Šta je novo?

Alcatel One Touch Idol

haptic feedback off
 
Poslednja izmena:
Danas sam uzeo ovaj telefon i super je.Razmišljao sam se između njega i L7 II ali mi je nekako ovaj bolji.Imam pitanje kako da iskljucim vibraciju kada tipkam ona 3 velika dugmeta dole,ubih se tražeći.Hvala unapred.

Mislim da je to u opciji Sound->Vibratete on keypress ili tako nekako...

pozz
 
Da li neko zna koja kombinacija dugmica se koristi za pravljenje screenshota?
 
Vol down + power?
 
Nece, probao sam i vol down/vol up+ power, volume down + volume up, home + power i sve ostalo sto sam mogao da iskombinujem al nece.
 
Skini neki program za sc. Ja koristim Screenshot Ultimate i super obavlja posao
 
Kod mene nije rutovan telefon jos uvek pa Screenshot Ultimate ne moze da nadje ni jedan metod vec nudi da prikopcam telefon na komp i neke komplikacije koje me mrzi da radim :D ...dok recimo na tabletu sasvim lepo radi :)
 
Mozda da zadrzis duze malo? Secam se od drugarice na 997 da je radilo vol down + power.
 
Drugarice :D

Ja isto tipujem da ne držiš lepo dugmiće
 
Radi lepo wolume+down, nema to veze sa rutovanjem. Drzi dugmice sekund duze.
 
Radi, hvala. Treba pritisnuti Power + Volume Down i zadrzati malo ,a ja navikao na starom fonu da to skljocne cim pritisnem kombinaciju dugmica pa mi se cinilo da ovde ne radi a zapravo sam kratko drzao.
Hvala svima jos jednom :)
 
Najjednostavniji metod za rootovanje telefona, FRAMAROOT .

Procedura je jednostavna:
1. Posetite temu na xda ciji link sam dao iznad
2. Skinite poslednju verziju Framaroot
2.1 Check Settings->Security->Unknown sources
3. Install Framaroot i pokrenite app
4. Izaberite koji Superuser zelite da vam app instalira (u poslednjoj verziji vidim ima samo SuperSU)
5. Kliknite Boromir
6. Posle toga iskace poruka da je telefon uspesno rootovan i da uradite RESTART
...i to bi bilo to. Srecno!
 
Da li moguće ovom metodom root-ovati OT-992D?
 
Imas na linku pun spisak kompatibilnih uredjaja, ali cak i ako uredjaja nema na listi mozes da instaliras app a ako tvoj telefon ne moze da rootuje dobices poruku pri pokretanju da je to nemoguce uraditi.
 
Probaću, međutim nisam upoznat previše sa materijom root-ovanja telefona. Pošto koristim OT-992D koji je kupljen u mt:s čuo sam da se root-ovanjem gubi garancija.Takođe, čuo sam da posle root-ovanj nije moguće telefon vratiti na fabrička podešavanja na standardan način, biranjem opcije restovanja u setings meniju već postoji neka druga metoda. Čuo sam da se pominju termini "twrp recovery", ne znam šta to znači, a potrebno je i to ubaciti pored root-a.
 
Poslednja izmena:
Root access ti je kao admin pristup u Windowsu, i garancija se navodno gubi ali ti uvek mozes da odradis unroot i da odradis garanciju ako zatreba. Posle rootovanja mozes telefon normalno da vratis na frabricka podesavanja. Recovery, ili custom recovery (twrp) nije potrebno ubacivati ako ne zelis, ali je neophodno ako zelis da menjas ROMove. Kad se promeni ROM onda se gubi garancija ali ja sam slao dva telefona na servis sa CyanogenMod instaliranim i nikakvih problema nije bilo.

Sorry sto kratko odgovaram, u frci sam, ako te nesto detaljnije zanima pitaj pa cu odg kad stignem.
 
Hvala ti na odgovoru, mislim da sam razumeo, recovery mi nije potreban ako ne želim da menjam ROM, pošto za Alcatel i ne postoje neki gustom ROM-ovi, onda mi recovery nije potreban. Dovoljno je da ispratim proceduru koja se nalazi na linku koji sam stavio u nekom predhodnim postovima i to je to, samo me znima kao se radi unroot?
 
Bas tako, dok ne zelis da menjas ROM ili flesujes neki MOD iz recovery ne treba ti custom recovery.

Ne znam kojom metodom ces da uradis root ali za koju god da se odlucis unroot bi trebalo da mozes da uradis u SuperSU app pod karticom Settings i skrolujes skoro do dna i tamo ces videti opciju "Full unroot". Ako to ne uspe uvek imas ovo detaljno upustvo .

Srecno!
 
Root-ovao sam telefon preko Framaroot aplikacije, traje bukvalno 3 sekunde, ne može biti jednostavnije. Takođe u samoj aplikaciji postoji opcija za unroot, kao i u SuperSU aplikaciji.

Masinac hvala ti još jednom na pomoći i objašnjenjima oko ovih termin.
 
Nema na cemu, tu smo da se pomazemo, kad god te nesto zanima slobodno pitaj :)
 
Uradio sam root,sa ovim Framaroot-om,i imam neka pitanja.Kako da sad deinstaliram meni nepotrebne programe?Idem na Setings-aplications,ali mi i dalje ne daje da deinstaliram neke programe koje ni pre nisam mogao.Root je prosao u redu i na kraju mi je rekao da je uspesno odradjen i da restartujem tel.Dali ima neki drugi program pomocu kojeg bi mogao to da uradim?I sta mi jos preporucujete da uradim sad kad mi je tel. rutovan?
 
Briši ili zamrzavaj titanium backupom.
Možeš sad da staviš ad away recimo...
Push notification fixer
Greenify
Lmt

Potraži ove programe pa vidi da li bi ti koristili
 
Poslednja izmena:
Aha,a cemu sluzi ova SuperSu aplikacija,dali moze sa njom nesto da se radi?Da se deinstaliraju programi?Kad udjem u SuperSU prvi tab mi je apps,ali tamo pise-no apps configured.Sta to znaci?
 
Ne, SuperSU ti je applikacija koja predstavlja zid izmedju app i root access, tj svaki put kad neka app zatrazi root pristup SuperSU tebe pita da li zelis da dozvolis toj aplikaciji da ima root access. Drugim recima, onemogucuje app da sama uzme root access kad ona to zeli bez tvoje kontrole.
Postoje i druge app slicne namene ali SuperSU je po meni najbolja.

Za uninstall koristi Titanium Backup. Za uklanjanje reklama bih preporucio AdFree koju i sam koristim, odlicna app, takodje probaj i ove ostale app sto je kolega Vojkan predlozio.

EDIT : pod tab app to sto ti pise oznacava da jos ni jedna app nije trazila root access, a tu ce da ti da listu svih app koje su trazile root access, da li si im odobrio root access, i mocices da proveris kad je koja app imala access.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam titanium backup.Hocu da deinstaliram g-mail.Kliknem "freeze" kaze da ta opcija ima samo u placenoj varijanti.Kliknem "uninstal"-kaze da treba da bekapujem prvo aplikaciju,zbog necega.Ja je bekapujem,i onda ponovo idem na uninstal-on kaze da nemoze da nadje .apk!A sam g-mail normalno funkcionise!Ko je ovde lud?Toliko komplikacije zbog jednog obicnog g-maila!Pa ja sam menjao Rom-ove na predhodnom telefonu nekoliko puta,i nisam imao zafrkancija sa tim.Vidim ja da cu da se manem corava posla i da unrutujem tel.Samo mi recite dali da ga unrutujem sa framaroot app. ili iz supersu app?Fala!
 
Da to moze malo da bude problem, citao sam negde da Alcatel ne drzi sistemske app na istom mestu kao drugi proizvodjaci a Titanium verovatno trazi na tom default mestu. Trebalo bi da mozes da obrises preko adb... Ja bih na tvom mestu ostavio root makar zbog aplikacija koje uklanjaju reklame, ali ako vec zelis da uradis unroot onda smatram da je najbolje da to uradis iz Framaroot.
 
E fala ti na odgovorima.U titaniumu sam vratio onaj backup za g-mail i deinstalirao sam titanium backup.Videcu da instaliram taj adfree,pa da probam.A ako resim da unrutujem tel. dali on brise sve,i framaroot i supersu prilikom unrutovanja?Ili to moram naknadno,rucno?
 
Brise. A za gmail skini es file explorer pa iz njega idi u custpack particiju I obrisi. Mada ne vidim poentu brisanja gmaila.
 
Nema na cemu :D

AdFree neces naci na Play Store, Google ga uklonio jer sakriva reklame od kojih oni zive ali ga mozes naci na sajtu od developera . Kad instaliras AdFree pokreni ga i samo klikni na "Download & Install Hosts" i on ce sve da uradi sam a posle toga neces imati vecinu (ako ne i sve) reklama u aplikacijama.

Ako resis da uradis unroot preko Framaroot trebalo bi da ti obrise samo SuperSU a Framaroot ces morati rucno.
 
Nazad
Vrh Dno