Šta je novo?

Alcatel OT-997

Flashovao neko?
 
Evo jos jednog ROM-a za nasu Alkicu :D

[ROM][ICS] 02.04.2013 [4.0.4][vBF7-0] "Martell_XP" Xperia inspired Rom [WIP]

http://www.android-hilfe.de/root-cu...bf7-0-martell_xp-xperia-inspired-rom-wip.html

evo i slikica

Pogledajte prilog 111599Pogledajte prilog 111600


Meni ovo skroz dobro izgleda ovako sa umanjenim soft dugmicima jer su ovako nekako preveliki i zauzimaju previse ekrana. Jos nisam root-ovao telefon ali mislim da cu uskoro, vjerovatno ako izadje koji custom JB rom rutovati pa se mozda oprostiti sa garancijom kod telekoma :)
 
Jos nisam root-ovao telefon ali mislim da cu uskoro, vjerovatno ako izadje koji custom JB rom rutovati pa se mozda oprostiti sa garancijom kod telekoma :)
Moraćemo da čekamo da prvo izađe zvanični JB, a onda mi neće ni biti do flešovanja custom rom-a, pošto izgleda da na XDA nema nikoga koga interesuje ovej telefon :(
 
evo još jedne korisne aplikacije...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186957

ukratko šta radi:
If your phone have mt6577 processor, then you install this app. This app activates both cpu cores. This will decrease heat and increases the performance. Without this app, the 2nd core will activate when 1st core is 100% loaded. After installing it, select "Ondemand" from drop-down list. Its easy and harmless. Try and find out if it works for your phone.
 
Jel probao neko ovaj xperia rom ? psycho84,ja na slici ne vidim nigde softverski dugici ..
 
Jedno pitanje - zašto vam smetaju softverski dugmići? U video programima se gase, u igrama i nisu bog zna kakvo podešavanje..
 
evo ti zašto meni smetaju:
1) ružni - crna traka ko crni flor
2) jedu prostor bez ikakve potrebe (ne možeš da kažeš da je 735px upotrebljive površine bolje od 800px pa ne znam koliki da si čudak)
3) u igrama kad igraš nešto malo brže možeš slučajno da ih zakačiš

LMT rulez :)
 
Probao sam ovaj xperia rom da instaliram i pise mi "Signature verificat,aborted instal." Sta da radim ,kako da ga instaliram ?
 
evo još jedne korisne aplikacije...
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2186957

ukratko šta radi:
If your phone have mt6577 processor, then you install this app. This app activates both cpu cores. This will decrease heat and increases the performance. Without this app, the 2nd core will activate when 1st core is 100% loaded. After installing it, select "Ondemand" from drop-down list. Its easy and harmless. Try and find out if it works for your phone.
Probao super radi,smatra samo svaki put kad otkljucam telefon,prijavljuje mi da mu je SuperSu dao dozvolu.....
 
Probao super radi,smatra samo svaki put kad otkljucam telefon,prijavljuje mi da mu je SuperSu dao dozvolu.....

Kao sto otvaras bilo koju aplikaciju koja trazi SU, uvek ce ti izaci obavestenje, a kao sto je receno uvek mozes to obavestenje da iskljucis ;)
 
Ja sam isprobao i nisam primetio neko poboljsanje u radu, a cak kad mi telefon dugo stoji u sleepu po ukljucenju ekrana pocne uzasno da laguje i treba mu skoro minut da dodje sebi.
 
Poslednja izmena:
Zasto mi kada iskljucujem telefon sa USB-a ispisuje u notifikacije sledece obavesnje"Karticu sada mozete slobodno ukloniti" i to samo sa ovom karticom od 32 GB,sa karticom od 8 GB nema toga.Prosli put sam kliknuo na to i unistio karticu tako da sam posle reklamacije dobio novu.Ovako moram malo da sacekam ,da obavestenje nestane pa da izvadim USB kabal.Inace kartica je marke takeMs 32 GB class 6?
 
Ljudi, u trenutku teškog duševnog rastrojstva prodao sam alkicu prošle nedelje :/ Kajem se užasno iskreno, uzeo sam telefon koji je skuplji nekih 120-140e, i karakteristike skoro duplo bolje nego alkatel, međutim vrlo sam nezadovoljan i tek sad shvatam koliko je ovaj naš telefon extra. Stabilnost, fluidnost, odličan signal, jasnoća glasa, držanje baterije. Ovaj drugi tel sa quad core-om koji sam uzeo radi slabije nego on, signal mu je loš i baterija traje 30% kraće. Tako da još jedan + za alkicu!
 
Kakav si ti to telefon uzeo?
 
Ljudi, u trenutku teškog duševnog rastrojstva prodao sam alkicu prošle nedelje :/ Kajem se užasno iskreno, uzeo sam telefon koji je skuplji nekih 120-140e, i karakteristike skoro duplo bolje nego alkatel, međutim vrlo sam nezadovoljan i tek sad shvatam koliko je ovaj naš telefon extra. Stabilnost, fluidnost, odličan signal, jasnoća glasa, držanje baterije. Ovaj drugi tel sa quad core-om koji sam uzeo radi slabije nego on, signal mu je loš i baterija traje 30% kraće. Tako da još jedan + za alkicu!

Koji si to telefon uzeo druze?
 
Haha idi reci to tamo u njegovoj temi, ima da te rastrgnu :D hahahahha
 
Zato sam ja lwpo rekao,nikad vise LG sem ako nije LG Nexsus....Sad prodaj to cudo i vracaj se u nase Alkica drustvo,ja ostajem veran Alkici 997D do nove godine posto sam juce uzeo Nexsus7.
Sad da ispunim obecanje Djilkosu,da Nexsus je Nexsus neverovatan uzitak u radu bez baga i laga.....
 
Ljudi, u trenutku teškog duševnog rastrojstva prodao sam alkicu prošle nedelje :/ Kajem se užasno iskreno, uzeo sam telefon koji je skuplji nekih 120-140e, i karakteristike skoro duplo bolje nego alkatel, međutim vrlo sam nezadovoljan i tek sad shvatam koliko je ovaj naš telefon extra. Stabilnost, fluidnost, odličan signal, jasnoća glasa, držanje baterije. Ovaj drugi tel sa quad core-om koji sam uzeo radi slabije nego on, signal mu je loš i baterija traje 30% kraće. Tako da još jedan + za alkicu!
Ajd da se menjamo..moj 997 je potpuno nov ...garancija ..bez ogrebotina..radi stabilno.
 
Sad da ispunim obecanje Djilkosu,da Nexsus je Nexsus neverovatan uzitak u radu bez baga i laga.....

E tako :) Jel sad radi bez laga 997 ili ne? O tome sam ja pricao, jer ovde se pricalo da nema laga na telefonu, a ja ga vidim. Mislim kad nema laga onda se moze porediti sa Nexusom.
 
Opisi postupak ..sta si sve radio..i odakle si skinuo rom? Mislim da je taj rom za 997D a ne za obican 997.

Kad udjem u fabricki recovery prvo mi pise Can mount SD card but can't open recocery cache. Kad udjem da flesujem recovery pocne da se flesuje i posle 1min izadje
E:signature verification failed. Installation aborted. CWM sam skuinu na foruma mycity.rs u temu root alcatel ot 997/997D. Ja mislim da je to isto za obadva telefona.
 
Ne diraj ga vise..to ti je najpametnije...nemas razloga za to.
 
Nazad
Vrh Dno