Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ja sam bio nekih 6 dana u EU roamingu (Bugarska) bez aktivnog dodatka, sa isključenim VoLTE, sa isključenim mobilnim podacima.

Zaduženje 0.
 
Kad jednom aktiviraš željeni paket, dovoljno je da za 30 dana imaš toliko para na računu, takav paket će se obnoviti za narednih 30 dana.
Naravno, možeš i posle isteka 30 dana uplatiti neki drugi paket, skuplji ili jeftiniji, ne prave problem oko toga.
Pa ovo je odlično, praktično 50% jeftinije i nije postpaid a lak ima i minuta više.
 
Bio u dve poslovnice da prebacim postpaid iz mts-a na prepaid A1 i kaže ne može, nemamo prepaid kartice
Hahahaha to samo govori o nedostatku chipova, ili o tome da svi zivi prebacuju na A1 (zovi call centar da ti sazna koja poslovnica ima )
E i zna biti bebi bagova (tako da zovi korisnički servis ako ne dobijes akciju šest meseci jeftinije pakete da mesto 400 600 900 bude 200 400 600) aplikacija isto zna da baguje... Ali u suštini ubaci sim ranije i aktiviraj sve mislim da ces sa time da mitigiras probleme. Ne cekaj da ti prebace novi broj pa tek onda da aktiviras sim...
 
U suštini ubaci sim ranije i aktiviraj, time ces da izbegnes probleme. Ne cekaj da ti prebace novi broj pa tek onda da aktiviras sim...
Znači isto kao Globaltel što traži od korisnika da pre zakazanog prenosa ubaci MNP karticu pa mu se radi prenos dok je sim aktivan. Dobro je znati, pribeležiću.
 
Hahahaha to samo govori o nedostatku chipova, ili o tome da svi zivi prebacuju na A1 (zovi call centar da ti sazna koja poslovnica ima )
E i zna biti bebi bagova (tako da zovi korisnički servis ako ne dobijes akciju šest meseci jeftinije pakete da mesto 400 600 900 bude 200 400 600) aplikacija isto zna da baguje... Ali u suštini ubaci sim ranije i aktiviraj sve mislim da ces sa time da mitigiras probleme. Ne cekaj da ti prebace novi broj pa tek onda da aktiviras sim...
Ako je ubacim ranije onda neću biti dostupan, to mi ne odgovara. Ta kartica mi ionako služi da me ljudi mogu dobiti, vrlo malo je koristim da ja zovem nekoga jer imam drugu yetelovu službenu karticu u telefonu koju koristim za pozive i net. Zato je i prebacujem na prepaid, čisto da zadržim broj
 
Ako je ubacim ranije onda neću biti dostupan, to mi ne odgovara. Ta kartica mi ionako služi da me ljudi mogu dobiti, vrlo malo je koristim da ja zovem nekoga jer imam drugu yetelovu službenu karticu u telefonu koju koristim za pozive i net. Zato je i prebacujem na prepaid, čisto da zadržim broj
A opušteno ja uvek kontam da ljudi imaju dual sim ili višak uređaja 🤣. Nemas brige svakako se to sve rešava. Usluga je odmah dostupna. Ali eto da skrneem pažnju. Vrag se krije u detaljima...
Znači isto kao Globaltel što traži od korisnika da pre zakazanog prenosa ubaci MNP karticu pa mu se radi prenos dok je sim aktivan. Dobro je znati, pribeležiću.
U suštini ne mora. Ali iz mog iskustva je bolje radilo kad je aktivna sim kartica... Manje sam iamo problema
 
Aktivirao sam Brzi Net 100 - višekratni dodatak pa me zanima kada i kako isti mogu da deaktiviram?
 
Ugovor mi ističe za mesec dana (Intarifa), zvali su me da mi ponude 200 din. popusta na Neo surf (1300 din) i 500 din. na Neo Neo (2000 din).
 
Ugovor mi ističe za mesec dana (Intarifa), zvali su me da mi ponude 200 din. popusta na Neo surf (1300 din) i 500 din. na Neo Neo (2000 din).
Tokom cele ugovorne obaveze 1300 za neo surf? To mu dodje 4800 din manje nego da ne preduzimas nista i ostanes na intarifi za 1500. Pretrgli se.
 
Aktivirao sam Brzi Net 100 - višekratni dodatak pa me zanima kada i kako isti mogu da deaktiviram?
Višekratni dodaci po pravilu idu minimalno tri meseca. Valjda može i odmah da se traži deaktivacija, ali uz automatska obnavljanja trajaće sveukupno toliko.
Ugovor mi ističe za mesec dana (Intarifa), zvali su me da mi ponude 200 din. popusta na Neo surf (1300 din) i 500 din. na Neo Neo (2000 din).
Prvo sam imao standardnu ponudu pa Neo surf za 800 dinara i onda opet Neo Surf za 1100. Odbio sam (zbog mogućeg odlaska u inostranstvo).
 
Pozdrav
Planiram da uzme gt 4 sat u a1
Prelazim sa stratos 2
E sad posto nigde nema crna verzija izlozena ne znam da li ce mi se svideti...zeleni sam probao i nisam odusevljen..pitanje je ..da li ukoliko uzmem u poslovnici mogu da vratim ako mi se ne svidi?
 
Nekako mi je telefon povukao neke MB u romingu u Spaniji jer je data ostao ukljucen a telefon bio na wifi sve vreme.. moze li taj iznos da se podeli na rate, daju li to u A1? Oko 12000 je u pitanju...
 
Nema od toga nista,ja bih rekao. Nama,kao biznis korisnicima, nisu oprostili ni dinara od 100000 koji je jedan kolega napravio.
 
Nekako mi je telefon povukao neke MB u romingu u Spaniji jer je data ostao ukljucen a telefon bio na wifi sve vreme.. moze li taj iznos da se podeli na rate, daju li to u A1? Oko 12000 je u pitanju...
Pa...to nekako...dovoljno da si se malo izmakao iz dometa ili da zatrokira wifi ...tvoja krivica.

Sta je 100 eura danas? Sica lova.
 
Zamislite samo scenario: banka vam nudi dozvoljeni minus sa kamatom od 10%, ali morate da platite 500 dinara mesečno. Ako ne koristite minus, ne morate da platite. Ali ako ne platite, a slučajno odete u minus, kamata je 10000%. E, to je otprilike ono što A1 radi. Kad kupite roaming dodatak, on košta 1 dinar megabajt. Ako ne kupite, a desi se da potrošite (ili možda i ne potrošite, ali vam napakuju), košta hiljadu puta više. To je to fer poslovanje i odnos sa korisnicima.
 
Zamislite samo scenario: banka vam nudi dozvoljeni minus sa kamatom od 10%, ali morate da platite 500 dinara mesečno. Ako ne koristite minus, ne morate da platite. Ali ako ne platite, a slučajno odete u minus, kamata je 10000%. E, to je otprilike ono što A1 radi. Kad kupite roaming dodatak, on košta 1 dinar megabajt. Ako ne kupite, a desi se da potrošite (ili možda i ne potrošite, ali vam napakuju), košta hiljadu puta više. To je to fer poslovanje i odnos sa korisnicima.
Ovo je Srbija, realno ako imas para da ides preko grane. Treba da se raspitas. Ne trubim i ja i jos dosta ljudi da je roaming minsko polje. A da je država za zapadnim Balkanom samo pospesila šansu za tako nešto da se desi sa dve zbunjujuće fraze (zapadni balkan - ljudi misle i Hrvatska a drugi je bez roaminga gde ljudi misle da nema roaming) znači vamo nema roaminga i ne plaćam a tamo gde ima roaminga isključen mi je roaming i nece biti greške. Operateri opet ne pomazu cak ni nakon i tog famoznog EU roaminga koji je opet prevara.
I nije mi jasno sta je problem. Zapadni balkan ne postoji. Ne koristite internet i to je to. Prepaidu nije dozvoljeno postpaid nek ne pali i svi srećni...
 
Odem sad do A1 sa pitam za Neo Neo da prenesem broj, kažu može, 2500din :)
 
Nisam uspeo da nadjem odgovarajucu temu za ovo pitanje, nadam se da nisam pogresio.
Naime, zelim da uzmem paket uz telefon u a1, hteo bih npr neo neo ili neo joy uz telefon iphone 15 pro, posto nisam u radnom odnosu, kako ja mogu da uzmem pomenuti telefon i paket na 24rate? Da li na primer moze neki odredjeni iznos dati kao ucesce a ostalo placati na rate? Na primer 80.000 dinara kroz ucesce a ostalo na rate ili tako nesto?
 
Proveri sa A1,dal lično u poslovnici ili pozivom.
Nisam ni ja u radnom odnosu,pa su mi do sad davali šta god sam hteo.Možda zato što sam dugogodišnji korisnik.Svakako proveri.
 
Hoću. Narednih 5 do 7 dana.
 
Izvinjavam se na duplom postu. Kako doći do tih vaučera, jer sam morao da čitam 10 strana unazad, umesto da neko napise samo treba ti vaučer :) ?
 
Nazad
Vrh Dno