Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Pa internet se gotovo i ne koristi, zato mi se čini da Standard 750 nudi više, ili grešim ?

Ovo zbog limita neta je jedini razlog zasto sam za Smart paket umesto Standard. Ako ides na Standard, a firma si, obavezno trazi limitiranje racuna (placa se 50RSD/mesecno, i samo je za firme), da ne mozes probiti racun.
 
@alfa, nastavicemo oko Telenora na njihovoj temi

Sto se tice smart paketa, gde je racunica ako pola imenika nije na VIPu?
Tarifiranje 90+60, pri tome 1sms skine 1 smart, za net zaokruzivanje na 100kb, a smartova malo.
Standard paketi su dosta ujednaceniji.
 
Nije racunica, vec da ne moze da se predje racun potrosnjom neta.

A i mani se tog zaokruzivanja, ono ce te pogoditi samo ako su ti vecina razgovora ispod 60s, a nisu izmedju 60-90s. Na 200-300 minuta, u najgorem mogucem teorijskom slucaju, to je 50% vise potrosnje za minute, znaci trebace mu 300-450 smartova. Net kaze da ne koristi.
 
Teoretski, za poziv do 30 sek ti skinu 3 puta vise, a za poziv do minuta 50% vise. Da ne pominjem one pozive tipa Izadji, tu sam, sidji... ili pozive koji su morali da budu ponovljeni zbog raspale mreze. Nagura se tu fina cifra. A jos ako voli da salje sms, eto problema.
I logicko pitanje, zasto preporuciti paket ciji je jedini benefit neogranicen net nakon potrosenih smartova (kojih je malo) nekome ko ne koristi net???
Malo smo te pritisli sa svih strana, pa ti je popustila koncentracija promoteru :d
 
Teoretski, za poziv do 30 sek ti skinu 3 puta vise, a za poziv do minuta 50% vise.
Poredis babe i dede :)
Nece oni za 200 minuta skinuti 600... nije on rekao da ima 200 minuta razgovora u trajanja, vec u obracunu. Sto znaci da po 60+60 obracunu trosi 200-300 minuta, a onda po 90+60 obracunu mogu najvise 50% vise da obracunaju. Shvatas? Ako je imao razgovore ispod 1m, oni su bili obracunavani 1m. Sada ce 90s. To je 50% vise, zar ne? I to je najgori slucaj - da su SVI ispod 1m. Ako ima razgovor koji je 60-90s, on smanjuje taj najgori slucaj, i bice cak mnogo bolje (obracunavamo 2m, sada 1.5m).
Slazes se?

Da ne pominjem one pozive tipa Izadji, tu sam, sidji... ili pozive koji su morali da budu ponovljeni zbog raspale mreze.
Da mu je raspala mreza, mislis da bi on obnavljao ugovor? Ajde malo razmisli...

A jos ako voli da salje sms, eto problema.
Ja smatram da on jako dobro razmislja o tome, i da uz potrosnju od 200-300 minuta i 500-600SMSova, bez koriscenja neta, Smart1000 se odlicno uklapa. Vremenom se predje na vise zivkanja a manje SMSova, jer se shvati da se vise uradi.

I logicko pitanje, zasto preporuciti paket ciji je jedini benefit neogranicen net nakon potrosenih smartova (kojih je malo) nekome ko ne koristi net???
Zasto je malo smartova? Taman se uklapa u njegovu trenutnu potrosnju.
A preporuka je da ne bi mogli da mu ispostave racun za net, ako se odluci da ga koristi... ako je firma u pitanju, onda je bolje Standard, jer moze da aktivira limit racuna, i onda i da zeli, ne moze ga preci ni netom ni minutima/porukama.

Malo smo te pritisli sa svih strana, pa ti je popustila koncentracija promoteru :d
Vidim ja kome je sta popustilo, ali to nisam ja ocigledno :)

Promoter bi bio da reklamiram samo VIP ili samo MTS (Stena/Dzosua nije promoter Telenora, mislim da on vise lose cini njima, nego ja :D), ali ja cisto ne zelim da nam rastu i cene mobilne telefonije, samo zato sto ljudi misle da je Telenor kvalitetnija mreza. Razmisljam prilicno bistro po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
alfa+nemanja, get a room, sve teme ste preplavili...
 
alfa+nemanja, get a room, sve teme ste preplavili...

Samo ove dve. Srecom...

Poredis babe i dede :)
Nece oni za 200 minuta skinuti 600... nije on rekao da ima 200 minuta razgovora u trajanja, vec u obracunu. Sto znaci da po 60+60 obracunu trosi 200-300 minuta, a onda po 90+60 obracunu mogu najvise 50% vise da obracunaju. Shvatas? Ako je imao razgovore ispod 1m, oni su bili obracunavani 1m. Sada ce 90s. To je 50% vise, zar ne? I to je najgori slucaj - da su SVI ispod 1m. Ako ima razgovor koji je 60-90s, on smanjuje taj najgori slucaj, i bice cak mnogo bolje (obracunavamo 2m, sada 1.5m).
Slazes se?


Da mu je raspala mreza, mislis da bi on obnavljao ugovor? Ajde malo razmisli...


Ja smatram da on jako dobro razmislja o tome, i da uz potrosnju od 200-300 minuta i 500-600SMSova, bez koriscenja neta, Smart1000 se odlicno uklapa. Vremenom se predje na vise zivkanja a manje SMSova, jer se shvati da se vise uradi.


Zasto je malo smartova? Taman se uklapa u njegovu trenutnu potrosnju.
A preporuka je da ne bi mogli da mu ispostave racun za net, ako se odluci da ga koristi... ako je firma u pitanju, onda je bolje Standard, jer moze da aktivira limit racuna, i onda i da zeli, ne moze ga preci ni netom ni minutima/porukama.


Vidim ja kome je sta popustilo, ali to nisam ja ocigledno :)

Promoter bi bio da reklamiram samo VIP ili samo MTS (Stena/Dzosua nije promoter Telenora, mislim da on vise lose cini njima, nego ja :D), ali ja cisto ne zelim da nam rastu i cene mobilne telefonije, samo zato sto ljudi misle da je Telenor kvalitetnija mreza. Razmisljam prilicno bistro po tom pitanju.

Razumem ja sta ti pricas i svodis promenu tarifiranja na prostu razliku sto ce sada 5 sekundi razgovora da bude 90, umesto 60. Medjutim, paketi se reklamiraju kao broj minuta. U idealnom slucaju gde je poziv do 1 minuta (okruglo) to je 30 i kusur % manje minuta efektivno. U realnosti, to bude i vise. I ne postoji ta varijanta da ti 2 minuta obracuna kao 1,5, vec kao 2,5. U svakom slucaju je nepovoljnije, sa razlikom da je gubitak manji sto je poziv duzi, a cisto sumnjam da neko ko uzima smart paket (pogotovo manji), planira da razglaba toliko koliko su oni zamislili.
Raspalu mrezu smo izanalizirali. Manjini ne pravi probleme, vecini pravi.
Smart 1000 dobar za 200,300 minuta poziva i 500,600 poruka???Pa to kosta 2090 dinara covece, a ti kukas kako je Telenor skup!? Ti definitivno radis za VIP, ako nekome nudis ovu kradju od paketa! Pa Prenesi i Mix su mnogo bolji, a jeftiniji.
Najskuplji od njih, Prenesi XL ima po 500 min i sms, 50mb i blokadu nakon sto su potroseni mb, a kosta 500 dinara manje.
Smart 1000, seriously??:smash:
 
Razumem ja sta ti pricas i svodis promenu tarifiranja na prostu razliku sto ce sada 5 sekundi razgovora da bude 90, umesto 60.
Pa cemu onda prica o tome da se naplacuje 3x, kada je on poredio stare i nove pakete i bitna mu je razlika?

Medjutim, paketi se reklamiraju kao broj minuta.
Ajde da pocnemo od Telenora onda, posto i on to radi ;)
Jel' Telenor bese prvi uveo zaokruzivanje? Ili VIP?

U idealnom slucaju gde je poziv do 1 minuta (okruglo) to je 30 i kusur % manje minuta efektivno. U realnosti, to bude i vise.
Kojoj realnosti? Tvojoj, gde su svi pozivi po 10 sekundi? Pa i Telenor ti to zaokruzuje na 60s, ovde je pitanje za njega da li Standard ili Smart... a oba imaju 90+60s zaokruzivanje...
Ti si otisao na neko generalno poredjenje.

I ne postoji ta varijanta da ti 2 minuta obracuna kao 1,5, vec kao 2,5.
1.5 ti obracuna kao 1.5, a ne kao 2 ranije! Skroz si izokrenuo ono sto sam rekao! (proverio sam, nisam pogresio - ovu varijantu si ti negde umislio!)

U svakom slucaju je nepovoljnije
Ne, nepovoljnije je ako imas uglavnom razgovore ispod 60s. Ako imas uglavnom 60-90s, onda je bas povoljnije :) (mada ne podjednako u %). Ali taj deo ne sporim, a ti si umislio da se ja protivim tebi....


sa razlikom da je gubitak manji sto je poziv duzi, a cisto sumnjam da neko ko uzima smart paket (pogotovo manji), planira da razglaba toliko koliko su oni zamislili.
Hmm..... pa evo nekoliko primera sa foruma nas koji smo uzeli Smart bas samo za pricu, i prilicno razglabali :D (Kefalo 2 paketa, ja 2, Septimus...)

Raspalu mrezu smo izanalizirali. Manjini ne pravi probleme, vecini pravi.
Analiza ti vredi koliko i moje misljenje o ekonomiji Butana. Covek je odlucio da ostane u VIPu, ocigledno je da i njemu znaci tvoje misljenje toliko :)


Smart 1000 dobar za 200,300 minuta poziva i 500,600 poruka???Pa to kosta 2090 dinara covece
?? Ne pratis ti uopste :) I onda se nalupetas za celu nedelju u jednom postu :)
On prica o Smart1000 sa cenom od 1045 dinara (pitanje je AKO izboxuje popust od 50%).
Prati malo... ne volim da se ponavljam, ali si toliko poceo da pokusavas da se izvuces da cu ovo ponavljati dokle god gresis :)
BTW, Smart1000 trenutno ne kosta 2090, vec 1790 :) 1250 ako ne uzimas i uredjaj. To je standardna ponuda, koju moze SVAKO da uzme (a ne kao u Telenoru, da prvo bude korisnik po punoj ceni, pa onda gubi vreme da trazi popust, pa mozda ne dobije popust.... ali bitno da veruje u kvalitetnu uslugu :D)



a ti kukas kako je Telenor skup!?
Telenor jeste skup, naspram MTS-a. Ali trenutno, naspram VIP-a, iskreno, mislim da je cak isplativiji Telenor :) Do skora to nije uopste bio slucaj (dok Telenor nije uveo ovu najnoviju promenu, sada PiS paketi vec mogu da pariraju).
Smart je doduse i dalje vrlo isplativ onima koji primarno razgovaraju (ja sam slao mozda 50 poruka mesecno a imao sam i po 1000 minuta razgovora)

Ti definitivno radis za VIP, ako nekome nudis ovu kradju od paketa! Pa Prenesi i Mix su mnogo bolji, a jeftiniji.
Generalno bih se slozio, tj. za prosecnog korisnika, Smart nikako nije dobar izbor trenutno. Medjutim:
- PiSXL kosta 2000, nudi 500 minuta, Smart1000 izadje 1250, nudi 1000 minuta.
Ko ima primarnu potrebu za razgovorima, opet je Smart bolji. Cak i uz popust 50% kod Telenora, ili jos bolje kod MTS-a, 600 minuta za 1000, Smart1000 izadje kao dobar izbor za primarno price.

Generalno, ne bih predlagao taj paket nekome. Pogotovu ne ako ima neku potrosnju neta. Ali ovde je cela prica o konkretnom slucaju, a ti si to skroz izgubio iz vida.

A pogotovu sto ti stalno gubis iz vida popuste kod VIP/MTS-a koje SVAKO moze dobiti, ali ih nekako uvek uzimas u obzir kod Telenora ako se porede cene paketa. A kod Telenora SIGURNO ih ne moze svako dobiti, i SIGURNO ih ne moze dobiti bez 3 placena racuna.
 
Samo cu kratko, dosao sam kuci i necu da kvarim odmor sebi.
Svi reklamiraju kao broj minuta
VIP je uveo zaokruzivanje na 60sek prvi minut, a posle i sve.
U realnosti, kada se dogovaras da ides negde, potvrdjujes da li ides, proveravas da li je neko stigao... pozivi traju 15ak sekundi. Kada zoves da caskas, ili nekim poslom, traju duze.
Uz smart paket, moze samo da se razglaba, a onda zbogom mb i sms...Nekompletan paket.
Raspala VIP mreza je prezvakana, ma koliko ti negirao. Napretka ima, ali je i dalje najgora.
Cekaj, sad ti pominjes mozda popust 50% xaxa. Pa kod mtsa ima sigurnih 50%, a kod Telenora mogucih posle 3 meseca.
Inace, za coveka su Mix (bez net) i Prenesi (bez i sirfuj) pakti, posto su bez neta.
 
U telenor temi sam dao jedan primer sa svog računa (nakon dosta gimnastike u exel-u) kako izgledaju minuti sa zaokruživanjem. Ponoviću.
- Stvarno potrošeno .... 195 min
- Zaokruživanjem na 60/60 .... 258 min
- Zaokruživanjem na 90/60 .... 341 min

Nije zanemarljivo. Razlika između zaokruživanja 90/60 u odnosu na 60/60 je (prema tom računi i specifikaciji) manje-više ista kao razlika stvarnih minuta u odnosu na zaokružene po sistemu 60/60
 
Poslednja izmena:
Svi reklamiraju kao broj minuta
Sto je bitno za diskusiju - kako? (u smislus, gde se ne slazemo, i zasto je to bitno?)

VIP je uveo zaokruzivanje na 60sek prvi minut, a posle i sve.
Znaci, VIP je prvi uveo?
Jesi siguran?
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?254618-GRAND-prepaid&p=2586780&viewfull=1#post2586780

U realnosti, kada se dogovaras da ides negde, potvrdjujes da li ides, proveravas da li je neko stigao... pozivi traju 15ak sekundi. Kada zoves da caskas, ili nekim poslom, traju duze.
Ako tebi je vecina ovakvih poziva, razmisli bolje o Viberu ili Skype-u, a ne o tarifiranju.

Uz smart paket, moze samo da se razglaba, a onda zbogom mb i sms...Nekompletan paket.
Da li ti citas sta ja pisem?:) Ja sam se slozio sa time :)

Raspala VIP mreza je prezvakana, ma koliko ti negirao. Napretka ima, ali je i dalje najgora.
A to je bitno za pricu jer...? Osoba trazi predlog za VIP paket... znaci da ga vise uopste ne zanima tvoja analiza VIP mreze, njemu odgovara - cao.

Cekaj, sad ti pominjes mozda popust 50% xaxa.
Tebe uopste ne interesuje nit price, vec samo mislis da ja pricam sve o Telenoru?
Prica u ovom threadu se vodi od pitanja osobe koju zanima predlog Smart1000 vs. Standard700, ako moze da izboxuje 50% popusta... ja nisam poredio Smart GENERALNO, niti uopste poredim ove pakete sa Telenor/MTS paketima - ti si to uveo bez razloga ;) Ali popust od 2090 na 1250 smem slobodno da poredim generalno... odluci se o cemu zelis da pricas, prilicno si se razbacao nepovezanim postovima ;)

Inace, za coveka su Mix (bez net) i Prenesi (bez i sirfuj) pakti, posto su bez neta.
Slazem se... ali on pita za predlog u VIP-u.
 
Poslednja izmena:
U telenor temi sam dao jedan primer sa svog računa (nakon dosta gimnastike u exel-u) kako izgledaju minuti sa zaokruživanjem. Ponoviću.
- Stvarno potrošeno .... 195 min
- Zaokruživanjem na 60/60 .... 258 min
- Zaokruživanjem na 90/60 .... 341 min

Hmmm, ajde mi objasni ovo matematicki, nesto mi se ne uklapa?
Ako si ranije na N poziva od 195 minuta izgubio 63 minuta na 60/60s tarifiranju, morao si imati NAJVISE 63 poziva, zar ne? (ne mozes izgubiti vise od jednog minuta po pozivu na 60/60, ali u stvari ne mozes izgubiti vise od 59s po pozivu)
To znaci da, posto si imao najvise 63 poziva, mozes najvise izgubiti dodatnih 63*0.5 minuta na 90/60 tarifiranju? Tj. Nekih 31.5 minuta... a ti si ispada izgubio 83 minuta?

Sta propustam? Jedino mi pada na pamet da si imao tacno 104 poziva od tacno 60 sekundi, koji ne gube nista na 60/60, ali gube 52 minuta na 90/60?
 
Poslednja izmena:
Bilo je 107 poziva.
Ka telenoru 40 (97 min po računu)
Ka ostalim 58 (149 min po računu)
Fiksna 9 ( 12 min po računu)
 
...PiSXL kosta 2000, nudi 500 minuta, Smart1000 izadje 1250, nudi 1000 minuta...

Simpatican si mi alfa al stvarno umes da ukenjas u zelji da po svaku cenu budes u pravu. Smart 1000 nudi 1000 minuta?! Aha, malo morgen! :p

...nekako mi je nemanja korektniji u ovom vasem ubedjivanju I mada delim njegovo misljenje u vezi Vipovog pilicarenja, iz licnog iskustva se ne mogu sloziti s njim oko toga da je Telenor ok ...nekako ja jedino sa mts-om do sad nisam imao nikakvo lose iskustvo.
...I koliko god Vip ne podnosim, moram priznati da u njihovoj mrezi, govorim samo o Beogradu, imam najcesce pun signal ...mts me malo razocarao po tom pitanju, na po mom misljenju bitnim tackama sam u potpunosti ostajao bez neta - Dorcol JevrejskaxDusanova i okolina motela Malinjak (u neposrednoj blizini aerodroma?!) ...Telenor pada signal al ga nisam gubio nigde sem u Zemun Polju.
 
Ako nisam u pravu, izvoli pokazi, ali bez "kvaliteta mreze" i slicnih stvari koji su BS.

Smart1000 nudi 1000 minuta, koliko i PiSXL nudi 500 minuta. Ko hoce da tupi oko zaokruzivanja, neka koristi Viber, ali nemoj da se vadi da je VIP ovde mnogo gori, jer on samo cima na 10s, pa mu se ne isplati.
A sta ako imam sve pozive koji su od x to x.5minuta? Onda VIP nudi vise od 60/60 zaokruzivanja kod Telenora ;)

Mozemo pomenuti zaokruzivanje, ali nemojte biti glupi i reci da to uvek ide na stetu svakome. Nekima na stetu, nekima u korist.

Tarifiranje:
Kod:
Boldovani je [b]bolje[/b]
Trajanja razgovora    60/60      90/60
0-60s                     [b]1[/b]      1.5
61-90s                    2      [b]1.5[/b]
90-120s                   [b]2[/b]      2.5
120-150s                  3      [b]2.5[/b]
itd. Na svakih 30s se menja sta je bolje.
Bez daljeg glupiranja kako svi samo okrenu na 15s i cao.
Svako ce znati sta mu je bolje, kada ovo sagleda. Do tada, bez daljeg tupljenja da li je to 1000 ili 100 minuta, sve dok mi pokazete da svi imaju primarno pozive do 30s:)

Znaci, da imam 500 razgovoora po 1.5 minuta, Telenor bi to meni naplatio kao 1000 minuta. A VIP kao 750 smartova (u stvari nisam siguran da je 750, vec mozda 500, neka potvrdi neko ko ima nove Smartove?)
 
Poslednja izmena:
Bilo je 107 poziva.
Ka telenoru 40 (97 min po računu)
Ka ostalim 58 (149 min po računu)
Fiksna 9 ( 12 min po računu)

Ne kapiram bas, kako je to moglo da bude samo 63 minuta vise na 60/60, a cak 83+63 na 90/60.
 
EDIT: Pobrisao post, bas sam se bio nalupao ...sve zbog ovog alfe :p
 
Poslednja izmena:
To je bio račun od marta. Uzeo sam i račun od juna.
Malo je drugačije sa ovim primerom. Prihvatam da sam možda napravio neku grešku (ne mogu sad da proverim jer više ne mogu da skinem specifikac. za mart), ne mogu da tvrdim. Ova računica je proverena :)


Stvarno potrošeno: 16099 sekundi (268 minuta i 19 sek)
Zaokruženo 60/60: 334 min
Zaokruženo 90/60: 383 min

Broj poziva 129
 
Poslednja izmena:
Stvarno potrošeno: 16099 sekundi (268 minuta i 19 sek)
Zaokruženo 60/60: 334 min
Zaokruženo 90/60: 383 min

Broj poziva 129

Jel' mozes da okacis XLS file samo sa trajanjem (kopiras samo tu kolonu u novi workbook)?
Pokusavam da stavim na papir, ali nema smisla, ispada mi za ovaj primer da su ti svi pozivi bas granicni (skoro svi..) na 60s, a za prethodni primer da je nemoguc :) Ali ne znaci da sam u pravu, pa bi zgodno dosao primer.
 
Meni izadje 335 minuta na 60/60 i 373 na 90/60. Za tu razliku mi se vec poklopi matematika, za ovih 50 razlike bi bilo nategnuto kao krajnjost ;)

Pogledao sam bas sve pozive, ti uspevas da SKORO SVE pozive uvuces unutar x-0.5 i x minuta! :) Ali se primeti i da za neke pozive si u dobitku na 90/60 tarifiranju. Npr.:
181 Mobilna 069 tfusl 4 3.5
728 Mobilna 063 tfusl 13 12.5
Druga cifra je sa 90/60.

Zgodna tabela za poredjenje, ako neko ima jos ranije tabele a zeli da vidi kolika je razlika sa 90/60 i 60/60 za njega, neka postavi XLS. Prvo uraditi Sort po koloni gde je tip iz listing (SMS, MMS, poziv, Net...), pa onda da primeni formule u dve sledece kolone.
Za 60/60 bi bila: =ROUNDDOWN((A2+60) / 60, 0)
Za 90/60 bi bila: =IF(A2>90, 1.5+ROUNDDOWN((A2-30)/60, 0), 1.5)
Gde je A2 celija u istoj row koja sadrzi broj sekundi razgovora.
Onda copy/paste tih celija do kraja, za sve rows koje su pozivi, i na kraju SUM da se saberu.

Nije znaci sve isto, svako mora da odredi da li mu je problem 90/60 tarifiranje ili ne.
 
Iskreno, gotovim vas sve ali smorili ste ;)
 
Iskreno, gotovim vas sve ali smorili ste ;)

hahaha

ma ne postoji korisnik koji moze imati ikakvu korist od 90+60, ja sam racunao na svom listingu, trebalo bi mi 25-35% vise minuta da bi bio na istom... dakle u proseku bi mi tarifirali 1/3 vise nego potrosim, dosta kratkih razgovora gde i tako bacam 30s, ovako bih bacao 60s...
 
ma ne postoji korisnik koji moze imati ikakvu korist od 90+60
FFS, svakome kome je vecina poziva od x do x+0.5 minuta je bolji 90/60. Gori je samo za one koji su primarno ispod 60s, ostalima ce biti tu negde..

Jedno je pomenuti da to tarifiranje, ali je glupo da pricate kako nikome ne odgovara.. (svakoga treba podsetiti - ali ko nastavi da je uvek gore, taj samo laze, jer matematika kaze drugacije :D). Na svakome je da sam razmisli doduse.

P.S. gledam svoj listing - i ja spadam u grupu kojoj ne odgovara. Ali ne sejem po forumu da nikome ne odgovara :D
 
Vidi, za**** sam se negde; radio sam u dva koraka formulu. Ubacio sam u novu čistu tabelu jednačinu koju si napisao i dobijam 373, kao što si i ti dobio.
Ubacio sam na istom linku i još dve spec. (april i juli); moguće je napraviti grešku u računanju pošto u jednom momentu počnu praktično da "dupliraju" razgovore. Označio sam ih crveno u jednom od ta dva računa

Ima razlike ko kako priča. Ja imam dosta razgovora ispod 1min, tako da i u ova dva slučaja je razlika 10-15%. Teško da može zaokruživanje na 90+60 da odgovara, mislim da u najboljem slučaju će biti mala razlika. Ne bi oni tek tako "izašli u susret korisnicima" :) Pogotovo kad je tarifiranje "na smart", pa svaki zlata vredi :)
april 262 (60+60) / 292 (90+60)
juli 183/209
 
Poslednja izmena:
Tebi da, slazem se.
Ali nekome moze znaciti.

Inace, jel' sigurno da ide 1.5 smartova prvih 90s, a ne 1smart? Ima li iko nove pakete? :D
 
FFS, svakome kome je vecina poziva od x do x+0.5 minuta je bolji 90/60. Gori je samo za one koji su primarno ispod 60s, ostalima ce biti tu negde..

Jedno je pomenuti da to tarifiranje, ali je glupo da pricate kako nikome ne odgovara.. (svakoga treba podsetiti - ali ko nastavi da je uvek gore, taj samo laze, jer matematika kaze drugacije :D). Na svakome je da sam razmisli doduse.

P.S. gledam svoj listing - i ja spadam u grupu kojoj ne odgovara. Ali ne sejem po forumu da nikome ne odgovara :D

Svakome odgovara 1+1, 30+1, a ovo sa vecim intevalom ne moze nikome da ide u prilog, ispade da ljudi koriste telefon za ne znam kakve price, a ne za izlazi stigao sam, dodji iza zgrade, isl. Ne kazem da ne uzmes da se ispricas sa nekim, ali jako cesto ti treba kratka informacija gde je ovo zaokruzivanje bezobrazno, sta ima da zaokruzuju, kad se zna da sistem meri i 1/1000s delove? Toliko je besmisleno da moja aplikacija kojom merim potrosnju nema ni opcuju 90/60, ljudi stali na 60/60, a imaju 10+1, 15+1 isl opcije koje valjda imaju normalni operateri...
 
Za menje je računica sledeća:

Broj minuta sa tarifiranjem 60+60 / 1.15 = broj minuta sa tarifiranjem 90+60.

Meni zbir poziva kracih od minut čini negde oko 30% ukupnog broja potrošenih minuta.
 
Svakome odgovara 1+1, 30+1, a ovo sa vecim intevalom ne moze nikome da ide u prilog

Naspram 1/1 i 30/1, da. Ali sta sada? Videli da ljudi ostaju na Telenoru kad je uveo zaokruzivanje, poceli i drugi... a MTS je to radio prilicno kasnije (ja sam 2010 imao 1+1 zaokruzivanje, na nekom obicnom paketu.. ne secam se koji bese tada).
Sada je pitanje 60/60 ili 90/60... ako si firma, mozda 60+1/1+1 ;)

A 90/60 i 60/60 nije uopste tako jasno kao 1/1 i 30/1 naspram 60/1 - ovo je uvek bilo bolje za korisnika. 90/60 je RETKO bolje, ali JESTE NEKAD bolje.

Ako zelite da se vrati staro zaokruzivanje... koristite pakete sa takvim zaokruzivanjem, ne potpisujte ugovore sa novim i mirni... ako ljudi potpisu sa novim zaokruzivanjem, operateri ce to shvatiti kao prihvatanje ;)

Da neko ne pomisli da opravdavam VIP - nikome necu predloziti VIP postpaid cak ni naspram Telenora trenutno. Mozda sebi u nekoj suludoj +telefon kombinaciji opet, ali ne i drugima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno