Šta je novo?

[A1] Kucni net

Devojcica u KS rekla da ne moze da se dobije prikljucak tamo gde nema 4G pokrivanja. I meni je to malo cudno ali ko zna. Mozda je i pomesala nesto.
Mada i za Kucni net treba 4G iako su brzine ok i za 3G. Mozda nemaju dovoljno 3G kapaciteta pa zato insistiraju da lokacija mora da ima 4G signal.

Moze i kucni net da radi bez 4G mreze, samo onda rucno izaberes neku lokaciju koja ima 4G, ne navedes onu gde ti treba a nema 4G.
Devojcica u KS mozda nije cula za tzv. "univerzalni servis" koji vip i telenor nude vec dobrih 5 godina.
 
Da li si realan ti? 140rsd manja mesečna pretplata i jeftinije tarifiranje prema mobilnim telefonima, to ti nije prednost
Jeste manje za 140 din mesečno, ali i ima 30 minuta manje u odnosu na ponudu Telekoma. Za pozivanje mobilnih je u oba slučaja neisplativo.
Koristim VoIP od kad postoji ADSL kod nas, radi odlično preko stabilne (kabl) konekcije. Nisam siguran koliko je uvek stabilna mobilna 4G net veza, ali 3G zasigurno nije uvek dovoljno dobar za VoIP.
Zaista ne vidim da ikako mogu da budu konkurent Telekomu sa ovakvom ponudom.
Da su dali ponudu za prepaid fiksni, odnosno naplata po potrošnji, to bi bila druga priča.
Uz to, koliko piše na sajtu, cena za priključenje je 6000 din.
Neko je pomenuo da ne trebaju kablovi. Kabl za napajanje rutera treba, kao i kabl od rutera do fiksnog telefona, a i kabl za napajanje samog telefona.
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali ne treba kabl do kuće.

Elem, zar za VoIP nije neophodan 4G?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To jeste, u takvom slučaju, kad ponuda Telekoma ne postoji, dobro je rešenje. :)
Edit:
Za VoIP je potreban net sa dobrim pingom i bez gubljenja paketa. Brzina u današnjim uslovima nije usko grlo. Konkretno kod mene, adsl i kabl su se odlično pokazali, a 3G ne baš. Na 2G (Edge) ne radi.
 
Poslednja izmena:
Jel moze da radi ta vipova kartica od kucnog neta u mobilnom ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moze li da se uzme kucni net 3 sa uredjajem i da se iskoristi vaucer?
 
Kod mene Skype radi odlicno i na MTS i na VIP 3g, a 4g naravno. Radi cak bolje od obicnog 3g poziva uvek :)
 
Jos jedno glupi pitanje, posto radi u mobilnom telefonu, trebalo bi i u mifi ruteru ? Cak i ako je on 3g ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radio je kod mene dobro i na ISDN 128k, ali nije to baš pravo merilo...
Ali ne secka uopste. Cudno je i da je Skype preko 3G bolji nego obican poziv na 3G cesto.
Viber nije toliko dobar, ume da pocne da zeza i onda sve vise ludi. Skype radi odlicno od pocetka do kraja.
A sumnjam da je tvoj VoiP zahtenviji od Skype-a?
 
Drugačije rade Skype i SIP. Skype koristi drugačiji kodek, koji se "prilagođava" konekciji. Ali da ne gušimo temu i ne davimo ljude sa ovime više, ima tema za VoIP.
 
Poz ljudi
ako ima neko na poklon vaucer za VIP home internet eto ja bih uzeo paket danas - sutra...
 
To je nedoumica od početka ove teme, vrede li vaučeri uz akcijske cene.

Koliko je meni poznato, ne može se koristiti vaučer uz trenutnu akciju na kućni net.
 
Da li moze ista osoba uzeti 2 Kucna Neta na isto ime? (nebitno je za adresu)
 
Ne znam koliko može brojeva u vipu neko da ima ? Ako je blizu limita možda ne daju, ako nije, i ima npr 1 postpaid i 1 kućni net, verovatno može.. Treba zvati i pitati.
 
Ne mogu da zovem trenutno, pa rekoh da pitam "do veceras":)
Mogu vise brojeva, nije to problem.
 
Pa trebalo bi da može... Ima dosta ljudi sa 2 ili više nekrtnine... Što im ne bi dozvolili da imaju u više od jedne vip kućni net...
 
Mozda ce trebati kolegama iz firme kada dolaze kod nas (koristili bi samo SIM za 100GB), a posto oni placaju - mene ne brine taj deo, nego ne moze na njih, pa bi na mene islo.
 
Unapred se izvinjavam jer nema spojlera zaista ne mogu da nadjem ovako preko TT tu opciju znam da treba pa bi zamolio nekoga da to doda, hvala unapred :)
Evo više merenja različiti serveri, upload brži od downloada i većini merenja :)
82c569b97edbe615aabe72266219c068.jpg


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
 
8 upload?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno