Šta je novo?

Akcione kamere (GoPro, Yi, Eken, SJCAM...)

Malo sam uzeo da tražim insta 360 i imam ovu ponudu za ok novac ali je za kinesko tržište, da li ovako nešto preskočiti?
IMG_5701.jpeg
 
Original za kinesko tržište ili "kopija" za kinesko tržište?! :)
 
Naravno da ce GoPro ici gore sa cenom, skoro uvek poskupljuju.
Osmo Action 4 mi se veoma svidja. Sve greske sa trojkom su ispravili i po mom misljenju sve je to ono sto je trojka trebala biti po samom izlasku. Veoma je glupo sto predstavljaju Osmo 3 kao za neke pocetnike, a 4 za profesionalnije korisnike kada se veoma dobro zna kakve je trojka probleme imala. I umesto da te probleme rese oni izbacuju novu kameru i korisnike trojke bukvalno ostavljaju bez ikakvog resenja vec da je prodaju i kupe noviju koja je poprilicno skuplja.
Adventure Combo $500/€530 u svetu, a kod nas $661/€603..
Ceka se Hero 12 od Septembra i Black Friday u Novembru pa cemo videti ko ce imati bolju kameru i povoljniju cenu.
Ne bi GoPro bio GoPro da ne ubacuju jos veci senzor nego DJI i da se gura sto veca rezolucija koja em sto nema poente hobi korisnicima, em sto stvarno ne znam koliko ljudi koristi 5.3k ili 8k rezoluciju koja je najavljena za Hero 12. Naravno sve to u istom kucistu ili ce mozda biti za koji cm vece ali opet pregrevanje, bug-ovi i problemi u najavi..
Znači li to da su popravili možda i jedinu ozbiljniju manu na Dji Osmo Action 3 a to je problem sa fokusom.
Da li Dji Osmo Action 4 ima problem sa fokusom ili su ispravili na ovom modelu?
Ako su ispravili to je odlična vest :)
 
DJI Osmo Action 4 definitivno nema problema sa fokusom kao prethodni model.
Verovatno je i to razlog povlacenja Action 3 iz ponude, koja nije dostupna vec nekoliko meseci. Da se ljudi isforsiraju na Action 4 koji je u sustini sve sto je Action 3 trebao biti.
 
Hvala.
Preporučene memorijske kartice u specifikaciji su klase UHS-II a kod nas na tržištu postoje samo UHS-I mada su i one A2 i V30.
Da li se mora striktno držati tih predloga iz specifikacije ili može da se uzme UHS-I, A2, V30 i drugog brenda, tipa oni predlažu Kingston Canvas React Plus, Lexar Pro a ovde kod nas ima Samsung, SanDisk i sl?
 
Hoću Klincu da uzmem hero 2,čovek prodaje s baterije za 4000,ja ga pitam koliko drže baterije kaže 40 min. Nije li to malo? Koliko obično drže? Baterije su od 1100mah.
 
Jeste malo, na hero 2 je baterija trajala oko 2 sata ali vjerovatno su originalne, s tim i stare. Trebalo bi da se mogu naci nove neoriginalne koje su ok za male pare
 
U BiH se nova moze naci za 25KM, oko 12 eura, to je prosjecna cijena nove baterije za sve te manje uredjaje, ispod toga nema novo. Polovne su rizicne

Jesi trazio pod oznakom ahdbt-001
 
Kod nas nema novih upravo pogledao. Ima na ebay iz nemačke lik prodaje, pitanje dal bi to moglo da uđe u srbiju, mislim da je zabranjeno.
 
Malo sam uzeo da tražim insta 360 i imam ovu ponudu za ok novac ali je za kinesko tržište, da li ovako nešto preskočiti?
Pogledajte prilog 401328
Meni kutija liči na original. Treba lično pogledati. Sad, što je za kinesko tržište ne znači da je loša već je neko doneo odatle. Verovatno ima u meniju da se izabere bar engleski. Ako je fina razlika mislim da vredi. Nisam za sada čuo da ima kopije
 
^
Pogledao i uzeh na kraju. Osim slova na kutiji nema nikakve razlike u odnosu na druge verzije, svi jezici su prisutni.
 
Kako se puni gopro 2 kamera upaljena ili isključena? Nešto mi puno vremenski puni upaljen a nikako da crtice stanu, u čemu je fora? Da li da je ugasim?
 
Puni se ugasena jer ovako kad je upaljena ujedno se i trosi i punii i duze traje
 
Čovek mi dao 2 baterije, jedna se napuni i lampica se ugasi, druga svetli crveno više od dva ipo sata i nikako da ugasi... Verovatno oslabio kapacitet i doviđenja.koristim punjač od telefona od 2Ah
 
Punjač je verovatno 2A, teško 2Ah.
 
Pokusaj na neki drugi punjac i ostavi preko noci za svaki slučaj. Ako ne napuni onda vjerovatno kao sto kazes nema puni kapacitet nego nesto slabiji.
 
Ja ne znam kako je čovek punio. Sinoć probao drugu bateriju, držala 75 min. Stavio na punjač celu noć ugašen,svetlela crvena lampica i ujutru kad sam video nije se ugasila. Skinem s punjača upalim pokazuje 1 crtu 😥
 
krastavac, baterija je stara 10 godina, ako nije redovno koristena to je za ocekivati da propadne.
Pokusaj jos jednom drugim punjacem, prije toga je skroz isprazni pa opet ostavi citav dan.
Ja na gopro 11 kad koristim samsung brzi punjac napuni do 80% i nece ni mrvi dalje a kada koristim xiaomi isto brzi napuni na 100 :)
Nigjde logike
 
krastavac, baterija je stara 10 godina, ako nije redovno koristena to je za ocekivati da propadne.
Pokusaj jos jednom drugim punjacem, prije toga je skroz isprazni pa opet ostavi citav dan.
Ja na gopro 11 kad koristim samsung brzi punjac napuni do 80% i nece ni mrvi dalje a kada koristim xiaomi isto brzi napuni na 100 :)
Nigjde logike
Za koje vreme puni brzi? probao sa 3 punjaca i neće koji sam baksuz ne verujem, pitam se sa čime je on punio u pm.
 
Kamera i baterija pune onom brzinom koja je dizajnirana za tu bateriju i kameru, kada stavis brzi punjac ne moze puniti brze, znaci ako prihvata 1A ti mozes spojiti na 5A, ona uzima 1.

Mislim da je za gopro 2 isao 1A. Ali slobodno koristi 2A punjac jer ona ce uzimati 1 koliko je dizajnirana.

Ako nece da puni do kraja a probaos i sa vise punjaca onda je 99% defektna

p.s. Ne znam kako mi je telefon uspio upisati gore u postu rijec krastavac ali ja je nisam napisao :LOL:
 
Juče sam testirao jednu od te dve i držala je 75min. nakon toga nema šanse da se napuni ni sa jednim punjačem od mobilnog.
sa čime je on punio ne znam ali sam baš skenjan, zamislite kako se klinac osećao kad sam mu rekao a uzeo mu za rodjendan. dodje mi da je bacim u kantu
 
Kakvi su utisci do sada?
Razmišljam se da uzmem svoju prvu action kameru i ova mi deluje najzanimljivije za neka moja povremena snimanja.
Pa za ono sto meni treba ( snowboarding ) je idealna. Dosta laksa upotreba nego GoPro, i sto je najbitnije NE GASI SE na hladnoci. Svaki GoPro mi se gasio ma kakva baterija bila.
Jako je jednostavno snimanje jer "ne moras" da brines o uglu i poziciji kamere, i baterija dosta duze traje.

Takodje app je dosta bolja, bukvalno na zici dok se vozim gore mogu da odradim snimak :) Ima jako dosta efekata, i storija sa kojima mozes da napravis dosta zanimljive snimke.

Evo dva snimka od zimus stim sto youtube dosta ubije kvalitet, dosta bolje izgledaju na insta.





Jedina mana je podvodno snimanje, posto voda utice na stiching treba da se koristi kuciste. Mada nisam probao single lens mode, mozda bi tu trebalo da radi ok.

Nisam je probao na motoru ali jesam u autu bukvlano izbacio kroz prozor dok smo se vozili kroz Los Angeles, videcu da nadjem snimak da okacim raw da vidis kako brutalno izgleda story

Takodje brdo ljudi ne konta jos 360 kamere i pitaju me da li me to dron snima dok vozim snowboard ;)
 
Ajd i ja da se javim nije do baterija bio problem, nije do punjača nego do kabla. Odneo kod čoveka nakačio kabl na USB tester i definitivno je do njega bio problem. Kamera je pokazivala da puni a u stvari se nije punio
 
@Ultimo
Hvala na odgovoru!
Presekao sam na kraju i pazario je bukvalno na dan kad sam krenuo na more.
Uzeo sam i podvodno kućište pa sam malo snimao i pod vodom, lično veoma zadovoljan snimkom, jedino mi je to kućište ono starije pa se vidi donji deo kod ruke.
Aplikacija bas jednostavna za korišćenje, koristio sam je dosta i za edit snimaka sa telefona.
Pored nevidljivog stika još bih uzeo neku zaštitu za sočiva za svaki slučaj iako sam dosta pažljiv sa tehnikom.
Da i ovo na kraju stvarno jako mali broj zna uopšte za 360 kamere, a i ko zna vecini je to kao neka egzotika.
 
Pa za ono sto meni treba ( snowboarding ) je idealna. Dosta laksa upotreba nego GoPro, i sto je najbitnije NE GASI SE na hladnoci. Svaki GoPro mi se gasio ma kakva baterija bila.
Jako je jednostavno snimanje jer "ne moras" da brines o uglu i poziciji kamere, i baterija dosta duze traje.

Takodje app je dosta bolja, bukvalno na zici dok se vozim gore mogu da odradim snimak :) Ima jako dosta efekata, i storija sa kojima mozes da napravis dosta zanimljive snimke.

Evo dva snimka od zimus stim sto youtube dosta ubije kvalitet, dosta bolje izgledaju na insta.





Jedina mana je podvodno snimanje, posto voda utice na stiching treba da se koristi kuciste. Mada nisam probao single lens mode, mozda bi tu trebalo da radi ok.

Nisam je probao na motoru ali jesam u autu bukvlano izbacio kroz prozor dok smo se vozili kroz Los Angeles, videcu da nadjem snimak da okacim raw da vidis kako brutalno izgleda story

Takodje brdo ljudi ne konta jos 360 kamere i pitaju me da li me to dron snima dok vozim snowboard ;)

Ni ja ne shvatam kako su te kamere povezane sa osobom koju snimaju ni kako se upravlja. Videh ovde i snimak ljudi koji iskaču iz aviona sa onim odelima u vidu krila i koriste akcioni kameru, pa mi nije jasno kako je fiksirana ona za kacigu (jer se štap ne vidi i deluje da ga nema) i ko/kako upravlja tom kamerom (pa čas snima ispred, čas od pozadi).

Jel moze neko da objasni ili upiti na neki link/klip sa objašnjenjem?
 
Nazad
Vrh Dno