Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Koliko je A1 "povoljan" kada se slucajno zakacite za mrezu u romingu (npr.granicni pojas). Obavezno, kao sto je preporuka, rucni izbor mreze. Ja sam u Austriji stavio na rucni izbor mreze (trebao mi dolazni sms) i stavio na "only 2g". Preporucujem tako za one koji koriste airalo, orange poljska, bonbon ili neku drugu sim za internet.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240103_071733_Messages.jpg
    Screenshot_20240103_071733_Messages.jpg
    80.3 KB · Pregleda: 117
Obavezno 2G ili 3G u roamingu sa A1 da vam "loše podešen" VoLTE ne napravi problem.
 
Ja ljetos nakon Crne Gore i BiH zaboravio da isključim data roaming pa na Golubačkoj tvrđavi uletio u Rumunsku mrežu. Za 1.52MB 1520 dinara. Isključio tek nakon poruke da sam dobro došao u zemlju Drakule 🧛🏻‍♂️

Postoji li razlog što im je tako skup roaming internet?
 
Zašto firme i raznorazni investicioni fondovi vole da rade u Srbiji...može im se da budu skupi....
 
Može li mi neko reći,za paket neo-surf A1,da li ovih 40 gb po max brzini,važi za svaki mesec,ili je to prvih 40 gb koji se potroši,pa onda ostatak ugovorne obaveze ide brzina od 2 mb/s?
 
Postoji li razlog što im je tako skup roaming internet?
Zato što deklaracija o romingu između EU i Zapadnog Balkana predviđa smanjenje cena ali preko dopunskih ponuda i paketa.
Po meni, namerno stavljena rupa da bi pljačkali narod. Jer da su hteli, mogli su da stave maksimalnu cenu po 1MB u romingu, potrošen na bilo koji način i tako zaštite svoje građane. Ali pošto živimo u državi gde građani nisu prioritet, već se bogate pojedinci, to nam je što nam je.
 
Zato što deklaracija o romingu između EU i Zapadnog Balkana predviđa smanjenje cena ali preko dopunskih ponuda i paketa.
Po meni, namerno stavljena rupa da bi pljačkali narod. Jer da su hteli, mogli su da stave maksimalnu cenu po 1MB u romingu, potrošen na bilo koji način i tako zaštite svoje građane. Ali pošto živimo u državi gde građani nisu prioritet, već se bogate pojedinci, to nam je što nam je.
Sto je najgore ovo nije Amerika. Tamo su za starlink slali ljudi da Dish ne bi uzeo neke frekvencije na 12 GHz. I to gomilu ljudi poslalo kongresu i FCC.
A kod nas jel možemo kome da se žalimo na ovakvu politiku prema korisniku. Trebalo bi da je zakonom korisnik zaštićen (makar da ima uslov da operater ne sme zbog gredaka korisnika da naplati vise uslugu nego sto je najskuplji dodatak za tu uslugu) tipa na prepaidu da ako potrosis vise od 900 dinara na razgovore da se aktivira retroaktivno mocni plan... I malo ograničiti maksimalne cene da ne budu paketi 20 000... To bi bilo najfer. Ok zezno s se ali napalati 4000 i posalji poruku aktivan vam je dodatak jer ste prekoracili 4000.... Ne moraju biti pohlepni.
Jel moramo biti toliko napredni da nam je najbolja opcija iz 1998 erricaon sto je imao ručni izbor mreže. Zar u doba iphonea i drugih glupih telefona. Moramo se vraćati u vreme kad se pojavila mobilna telefonija kod nas....
 
Koliko ja znam za prelazak u A1 na Neo Neo paket od 1-og januara nema popust od 50% na paket, već ima akcija od 6 meseci za 1 dinar.
Opet proverite, možda nisam u pravu..
 
Ja sam uzeo na dve godine Travel postpaid 24 + 24 gb u romingu.


Uzeo sam mahom tu karticu da bi je ugradio u multimediji auta, da ne vučem više hotspot.

Opet, poslužiće mi i kad idem u inostranstvo sad u februaru.

Moje pitanje. Da li treba non stop biti na 4g ili kada se približavam granici da prebacim na 3g?
 
Kakvi prevaranti, supruga obnovi ugovor tamo oko 15.12, bila na neo5 i presla na neo 4, lagano doso racun 2050 dinara, obracunali ceo meseckao da je na neo5, to sto je ona pola meseca bila na jednom a pola na drugom paketu, nema veze. plus obracunski joj ide od 01 do 31. Sad zvala i rekli neo 4 se racuna od sledec obracunskog perioda.
 
Kakvi prevaranti, supruga obnovi ugovor tamo oko 15.12, bila na neo5 i presla na neo 4, lagano doso racun 2050 dinara, obracunali ceo meseckao da je na neo5, to sto je ona pola meseca bila na jednom a pola na drugom paketu, nema veze. plus obracunski joj ide od 01 do 31. Sad zvala i rekli neo 4 se racuna od sledec obracunskog perioda.
Nije nikakva prevara. Pisano 100 puta u temi, Kod Vip-a odnosna A1 svaka promena nastupa od preseka. Promena paketa, novi ugovor i slicno.
 
Ni kod Yetel-a ni kod Mts-a. Oni rade presek tada kad nastupa promena. A1 ide laksim putem za njih. Sve ide po automatizmu na dan preseka.
Iskusni radnici naglase to u poslovnici ali nije uvek slucaj.
 
Zena zvala cak i pogresan ugovor poslali pa je opet zvala da isprave ugovor i nisu joj to rekli.
Ranije je ugovor uvek bio tu ista cena pa nije obracala paznju iako je tamo 10 godina.
Sada je obavez abila 3300 i ocekivala 1500 zato i primetila razliku
 
a1.jpg
Ne bih se iznenadio da pola njih to ne zna i ako rade u poslovnici posebno ako su presli iz druge mreze gde je drugacije.
 
Koliko sad treba vremena da proradi A1 aplikacija,posle prelaska.Probao X puta izbacuje Screenshot_2024-01-06-10-36-28-981_rs.vipmobile.mojvip2-edit.jpg
 
Jel možeš na drugi broj da se ukogujes normalno?
Ako možeš na drugi a ne možeš na svoj zovi korisnički.
 
Nemam drugi broj,samo ovaj koji sam pre 3 dana iz mts-s preneo u A1. Juče su mi aktivirali.
Mislim da vidis da ti nije upaljen neki dns ili nešto. Ako mozes na bilo ciji broj da se ulogujes ko god je a1. Do njih je. Ako ne možeš do tebe. Zbog toga da izolujes. Peobaj na drugom telefonu mozda. Ne treba sim da menjas samo sms kod uneses
 
Mislim da vidis da ti nije upaljen neki dns ili nešto. Ako mozes na bilo ciji broj da se ulogujes ko god je a1. Do njih je. Ako ne možeš do tebe. Zbog toga da izolujes. Peobaj na drugom telefonu mozda. Ne treba sim da menjas samo sms kod uneses
DNS isključen,probao na drugom telefonu isto obaveštenje izlazi.
 
Zovi korisnički dok rade. Reci da si peoverio dns i na dva uredjaja nek pišu reklamaciju. Trebalo je da proradi do sad... Sto pre resis te bebece bolesti manje se cimas kasnije... (Meni je bila na prepaidu kresovala aplikacija kad su mi dali popust na mesečne planove...) Morali su da resetuju nalog ili nesto...
 
Iste takve "muke" sam imao sa A1 aplikacijom kada sam prešao sa njihovog prepaida na postpaid pre 2 godine.
Zvao, pisao žalbe njihovom korisničkom servisu proradila je tek kada sam uputio prigovor RATEL-u.
Rešili su tako što su bulvalno ugasili karticu na nekih 5-10 minuta i potom je aktivirali opet. Posle ponovne aktivacije kartice stigle su mi poruke dobrodošlice na VIP (sada A1).
Da napomenem da meni nisu menjali fizičku sim karticu koja je bila na prepaid-u
 
Zato što deklaracija o romingu između EU i Zapadnog Balkana predviđa smanjenje cena ali preko dopunskih ponuda i paketa.
Po meni, namerno stavljena rupa da bi pljačkali narod. Jer da su hteli, mogli su da stave maksimalnu cenu po 1MB u romingu, potrošen na bilo koji način i tako zaštite svoje građane. Ali pošto živimo u državi gde građani nisu prioritet, već se bogate pojedinci, to nam je što nam je.
Pa zar nije bilo predviđeno da cena 1GB u EU romingu ne sme biti preko 18e? Nisu se spominjali paketi/dodatne opcije.

U BiH je u oktobru 2023. smanjena cena za EU roming, 0.017e/MB (bez ikakvih dodatnih dokupa roming opcija).

Screenshot 2024-01-07 at 14.34.13.png
 
Pa zar nije bilo predviđeno da cena 1GB u EU romingu ne sme biti preko 18e? Nisu se spominjali paketi/dodatne opcije.

U BiH je u oktobru 2023. smanjena cena za EU roming, 0.017e/MB (bez ikakvih dodatnih dokupa roming opcija).

Pogledajte prilog 422117
Jeste, ali očigledno im se može i koriste, da li je u tumačenju ili čemu... Ali kako je "Volvo" rekao nije problem da postignemo regulativne zahteve. Problem je da svoje standarde obezbedimo. A očigledno naspram Volvo-a ovi goedaju da izbegnu sve sto mogu...
 
Da li se zna koje su akcije za prenos broja u a1 za 2024-tu ?
 
Nazad
Vrh Dno