Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Da li neko ima iskustva sa ovakvim tocilicama za vodu. Ovde vidim da se kaci na one balone za aparat za vodu, ali bi meni trebalo nesto sto moze da se zakaci za obican bidon vode.
 
Cisto sumnjam da se ovaj kaci na balon koji ide na automat - taj balon ima mehanizam koji se pod pritiskom nabija unutra, i ne moze se u njega nista ubaciti. Ne pisu dimenzije, ali verovatno je bas ovo ono sto tebi treba.
 
Taj cep na balonu moze da se skine, komplet onaj plavi deo.

A imad u opisu i ovo:

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
b12c06c96015d9e336dbb04dffb3121c.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa svakako da moze, ne pune se boce kroz njih, ali nije predvidjeno da ih korisnik skida.
 
Nije ako ih koristi uz predvidjene aparate. Mislim da i ovom slucaju nema potreba da bili sta skida, samo onaj cepuc se nabije unutra i provuce crevo.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Taj cep na balonu moze da se skine, komplet onaj plavi deo.

A imad u opisu i ovo:

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
b12c06c96015d9e336dbb04dffb3121c.jpg

Vidim da ima to, ali pitanje je da li su ti bidoni isti kao ovi kod nas sto se tice grlica. Zato mi je i interesovalo da nema neko moda ovakav ili slican uredjaj, pa da zna iz iskustva.
 
Imao sam ja baš taj model. Kupio sam ga jer sam mislio da ću moći lako da ga "nabijem" na one balone od 5-7 litara iz prodavnice međutim nije tako lako, morao bi da pravim adapter jer je ova točilica baš predviđena za te velike balone od 20 litara ili koliko su već. Imamo te aparate za vodu u firmi pa sam izmerio.
Na tim velikim balonima samo se izbije tj. nabije onaj unutrašnji čep koji je tipa 1.5 cm u prečniku i stavi se ova pumpa sa crevom i to je to.
Ja sam ovo hteo za kevu da ne bi morala da diže balone i presipa u manje flaše ali ko ne koristi te velike balone ne vredi da uzima ovo.

Takođe, mislim da nije najsrećnije rešenje za starije jer ima tač "taster" koji nije dovoljno vizuelno istaknut pa može biti problematično za upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Da li si uspeo nekako da namontiras na one obicne bidone sto se prodaju po radnjama?
 
Da li si uspeo nekako da namontiras na one obicne bidone sto se prodaju po radnjama?

Ne, pogledao i zaključio da je previše posla.
Ovi obični baloni od 5 litara što se svuda prodaju imaju grlo visine oko 1,5cm, ako skineš onu plastiku što drži ručku za nošenje dobiješ možda 5-6mm dok oni veliki 20l baloni imaju grlo koje je tipa 5cm visine i plus još ispod toga imaju dosta mesta jer balon krene da se širi tek na nekih 10-tak cm od vrha flaše.
Dodatno prečnik grla tih velikih balona je za nekih 2 cm veći od prečnika grla 5l balona tako da bi morao da se napravi prsten koji bi zalepio na čep malog balona (objasniću zašto), čep bi probušio da bi crevno moglo da prolazi a spoljašnji prečnik tog prstena bi bio isti kao unutrašnji prečnik donjeg dela točilice pa da nabiješ taj prsten sa čepom u točilicu i onda je zašrafiš na mali balon da bi bila stabilna jer, kao što rekoh, mali balon ima jako kratko grlo, nedovoljno da stabilizuje točilicu dok kad istu nabiješ na veliki balon ona nalegne jedno 4-5cm na grlo tog balona i to je stabilizuje + što je prečnik taman pa ne mora da se hakuje ništa.
Dodatno, prilično je visoka, ja sam planirao da stoji na radnoj ploči u kuhinji ispod visećih elemenata koji su na nekih 53cm a kad staviš 5l balon i točilicu ostane ti možda nekih 6cm do visećih elemenata pa mora ruka da se zavlači, gađaš onaj tač dugmić na slepo, ajde navataš ga nekako da bi uključio ali kad je čaša puna i treba da je isključiš i ne možeš da navataš dugme onda je problem.

Jednostavno nije elegantno rešenje koje sam ja očekivao kada sam je kupovao tako da sam je samo pogledao, izmerio, razmislio i prodao je.
 
Poslednja izmena:
I kod mene i kod mojih su elementi na 66cm, tako da onda nece biti problema. Jedino da vidim kako da resim montiranje tocilice.
 
Drustvo ako je neko kupovao 4k hdmi spliter 1 ulaz na 2 izkaza koja mogu simultano da rade molio bih za preporuku

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Veithdia su se meni loše pokazale, brzo su se rasklimavile, a poručio sam ih zbog dobrih komentara.
 
Veithdia su se meni loše pokazale, brzo su se rasklimavile, a poručio sam ih zbog dobrih komentara.
Takođe imam loše iskustvo sa Veithdia. Staklo mi nije odgovoralo, imao sam utisak kao da nosim naočare za vid sa nekom dioptrijom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pogledaj Polaroid naočare i oni rade Wayfarer oblik bile su na sniženju oko 3000 din.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
^

Meni su Polaroid (original, placene 50+ evra) brzo pukle na 3 mesta, ne mogu ni da se zalepe kako treba. Stakla su sjajna ali je na tom modelu koriscena plastika za koju se ispostavilo da je veoma krta, suva, uzas za tu cenu i klasu. Posle sam u raznim komentarima nasao da nije bas mali broj Polaroid modela sa takvim problemima.

A Veithdia/Elitera (ukupno placene mozda 22-23$) su se pokazale odlicno, stakla su samo malo losija od Polaroid a opsti kvalitet izrade i trajnost ocigledno bolji, jer traju vec godinama a ispadale su, kvasio sam ih, bile su nagnjecene u rancu i nista im ne fali, dok sam Polariod cuvao a pukle su bukvalno same od sebe. Nisam primetio nikakve probleme sa kineskim staklima, efekat dioptrije i sl. Jedino sto se vide sitne nesavrsenosti u zavrsnoj obradi (Veithdia) ali samo kada se zagleda, ne utice na funkcionalnost. Ne iskljucujem mogucnost da ti kineski ''brendovi'' mozda mogu da imaju odredjene probleme sa kontrolom kvaliteta, ili da cak postoje kopije Elitera, Veithdia naocara, ali mnogi u mom okruzenju su kupili bar po jedne takve kineske naocare i svima su se pokazale odlicno u odnosu na cenu. Polaroid cu mozda nekada kupiti ali samo uz prethodnu proveru kvaliteta uzivo, preko neta i bez probe, nikada vise.

Inace, nisam fan kineske ''robe'' sa AE, reko kada kupujem tu, ali u ovom slucaju naocare su se pokazale odlicno.
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned Ja sam ćerkici kupio Polaroid naočare, sada će biti treća godina kako ih nosi i ništa im ne fali, traju. A ona baš i nije nežna, ove što sam ja njoj kupio su se dobro pokazale.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ja imam 2 para Polaroid cvika, jedne za vožnju druge za bajs.
Odlično se drže.

Kinesko smeće sa Alija stavljati na oči ni pod tačkom razno.
 
A šta kažete na okvire za naočare od Aliexpresa, jel vrede?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ja imam 2 para Polaroid cvika, jedne za vožnju druge za bajs.
Odlično se drže.

Kinesko smeće sa Alija stavljati na oči ni pod tačkom razno.

Kako znas da su sve smece?
Naravno da ima djubreta (mada cene i ocene dovoljno govore), i ja sam bio skeptican ali za ove koja sam probao (10-ak razlicitih modela, 10-15$) mogu da kazem da su skroz dobra stakla i generalno izdrzljive naocare. E sad, modela ima na stotine, ali za ovih 10-ak probanih mogu da kazem da su odlicne u odnosu na cenu.

Pre ovih Polaroid sam koristio jos jedne, koje su takodje pukle ali posle nekoliko godina upotrebe, ne ovako brzo kao poslednje. Imao sam i par modela (zvanicno za ribolov, zaboravih brendove, placene 30-ak evra ali odavno) i bile su ok ali su takodje prsle, mada posle 5+ godina.

Kada poredim samo stakla, Polaroid jesu malo bolja (ili bar meni odgovara malo topliji tint/za nijansu veca zatamnjenost, mada ovo zavisi od modela, svakako ima tu razlika i kod Polarioid, i kod kineskih) ali sa tim precenjenim naocarama sam zavrsio. Mozda nekada ponovo izdvojim 50-60 evra ali samo uz test pre kupovine.

U sustini se sve svodi na pracenje ocena, citanje komentara i na kraju test uzivo. A ove koje imam uspesno prolaze test i sa Polaroid test karticom + je u realnoj upotrebi zadovoljstvo gledati kroz ta stakla (posebno kroz zelena Elitera).
 
Poslednja izmena:
Hteo sam nesto da porucujem sa Alija, zna li se jel funkcionise postanski saobracaj?
Jel vredi porucivati sad ili treba jos sacekati?
 
@ KurtK

Pise se svaki dan - prati top teme .

Ako nadjes nesto po povoljnoj ceni i spreman si da cekas 2-3 meseca onda narucuj.
 
Dostava je mnogo poskupela na Aliju, naravno zbog situacije. Pre svega ovoga dostava mi je bila besplatna onda 2e po artiklu sada je 4e po artiklu...
 
Dostava je mnogo poskupela na Aliju, naravno zbog situacije. Pre svega ovoga dostava mi je bila besplatna onda 2e po artiklu sada je 4e po artiklu...

Ja sam narucio ovo i slanje je free i jos silikonsku zastitu za Power bank,tu dostava kosta 17 centi.

2020-04-18_175843.jpg
 
Preporuka za neki jeftiniji bt zvucnik, sa sto boljom baterijom? (Bar 2-3h) I da može da svira dok je na punjacu. Ne mora da bude preterano glasan, da može da se slusa muzika uz kafu na terasi [emoji3]



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
To uzmi u domacim radnjama, nisu skupi, ne isplati se rizik i cekanje u ovim uslovima.
 
Deluje zanimljivo. Jel imas iskustva, kakav je zvuk u odnosu na zvuk sa telefona, i jel baterija bar blizu tih 6h koje pominju u oglasu?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno