Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

pshnd

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruke
2,643
Poena
335
Aj' da razdvojimo teme o Idol Ultra i obicnom Idolu. :) Pa da razjasnim...
Postoje 3 verzije ovog uredjaja (...za sad?) - 6030A, 6030X i 6030D.

6030A i 6030X su single SIM uredjaji sa 4GB interne i SD slotom, ali 6030A ima 512MB RAM dok 6030X ima 1GB RAM.
6030D je dual SIM verzija uredjaja kod kog je SD slot zamenjen drugim slotom za SIM, ali zato ima 16GB interne i, naravno, 1GB RAM.

http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_idol-5230.php

6030X u Vipu - http://www.vipmobile.rs/mobilni-uredjaji/alcatel-ot-idol-6030.2182.html
 
Poslednja izmena:
Posto vidim da Idol ima dragon trail glass,kakvo je ono u poredjenju sa gorilla glass ?
 
Ne znam iz iskustva, ali sam citao da je ravan (ako ne i nesto bolji) GG2. Znam da ga Sony koristi, a na Xperia Active se dobro pokazao jer to cudo stvarno trpi svasta.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jel isprobao ovo neko? Ima li nekih bagova, problema?
Cackao sam ga malo u vip-u, jako lepo radi, dobro izgleda, cvrst je. Samo je zadnja maska ruznjikava, ali futrola resava stvar u svakom slucaju...
I cini mi se da nema menjanja baterije, za sad jedini minus.
 
Ajde sto se ne moze menjati baterija to manje vise ali koliko ovaj tel moze da izvuce iz 1800 mAh?
 
To bas zavisi kako se koristi... npr ako ljudima LG L9 sa bat od 2150 mAh traje dan ipo do 2, ovaj bi bar jedan pun dan trebao da izgura...valjda :S:
 
Zdravo ljudi... Evo da podelim svoje utiske o ovom telefonu... Uzeo sam ga u vip-u uz smart 150 uz 1gb net, mesecna pretplata 1100 dinara, cena telefona 9500 din. u tom slucaju, ja sam dobio i opciju na 6 rata bez posredstva banke, vip me kreditira, bez kamate naravno.... Uz popust 25% prvih 6 meseci na pretplatu... Mislim da sam solidnu kombinaciju napravio... Uz viber i ne trebaju mi smartovi... :) Ali nisam dosao da reklamiram vip vec da prozborim par reci o telefonu... Posle skoro 3 godine sa iphone 3g ponovo sam se vratio na android... Za 3 dana koliko ga imam malo je reci da sam odusevljen... Zaista odlicna spravica... Najbolje stvari su mu svakako ekran, svaki live wallpaper izgleda ekstra i ne secka ni malo... Odusevljava i brzina u radu, preciznost touch skrina... Super izgleda... Jedina mana je sto je telefon bas nov pa trenutno nema ni bampera ni folije za njega... :) Slusalice su od lose plastike uradjene ali se solidno cuju... Baterija drzi sasvim ok... Negde oko 12 h non stop na telefonu sa wifi i sa svim mogucim opcijama... Posle prvog maltretiranja baterija drzi evo drugi dan... Kameru nisam previse forisirao pa i nesto ne mogu da je ocenim, ali ovih par slika koje sam uradio deluju sasvim ok... Nema nikakvih lagova niti zakucavanja telefona... Stvarno preporucujem telefon, mislim da za te pare ne moze da se pazari bolji telefon sa dve godine garancije...
 
Poslednja izmena:
Znam da je post za postom ali mislim da vredi da okacim ovo... Radio sam test sa quadrant standard benchmark... I u rangu je sa samsung galaxy s3 mini... Sto mislim da je sasvim ok... :D Screenshot_2013-05-17-21-29-53.png
 
još i neke fotke da okačiš i super :)
 
Da daj neke fotke,da vidimo kakva je kamera :)
 
Pa dobro je... daje bolje rezultate od 997D. Meni pokazuje nesto preko 2600. :)
 
Evo i par slika... Sve na automatici, bez podesavanja...
IMG_20130518_140857.jpgIMG_20130518_165831.jpgIMG_20130518_141649.jpgIMG_20130518_140848.jpg
 
opet suluda kompresija kod alkatela, 650KB 8 mpix slika. probaj sa nekom drugom app za kameru, vignette pre svih.
 
Sudeci po tim slikama, kamera je djubre nevidjeno :-D sutra cu da uporedim sa galaxy ace-om
 
Ne krivite kameru, krivite fotografa... :d Verovatnije je da ja ne znam da slikam... I one slike su smanjene preko programa da ih ne bi kacio sto godina (biser)... Evo sada slika za dva minuta slikane,na automatici, bez smanjivanja... :D Nisu lose slike... Ja sam zadovoljan kako ispadaju... Nego su to privatne slike pa ne bih da ih kacim...Ima ok blic, nije previse jak... Okaci cu ih jos, kada budem nasao vremena da slikam nesto zanimljivo a ne ove stvari po sobi..... :D

IMG_20130520_032703.jpg IMG_20130520_033440.jpgIMG_20130520_033122.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni ovo deluje sasvim ok. :)
 
Kako se ovo dekodira? Pomocu nekih kalkulatora kao stariji alcatel-i ili?
 
Fotke su zaista....no comment. Evo uporedite i sami. Jedna je Idol, a druga galaxy Ace (5 megapiksli).




Cim se fotka nesto sa dosta kontrasta dobije se teska brljotina... bar na ekranu telefona ne izgleda toliko ocajno kao kad se prebaci :S:
Sreca pa mi kamera na mobu nije bitna, pa cu se potruditi da zaboravim i da postoji :d
 
opet suluda kompresija kod alkatela, 650KB 8 mpix slika. probaj sa nekom drugom app za kameru, vignette pre svih.

Ja sam poslusao Vojkan i skinuo app i mogu ti reci da dosta bolje slika sa tom aplikacijom nego sa ovom koja je ubacena na telefon... App se zove ProCapture... Slikao sam sa obe na automatici i totalno je druga prica sa ovim programom koji sam ubacio... Dosta bolje slike pravi od ove koje si ti okacio... Odusevljen sam i kamkorderom... Za mobilni pravi dosta dobre snimke... Sutra kacim jos slika...

Ima par zanimljivih fora koje su softverski ubacene od same kupovine telefona, bez ikavih programa... Na primer otkljucavanje tvojim likom, i pokusavao sam, stvarno nece da otkljuca telefon ako ne vidi tebe... Pomocu prednje kamere... :D Zanimljiva fora... :guitar:

Kako se ovo dekodira? Pomocu nekih kalkulatora kao stariji alcatel-i ili?
Platis 15e i dobijes kod za otkljucavanje... :smash:
 
Poslednja izmena:
IMG_20130521_145348.jpgIMG_20130521_145448.jpgIMG_20130521_145509.jpgIMG_20130521_155747.jpgIMG_20130521_155856.jpg
Evo jos par slika... Mislim da je dosta od mene... Da ne zamaram previse... :d Meni su slike vise nego ok... Ne ocekujem da slika kao fotoaparat... Da rezimiram jos jednom, ekran super, bez i jednog laga za skoro 10 dana koriscenja, brzina odlicna, vidljivost ekrana na suncu dosta dobra, kamkorder odlican... Samo da ima jedno 10% jacu bateriju bio bi idealan telefon... Bar za mene... Meni nista jace ne treba, skroz sam zadovoljan... Veoma dobra verzija jelly bean-a, lak za upotrebu, ima bas dosta precica, galerija je super... Sve preporuke za telefon... Od sada odgovaram jedino ako me neko nesto pita... :D Nadam se da sam bio od pomoci ljudima koji razmisljaju da kupe telefon...
 
Poslednja izmena:
Juce ponudjen i uradjen updete 01001 20130522 033215,neka poboljsanja nisam primetio do sad(mada telefon nije non stop kod mene posto nije moj)
 
Juce ponudjen i uradjen updete 01001 20130522 033215,neka poboljsanja nisam primetio do sad(mada telefon nije non stop kod mene posto nije moj)

Uradio sam i ja update ali nisam primetio razliku...
Evo testova sa antutu...
Screenshot_2013-05-27-15-21-58.pngScreenshot_2013-05-27-15-33-24.pngScreenshot_2013-05-27-15-36-51.pngScreenshot_2013-05-27-15-36-54.pngScreenshot_2013-05-27-15-23-01.png

Obavezno preporucujem aplikaciju next launcher... Telefon stvarno mnogo lepse izgleda sa njom... ;)
 
Taj launcher je za decu :) Nova launcher kad stavis sve na fast nema mu ravnog sto se tice brzine
 
I menu je Next Launcher odlčan, stvarno GUI telefon izgleda jako lepo sa tim launcherom.
 
Poslednja izmena:
Jel ko otkljucao ovaj telefon preko kodova? Vidim na netu pored IMEI broja traze i neki ID Provider broj. Kao nalazi se ispod baterije. Kako da dodjem do njega ako se baterija ne vadi? Telefon je sa Vip-a ako ima neke veze
 
@Srdjan
Imaš na njegovoj kutiji na stikeru ID broj.
@joca89
A ti reče da se nećeš više javljati,bar dok te neko nešto ne pita.Ili sam ja nešto pogrešno razumeo?:trust:
 
Da, tek kad je stigao telefon sam video. Ima sve na kutiji. Imam jedno pitanjce za vlasnike ili mozda neko ima ideju zasto se ovo desava. Stavio sam ga sinoc na punjenje i jutros posle 8h na punjacu je bilo 93%... Gde je jos mojih 7%? :D Nemoguce da mu 8h punjenja nije dovoljno. Telefon je bio iskljucen dok je bio na punjacu ako to ima neke veze.
 
ima veze, toliko ti je "obračunao" da je potrošio prilikom dizanja sistema
 
Nazad
Vrh Dno