Šta je novo?

Alcatel OT 995 (ICS za 200e)

Da, na telenoru još ništa .....

Nabaciću taj MTSov .... trenutno sam na mađaru, deluje fino ...
 
Ovaj MTS-ov na prvi pogled radi ko zmaj. Pride mi je sve sacuvano sa gingera kako aplikacije i imenik tako i call i browser history. Sa gingerom sam ima 180-200mb free ram-a, a sad imam 130-150mb, ali radi mnogo tecnije kako u samom ics tako i u aplikacijama i igrama. Ninja fruit mi je ranije malo stucao sad radi perfektno, videcu da ubacim opet neku zahtevniju igru tipa Real Racing 2 bas da uporedim i na njima.
 
Ovaj MTS-ov na prvi pogled radi ko zmaj. Pride mi je sve sacuvano sa gingera kako aplikacije i imenik tako i call i browser history. Sa gingerom sam ima 180-200mb free ram-a, a sad imam 130-150mb, ali radi mnogo tecnije kako u samom ics tako i u aplikacijama i igrama. Ninja fruit mi je ranije malo stucao sad radi perfektno, videcu da ubacim opet neku zahtevniju igru tipa Real Racing 2 bas da uporedim i na njima.

Ma nije MTS-ov,nego zvanični Srpski ROM.Samo Telenor ima poseban ROM(a i telefon im se drugačije zove),koji još nisu zvanično pustili.
Inače za divno čudo ima otključanu Play prodavnicu,ćirilicu i latinicu,diktiranje(npr.email poruka) sa prepoznavanjem srpskog jezika,itd....:d
 
Mogu li ja sa m-tel-a iz cg taj vas ili moram cekati ovamo to? I ako bi mi ko objasnio proceduru od vas koji ste flash-ovali ili makar uputio na neki guide.
 
Mogu li ja sa m-tel-a iz cg taj vas ili moram cekati ovamo to? I ako bi mi ko objasnio proceduru od vas koji ste flash-ovali ili makar uputio na neki guide.

Možeš naravno ako ti je telefon sim free.Ja imam Telenor sim karticu i prešao sam na 4.0.4 za 15 minuta uz pomoć najnovijeg "One Touch Upgrade" sa Alcatel sajta.Moderator sa sajta "Android Srbija" je obećao danas da će da okači čist ROM sa rootom za ovaj fon.
 
Možeš naravno ako ti je telefon sim free.Ja imam Telenor sim karticu i prešao sam na 4.0.4 za 15 minuta uz pomoć najnovijeg "One Touch Upgrade" sa Alcatel sajta.Moderator sa sajta "Android Srbija" je obećao danas da će da okači čist ROM sa rootom za ovaj fon.

Hvala na odgovoru. Zadnja OT Upgrade verzija je Q2.5.8?
 
Ima li raspoloženog da ostavi link ka toj srpskoj varijanti?
 
Ja sam odradio upgrade sa Q2.5.7.
 
Ali ovo je ako je tel na 4.0.0, koliko ja shvatih. Meni je GB 2.3.6.
 
OTUpgrade mi je vratio na GB i sad ne mogu da root-ujem telefon sa Superoneclick-om. Prvi put sam ga root-ovao lagano, a sad mi hang-uje na sedmi korak 'wait for device'. Probao sam sa gdin Google-om, ali bez rezultata. Jedino mi je sumnjiv Android SDK koji se sad ne instalira, već je u nekakvom 'bundle'režimu:). Ne znam šta s njim da činim.
 
Poslednja izmena:
ja na mom telenor-ovom 995 imam rutovan fr 4.0.4. Ima li potrebe da budzim mts-ov ics, u cemu je razlika u odnosu na francuza?
 
ja na mom telenor-ovom 995 imam rutovan fr 4.0.4. Ima li potrebe da budzim mts-ov ics, u cemu je razlika u odnosu na francuza?
Razlika je velika,jer je bolje odrađen ROM.Imaš na android srbija čist buckup MTS ROM-a,pa ga instaliraj preko CWR-a.Posle toga možeš ponovo da ga rootuješ.:wave:
 
A zašto bi bolje odradili srpski ROM od francuskog? To mi nije logično.
 
Pa ne rade Srbi ROM, majku mu, nego ista firma... i to nije SRPSKI rom, nego ROM za ovaj region, nemaš samo srpski jezik u njemu . ... i ako je onaj izašao pre više od mesec dana, i bio je prvi od svih, noramalno je da su kasnije peglali greške i bagove u sledećim verzijama .....
 
Haha, nisam ni mislio da Srbi rade ROM, nego da se isti ROM prilagođava različitim regionima, i da je samo u tome razlika.
 
one touch 995 ALRS je izašao u isto vreme kao i u Holandiji, i rezlikuju se od Francuza.
 
Interesuje me jedna stvar. Pošto sam flash-ovao ICS sa GB bootloader-om da li mi je i dalje GB bootloader ili je posle flash-a ICS bootloader?
 
Interesuje me jedna stvar. Pošto sam flash-ovao ICS sa GB bootloader-om da li mi je i dalje GB bootloader ili je posle flash-a ICS bootloader?
Ostaje ti GB boot.img.Ako hoćeš možeš da flashuješ GB bootloader(koji u sebi sadrži karnel i još ponešto)sa ISC boot.img koji možeš da ekstrahuješ iz nekog backupa orginalnog ISC ROM-a,na isti način.:smash:
 
Zahvaljujem. A dobija li se išta time ili je samo kozmetički, da tako kažem? I ako bih to uradio, bih li morao nanovo aplikacije i ostale stvari podešavati?
 
Zahvaljujem. A dobija li se išta time ili je samo kozmetički, da tako kažem? I ako bih to uradio, bih li morao nanovo aplikacije i ostale stvari podešavati?

Ma ne menja se ništa,samo imaš potpounu kontrolu nad telefonom da instaliraš programe koje traže root,skripte,overclock,itd.
To će ti mnogo olakšati život,ali ne vredi sada da ti pojašnjavam dok ne probaš.Btw.ja sam već overklokovao MTS(srpski)ROM,pa kome treba srpski jezik evo link sa jednog drugog foruma:

http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?f=261&t=3414&start=1010
cheers
 
Skinuo sam sa foruma androidserbia nerutovan backup od mts-ovog ics 4.0.4. Raspakovao sam ga u clockworkmod/backup i uradio restore. Na tel sam pre toga imao francuski ics. Sve je proslo ok ali posle toga tel nece da mi se pomakne od one plave telenor trakice, nece da podigne sistem... Morao sam istom procedurom ponovo vartiti francuski ics i sve radi normalno. Gde gresim u instalaciji mts-ovog ics?
 
više puta je rečeno da je problem u bootloaderu, tj. baš toj plavoj trakici , jer ostaje od GB ....

Imaš tamo i za to rešenje ...
 
dakle zaista sam glup... skinuo sam "install unlock boot ot995" , pokrenuo ga, on je uradio ono sto pise da treba (navodno otkljucao bootloader i ubacio recovery). Sada tel ponovo zablokira sa plavom trakicom, bilo da hocu obicno da ga upalim bilo da ga palim sa vol down ili vol up. Sta sada?
 
Odustajem od pokusaja ubacivanja mts ics na telenorov telefon. Sve sam pokusao, ali plava telenor trakica je nenadje...va. Probao sam i da otkljucam bootloader sa alatom sa sajta androidserbia, nije uspelo, probao da instaliram mts ics preko restore-a u cwm nije uspelo (opet plava trakica)... Odustajem, izgubih zivce uz glupi tel.
 
dakle zaista sam glup... skinuo sam "install unlock boot ot995" , pokrenuo ga, on je uradio ono sto pise da treba (navodno otkljucao bootloader i ubacio recovery). Sada tel ponovo zablokira sa plavom trakicom, bilo da hocu obicno da ga upalim bilo da ga palim sa vol down ili vol up. Sta sada?
Nisi trebao uopšte da instaliraš to *ranje,"install unlock boot ot995",jer provereno ne radi ispravno.Kada si došao do plave trake trebalo je samo flashu-ješ botloader(boot.img) sa drugim tj. GB bootloader-om.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1620387&page=223
A flashuješ kroz Fastboot.Staviš i zameniš boot.img(u "adb" folderu na kompu koji si napravio na C particiji) od oko 5Mb sa onim GB boot.img od 4.3Mb
Uđeš u fastboot na telefonu,spojiš ga na USB i kucaš u "cmd"
fastboot devices pa stisneš Enter (da vidš da li si pravilno konfigurisao adb,mora da ti izađe broj uređaja),pa dalje kucaš
cd C:\adb pa opet udariš po Enter
fastboot flash boot boot.img pa lupiš po Enter
fastboot reboot pa opet Enter
Ako neće odmah da se podigne sistem izvadiš bateriju i vratiš i držiš vol+ i power,dok se ne pojavi zeleni robot sa pokretnom tračicom ispod(to ti je u stvari hard reset).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno