Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Slucajno sam platio neki product, kako da ga cancelujem na aliepxresuy ?
Payment being verified
This order is being verified, which may take up to 24 hours to complete. During this period, you won't be able to modify your order.

edit : Your order has been cancelled successfully. Select "Refund Information" to check the details of your refund.

Koliko ce mi biti novac zarobljen , nije mali iznos 35e :] Bukvalno sam aktivirao kupon isao next i nisam video da sam kliknuo buy now!
Obično bude za 3 dana na računu. Ja otkazao Motion Boom, jutros legle parice nazad. Naručio sam Soundcore 2 za $22.90.
 
Kakvi su ovi osciloskopi na Aliju? Merkam dvokanalni SCO2. Koristio bih ga pretezno za audio signal.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko preporuku za docking station do nekih pedeset, šezdeset dolara?
 
Jel' $117 za R7 5700x 'ok' cena kod cp u Store? Mislim... nisam pratio, pa me zanima da li je pre ove Anniversary akcije bila niza ili su je kinezi napumpali pre pocetka akcije (pa sada kao daju popust)?
Imaš uz ovaj Anniversary sale kupon još 12€ popusta, požuri, traje do 28.03. :)
2024-03-24_135043.png
 

Prilozi

  • amd1.jpg
    amd1.jpg
    219 KB · Pregleda: 64
  • amd2.jpg
    amd2.jpg
    123.4 KB · Pregleda: 38
Imaš uz ovaj Anniversary sale kupon još 12€ popusta, požuri, traje do 28.03. :)
Pogledajte prilog 434973
Znam za taj code. Cisto me zanima da li je ta cena od $117 sada 'najjeftinija' ili je bila jeftinija pre Anniversary akcije, pa su je kinezi podigli pre pocetka da bi sada izgledalo da daju znacajan popust.

Elem, ovo nije thread za moje sledece pitanje, pa se izvinjavam na tome. Samo kratak odgovor ako moze da ne idemo u offtopic.

Uporedio sam taj R7 5700x sa R7 3800x koji neki od vas imaju pod 'moja masina'. Zanima me sta je problem kod R7 5700x kod raznih programa za renderovanje. Npr. na ovom screenshotu sa cpu-monkey.com, nije mi jasno zasto ima 0% u odnosu na R7 3800x. Jel' 3D renderovanje 'nepostojece' (neupotrebljivo) kod R7 5700x, i da li je R7 5700x generalno namenjen uglavnom za gaming? Po svemu ostalom R7 5700x deluje da je 'brzi' od R7 3800x.

ow7tzXv.jpeg


Ah da, i jel moguce koristiti i DDR4 memorije tipa 3600 ili 'samo' 3200 sa R7 5700x?
(predugo se nisam bavio svime ovim, pa sam totalno ispao iz price)
 

Prilozi

  • Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    164.3 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Narucen Ryzen 5700X3D za 165e. Cena je bagatela. Vidim u nasim radnjama je oko 290e
 
Hvala, sada barem znam u kom pravcu da gledam, Iskreno nije mi palo na pamet da kucam "TWS modul" 🤷‍♂️

Javi ako nadjes nesto interesantno. Ne znam da li postoji varijanta da se povezu 3 zvucnika, L/R i woofer? Trenutno se zezam sa nekim pojacalom, imas par stranica nazad...
 
Pozdrav ljudi tražio sam neki kao vazdusni kompresor za ciscenje racunara I iskocilo mi je ovo da li je iko uzimao ovako nesto i valja li?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD2,035.81 66%OFF | Compressed Air Duster for Computers Protable Cordless Air Blower Computer Cleaning with LED Light for PC Keyboard Crumbs Car
 
Prijatelju vec mesec dana zaglavljen sat na niskoj carini,navodno preoptereceni paketima sa alija.
 
Pozdrav ljudi tražio sam neki kao vazdusni kompresor za ciscenje racunara I iskocilo mi je ovo da li je iko uzimao ovako nesto i valja li?
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD2,035.81 66%OFF | Compressed Air Duster for Computers Protable Cordless Air Blower Computer Cleaning with LED Light for PC Keyboard Crumbs Car
Ako ti nije bitan fensi izgled, da bude na baterije i te pintle što idu kao pride razmisli o ovome.
1711391133060.png
Ja imam baš ovaj model na 220V (sad vidim da ima i baterijska varijanta), koštao me nešto smešno tipa 300 din, evo ga duva
ko blesav već 2-ga godina.
 
Ako ti nije bitan fensi izgled, da bude na baterije i te pintle što idu kao pride razmisli o ovome.
Pogledajte prilog 435167
Ja imam baš ovaj model na 220V (sad vidim da ima i baterijska varijanta), koštao me nešto smešno tipa 300 din, evo ga duva
ko blesav već 2-ga godina.
E sad je kasno ja vec porucio onaj al dobro znacu za sledeći put 😅
 
Narucio do sada 2 ryzen 5 5600 i ovaj ryzen 5 7500f koji trenutno koristim, identican procesor koji bi kupio i ovde, obrati paznju iz koje radnje kupujes i njenu reputaciju, imas ih par koje su okej, videces i po ocenama.
 
@Chernobyl Ni ja nisam planirao ali su me vec nekoliko puta zagolicali tom idejom. Prvi put pre mesec-dva a sada opet. I ista mi pitanja prolaze kroz glavu kao i tebi. :)

@Arox Juce sam razmisljao da li da narucim. I dalje razmisljam a moram da odlucim pre 28. 3. :) Razmisljam... da li da idem na R7 5700x koji je AM4 socket, sto bi znacilo da cu kupovati 'sve' (bas sve). ukljucujuci plocu (koja ce biti za AM4) socket i DDR4 memoriju. A posle ako se odlucim opet moram da prodajem pa kupujem AM5 platformu.
Ili, da odmah sada idem na AM5. Ali 'cene su skuplje', 'sve ce kostati skuplje'. I razmisljam juce koji bih procesor mogao da uzmem iz AM5 grupe, i pade mi na pamet bas taj koji si pomenuo tj. R5 7500f. Slicne je cene kao R7 5700x. Razmsiljam... ako bih njega uzeo, odmah bih isao sa AM5 plocom, DDR5 memorijom. Ali opet 'koliko ce me sve to kostati vise' u odnosu na AM4 platformu, bez obzira sto cu procesor nabaviti jeftinije nego kod nas. Opet, ako kasnije zelim da menjam, mogu samo da upgrade-ujem procesor, umesto da menjam kompletnu platformu.
Razmisljam ja tako a vreme prolazi. Sve mi nesto izgleda da na kraju necu nista kupiti. :)
 
Ako već nisi na Am4 platformi nemoj ni da razmišljaš o njoj, bacaš pare samo.
Imaš i dobre am5 combo dealove isto na Aliu.
 
Nazad
Vrh Dno