Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

Pobrojao sam različita mišljenja... mozda sam "isto" izmislio slucajno :D ali da su neki rekli da je jedno bolje a drugi drugo, to je sigurno. S obzirom da ja imam mini, koji ima integrisanu bateriju, sto donekle, diktira vek trajanja telefona, voleo bih da cuvam bateriju, dakle, sta se preporucuje, sporije ili brze punjenje, po Vasem mišljenju.?

Hvala,

LK
Ja sam više za sporo punjenje, ali opet ne previše sporo kao preko kompa. Znaci samo koristi originalni punjac i neces imati problema. Par postova iznad imas i moje objasnjenje zasto ne preferiram druge punjace.
 
Jel zna neko kako se iskljucuje autofokus prilikom snimanja.
 
Jel zna neko kako se iskljucuje autofokus prilikom snimanja.

U podešavanjima kamere nema eksplicitne opcije za isključivanje autofokusa, ali to možeš postići tako što ćeš u opciji "Režim scene" odabrati "Pejzaž". U tom slučaju fokus je na celoj slici (možda to nije ono što želiš, ali pokušaj). Drugi način je da skineš neku aplikaciju sa Google Play-a, recimo "Procapture", u okviru koje imaš opciju "Režim fokusa" i tu možeš podesiti na "Automatski", "Continuous", "Beskonačnost" i "Makro".
 
Nervira me zato sto kad snimam nesto non stop zumira i to se vidi na snimku.HVALA!
 
Nervira me zato sto kad snimam nesto non stop zumira i to se vidi na snimku.HVALA!

To nije zumiranje, već fokusiranje, ali sve jedno, ja sam mislio da govoriš o fotoaparatu, a sad vidim da je reč o kamkorderu. Fazon je što ne postoji kontinualni autofokus kod snimanja videa, već se kod svakog pomeranja ugla snimanja, razdesi i fokus, pa aparat ponovo radi autofokus i tako u nedogled. Rezultat toga je video klip koji je naizmenično jasan, pa mutnjikav, pa ponovo jasan, itd. Za taj "problemčić" na ovom našem telefonu (tačnije njegovoj kameri) nema leka.
 
Ok.Probao sam nekoliko aplikacija ali uvek isto.Znaci to je to
 
pomoc!
Pao je telefon na beton. Napuklo staklo u cosku ekrana. Ekran radi, ali touch ne. Ne moze ni da se otkljuca. Telefon je pod VIPovom garancijom, da li garancija vazi za fizicka ostecenja? Ako ne, da li je otisao ekran ili samo staklo, i gde se to moze u Bg promeniti?
 
pomoc!
Pao je telefon na beton. Napuklo staklo u cosku ekrana. Ekran radi, ali touch ne. Ne moze ni da se otkljuca. Telefon je pod VIPovom garancijom, da li garancija vazi za fizicka ostecenja? Ako ne, da li je otisao ekran ili samo staklo, i gde se to moze u Bg promeniti?

Pa naravno da ne vazi na fizicka ostecenja. Mislim da mora da se zameni i touch i ekran posto je to zajedno...
 
da li popravku telefona tj. touch-a pokriva garancija. Ne moraju menjati staklo, moze li se popraviti touch? Da li je neko ovde imao iskustva sa napuklim ekranom i gde se to moze popraviti/zameniti?
 
da li popravku telefona tj. touch-a pokriva garancija. Ne moraju menjati staklo, moze li se popraviti touch? Da li je neko ovde imao iskustva sa napuklim ekranom i gde se to moze popraviti/zameniti?

Brate zaboravi garanciju. To je fizicko ostecenje i garancija ti vise na vazi. Pitaj u VIP-u koji je ovasceni servis za Alcatel. Ali kazem ti menja se i touch i ekran posto je zalepljen zajedno.
 
Mobis je najskuplji, cini mi se da jedini naplacuju ruke, ali i jedini daju garanciju od 3 meseca. Ima li ko iskustva sa servisom "PROFI tel" na Bulevaru? Kod njih je u zavisnosti od dobavljaca 65-75e, garancija 2 meseca.
 
jel zna neko zasto se neke aplikacije jednostavno izbrisu ili nestanu.
 
jel zna neko zasto se neke aplikacije jednostavno izbrisu ili nestanu.

Kad povezuješ telefon sa računarom preko USB kabla, da li cekiraš opciju "USB memorija"? Primetio sam da se tada aplikacije sa SD kartice izbrišu. Znači nemoj da ideš na "USB memorija", nego na "Uređaj medija (MTP)", mada je to po default-u već čekirano. Ovako ne bi trebalo da briše aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala probacu tako sledeći put. A jesam čekirao tu opciju nije opšte palo na pamet da je zbog toga.
 
Ok hvala probacu tako sledeći put. A jesam čekirao tu opciju nije opšte palo na pamet da je zbog toga.

Definitivno je zbog toga, neki bag izgleda. Za prebacivanje stvari (slike, filmovi, muzika...) sa moba na komp i obrnuto preko wifi-ja, mozes da koristis aplikaciju "Airdroid" i ne moras vise da ga povezujes USB kablom.
 
Jel se zna nesto o plus+ verziji ovog telefona, kada ce da dodje u Evropu, jel vec u ponudi negde? Kod nas znam da nije, nazalost.
 
Jdel zna koja verzija vibera moze da se instalira bez problema? Ova sa playstorea nece...Moze i link na pp, za verziju koja radi, ako ne moze ovde
 
Problem sa Viber se javio i meni juce, naime posle wipe i vracanja na fabricka podesavanja viber zamrzava i restartuje se sam kad treba da mi posalje kod za logovanje. Inace je telefon radio besprekorno do tad.
 
Isti problem ima i drug sa vipovim telefonom. Skinuo neku drugu verziju sa net i instalirao rucno i sad radi
 
Kako da pokrenem tastaturu na ovom telefonu,samo tastaturu,bez pisanja SMS-a,ili tako neceg sto samo pokrece istu?Imam Swift Key3 instaliranu,ali u programima nje nema.A nigde u telefonu ne mogu da je nadjem da je pokrenem.Makar i ovu obicnu androidovu tastaturu,kada bih mogao da pokrenem.
 
Setting - Launguage and Input i tu je postavis za default i klines na zupcanik i ulazis u podesavanja ??
 
Ja to nigde nisam video. Čemu bi to služilo? Pritiskaš slova a ništa se ne dešava?
 
Hteo bi da otkljucam telefon sa mreze.Trebalo mi je zbog onog ID koda telefona,koji nisam mogao da vidim jel se baterija ne skida.Pa sam mislio da cu preko onih "kodova" za android telefone da procitam taj ID mog telefona.Medjutim,saznao sam da to moze da se uradi i iz dialera telefona,ne mora preko tastature.
 
Nazad
Vrh Dno