Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Jedno pitanje za upucene. Drugarica me pitala, a posto sam neupucen, ja pitam vas. :) Ima neki smart 300 paket, pa je zanima koliko se trosi internet za koriscenje Vibera. Ako moze neko iz prakse da kaze, koliko mesecno viber potrosi za neko prosecno koriscenje?
 
@marxista rekao bih da ti je pun inbox za PM, ili me samo ignorišeš ;)
 
@Nabukodonosor
Zavisi i do toga koliko fotografija se pošalje.
Za mesec dana potroši kod mene oko 50MB (pošaljem i pokoju fotografiju). Od tih 50MB, u "pozadini" je otišlo oko 20MB.
 

Prilozi

  • Screenshot_2014-09-05-23-27-07.png
    Screenshot_2014-09-05-23-27-07.png
    197 KB · Pregleda: 98
  • Screenshot_2014-09-05-23-27-23.png
    Screenshot_2014-09-05-23-27-23.png
    202.2 KB · Pregleda: 95
Znaci to je ako sam dobro ukapirao 50 onih smartova? Ne kapiram kakva je fora onda sa onim sto su napisali neogranicen internet na sajtu?!
 
Nezgodan paket ako koristi net, a nema dosta njih u VIPu da zove. Za tu cifru MixNetM nudi vise. (sa popustima je Smart300 nesto malo skuplji, ali osim razgovora u mrezi, ne nudi nista)
 
@marxista rekao bih da ti je pun inbox za PM, ili me samo ignorišeš ;)

Sve je u redu sa mojim inboxom, samo te ignorisem. ;)

...ne shvatam kakve veze Vip ima sa pitanjima koje si mi postavio PRIVATNO?
...ne shvatam ni kakve veze su ta pitanja imala sa Targo Telekomom?
...ne shvatam zasto ti mislis da su sva druga mesta na benchu bolja za postavljanje pitanja o Beogridu od same Beogrid teme?

...a ono sto sam shvatio jeste to da, cak I da mi se do sad potkrala greska, u buducnosti na forumu nikad necu pisati nista od cega korist ima samo pojedinac. Dakle nemam nikakav problem s tobom, hocu da ti prenesem sve informacije o Beogridu koje imam - ali ne samo tebi vec I svim ostalim forumasima. Mozda je to lenjost, mozda tvrdoglavost, mozda odanost nekim principima ideologije kojoj verujem - ne znam ali tako ce biti. Nemas razloga da zameris, pisi na temi o Beogridu. ;)
 
Krenulo je sve iz teme o targo telekomu, a kako beogrid temu nisam nasao iz tapatalka, nisam hteo da trujem temu targa.
 
Dok sam koristio prethodni smart, net je obracunavao sa 2 decimale, tako da sam redovono imao zaduzenje od napr 345,78 smartova. Dakle ako su tada postojali "delovi" smarta, zasto ne bi postojali i sada za minute?
 
Pitam za svaki slucaj... mozda pogrese u nasu korist :D (neko od admina kivan na VIP, a oni posle ne umeju da srede ;))
 
ne mogu da ti potvrdim za minute na novim smart paketima, nek napise ako neko koristi, samo kazem da sisem zna i za manje od 1 smart, sto je ranije primenjivano za net.

Smart bi bili dobri paketi kada bi se primenjivalo 1min=10sms=10mb=1smart, ovako kako je solidno je besmisleno, zato sam i batalio, minuta i dalje trosim slicno ali saljem 10x vise sms-ova i 10x vise trosim net, jel se ne ustezem, da mi ne bi zafalilo za razgovore... dok sam bio na smartu nisam "omirisao" neogranicen net, jel bi to znacilo da placam svaki poziv ~20 dinara minimum, tj. da sam spucao sve smartove....
 
ne mogu da ti potvrdim za minute na novim smart paketima, nek napise ako neko koristi, samo kazem da sisem zna i za manje od 1 smart, sto je ranije primenjivano za net.
To znamo... za prvi minut pitam.
 
Od 19.09 prevremena obnova Vip ugovora do 3 meseca pre isteka se radi kao i do sad, a obnova od 3 do 6 meseci pre isteka aktuelnog ugovora se placa jednokratno 500din. :)
 
To znamo... za prvi minut pitam.
Sa njihovog FB profila

81958f416ca69655f185b64e599e0e57.jpg
 
Dobijam utisak da je sve to neka prica samo, a ne iskustvo, i da vise niko ne koristi Smart pakete, barem ne nove :D
 
Ako se iskoristi recimo 149.50 smartova, a u paketu imas 150 i posaljes 1 sms, kako to obracunaju? Pretpostavljam kao 3.9 rsd preko paketa?
 
I zaokruzuvanje 90+60 tako da ispada da je prvi minut oko 30rsd, neprovereno.

Takodje poskupela je opcija VipZaSve, mala od 50min sada kosta 250rsd. Velika od 150min je i dalje 500rsd.
 
Poslednja izmena:
Jeftino alfi samo 30 din prvi minut ...srecom imam onu promociju za 200 din 6000 min 30 din ... Prepaid se drugacije ne isplati
 
Promena ce tek uslediti 7.okt., a ti imas praznicni VZS, on je 200, ne 150 (svi mogu da ga aktiviraju za 100RSD, broj minuta u drugoj opciji je jedina razlika).

Inace, meni je prepaid bio koristan zadnji put pre MTSove promene cena ka svim mrezama, posle toga dzaba. Jedno je kad na prepaidu mozes za 200RSD da zoves 100+ minuta (posto su mi svi bili 064/065/fixni), a drugo kada je ovo sada 15RSD (za KT) najjeftinija opcija za kratak razgovor :)
 
qq
Posle prvih 90sekundi, razgovori kraći od 60 sekundi se zaokružuju na trajanje od 60 sekundi.
ovo ni onaj sto je pisao ne razume sta je hteo da kaze...
 
Ja sam ranije kontao da ako razgovor traje npr. 140 sekundi da će biti zaokružen na 2.5 smarta (po nekoj logici 90+60), a po ovako ispada je to 3 smarta.
Po ovakvom zaokruživanju samo razgovori u trajanju od 61-90 sekundi budu jeftiniji nego kod 60+60 zaokruživanja. Sve preko 90 sekundi je isto kao kod 60+60, a razgovori ispod 61 sekunde se 50% više zaokružuju u odnosu na 60+60.
 
qq ovo ni onaj sto je pisao ne razume sta je hteo da kaze...

Kako nije? "J***mo vas na svakom cosku, cak i u tekstu" :D

@desp, ja nisam tako shvatio... verovatno je pogresno napisao da posle 90 eskundi se zaokruzuje na 60, pa je 2.5 smarta kao sto kazes.

Nije valjda da niko ne koristi nove Smart pakete ? :D Jos uvek niko iz iskustva da kaze ;)
 
Zaključak sam izveo na osnovu okačenog posta sa fejsbuka ("ako razgovaraš 2 minuta i 15 sekundi, razgovor se tarifira kao 3 smarta, odnosno 3 minuta").
 
To onda nije 90+60, vec 90/60+60, whichever is worse zaokruzivanje :D
 
Dobio sam informaciju da je iPhone 6 stigao u VIP. E sad kada će i da li će da ga puste kroz pakete, to ne znam.
 
Nazad
Vrh Dno