Šta je novo?

[Action-RPG] Lords of the Fallen [2014]

I meni se svidja sto je vise igram. Gledam ljudi po netu pricaju da su bossovi lagani, narocito ako se poredi sa DS igrama. Ali se ja bas ne bih slozio, ili se ja ne borim kako treba. Video sam, iako ne zelim da spoilujem gledanjem klipova, da ljudi koriste ono povlacenje dusa. To bi meni bio prvi nacin da malo olaksam zivot, posto to skoro nikad ne koristim, jednostavno se nisam jos navikao.
Ako neko lako prelazi glavne mogao bi da prilozi jos neki savet, posto mi se cini da propustam verovatno jos neke mehanike igre.
 
Ja usao, sto se performansi tice, poput Starfielda, moralo bi ovo doata bolje. Da moram da igram sa DLSS na 4090, nije normalno, trebalo bi da radi na 100fps, a ne 50 :)
Ajde, to je nebitno, ali kako sam odmicao, skontao sam da mi ocd ne dozvoljava da ne proverim sve kuda prodjem i lampom, sa kojom se jako sporo kreces i onda sam jako sporo napredovao, pa skontao da ja nemam toliko vremena i zivaca da se bavim time :) Tako da mi je opcija koja mi je inicijalno bila jako kul i nesto sto me podseca na meni jako drage igre iz Soul Reaver serijala, postala previse zamorna i skontao sam da mozda i ne ide uz ovu vrstu igre.
 
Koja klasa vam se cini dobra? Koju ste birali...
 
Uzmi onog bednika na kraju sa maskom za mucenje i bez ikakvih statova, sve ostalo je za noobove :cool:

@Markomaniax Meni kod bossova uvek uspeva proverana git gud strategija - umres stotinak puta i prelazis bosa sigurno :LOL:
Salu na stranu, summoni umeju dobro da pomognu.
Video sam i taj trik sa izvlacenjem dusa, mada meni nesto nece (a taj potez sam milion puta izvodio u Overwatchu :cry:).

Inace ima nesto zanimljivo sa tezinom, ne znam da li to zavisi od klase ili levela ili neceg treceg, ali gledam stream jednog lika, on prodje Pietu iz prve (?!), rekoh dobro mozda covek stalno igra souls igre a ja noob retko kad, ali onda se bori a onim kosturom sa vatrenim macem, i skelet kulira ko da mu je AI ispario, jedva jednom zamahnuo, a na mene juri i baca magije i sece macem ko da sam mu kevu opsovao :unsure: Oh well...
 
Stara dobra gid gud...
Ma da , koristim summona, i to pomeranje duse ali mi se cini da i dalje isuvise malo oduzimam bossu. Ostaje farmanje, a to me tako mrzi da radim...
To sto pricas - da, AI zakaze neki put - i meni se desilo sa onim brdom od leseva (congegator of flash).
 
Instant karma, taman kad sam rekao da summoni pomazu, naidjem na bosa gde su potpuno beskorisni :cautious:

I meni se cini da mi je mali dmg, ali rekoh mozda je to zato sto sam uzeo klasu koja ima jednak i strenght i agility, pa sam tako i budzio.
Onda pomislim da li da udarim respec, ali naidjem na oruzje koje trazi jednak str i agi... bah.
 
 
Ovaj lik je nije od krvi i mesa, refleksi su mu bozanski. Odlicna igra gledam kad je strimuju.
 
Ja prvi put da nisam zadovoljan kako radi na svemogucim 4GB VRAM :sneaky: FSR je jako los, sad da mi kazu ovi sa jacim AMD -ATI (u moje vreme :) ) kartama njihovo iskustvo... Ako igram NATIVE, to mi zakucanih 30 FPS i to sa kompromisom povelikim. Nisam verovao da cu ovo reci ikad, ali sa 30 FPS mi nesto mucno igrati (naviklo se oko valjda)... Kad moze RDR 2 i CP 2077 da radi i izgleda duplo bolje, moze i ovo malo se popraviti... Odustajem do novog GPU ili nekog PATCHa
 
@Sean FSR kod mene radi dobro ali ne savrseno - kod ekrana kada ti lik pogine, pa ide onaj kao krst, crna boja zatreperi par puta. Isto se desava cim spawnujes. Kao da se FSR adaptira iz prelaska 2D u 3D i obratno. Iskljucen mi je ali se oseca dobitak u perfomansama, na ultra 1440p oko 20fps.

@Insomnium X skroz! Kada sam gledao kako lik prelazi nekog glavnog pomislih kakva smejurija od igre... Ehh kako sam se samo zeznuo.
Dobar primer je i recimo @Xepoj87 okactio, tutorial boss protiv koga cete se posle zaista boriti - The Lightreaper.
Na klipu gledamo lika kako plese sa njim i ubija ga na mrtvo ime bez oklopa.
Ja level 35, sa nabudzenim oruzjem:

unknown_2023.10.18-20.16.jpg
 
@Sean FSR kod mene radi dobro ali ne savrseno - kod ekrana kada ti lik pogine, pa ide onaj kao krst, crna boja zatreperi par puta. Isto se desava cim spawnujes. Kao da se FSR adaptira iz prelaska 2D u 3D i obratno. Iskljucen mi je ali se oseca dobitak u perfomansama, na ultra 1440p oko 20fps.

@Insomnium X skroz! Kada sam gledao kako lik prelazi nekog glavnog pomislih kakva smejurija od igre... Ehh kako sam se samo zeznuo.
Dobar primer je i recimo @Xepoj87 okactio, tutorial boss protiv koga cete se posle zaista boriti - The Lightreaper.
Na klipu gledamo lika kako plese sa njim i ubija ga na mrtvo ime bez oklopa.
Ja level 35, sa nabudzenim oruzjem:

Pogledajte prilog 409660
Samo znaj da je k+m jedna velika greska, Ma koliko na primer nisi mozda navikao ili ne igras na joypad.Ove igre na zalost nisu za k+m.Ja sam Darksouls 1 igrao na k+m pakao sam doziveo, na pola igre sam zakacio u to vreme PS4 joy, nebo i zemlja razlika.I od tad Souls/like igre ne igram vise na k+m.Parry/dodge(tajming) koji preovladava u ovom zanru igre bukvalno je uvek u deficitu tj kasni se sa "izvrsenjem" istih na k+m.Da ne budem da pricam u prazno probajte sami pa vidite.
 
Samo znaj da je k+m jedna velika greska, Ma koliko na primer nisi mozda navikao ili ne igras na joypad.Ove igre na zalost nisu za k+m.Ja sam Darksouls 1 igrao na k+m pakao sam doziveo, na pola igre sam zakacio u to vreme PS4 joy, nebo i zemlja razlika.I od tad Souls/like igre ne igram vise na k+m.Parry/dodge(tajming) koji preovladava u ovom zanru igre bukvalno je uvek u deficitu tj kasni se sa "izvrsenjem" istih na k+m.Da ne budem da pricam u prazno probajte sami pa vidite.
I onda dođe onaj kinez i sa gologuzim likom obrne sve souls igre pomoću tonova na dečjoj gitari ili jednom rukom, ili ustima kao onaj mučenik bez ruku i nogu. :)
 
@madafak Shavatam u potpunosti sta zelis da kazes, ali ne, DS igre se uvek igraju na (xbox one) joypadu, pocev od Demon`s soulsa sa ps3 (na ps joypadu naravno).
Verovatno si video sa skrinshota kontrole sa tastature pa posumnjao na to , ali ne, to se desilo samo zato sto shotke hvatam preko tastature, pa je igra vrv pomislila da prelazim na tastaturu i prikazla komande.
Btw zivot je postao dooosta laksi kada se nadje oruzje koje dobro scale-uje sa skillom koji vam je dosta nabudzen. U kombinaciji sa jos par magija koje sam pronasao i armorom, ovo je sada druga igra. Juce igrao od 17h do 23h , 6 sati proletelo kao nista. Silni bossovi potamanjeni.
 
Poslednja izmena:
Ja sam se u medjuvremenu zaglavio izmedju dva bossa, ne mogu da maknem ni levo ni desno.
Ostao samo uninstall ili farm, a ne radi mi se ni jedno ni drugo :confused:
 
Nemoguce da si zaglavljen na taj nacin. Ako ti neki trgovac prodaje neki kljuc, kupi ga i ako se secas gde su se nalazila ona silna zakljucana vrata - probaj da pootvaras to. Neces verovati koliko je svetova/nivoa otkljucano na taj nacin. Naravno postoji i otkljucan put ali verovatno dosta duzi i tezi. A oprema koju ces naci na taj nacin ce ti znaciti.
Samo probaj da ucitas neki predjasnji checkpoint i kreni da istrazujes. Ja sam i zaboravio koliko razlicitih ruta ima, a sve su vredne paznje, na ovaj ili onaj nacin.
 
Mislim da sam otvorio sam sve sto mogu sa 2 kljuca koja imam, ali bez ikakve mape, moguce je da mi nesto promaklo. Pokusacu to, pa sta bog da :unsure:
 
Mislim da sam otvorio sam sve sto mogu sa 2 kljuca koja imam, ali bez ikakve mape, moguce je da mi nesto promaklo. Pokusacu to, pa sta bog da :unsure:
Igra ti daje mogucnost na samom pocetku(posle nekih 10 mozda 15sati recimo grubo).. da ides na 2 strane gledajuci izlaze iz levela(delova mape) tj spawnpointe/checkpointe.Jedna strana te vodi ka tezem delu mape(levelu) gde skapiras da si mnogo rano dosao tu..i drugi spawnpoint koji te vodi tamo gde bi trebalo da ides .. Ne znam dokle si dosao ali mislim da znam gde te koci(spoiler) : Ako si propao kroz daske i upao u rupu gde je "Congregator of Flesh" boss tj ogromno sluzavo cudoviste sa nogama od zabe i malim rukama (🤣) , kad ga ubijes postoji prolaz na jednoj strani gde mozes da probijes siblje na kraju i da ti se otvori "ceo jedan novi univerzum". Najblizi spawnpoint je Lookout.
 
Presao sam Congregatora, zaglavio sam kod konjanika na jednoj strani, a na drugoj u onom zalednjenom delu ko one dzukele sa psima.
 
Presao sam Congregatora, zaglavio sam kod konjanika na jednoj strani, a na drugoj u onom zalednjenom delu ko one dzukele sa psima.
Zaledjena strana je ona na koju ne treba da ides..To je high level recimo.. na polovini igre bi trebao tu da dodjes.Kad ubijes konjanika(beacon bossa) ako na njega mislimo(The Hushed saint), tj kad izadjes odatle i uzmes sledeci spawnpoint Vestige of Pale Butcher..blizu njega imas pecinu kroz koju kad prodjes nastavljas igru..S desne strane ako gledas od konjanika kad spawnpointu.
 
@Insomnium X - Takodje koristi onaj fenjer dosta kada si u realnom svetu (ne znam kako se zove u igri). Nevidljivi zidovi ti se nece navoditi kao neke stvari u vidu gomile moljaca, a vodice te na neverovatna mesta.
Sto se tice konjanika (Hushed Saint) taj je i mene namucio. Moras da mu izbegavas udarce pravovremeno i da drzis summona zivim.
Posto su summoni retardi generalno, moras od sebe da napravis metu. Videces kad konjanik bude jurio tebe a ne summona, e tad izbegavaj pa udari jednom, i vodi racuna da ti summon bude blizu da i on nanosi stetu dok konjanik cilja tebe. Ako pred kraj borbe pogines i zapadnes u onaj nighmare svet, uvek gledaj da koristis one plave "meduze" rasejane po polju, tako sto ces se postaviti da one budu izmedju tebe i konjanika, da bi mogao da ih udaris i naneses major stagger glavnom (za to vreme ubij vola u njemu).
I naravno, najbitnije od svega - vodi racuna o stamini. Za tu borbu, gledaj da trosis pola na udarce a drugu polovinu na izbegavanja i strogo se drzi tog principa dok avetinja ne crkne.

Da li vredi da nastavis da se cimas i ubijes ga - O DA!
True Lords of Fallen starts there. VIdeces na kakve svetove ces ici posle i kakve ces iteme skupljati.
 
Poslednja izmena:
Ima li negde najave za PATCH, da ne cekam bezveze...
 
Poslednja izmena:
Sta cekas da patchuju, performanse?
 
Na kakav balans mislis? Oruzja, protivnika? Sudeci po release notes oni samo ispravljaju balans na new game+ i po neko oruzje.
 
Doterao oruzje do lvl 5 i po nekoj logici bih trebao da mogu da stavim 3 runes. Kod one Hilge (blacksmith) mogu da stavim i dalje samo jednu.
Jel to ima neka fora mozda kod nekog drugog vendora ili..?
 
da odgovorim sam sebi, mozda jos nekom pomogne:

Bring the Cracked Rune Tablet to Gerlinde in order to unlock the rune socketting feature. Additionally, she offers a selection of runes that can be inserted into weapons that have been upgraded a few times. Once players provide her with the two remaining Rune Tablets discovered in
the Upper Calrath Mining District and the Tower of Penance
, Gerlinde will expand her inventory to include more runes.
+ poslednji rune tablet izgleda da mora da se da Sparky-u, bicu koje Gerlinda drzi u zatocenistvu.
 
Poslednja izmena:
Završio, igra je zaista sjajna... najbolji klon Souls igara uz Lies of P. Međutim meni ovaj Medieval setting najviše paše pa mi je i bolje legla od P. Bosevi su prelaki, ni jedan me nije ubio više od 3-4 puta a velika većina su pali ih prve. Poslednji bos je baš veliko razočarenje. Oružja ima gomila ali svaki tip ima potpuno identičan moveset. Tako recimo svi Grand swords imaju isti moveset što dovodi do toga da ako si odigrao nekoliko sati sa jednim kao da si sve probao i možeš komotno preći na neku sekiru ili malj. To je u originalnim Souls, Bloodborne i Elden Ring mnogo bolje. Igrao na PS5, imao 4 kreša ukupno, performanse 90% vremena skroz ok ali je bilo manjih i većih štucanja. Sve u svemu vrlo zadovoljan
 
Presao juce i ja i mogu reci da za PC i dalje NE preporucujem.
  • Poslednjih 20% igranja je bio pakao. Sto zbog stutera, sto zbog crasheva. Ni poslednja 3 patcha nisu sredila stvari, vec sam iz ocaja morao da izvaljujem kombinacije oruzja sa kojima igra nece kresovati.
  • Lock-on nista ne valja. Ako pokusate da izbegnete borbu zbog previse neprijatelja i samo pokusate da lokujete i iscupate onaj orb, lock-on sistem ce bukvalno lokovati sve pored tog predmeta, pa cak i iza vas, iako ste bukvalno ispred njega i gledate u njega direkt.
  • Par puta sam propao/zagavio se kroz teksture.
  • Judge Cleric je jednom imala glitch sa barjakom. Fizika mu poludela pa je glitcohavlo po celom ekranu.
  • Mobovi se zaglavljivali...
Tako da bih preporucio svima da se manu igranja bar na par meseci, a potom obavezno da probaju.
 
Nazad
Vrh Dno