Šta je novo?

[A1] Vikend Net

Naleteo sam na *bay na nekog lika sto prodaje B535-232 i pazario za neke smesne pare, tipa sve sa postarinom me izaslo 30tak evra. Aktivirao sam paket na dan cisto da vidim dal radi, brzine nisu bajne mada ovde u stanu mi je a1 signal katastrofa pa cu tek da ga testiram kad odem u vikendicu gde je signal mnogo bolji.
Ako neko ima ovaj ruter dal postoji neko podesavanje mozda za bolji protok ili slicno? I da li odvojim 2,4ghz od 5 ili da ostavim spojeno pa valjda on sam bira na koju da se nakace uredjaji? Svaki savet je dobrodosao.
p.s. Nisam dobio antene, sad ne znam koliko one znace za bolji signal?

16343299069.png
 
Poslednja izmena:
Podesi da se povezuje samo na 4g. Sto se tice wifi, nisam do sada imao dobro iskustvo ni na jednom ruteru kad su imale isti naziv.
 
Ne mogu da nadjem to podesavanje za 4g only, kao i gde biram koji Band da koristim? Npr dok je bio Band 20 brzine su bile kao sa SSa onda sam restartovao ruter i nakacio se na Band 3 i bfzine su skocile na 30/15.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    75.4 KB · Pregleda: 73
Moguce da je previse slab signal, ja koristim bez eksternih antena, ali mi je blizu antena, 200m. Brzine su 100-130mbps. Naravno samo za wifi 5GHz, na 2.4 nema sanse preko 30 - 35mbps.
 
moguce da je neki problem do bs pa da ne radi agregaciju probaj da setujes samo na 4g pa tako testiraj tip mreze stavis na 4g meni se desavalo na netgear da zakuca da nema agregacije dok ne prebacim sa alla band npr na 4g i onda proradi agregacija i kad zabode opet vratim na alla band i tako radi
 
Ne mogu da nadjem to podesavanje za 4g only, kao i gde biram koji Band da koristim? Npr dok je bio Band 20 brzine su bile kao sa SSa onda sam restartovao ruter i nakacio se na Band 3 i bfzine su skocile na 30/15.
Jako si blizu, meni ispod tog sto si odabrao.
 

Prilozi

  • 2024-06-06_23-54-31.jpg
    2024-06-06_23-54-31.jpg
    71.5 KB · Pregleda: 70
Prošle godine sam uzeo VikendNet paket i uz njega dobio TCL MW42V koji nisam koristio jer sam odmah uzeo drugi ruter.

Dao sam TCL bratu da koristi na moru uz Cosmote karticu, međutim kada ubaci karticu u TCL uspe da se poveže na njegovu mrežu, ali "bez interneta". Cosmote kartica radi u drugom telefonu najnormalnije.

U čemu može da bude problem? Da nije TCL zaključan? Da li bi možda factory reset rešio problem? Brat za sada koristi Cosmote karticu u svom telefonu, ali bih voleo da mu rešim taj problem dok je tamo...
 
Najverovatnije parametri za povezivanje treba da se rucno promene na Cosmote.
 
Nisam siguran da li su podesavanja tacna, ali bi trebalo da ih dobije na telefonu kad ubaci karticu. Neka napravi novi profil u podesavanjima i neka unese naziv, apn i password. Verovatno su i dalje podesavanja od A1 u modemu ili imaju zakljucan internet za hotspot, ali to ti ne mogu potvrditi jer ih nisam do sada koristio.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240629-230859_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240629-230859_Samsung Notes.jpg
    118.5 KB · Pregleda: 42
  • Screenshot_20240629-231159_Chrome.jpg
    Screenshot_20240629-231159_Chrome.jpg
    92.4 KB · Pregleda: 67
Hvala puno, proslediću mu pa javljam ishod :)
 
Pozdrav forumaši, sa željom da pobegnem od vrućina na selo danas sam uzeo Vikend Net u A1 sa ruterom. Ubacio sam karticu, napunio uređaj, međutim nije se povezao na internet.

Zvao sam ih par puta, išao u poslovnicu - dobio sam odgovor da je "pala aktivacija", da je prosleđena hitna molba i da je IT sektor preuzeo na rešavanje u 19h, međutim ja čitavo popodne nemam interneta. Najgore od svega mi je što u mojoj kući na selu nema MTS signala, a ja sam u MTS, tako da sam praktično "odsečen".

Da li je neko imao sličan problem i za koliko se rešilo? Iz A1 mi nisu precizirali kada će problem biti rešen, samo su me zamolili za strpljenje.
 
Dobro dosao u klub! Tek od sutra ujutru mozes ocekivati resavanje problema. Trazi da ti produze za dan aktivaciju!
 
Nešto jegrdno krcnulo kod njih rano jutros, prvi put mi se resetovao modem. Sve je bilo offline nekoliko minuta.
 
Update, proradio mi je internet pre jedno pola sata. Ubacio sam karticu u telefon i dobio sam duplo brži download u odnosu na ruter. Upload je malo slabiji, ali sve u svemu zadovoljan sam. Nadam se samo da neće biti prekida u konekciji.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240718-132334_Speedtest.jpg
    Screenshot_20240718-132334_Speedtest.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 44
Update, proradio mi je internet pre jedno pola sata. Ubacio sam karticu u telefon i dobio sam duplo brži download u odnosu na ruter. Upload je malo slabiji, ali sve u svemu zadovoljan sam. Nadam se samo da neće biti prekida u konekciji.
zbog agregacija koje telefon podrzava ti je bolja konekcija jel mifi koji daju je cat4 nabaviti neki bolji ruter ili mifi i moze se dobiti dosta bolja konekcija
 
zbog agregacija koje telefon podrzava ti je bolja konekcija jel mifi koji daju je cat4 nabaviti neki bolji ruter ili mifi i moze se dobiti dosta bolja konekcija
Skapirao sam to čitajući prethodne postove, ali ne daju mi se pare na još jedan ruter, a ovo mi završava posao. Nije mi jasno ni zašto sam morao da kupim ovaj A1 ruter, samo će postati još jedan e-waste koji bleji u fioci.
 
Skapirao sam to čitajući prethodne postove, ali ne daju mi se pare na još jedan ruter, a ovo mi završava posao. Nije mi jasno ni zašto sam morao da kupim ovaj A1 ruter, samo će postati još jedan e-waste koji bleji u fioci.
To su uveli od prošle ili pretprošle godine, i ja sam morao da uzmem ruter koji nisam nijednom koristio :ROFLMAO: Dao ga burazeru pre par nedelja prvi put... Ranije je mogla samo kartica, ali avaj.
 
Za Vikend Net nikad nije mogla samo kartica, oduvek je bila obaveza kupovine rutera. Ja sam vikend net kupio 4 dana nakon sto je postao deo ponude i morao sam da kupim ruter.
 
Za Vikend Net nikad nije mogla samo kartica, oduvek je bila obaveza kupovine rutera. Ja sam vikend net kupio 4 dana nakon sto je postao deo ponude i morao sam da kupim ruter.
S obzirom da je moj kum pre par godina uzeo karticu BEZ rutera, verovatno je u tom trenutku bila neka promocija ili slično... Ili je imao sreće sa radnicima koji nisu znali svoj posao :ROFLMAO:
 
Skapirao sam to čitajući prethodne postove, ali ne daju mi se pare na još jedan ruter, a ovo mi završava posao. Nije mi jasno ni zašto sam morao da kupim ovaj A1 ruter, samo će postati još jedan e-waste koji bleji u fioci.
prodajes taj ruter ? ili ?
 
Za Vikend Net nikad nije mogla samo kartica, oduvek je bila obaveza kupovine rutera. Ja sam vikend net kupio 4 dana nakon sto je postao deo ponude i morao sam da kupim ruter.
Bio je bug kad je moglo online i u poslovnici da se dobije bez modema, ali nije dugo trajalo.
 
prodajes taj ruter ? ili ?
Sačuvaću ga još par nedelja da vidim da li će mi zatrebati, ako ne onda ću ga verovatno prodati ili pokloniti, bolje da služi nekom nego meni da bleji u fioci. Ja bih ga i koristio, ali me jako nervira kada kupim nešto a ne puni se na USB-C 😂
 
Model mifi koji sad ide uz VikendNet je toliko spor da je od njega brzi prakticno svaki (stari) telefon (hotspot). WiFi modul je bas los, zagusi se lako kad se zakaci vise od jednog klijenta, a i sa jednim je sporo, slab signal, velik packet loss.
 
Da li neko moze da proba eon na vikend net-u , kanale n1, nova s ?
Uzeo pre tri dana ovaj vikend net sa tcl ruterom, i eon je radio bez problema na tv-u.
Jutros izlazi geo block za kanale n1,nova, sport klub... Probao sam i da share-ujem net sa sopstvenog telefona, i opet mi izlazi geoBlock na tv aplikaciji.
 
Potvrdjujem isti problem. Radio pre par dana, sad nece. Na mts 4G radi n1 i nova s
 
Nazad
Vrh Dno