Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Meni nije prikazivao preostali net za Balkan zonu pa sam im pisao na twitteru. Narednog dana je profunkcionisalo.
 
Jel koristi neko Neo Neo?
Da li je ogranicenje brzine 10Megabajta/s (80 mbit/s) ili 10 mbit/s?
 
10 megaBita.
 
Da li je neko imao problema pri aktivaciji roaming dodataka kroz aplikaciju? Npr. da je aktiviran pogrešan dodatak ili da aplikacija javi da je aktiviran a u stvari nije.
 
Ja sam bas aktivirao roaming dodatak uredno preko app. Došla poruka, uveliko koristim bez problema.
 
Pitam, jer sam više puta imao problema s njihovim roaming dodatkom nego što je radilo. Za vikend su mi počastili brata računom od 9k za jednodnevni izlet preko granice. Aktivirao je kroz aplikaciju, dobio poruku (u aplikaciji) da je uspešno aktivirano (ali ne i sms poruku da je aktivirano). Paket uredno sklonjen iz aplikacije nakon aktivacije, kao da je aktiviran. Ok, njegova greška što nije proverio i sms, ali moj utisak je da je aplikacija đubre.
 
Vip je uvek bio lopuza i prevarant u vezi rominga i ranije obicnog interneta,kad je narodu pakovao velike racune,kao potrosili su..Kako se to u tolikoj meri nije desavalo u Mts ili Telenoru..Samo po usima i ledjima radnog naroda,na njihovu stetu u korist vlastele!
 
Vip je uvek bio lopuza i prevarant u vezi rominga i ranije obicnog interneta,kad je narodu pakovao velike racune,kao potrosili su..Kako se to u tolikoj meri nije desavalo u Mts ili Telenoru..Samo po usima i ledjima radnog naroda,na njihovu stetu u korist vlastele!
E to uvek treba proveriti. Ja sam sam trčao u mts u aplikaciji mi napisali aktivacija nije moguća a sms je stigao da je aktiviran dodatak. A nigde nemaš da vidiš da li je stvarno aktivan ili ne. A zaduženje tek vidiš kad prođe mesec na računu kad se.pojavi... bukvalno sam trčao u mts pre puta da proveri mi tri puta sam pitao jesi siguran. Koliko se osvežava stanje. Da probam malo pa da proverim da li nabija kredit.... Pa tek onda da koristim.... Haos...
 
Kad pricate o lopovluku oko N.G. uzmem 2 postpaid ugovora sa online racunom. Racuni ne stizu, a doplata za obicne racune uredno ide 4 meseca na oba ugovora (2 osobe). Posle mog pozivanja ispravili nekako. Evo sad na jednom broju smanjili popust odjednom, sta im je to fazon ne znam. A isti su ugovori 1800 din mesecno, sad odjednom 2600 din... posle 7 meseci. Na drugom ide normalno 1800 din... Videcemo sta je sad u pitanju kad su podigli racun za 800 din.
 
Poslednja izmena:
Znam da ima unazad na ovoj temi ali generalno da li ste zadovoljni sa A1? Razmisljam se da li da predjem iz Yettela ili da ostanem :) Yettel mi ke ponudio ok ponudu -50% na pretplati tako da mi dodje ista cena.
 
Zavisi od lokacije. Nema nekog smisla da ti kazem, predji ako kod tebe A1 ne radi kako treba...
 
Prikazuje se tek kad izađeš iz zemlje.
 
@poglavicas Da li si vec bio van Srbije. To se ne pojavljuje dok ne izadjes prvi put napolje, nakon toga je vidljivo svakog meseca.

@red baron ako ti i dalje ne radi ako si izasao van zemlje, pisi im na socijalnim mrezama.

PS Meni A1 aplikacija vise ne radi ne znam sta su joj uradili, nista bolje nije ni nakon reinstalacije. Videcu sta podrska kaze.
 
@poglavicas Da li si vec bio van Srbije. To se ne pojavljuje dok ne izadjes prvi put napolje, nakon toga je vidljivo svakog meseca.

@red baron ako ti i dalje ne radi ako si izasao van zemlje, pisi im na socijalnim mrezama.

PS Meni A1 aplikacija vise ne radi ne znam sta su joj uradili, nista bolje nije ni nakon reinstalacije. Videcu sta podrska kaze.
Bio sam al ne u zoni ZB već u Bugarskoj...
 
Znam da ima unazad na ovoj temi ali generalno da li ste zadovoljni sa A1? Razmisljam se da li da predjem iz Yettela ili da ostanem :) Yettel mi ke ponudio ok ponudu -50% na pretplati tako da mi dodje ista cena.
Evo od 10 meseca prosle godine na 2 identicna ugovora napacivali dostavu racuna (iako je e racun) morao sam da zovem da isprave, evo sad se desilo da su mi povecali racun za 800 din. Zvao podrsku kaze istekla promocija do 10.5 (kao 6 meseci) a u ugovoru pise da traje promocija 24 meseca ispod te promocije. A na drugom broju normalan racun. Evo danas sam potrosio 2 sata zivota cekajuci odgovore (razlicite) i na kraju valjda ce ispraviti i vratiti kako treba racun. Imam sve provajdere u kuci, a mts mi je najgori jer su najgore pokriveni na jugu Srbije gde idem, nemaju ni domet za pozive dok drugi imaju 4g uredno. A po Bg-u mi je najbolji yettel za net, najbrzi je (barem meni gde sam probao) a imam uporedo a1 i yettel karticu.
 
Malo su pojačali brzine na 4G? Ovo kod dede na imanju na oko ~40km od Bg.
 

Prilozi

  • 18F3A50D-289F-4C66-807B-8B00F4B2F318.png
    18F3A50D-289F-4C66-807B-8B00F4B2F318.png
    494.2 KB · Pregleda: 87
Povećali su kod mene isto ili se rasteretila bazna stanica...

Dve godine razmak, ista lokacija, isti telefon...
 

Prilozi

  • D92DCE98-B1D3-47E8-9A13-41BDF01AFA12.png
    D92DCE98-B1D3-47E8-9A13-41BDF01AFA12.png
    44.9 KB · Pregleda: 85
  • F417503F-1063-4094-B08E-C32C873C67C0.png
    F417503F-1063-4094-B08E-C32C873C67C0.png
    41.4 KB · Pregleda: 85
Pošto sam često kritikovao A1 brzine sada moram da kažem da su i kod mene na Novom Beogradu povećali brzine. U proseku bilo je oko 30mbps sada je oko 80mbps.
Sad A1 ima veće brzine od Yettela.
 
Da li su menjali infrastrukturu u medjuvremenu, dok se priprema tranzicija na 5G mrežu?
Jer nije samo okačiti nove predajnike.
 
Uradili su sledeće:
  • Celokupnu GSM mrežu su "smanjili" uz korišćenje Nokijinog protokola LeanGSM (sva tri sektora emituju na istom kanalu, a kapacitet se dinamički dodeljuje gde treba) time su celu GSM mrežu nagurali u 4.6MHz na 900MHz i to je tu tako da bi postojala za korisnike koji nemaju 3G i 4G i time su sve GSM stanice sklonjene sa opsega na 1800MHz.
  • Celokupnu WCDMA (3G mrežu) su "smanjili" na 5MHz (sa dosadašnjih 15MHz) - 5MHz 3G zahteva i to je minimum - a da ga ne ugase. Brzine na 3G mreži su sada 6-7/2Mbps, ali pozivi idalje rade korektno. Ovo znači da za GSM i 3G koriste ukupno 9.6MHz dostupnog spektra.
  • 4G je time dobio sve ostalo što imaju dodeljeno: 10MHz na 800MHz + 20MHz na 1800, + 10MHz na 1800 (sklonjen GSM) + 10MHz na 2100 (smanjen 3G).

A1 je time u 4CA - CAT12 LTE konfiguraciji dobio čak 50MHz širine kanala za 4G, što im uz savremene modulacije daje oko 400Mbps po sektoru za DL i ako koriste 2CA za upload, to je nekih 75Mbps za UL.

Eto šta su tačno uradili.
 
A 2G internet na A1 da li nekome radi? Vec odavno na 2G EDGE ja nemam neta na A1 dok na Jetelu funcionise.
 
Bio sam u Hrvtaskoj i video da imam dodatak 5gb u zemljama zapadnog balkan kucao na netu zemnje zapadnog balkana i eto je Hrvtaska kada ono stize mi poruka da mi je blokiran prenos podataka zbog povecanje racuna u romingu i stigao mi je racun 26000 za 26mb..... Da li neko zna kako mogu da smanjim ovo dugovanje ili nesto da uradim....
 
Хрватска не припада земљама западног Балкана што се регионалног роминга тиче, већ само Србија (укључујући АП Косово), Босна и Херцеговина, Црна Гора, Албанија и Северна Македонија.
 
@boban.z možeš da probaš da se dopisuješ sa operaterom, da kukaš, moliš, a bukvalno je dobra volja, osobe koja dobije predmet, da li će tvoj slučaj da prosledi nekome ko ima ovlašćenje da ti to umanje ili podele na neke rate.

U praksi, sasvim je realno da ti odgovore tako što će ti poslati uslove korišćenja i da zahtevaju da platiš ceo račun narednog meseca.
 
A 2G internet na A1 da li nekome radi? Vec odavno na 2G EDGE ja nemam neta na A1 dok na Jetelu funcionise.
EDGE internet u principu može da radi i na A1, ali samim tim što su 2G nagurali u tih 4.6MHz kao što sam gore napisao, realno je kapacitet cele GSM mreže na generalnom nivou smanjen tačno 3 puta, a da se kapaciteti između sektora i baznih stanica pozajmljuju (za pozive), a EDGE na zauzetijim stanicama bukvalno ima samo jedan od 8 vremenskih slotova, a to je jedva 10-20kbps pa kad krenu razni servisi sa androida da se "javljau" kroz taj osakaćeni EDGE, drž se.
 
Nazad
Vrh Dno