50 eura
Sve sam morao kod druga u Beograd naručivali.
Ja kupujem najviše sa američkog Amazona
Imamo opciju da šalje u BiH za 7.5 dolara 500 grama težina paketa.
 
Pa deluje da je Firebat ok, ne pokazuje neke značajne mane.
Dolazi sa win 11 koji se updejtuje par sati nakon uključivanja i otad je stabilan.
Često pokazuje procesor na 100%, ali koliko vidim to radi i na nižim taktovima tako da ima rezerve u snazi.
Kada radi na 2.5ghz i jače, čuje se ventilator ali nije bučan, mada se oseća da je manjeg promera a većeg broja brtaja.
Takt RAM memeorije sam prebacio u biosu na 4800, deluje da je SSD od sporijih ali to sam znao i pre kupovine.

Rad sa firefoxom i više tabova je kao i na desktopu, iz nekog razloga u firefoxu mi ne radi hardversko ubrzanje av1 na youtube, dok u chromu radi.
U chrome pušta i 8k av1 na youtube uz poneki izgubljeni frejm, ostalo ide glatko.

Nisam uspeo da pustim 4:2:2 hevc video a da se uključi hardverska akceleracija, meni bi to značilo za neku specifičnu primenu, ali klasika multimedija 4k hevc ide baš glatko uz minimalno zauzeće i kod težih ripova.

I tako, gurnuo sam ga iza tv-a, i za sada će imati neku multimedijalnu funkciju, prikačio mu usb satelitsku karticu i taj deo posla za sat fidove mi završava, videćemo dalje ponašanje i trajnost s obzirom na minijaturnost i komponente nepoznatih proizvođača...
 
Sada naručih Anker punjač 120 w za 33 dolara
Ne znam kako mi ispade tako jeftino
 
Meni jutros nesto zabagovao i dao mi ovaj tv box W2 za realnih 50% popusta oko 9 dolara, ja se vratio da uzmem sa vise rama i opet podiglo cenu.
 
4/32 je 16.5$ bio od jutros, sve je jeftinije jer je prvi u mesecu
 
Imate li preporuku za hdmi adapter (ne znam jel to spliter, ili bolje reci multiplekser). Tj da ima dva ili vise hdmi ulaza, a da daje 1 izlaz za monitor? Ja imam vec adapter sa ae takav, najobicniji Y, ali nisam siguran da ga koristim na pravu stranu, buduci da je ovo izgleda 1 ulaz a dva izlaza?
 
Treba ti HDMI switch, ima ih dosta na aliju. Nisam koristio nikad tako da nemam konkretnu preporuku.
 
Ako hoćeš da biraš koji ulaz ide na monitor, onda potraži HDMI KVM switch.
Ako hoćeš da tri ulaza kombinuješ u jednu sliku, onda ne znam kako se to zove. Možda nešto za video nadzor.
 
Aliexpres se malo previše igra sa ovim "individualnim" popustima. Odbija od kupovine.
Msm, ja nemam vremena (a ni volje) da visim na aliju stalno ne bi li uhvatio neki dil, ako naiđe baš kad pogledam super ali u 95% cene su veće nego što očekujem,
upravo pogledah neki od ovih Firebat-ova koje pominjete, skrolovao sam i bio je u listi, kaže 94,87$ 70% off, otvorim i naravno najniža cena nije ni blizu te ponude, 20$ više, neka hvala. I tako se ponavlja ista situacija iznova i iznova tako da im više ni ne otvaram te ponude jer znam da je cena lažna... Uvek su bili više ili manje "skemeri" ali sad se ovo baš omasovilo.

Btw. gledao sam gsm emergency sos button for elderly, prosto neverovatno koliko jedno dugme može da bude skupo.
 
Imam ga ja, jednom mi nesto zatrebao, izmerio pritisak, ono moze posluziti.
Jedino mi se ne svidja sto sledeci put kada mi je zatrebao baterija prazna, ali i dugo je stajao nije se koristio.
 
Jel imate preporuku za neku auto kameru, ove sto dolaze sa retrovizorom?
Ovako nesto
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD1,821.28 48%OFF | 4.3 Inch Driving Recorder Car DVR Rearview Mirror Dual Lens Car Recorder 1080P IPS Front and Rear Camera Registrar Black Box New

Videh juče kod komšije deluje mi ok
 
Za proveru pritiska u gumama koristim one aku kompresore, imam 1 kuci, drugi u autu, oni mi deluju precizniji, pouzdaniji i odmah ako zafali doduvam.
 
Nazad
Vrh Dno