Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Jel su ti naplatili carinu?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
@luka74
Nisu mi naplatili carinu jer je kinez stavio 7$,carinik procenio da je vrednost 25$ i troškovi me izašli 680rsd.Ja sam išao na to da platim sve pripadajuće troškove jer sam hteo baš ovaj zvučnik.Imam ja i Soundcore 2,to je igračka za Motion+.
 
Da li je neko kupovao maske za telefon sa aliexpressa?
Kostaju od 50 do 150din one obicne,ako ne carine i ne naplate postarinu onda se isplati...
 
Može se naći vrlo dobrih maskica za telefon po toj ceni, ali obavezno pregledaj komentare i slike onih što su uzeli, jer ne izgelda bas uvek sve kao na slikama za prodaju.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Posto sam stara skola,koristim klasicni brijac wilkinson,medjutim kao i svi klasicni a i ovi drugi malo mi je nezgodan za oblikovanje zulufa i brade,ima li neki brijac kod kineza za klacine zilete a da je zgodan za oblikovanje?
Ili filozofiram.:(

wilkinson-masina11.jpg
 
Posto sam stara skola,koristim klasicni brijac wilkinson,medjutim kao i svi klasicni a i ovi drugi malo mi je nezgodan za oblikovanje zulufa i brade,ima li neki brijac kod kineza za klacine zilete a da je zgodan za oblikovanje?
Ili filozofiram.:(

Pogledajte prilog 280408
Kucaj "shavette". Ima i kod nas u prodavnicama za frizere/kozmetičke salone ako ti se ne čeka po nešto višoj ceni.
 
Treba mi portable 4G ruter tj. da stavim bilo koju karticu sa internetom(ovde ili u inostranstvu) i da mogu da mi taj uredjaj bude hotspot i da mogu preko WIFI da nakacim bilo koji uredjaj.
To se zove ili MIFI ili portable mobile
 
Da li je neko kupovao maske za telefon sa aliexpressa?
Kostaju od 50 do 150din one obicne,ako ne carine i ne naplate postarinu onda se isplati...

I ja sam naručivao ali nikako da stignu.
 
Naručila do sad ko zna koliko maski od 1 do 10$ i uvek su mi sve stigle. Stakla isto.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Posto sam stara skola,koristim klasicni brijac wilkinson,medjutim kao i svi klasicni a i ovi drugi malo mi je nezgodan za oblikovanje zulufa i brade,ima li neki brijac kod kineza za klacine zilete a da je zgodan za oblikovanje?
Ili filozofiram.:(

Pogledajte prilog 280408

Ima li lošije mašinice od tog wilkinsona?!? Imam ga i ja, to mi je prva mašinica koju sam kupio kad sam prelazio na klasične žilete sa ketridža.
Ili shavette kao što @nemanja123 kaže ili neki dvostrani na kom je sečivo izloženije kako bi lakše mogao da oblikuješ.
Glava na wilkinsonu je prevelika i zato je dobar samo da ga daš detetu jer se ne može iskasapiti.
 
@amdpower

Ja naručujem brijače isto od preko. U pitanju su Muhle, Edwin Jagger, Merkur...sve su top kvaliteti. Jedan brijač može da traje par generacija ako se lepo čuva.
Javi na pm ako hoćeš sajt da ti pošaljem.
 
Da li je možda neko naručivao ovako nešto? Oduvek želim jedan projektor, ali znam da pravi i kvalitetni koštaju gazilion evra.

Hba7e13d7daae4920b4a3ad685ef9f3bfU.jpg
 
Bez 500€ ne razmišljaj o projektoru, bolje se potrudi i zaradi te pare nego da bacaš pare na krševe.
 
A da li ste placali carinu i postarinu kod nasih za te maske?
Sto se kvaliteta tice ne znam kakav je ali iste te maske kod nas kostaju 550din,kod kineza 3 pa cak 4 puta jeftinije.
 
Ne plaća se ništa. Jedino ako naručiš 10+ komada u jednom paketu onda možda , ja sam uvek naručivao po jednu ili dve.. Sa većim količinama ne znam...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Da li je možda neko naručivao ovako nešto? Oduvek želim jedan projektor, ali znam da pravi i kvalitetni koštaju gazilion evra.

Hba7e13d7daae4920b4a3ad685ef9f3bfU.jpg
ja imam BlitzWolf BW VP1 i prenecu svoju poruku sa drugog foruma

Odlučio sam se da jeftino nabavim veliki prenosan ekran iliti jeftin kinseski projektor. Uzeh Blitzwolf BW-VP1 za čitavih 70e. Znao sam ograničenja i za cenu nisam razočaran. Da navedem mane

- Rezolucija je 720P i podnosi rezolucije to 1080P
- Nema zuma, makar hardverskog, veličinu određuje distanca od platna/zida. Postoji softverski resize ali to ima svoje probleme.
- Oštrina nije raznomerna. U centru je pristojna dok je u ćoškovima gubitak oštrine značajan.
- Keystone podešavanje se radi sočivom što vodi drasičnom gubitku oštrine po vertikali. Jedini način da slika bude gledljiva je da sočiva budu 100% paralelna tj da projektor stoji savršeno vodoravno.
- Kompresija tamnih nijansi je opšteprisutna ali je bolja nego što sam se plašio. Sa tim se muče i projektori od preko 500e
- Ugrađen zvučnik je otpad.
- Projektor odseca nekih 6-7 piksela sa svake strane projektovane slike
- Daljinski radi kada mu se prohte. Uglavnom radi ali onda prestane na par minuta i možeš ga nabiti na senzor bez rezultata.

I par dobrih strana

- Jačina osvetljenja je OK za zamracenu sobu mada i dalje bioskopski bledunjavo. na nivou mog Mitsubishi HD1500 projektora
- Lag u direktnom mogu je u stvari dobar
- Boje su OK, deluju bolje od nekih TN monitora koje moram da koristim na poslu.
- Ima senzor za daljinski i napred i nazad tako da projektor možeš postaviti i ispred i dalje koristiti daljinski.

Za kraj, projektor će, sem zvučnika, da radi svoj posao prenosnog ekrana i u nekim aspektima je bolji od očekivanog. Nisam uzeo, namerno, projektor sa ugrađenim Androidom jer imam loša iskustva sa android boksovima.

Zaboravih da dodam da bi trebalo, realno, da "lampa" traje preko 10000 sati

Jos da kazem da kod "madjara" imas Optoma HD144x za 460 evra i to je super projektor kojeg ubija kontrola kvaliteta. Ako ti naleti jedan od oko 80 posto komada bez minornih mana vredi duplo vece pare

Sent from my Le X821 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A da li ste placali carinu i postarinu kod nasih za te maske?
Sto se kvaliteta tice ne znam kakav je ali iste te maske kod nas kostaju 550din,kod kineza 3 pa cak 4 puta jeftinije.
Kvalitet je baš takav, to su maske koje se kod nas prodaju za 500-1000 din, zavisi šta naručiš.
Meni su sad u januaru stigle 4 takve, kvalitetom veoma zadovoljan, naručio za klinca i ženu. Ne plaća se ništa na njih dodatno, ne otvaraju te pakete uopšte. Plaćene po 1.5 usd.
Isti je slučaj i sa zaštitnim staklima, 3-4 puta su jeftinija nego kad ih uzmeš kod nas.
Jedino što čekaš 30-40 dana da stignu.
 
Ne znam koje su to maske koje gledate, ali za 1.5$ se ne može kupiti dobra maska.

Kad već narucujete kupite nešto pristojno što ovde nema

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nema nešto velike izbor kao one od 3-4$, ali nađe se kao naprimer ovako nešto, odlična maska služi dosta dugo(mada menjam ih često, pošto imam par različitih).

#Aliexpress RSD 135.70 29%OFF | Cloth Phone Case For Huawei Nova 6SE V30 5 5i Pro Y9 Y7Pro P smart 2019 Mate20 P20 P30 Pro Lite Cover Honor 9X 8C Case
https://a.aliexpress.com/_sYTJqn

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Hvala Carnex
 
Nema na čemu.

Svi ti jeftini projektori su zasnovani na par dizajnova zapakovanih u različita kućišta. Svi imaju nisko osvetljenje, svi zahtevaju da bacaju sliku vodoravno ako hoćeš da vrh i dno budu gledljivi (nikako oštri, samo gledljivi) i sviimaju fiknsu projekcionu sliku za datu daljinu. Razlike verovatno postoje a koji je bolji ne znam. AUN nudi veliki broj modela i to im je naizgled glavni biznis stoga bi trebalo da budu u vrhu jefinog kineskog proizvoda.
 
@bakara
Rekoh već, to su iste ove koje kod nas u radnjama prodaju za 500-1000 dinara.
Ima prilično dobrih, klinac i žena prezadovoljni. A kod nas ih svakako nema za 1.5 dolar nego za 3-6 puta više.
Sebi sam recimo uzeo ovu na akciji za 2.9 usd:
https://youtu.be/JP_REWdB87c

Veoma slična Nillkin frosted-u, samo tanja. I čvršća, nije pukla na ćoškovima kao oba Nillkin-a koja sam imao prethodno. Odlična.
 
Poslednja izmena:
Dajte manje rasprave o maskama od par dolara, čemu diskusija?
 
Nema na čemu.

Svi ti jeftini projektori su zasnovani na par dizajnova zapakovanih u različita kućišta. Svi imaju nisko osvetljenje, svi zahtevaju da bacaju sliku vodoravno ako hoćeš da vrh i dno budu gledljivi (nikako oštri, samo gledljivi) i sviimaju fiknsu projekcionu sliku za datu daljinu. Razlike verovatno postoje a koji je bolji ne znam. AUN nudi veliki broj modela i to im je naizgled glavni biznis stoga bi trebalo da budu u vrhu jefinog kineskog proizvoda.

Mislim da ću bataliti. Ne vredi bacati pare.
 
Stigla mi ova hidrogel folija
https://a.aliexpress.com/_s89Qc4
Kada se pogleda klip, bas je jednostavno postaviti foliju. Klizava je I uopšte se ni ne primeti da ima nesto preko ekrana. Otisak prsta radi bez problema, mada radio mi je i sa onom obično folijom, za koju je pisalo da radi otisak prsta.
 
Proveri da li je uopšte ostala na ekranu (da je nisi skinuo zajedno sa zaštitom).
 
Tu je, primeti se malo, ali naspram prethodne obične folije, ne primećuje se.
 
Nazad
Vrh Dno