Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)

Jel kupovao neko kante za smece sa onim poklopcem na senzor? Dal je to ok prica?
 
Narucio 2 para ovih pre par minuta pa me zanima da li je moguce nekako da ih pitam da budu razlicite boje?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €8.20 68%OFF | Lenovo GM2 Pro Bluetooth 5.3 Earphones Sports Headset Wireless In-Ear Gaming Low Latency Dual Mode Music Headphones New
 
Па пошаљи им поруку одмах док нису послали, па ти можда ставе различите.
 
Narucio 2 para ovih pre par minuta pa me zanima da li je moguce nekako da ih pitam da budu razlicite boje?

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €8.20 68%OFF | Lenovo GM2 Pro Bluetooth 5.3 Earphones Sports Headset Wireless In-Ear Gaming Low Latency Dual Mode Music Headphones New
'oce ti to stati u uvo? ;)
1261.jpg
 
Jel bi smelo da se unosi to, medicinska oprema je u pitanju. Naravno, ako prodje, prodje, ali...
 
2022 godine mi stigao takav inhalator i aparat za pritisak,na paketima crvenim pecatom,oslobodjeno carine,za medicinsku upotrebu.E sad dal se nesto promenulo neznam.
 
Jel valja to nesto? Ja imam omron, koji je dosta veći, ovo deluje kao igracka pored njega? 🤔 Mada je jednostavniji za upotrebu
 
Ovi normalni što se kod nas prodaju su 0.4 ml/min (kompresorski).
Manji jesu 0.2 ml/min (ultrazvučni), i deluje mi da je to sporo. Ne sme inhalacija dugo da traje, tako su nam rekli.
 
A, taman sam hteo sutra u Lidl, da kupim ova klesta... :rolleyes:
Ostade 2000dindzi...:D

Hvala!:)(y)
Ako već kupujete, gledajte da uzmete "šestougaona" tj. da imaju 6 površina kojima presuju, a ne 4 kao ova što ste obojica naveli. Jesu malo skuplja ali hilzne ostaju okrugle i posle presovanja, a i bolji je kontakt jer se presuje sa više strana. Posle ovih 4-stranih, hilzna, tj. deo koji ide u klemu ostaje pravougaonog oblika, što nije baš praktično.

I ne koriste ih samo električari. ;)
 

Prilozi

  • hilzne.JPG
    hilzne.JPG
    13 KB · Pregleda: 62
Ako već kupujete, gledajte da uzmete "šestougaona" tj. da imaju 6 površina kojima presuju, a ne 4 kao ova što ste obojica naveli. Jesu malo skuplja ali hilzne ostaju okrugle i posle presovanja, a i bolji je kontakt jer se presuje sa više strana. Posle ovih 4-stranih, hilzna, tj. deo koji ide u klemu ostaje pravougaonog oblika, što nije baš praktično.

I ne koriste ih samo električari. ;)
Slazem se,ali ove sa 4 presuju deblju zicu (0.25-10mm²).Ove sa 6 (0.25-6mm²)
 
Ako već kupujete, gledajte da uzmete "šestougaona" tj. da imaju 6 površina kojima presuju, a ne 4 kao ova što ste obojica naveli. Jesu malo skuplja ali hilzne ostaju okrugle i posle presovanja, a i bolji je kontakt jer se presuje sa više strana. Posle ovih 4-stranih, hilzna, tj. deo koji ide u klemu ostaje pravougaonog oblika, što nije baš praktično.

I ne koriste ih samo električari. ;)
Bas sam i porucio ova sto stezu sa 6 strana, u Lidlu je u ponudi samo sa 4.
Malo sam sinoc proguglao pre porucivanja, pa sam skontao razliku, inace nisam elektricar, treba mi za kucnu upotrebu, najvise sto moze da mi zatreba je realno za zicu od 2.5mm2.
 
Slazem se,ali ove sa 4 presuju deblju zicu (0.25-10mm²).Ove sa 6 (0.25-6mm²)
Pa 10mm² je već ozbiljan provodnik i tu protiču velike struje. Teško sa ovim igračkama da ćeš to uspeti da upresuješ kako valja. Nisam električar ali sam viđao alate za te veće preseke, dosta su ozbiljniji od ovih. Ovo se koristi što kaže kolega za 2.5, eventualno 4mm², ali uglavnom za manje, automatika, komandni signali i manji potrošači.
 
Valjda presujete i vise od jedne zice sa hilznom, tako da taj precnik morate i da podelite
 
Meni otvara u aplikaciji.
 
Stiglo u rekordnom roku, samo ne stizem da ga probam.

U međuvremenu sam skontao da bih mogao da dodam i woofer, jel moze na ovo, ili treba nesto drugo da se uzme, npr
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €5.34 20%OFF | 50Wx2+100W TPA3116D2 Bluetooth Subwoofer Power Audio Amplifier Board 2.1 Channel High And Low Bass Adjustment Home Theater AUX


Mozda ima nesto bolje/jeftinije?
Verovatno je to pojačalo ok, samo bi trebalo da je bolja varijanta sa TPA3116D2 čipom. Uglavnom ga hvale, a u odnosu na AP3050D bi trebalo da se manje greje i malo bolje zvuči.

Koristim kući ovo pojačalo u TB21 varijanti (TPA3116D2 čip) i radi super, ima dosta snage, ali dobro zvuči samo u varijanti sa woofer-om - kako god da se podesi, prosto ne šalje ništa od niskih tonova na glavne zvučnike, pa ako nema niskotonca, nema ništa ni od niskih tonova.
Zato sam i uzeo za posao model kao što ti je stigao, jer mi je smetao još jedan zvučnik.
 
Ovo sto si okacio deluje ok, samo mi je malo skupo, pošto imam woofer koji nisam jos testirao. Da li mogu nekako da ga povezem na ovo stereo pojacalo, cisto da vidim da li radi?

Zvucnici koje imam nemaju niskotonce, sva tri zvucnika su pasivni, snaga oko 20w (pisem napamet, mislim da toliko pise na njima)

Imas li neki jeftiniji model da preporucis?
 
Može da se proba woofer na tom pojačalu. Ako brunda, a ne krcka, šušti ili slično, onda bi trebao da bude ok.
Nemam preporuku za neko jeftinije, ali pretpostavljam da će bilo koje da radi ok, za te pare.
Ovo bolje da bacimo u neki deo za zvuk ili na PM, ako ima potrebe, da ne zatrpavamo Aliju. 🙃
 
Stigao pre par dana EasySMX 9013 Pro gamepad i za sad deluje dosta dobro. Nije bilo carine i sl., tako da za oko 3000 din. nije loša kupovina.
Nisam testirao koliko drži baterija, jer uglavnom igram preko kabla. Dosta je lagan (217g vs 280g Logitech F710 sa baterijama), pa verovatno nije neki lud kapacitet.
Tasteri su ok, vibracija radi dobro i ne osetim lag, kad se koristi bežično, preko usb prijemnika. Bluetooth vezu nisam probao.
Uzeo sam ga po preporuci stranih foruma i sajtova, kao dobra, a jeftina kopija Xbox kontrolera.
 
Može neka preporuka za 3.5mm Stereo Female to Female Coupler.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-09-10-40-53-492_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2024-02-09-10-40-53-492_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    40.4 KB · Pregleda: 93
Nazad
Vrh Dno