Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

nema vise tog modela i ne znaju kada ce dobiti smradovi jedni
ima samo neko gde je rata preko 2500 uzecu sony xperia j
 
Pozdrav.
Prelistavao sam ranije postove i naleteo sam da nekog clana zezaju slusalice kad prikljuci na fon,a sobzirom da sam i ja uzeo fon pre par dana i mene muci taj isti problem,ne znam u cemu je problem.
Inace telefon je prelep[mnogo lepsi uzivo]brz,radi sve ekstra.
 
Poslednja izmena:
poz drugari,dali vredi menjati s2 za ovaj idol?nisam neki zahtevan korisnik,interesuje me samo kakva mu je kamera i zvuk?
 
Ne vredi. Jednostavno nije bolji ni u jednom segmentu. Imam oba telefona.
 
Cao ljudi. Imam 6030x nekih 5-6 meseci i od skoro sam primetio jedan "sunspot" precnika pola cm blizu centra ekrana a juce i drugi blizu donjeg dela slicnog precnika. To su povrsine koje izgledaju kao light leaking i primete se jedino kada je bela pozadina. Izuzetno me nerviraju. Da li je neko imao ovaj problem i da li podleze garanciji?
 
Na telefonu moje devojke ima nešto slično, ali njoj ne smeta. Što se tiče garancije, ona je dala telefon u VIP na servis posle 3 meseca zbog nekih drugih stvari, ali su joj ukinuli garanciju zbog "neovlašćenog servisiranja" što je potpuna besmislica i pri tom ga vratili rastavljenog. Drugim rečima, ako ti ne smeta previše bolje da ga ne daješ prevarantima na servis.
 
Jel postoji neki update ili neki custom rom (ili bar stock rom) za ovo? Ili bar xposed?
 
Postoji stock rom, kao i za svaki drugi telefon :D A xposed mozes da instaliras na bilo kojem androidu, moduli tipa GravityBox rade super.
 
Otkud znam kako stoje stvari s tim kinezima, vidim da su svi (i ovi kod nas i oni dual sim) puni nekog djubra operatera... Znaci nista update?
 
Izlazi 4.2.2 ali se ne zna kad. Prvo je bila prica da treba da izadje krajem decembra, a krajem januara 4.3... Sad nam ostaje samo da se nadamo da ce 4.2.2 da izadje u neko skorije vreme.
 
pozdrav svima :) kupio sam juce ovaj mob, najpre odusevljen sam celokupnim izgledom moba, izgleda kao da je iz viseg cenovnog ranga, u stvari apsolutno se dobija mob iz vise srednje klase po ceni moba srednje klase, to je zato sto alcatel nema jako ime kao samsung i slicno.. sada da ne hvalim stavku po stavku, ukratko mogu reci da mislim da ne postoji nov bolji mob za ove pare!! zato sam ga i kupio :D za sada imam 2 problema koji me muce:
1) ne mogu nikako da nadjem opciju da ugasim ono sto je poznatije kao T9 pri kucanju poruka, prepravlja mi rec koju kucam, to me bas nervira a trazio sam svugde da iskljucim, da li neko zna kako???? ps imao sam 30 moba do sada i uvek sam lako iskljucivao to, a ovde ne mogu da nadjem, nisam nasao opciju u podesavanjima poruka, ovo mi je prvi alcatel i tu nalazim manu.. nemoguce je da to tako mora da bude..
2)punio sam ga punjacem originalnim koj sam dobio uz njega, i punjenje je trajalo negde oko 4,5,6 sati, nisam merio tacno, ali toliko je, trebalo (od11% do100%), smatram ovo nenormalno dugo, jer sam pre punio LG l5 oko sat ipo, manje od 2 sata od 0 do 100%.. da li je stvar do punjaca, posto imam i druge npr samsungov koj pase posto je isto android, pa da probam sa njim, ili ovaj mob toliko dugo mora da se puni..??
 
1. Ako koristis Android keyboard u podesavanjima iskljuci Auto correction i Show correction suggestions.

2. To se valjda svima desava u pocetku, posle se normalizuje (bar kod mene), puni se malo duze od mog L5 sa CM11 (na istom punjacu).
 
pozdrav svima :) kupio sam juce ovaj mob, najpre odusevljen sam celokupnim izgledom moba, izgleda kao da je iz viseg cenovnog ranga, u stvari apsolutno se dobija mob iz vise srednje klase po ceni moba srednje klase, to je zato sto alcatel nema jako ime kao samsung i slicno.. sada da ne hvalim stavku po stavku, ukratko mogu reci da mislim da ne postoji nov bolji mob za ove pare!! zato sam ga i kupio :D za sada imam 2 problema koji me muce:
1) ne mogu nikako da nadjem opciju da ugasim ono sto je poznatije kao T9 pri kucanju poruka, prepravlja mi rec koju kucam, to me bas nervira a trazio sam svugde da iskljucim, da li neko zna kako???? ps imao sam 30 moba do sada i uvek sam lako iskljucivao to, a ovde ne mogu da nadjem, nisam nasao opciju u podesavanjima poruka, ovo mi je prvi alcatel i tu nalazim manu.. nemoguce je da to tako mora da bude..
2)punio sam ga punjacem originalnim koj sam dobio uz njega, i punjenje je trajalo negde oko 4,5,6 sati, nisam merio tacno, ali toliko je, trebalo (od11% do100%), smatram ovo nenormalno dugo, jer sam pre punio LG l5 oko sat ipo, manje od 2 sata od 0 do 100%.. da li je stvar do punjaca, posto imam i druge npr samsungov koj pase posto je isto android, pa da probam sa njim, ili ovaj mob toliko dugo mora da se puni..??


1) Pretpostavljam da koristiš Swiftkey, dakle ovako: idi u Podešavanja > Jezik i unos > pa izabereš ikonicu zupčanika pored oznake "Swiftkey", pa zatim izabereš opciju "Napredne", a onda opciju "Režim dovršavanja razmaknice" (prva odozgo) i čekiraj "Uvek umetnuti razmak". To bi trebalo da reši prvi problem.

2) To što bateriji treba toliko vremena (4,5,6 sati) da se napuni, svakako nije uobičajeno. Ja takođe nisam tačno merio vreme za koje mi se baterija napuni, ali sam siguran da ne prelazi 2,5 sata (pa čak ni toliko). Pogledaj na punjaču kolika mu je izlazna struja, tj. struja punjenja i pošto znaš kapacitet baterije, lako se može izračunati vreme punjenja. Na mom punjaču izlazna struja je 1A, odnosno 1000 mA (uz napon 5V), kapacitet baterije je 1800 mAh, što znači da bi baterija teoretski trebala da se puni 1.8 h, ili 1h i 48 min. U praksi je to nešto duže, ali ne bi trebalo da pređe 2.5 sata. Probaj sa drugim punjačem sa istim izlaznim naponom, tako ćeš videti da li je do punjača, ili baterije telefona. Još jedna stvar, punjenje preko USB-a na kompu traje duže nego preko punjača, tako da ako ga puniš na kompu, 4 sata punjenja nije nerealno!
 
e hvala vam puno na odgovorima :) ja sam sam juce nesto cackao po netu i po savetima odatle uspeo da iskljucim ovaj t9 :D jeste ide se u jezik i unos.. :) a za bateriju, probacu sledeci put sa samsungovim punjacem, jer sa ovim alcatelovim mi je punio toliko dugo.. naravno da sam ga punio direktno iz uticnice, a ne preko kompa (znam da je tako duze :) )
 
1. Vidim da si resio.

2. To ti je normlano, posebno dok je nov uređaj, kasnije će se to vreme normalizovati i punice se daleko brze, nisam tacno merio al manje je od 2 sata. Inace drugi punjac ne preporucujem iz razloga sto sam imao problem kao i ti (u pocetku) i koristio LG punjac od Optimus 3D, koji je "brzi" od alcatela ali mi je on grejao bateriju sto je dovodilo do poruke da prekida punjenje jer je baterija dostugla preveliku temp. Tako da savetujem originalni punjac i posle par punjenja sve ce se normalizovati.
 
A sto se tice "izlogovanja" da li je samo zatvaranje aplikacije dovoljno?

nov sam u koriscenju smartfona uopšte, mozda je pitanje glupoa, ali...ko pita ne skita :D
 
Imaj na umu da je svako punjenje preko USBa mnogo sporije nego preko struje. Na svakom uređaju.

Nov sam korisnik ovog modela, nisam siguran ko, i gde, ali prelistavajuci ovu temu video sam misljenja od tih da je punjenje brze ,sporije i isto-USB/PUNJAČ.

Da li savetujete punjenje jednim ili drugim metodom, i otkud toliko različitih mišljenja?

Početnik sam u android svetu , i svestan sam da sam sam odgovorio na svoje pitanje, ali opet...

Hvala unapred,
LK
 
Uvek je preko punjaca brze nego preko usb-a na kompu.. Ne znam odakle ti info da je isto ?
 
Onda fino.. Ako je tako. Ali pricamo o alkatelu ovde.. ? Mada,i ja sam nesto novo naucio :)
 
Uvek je preko punjaca brze nego preko usb-a na kompu.. Ne znam odakle ti info da je isto ?

Pobrojao sam različita mišljenja... mozda sam "isto" izmislio slucajno :D ali da su neki rekli da je jedno bolje a drugi drugo, to je sigurno. S obzirom da ja imam mini, koji ima integrisanu bateriju, sto donekle, diktira vek trajanja telefona, voleo bih da cuvam bateriju, dakle, sta se preporucuje, sporije ili brze punjenje, po Vasem mišljenju.?

Hvala,

LK
 
Alcatel idol MINI koji ja imam, se za samo par dana , doduse ne u t9 ( bar ne onom na koji sam ja navikao) nego ono prepoznavanje reci dok kucas-pa iznad text boxa, pkazao SJAJNO. Aparat je dekodiran, ali negde sam video da je za naše tržište, možda zato, je počeo jako brzo da prepoznaje i nudi SRPSKE reči koje i odgovaraju.

Nadam se da je moj komentar od neke koristi....
 
Nazad
Vrh Dno