Šta je novo?

AliExpress - ŠTA DA KUPIM? (i komentari - iskustva u vezi predloženih proizvoda)


Ovim možeš da okačiš prilično teške slike na zid, provereno. E sad, da li je damage free ako treba da se skidaju, to već ne garantujem, niti planiram da probam 😄
 
Imam jedno pitaje ako moze neko da mi pomogne.
Kupio sam sa alija neke varalice,pitao sam prodavca da li je problem da napravim jednu porudzbinu da ubacim u korpu vise komada da ne kupujem pojedinacno,rekao je da nije. Samo sto kad kupujes mora da se oznaci jedna boja,znaci 10 predmeta iste boje. Poslao sam mu screnshoot koje boje da budu sve lepo oznacio i on poslao samo jednu boju. Zanima me da li se vazi dogor iz inboxa? Mislim realno stvarno mi je bezveze da trazim povracaj novca da prodavac gubi ali osecam se izigrano i razocarano,a i sumnjam i da mogu nesta da ucinim.
 
Varalice rade u različitim bojama, ne ponavljaju se 🤣
Pokreni spor ali da bi ti vratio novac moraš da mu pošalješ nazad varalice a to će te koštati kao da si kupio 10 kompleta.
To se natrpaju sve po bojama u kolica i onda se plaća, ako je razlika u poštarini onda napraviš porudžbinu bez plaćanja i pošalješ mu broj porudžbine da ti "napravi" cenu, normalno uz prethodni dogovor.
 
Poslednja izmena:
Necu da trazim povracaj novca cak i da ne trazi varalice nazad ali mislim da nije fer. Lepo sa mu rekao sta hocu i slikovito poslao sliku sa oznakama i napisao je ok.
Sta sad nemogu nista da uradim. Cena je smesna celokupna ali poenta je sto nemam sta da radim sa tim istim varalicama. Sad opet da kupujem i da cekam. A na stranu sto je cena otisla gore!
 
jel moze da se kupi vise istih predmeta po jedan jer je free shipping za jedan a ako narucim vise deru? bas im glup sistem
 
Plaćaš jedan po jedan, kako napraviš porudžbinu tako platiš pa onda sledeći itd. Teško da ti pošalje više u paketu jer mu drastično skače poštarina zbog težine. Ili piši prodavcu da vidiš šta će ti reći pa onda kupuj.
 
Mozda na kp probam da probam.
A da li je neko probao kad kupuje da promeni drzavu,npr kod nas je postarina 10 puta skuplja nego predmet a kad kupujes recimo iz Hrvatske onda je smesna postarina ili uglavnom free shiping. Realno je nemoguce da se tako nesta ostvari. Jedan prodavac mi je predlozio to da uradim mada ja se ne usudjujem.
 
Šta god slažeš i ne isporuči ti se pošiljka, iz tvog džepa ide... pa ti vidi.
 
Ja mislim da se adresa ne menja,jednostavno kupujes iz druge drzave a stavis adresu gde treba da stigne. Tako da ne postoji mogucnost da ne stigne.
 
@ Miki_

U sustini sve sto mozes da uradis je da mu das negativnu ocenu.

Postarinu placas prema adresi na koju posiljka stize.Nema veze iz koje zemlje kreiras narudzbinu.
Ako ti i trgovac napravite dogovor oko nacina slanja / smanjenja cene postarine , postoji mogucnost da
kreiras narudzbinu , ali je ne platis.Trgovac koriguje cenu postarine i onda platis.

@ acarinho

Sistem je takav .
Pokusas da sa trgovcom napravis dogovor oko nacina slanja - u sustini moras da
napravis 5-10-20 porudzbina .
Ako mu se isplati neka svaki komad salje posebno.


@ deki_cale

Kupi na KP.
Gledaj da ima performanse kao aktuelni modeli telefona.
Preskoci modele sa 1GB radne memorije.
 
@ Miki_

U sustini sve sto mozes da uradis je da mu das negativnu ocenu.

Postarinu placas prema adresi na koju posiljka stize.Nema veze iz koje zemlje kreiras narudzbinu.
Ako ti i trgovac napravite dogovor oko nacina slanja / smanjenja cene postarine , postoji mogucnost da
kreiras narudzbinu , ali je ne platis.Trgovac koriguje cenu postarine i onda platis.

@ acarinho

Sistem je takav .
Pokusas da sa trgovcom napravis dogovor oko nacina slanja - u sustini moras da
napravis 5-10-20 porudzbina .
Ako mu se isplati neka svaki komad salje posebno.


@ deki_cale

Kupi na KP.
Gledaj da ima performanse kao aktuelni modeli telefona.
Preskoci modele sa 1GB radne memorije.
Hvala na odgovorima.
Nista veliko ne uzimam. Hocu jednu da ugradim u astru h. Ovo gde sam nasao cena je 10k, postarina je free,jedino sto ide preko DHL. Pa ako jednu porucim ide normalno carina, pdv. DHL neplacam nista ako je free? Nisam do sada porucivao nista preko 50$.
 
Kada ideš preko DHL-a i cena robe je preko 50 evra onda imaš carina+pdv+špedicija DHL-a. Pre je špedicija bila 4000 din, mislim da je smanjeno na oko 3000 din ali za svaki slučaj proveri cenovnik na DHL-ovom sajtu.
 
Kada ideš preko DHL-a i cena robe je preko 50 evra onda imaš carina+pdv+špedicija DHL-a. Pre je špedicija bila 4000 din, mislim da je smanjeno na oko 3000 din ali za svaki slučaj proveri cenovnik na DHL-ovom sajtu.
Znaci u globalu DHL obici,bez obzira sto je free shipping, zbog troskova spedicije.
Pozz...
 
Ja sam prvi put čuo od ortaka da je preko DHL prošlo sve besplatno (bez dodatne naplate ovde), doneo mu kurir na vrata, naručio neke suplemente u vrednosti 30$
Nije naručivao preko Ali nego preko sajta firme koja prodaje ali DHL je valjda DHL bez obzira preko čega se naručuje?
 
Ako pošiljka ide na carinski postupak (vrednost preko 50e) i preko brzih pošti (DHL, UPS itd) plaća se špedicija uz carinu i PDV. Ako pošiljka ide preko pošte a predmet je carinjenja onda nema špedicije.
 
Prethodno je bilo pitanje da li ide špedicija na vrednost preko 50e. Što se tiče DHL i pošiljki do 50e nema pravila da li naplate PDV ili ne a dešavalo se da i za pošiljke preko 50e u vrednost pošiljke ne računaju troškove slanja gde je na 100e troškova slanja nenaplaćeni PDV i carina su pokrivali špediciju. To zavisi od mnogih stvari da li će biti varijanta A ili B te kod takve kupovine uvek se računa max trošak da li je isplativo ili ne.
 
Prethodno je bilo pitanje da li ide špedicija na vrednost preko 50e. Što se tiče DHL i pošiljki do 50e nema pravila da li naplate PDV ili ne a dešavalo se da i za pošiljke preko 50e u vrednost pošiljke ne računaju troškove slanja gde je na 100e troškova slanja nenaplaćeni PDV i carina su pokrivali špediciju. To zavisi od mnogih stvari da li će biti varijanta A ili B te kod takve kupovine uvek se računa max trošak da li je isplativo ili ne.
Hvala ljudi na pomoci. Sagledacu troskove, pa cu odluciti sta da porucim. Ili mozda da reskiram pa mozda prodjem bez dodatnih troskova. Pisacu.
 
Treba mi neka solidna bluetooth slušalica handsfree, za vozače.
Ima li nekih preporuka, iz iskustva?
Cena do 30$
Hvala 👍
 
Btw je l vam stize posta sa alija? ja cekam 3 paketa vec dva meseca, ni traga ni glasa od njih
Slabo stizu. od 9 paketa 2 stigla (jedan polovican) i za jedan mi vratili novac posle pokrenute zalbe.
 
Treba mi neka solidna bluetooth slušalica handsfree, za vozače.
Ima li nekih preporuka, iz iskustva?
Cena do 30$
Hvala 👍
Trazi kod nas Plantronics i neces progresiti, ja sam konkretno uzeo model explorer 80. Aktivno koriscenje izgura 2 dana bez problema, mesovito 5-6 dana.
 
Ja sam se prebacio na eBay i Banggood, mogu se naći predmeti po max 10% većoj ceni nego na Ali ali bez suludih poštarina. Isprobavam i Geekbuying
Kako n ebayu videti ocene korisnika? Meni na aliju najvise znaci sto mogu da vidim slike korisnika koji su kupili proizvod, cesto na osnovu togs odlucim da li da kupim ili ne
 
Roba je i onako ista 99%, pogledaš na Aliju a kupiš na ebay-u 😉
 
Nazad
Vrh Dno