Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

1.08$ kroz Coins, na sopstvenu odgovornost

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $4.99 | Essager 20W GaN USB Type C Charger PD Fast Charge Phone QC 3.0 Quick Chargers For iPhone 14 13 12 11 Pro Max Mini iPad Charging
Ja sam pre 2 meseca uzeo ovaj
u bundlu sa još dva artikla i koštao me malo manje od 3$
Prezadovoljan. Ženin xiami telefon puni na Mi charge brzini koja je maks na njenom original punjaču. A takodje i iPhone 11 puni solidno.
 
Hoco 30W punjac za 1.42$ u korpi, vrlo je moguce da nece da radi sa linka, ako radi, super, ako ne, sta je tu je.

Na desktopu smanji na 2.63$, mozda ce toliko i preko aplikacije i to je ok cena jer po fotkama iz opisa deluje kao da je solidnog kvaliteta.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $6.21 | HOCO 30W Dual-port Charger Quick Charge 4.0 3.0 Type C PD USB C Charger For iPhone 15 Pro Max Xiaomi Huawei Samsung Fast Adapter

Probajte i sa narednog linka

Ne deluje kvalitetno https://ae-pic-a1.aliexpress-media.com/kf/Aac475fb189154efcb4a2069059ebbf1co.jpg_.webp Bolje dati par dolara vise za provereno ili 6-7 za one od 65W.
 
Za kvalitet licno imam Baseus 65W GaN i Anker 30W GaN, sigurno necu da koristim Hoco ili Essager pored ova dva, ali za nesto nekome mogu da nadju namenu.

Ovo je samim tim za ljude kojima treba ultra jeftin punjac za nesto i naravno da ne moze da bude neki bajan kvalitet za 1.42$ ili 2 i kusur $ ili za onaj Essager za 1.08$, zato se kupuje na svoju odgovornost i uvek preporucujem da se ne ostavljaju nasamo na duze vreme kada rade, isto tako licno ne ostavljam ni Baseus ni Anker.

Hoco na oko (mala rima) deluje da je jos i ok po toj ceni za razliku od nekih no name punjaca koji za 3$ imaju 17 portova, na njima pise 65W ili 120W a imaju x puta gore komponente od toga sa slike.

Inace 65W za 7$ imas relativno retko u poslednje vreme i poslednji je bio Toocki koji sam kacio i koji je planuo za par sati a pre njega pre par meseci Asometech. Pre oba je isao Baseus za oko 10ak $.
 
Za kvalitet licno imam Baseus 65W GaN i Anker 30W GaN, sigurno necu da koristim Hoco ili Essager pored ova dva, ali za nesto nekome mogu da nadju namenu.

Ovo je samim tim za ljude kojima treba ultra jeftin punjac za nesto i naravno da ne moze da bude neki bajan kvalitet za 1.42$ ili 2 i kusur $ ili za onaj Essager za 1.08$, zato se kupuje na svoju odgovornost i uvek preporucujem da se ne ostavljaju nasamo na duze vreme kada rade, isto tako licno ne ostavljam ni Baseus ni Anker.

Hoco na oko (mala rima) deluje da je jos i ok po toj ceni za razliku od nekih no name punjaca koji za 3$ imaju 17 portova, na njima pise 65W ili 120W a imaju x puta gore komponente od toga sa slike.

Inace 65W za 7$ imas relativno retko u poslednje vreme i poslednji je bio Toocki koji sam kacio i koji je planuo za par sati a pre njega pre par meseci Asometech. Pre oba je isao Baseus za oko 10ak $.
Ja sam pratio Anker 120W i ispod 4500 ga nisam video, pa sam se iznervirao i odustao. Kupio sam jedan od tih jeftinih "GaN" čisto kad putujem da posluži. Kad je jedan kabl na njemu, puni on 33W. Čim su 2,svi portovi su 5V. Može i tad da se dobije oko 15W, tako da mi za putovanja odgovara.
 
Poslednja izmena:
Ne drzi me za rec ali kroz maglu se secam da je u jednom momentu mogao da se uzme za oko 30$. Mozda sam ga pomesao sa Baseus 140W.

Inace za ovo ostalo, svaki punjac ima semu kako radi kad je jedan ili vise portova u razlicitim kombinacijama u funkciji i to se obavezno gleda pre kupovine.

Punjaci nize snage obicno ne mogu da se izbore adekvatno sa 2 uredjaja i vise treba da se koriste za jedno ili drugo po potrebi, ne i za oba.

Npr Hoco radi isto kao taj koji imas.

1726245425324.png

Oni nestandardni od 45W tu mozda bolje prolaze ali ispod 65W ne bih isao za simultano koriscenje 2+ porta.

Baseus 65W npr. daje 45W+20W za USB C1 + USB C2 kombinaciju. Onaj Toocki 67W radi manje vise isto.

1726245561420.png
 
Ajde neko ko se razume malo bolje od mene da mi pomogne oko punjaca.
Ako kupim baseus ili neku poznatu marku, 120w punjenje, i ako stavim npr orginalni samsung kabal, on ce taj samsung puniti na maksimalnoj brzini koju samsung podrzava, da li sam u pravu?
I ako povezem samsung i xiaomi, samsung se puni na max 45w, xiaomi na max 120w, punjac od 120w ce da redukuje onda brzinu punjenja za oba modela?
 
Ajde neko ko se razume malo bolje od mene da mi pomogne oko punjaca.
Ako kupim baseus ili neku poznatu marku, 120w punjenje, i ako stavim npr orginalni samsung kabal, on ce taj samsung puniti na maksimalnoj brzini koju samsung podrzava, da li sam u pravu?
I ako povezem samsung i xiaomi, samsung se puni na max 45w, xiaomi na max 120w, punjac od 120w ce da redukuje onda brzinu punjenja za oba modela?
Da, mislim trebalo bi. GaN čip treba da prepozna koji standard punjenja uređaj podržava.
 
1. Slucaj - Da
2. Slucaj - podelice se snaga u zavisnosti od punjaca, imas semu kao primer iznad kako se obicno deli. Prvi USB C port uglavnom bude glavni i ima prioritet pa daje najvise snage.

Ovo je uprosceno, punjac mora da podrzava protokol za punjenje koji je kompatibilan sa telefonom i punjacem kako bi radio optimalno, kabl isto ima cip koji mora da podrzava odgovarajuci protokol a telefon kao telefon ima svoj protokol i maksimalnu snagu koju moze da primi i prema njemu biras punjac.
 
Imam i ja Baseus GaN od 65W i jeste dobar, ali nije idealan.

Prilljucio sam laptop na prvi usb c, i nedugo zatim apple watch punjac na drugi c port.

Nakon nekog vremena vise nije davao struju u usb c2, i sat nije mogao da se puni.

Sa drugim punjacima nisam imao taj problem.
 
Baseus to ne može ni po specifikacijama. Pogledaj kolike Max struje može davati ako koristiš oba USB-C. Drugo, kolike snage je fabrički punjač za tvoj laptop?
Ja Baseus koristim za laptop, u međuvremenu i za druge sitnice. U rezervi Toocki, oba odlična.
 
Ja sam ga kupio ovde za 14.52 eur, doduse isporuka u DE. Sada mi pokazuje 13.92 eur.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 38,57€ | LiitoKala Lii-M4S 18650 LCD Multifunctional Battery Charger For 3.7V 1.2V 26650 21700 14500 18350 17500 AA AAA A C And Other
Koji modeli LiitoKala su medju boljima posto ih ima vise na AE?
 
Jedan kuulaa kabl prestao da puni a drugi prestao brzo da puni. Zanimljivo je da ovaj sto "ne radi" hoce da transferuje fajlove bez problema. Mislio sam da je do punjaca pa sam ga probavao sa drugim i menjao uredjaje ali ista prica. Oba kabla su inace iz nove ture od pre par meseci. Oni stari rade bez problema.
 
Koji modeli LiitoKala su medju boljima posto ih ima vise na AE?
Ja sam uzeo ovaj jer mi se svidja displej, plus se napaja preko Usb C kabla. Sasvim prosecan. Meni ne treba za Li Ion, samo za klasicne AA.

Jedino mi se ne svidja sto dosta glasno pisti dok se klikce po njemu, ne moze da se utisa. Isto tako malo je poveci.
 
Kodak kartica 64GB za 1.12$ kroz Coins

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $3.95 | Kodak Ultra Memory Card 512GB 256GB 128GB 64GB 32GB Micro SD Card MicroSDXC Class10 SD Memory Card 100MB Original TF Flash Card
Hvala, uzeh jednu doduše za 1.68$, nije mi nudio niže. Taman za multimediju u kolima. 😁
 
Kod mene 1.58e,nek se nadje za Raspberry Pi :)
 
I 1.68 je ok cena, karakteristike prema skrinsotovima deluju solidno, koliko ce da pozive, videcemo. Netac u auto kameri je jos ziva, a solidno se krckala prethodnih meseci.

Inace, da ne bude da izmisljam cene, sponsored by Jack Ma.

1726398197639.png1726398822811.png
 
Sa nekim kuponom jos?
Proso voz kroz kukuruz, sad je postarina 2.23$
 
Nazad
Vrh Dno