Šta je novo?

[A1] Kucni net

Kako da izmerim koliko trosim mesecno?

Imaš portal Moj Vip tu imaš potrošnju za svaki vip korisnički broj.

Možeš i preko aplikacije moj vip na androidu i iOS ali telefon mora biti uključen na wifi


Što se tiče kvaliteta i brzine interneta apsolutno je tačno da je bolje i kvalitetnije od ADSL-a

Slično je sa VDSL-om od 30Mbps paketom, a malo lošije od 50Mbps ko naravno ima najjači paket kućni net 3

Glavna prednost ovoga je mobilnost i cena. Nađite mi paket od 40Mbps kod bilo koga za 1700din.

Tehnički žična tehnologija je stabilnija i bolja od vazdušne, ali još duuuuugo će vode Dunavom proteći dok svi u Srbiji dobijemo tako kvalitetan internet
 
Poslednja izmena:
Provera potrosnje interneta, preko moba sa svog Wifi-ja za juce. Verovatno bi mi mozda bio isti ili slican rezultat preko kompa. Provericu i preko njega.

be7483e9ccae6855964361a6fb4e595f.jpg
 
U sva tri KN paketa upload je isti - 8 Mb/s ka svim domacim i stranim serverima.
Osim kad test radim ka vipovom serveru. Tad ide do maximuma 4G bazne stanice tj. 50 Mb/s.
 
Kakav je ovaj kucni net 10/2 mb u odnosu na Mts-ov 10mb/2? Vredi li preci na Vipov?

Trenutno u mtsu 10mb za 1500 ume da se vrti ucitavanje i da pise no conection iako je veza ok.
Ja placam 40/20 1390rsd vip

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da neko ne sledi tvoj pust pa posle kuka placas verovatno 40/6 (sa nekim popustom). To sto ide 20 ne znaci da ce sutra tako da radi nekom drugom na drugoj lokaciji, niti da VIP jednog trenutka nece zavrnuti slavinu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
VIP 4G Kucni net paketi

Mislis 40/6 tj. u realnosti 41/8?

Cist primer onoga sto sam pricao :)
Inace i dalje upozoravam ljude da izracunaju mesecnu potrosnju podataka svih ukucana koni koriste net pre prelaska na kucni net, jer zaista 2/2 je haos lose.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih korisnike za savet, naime dešava se kod VIP 4G rutera ZTE MF283, prilikom nestanka el. struje SIM kartica se zaključa i traži da se pokrene podešavanje rutera i ponovo ubaci pin code sim kartice. Da li postoji rešenje problema i da li mogući upgrade firmware može da reši problem? Hvala!
 
Poslednja izmena:
Zamolio bih korisnike za savet, naime dešava se kod VIP 4G rutera ZTE MF283, prilikom nestanka el. struje SIM kartica se zaključa i traži da se pokrene podešavanje rutera i ponovo ubaci pin code sim kartice. Da li postoji rešenje problema i da li mogući upgrade firmware može da reši problem? Hvala!
Možda da probaš da izvadiš karticu iz rutera, ubaciš je u telefon, isključiš zahtev za potvrdu pin koda kartice i vratiš karticu u ruter.

WAS-LX1
 
Poslednja izmena od urednika:

Ja placam 40/20 1390rsd vip

Da neko ne sledi tvoj pust pa posle kuka placas verovatno 40/6 (sa nekim popustom). To sto ide 20 ne znaci da ce sutra tako da radi nekom drugom na drugoj lokaciji, niti da VIP jednog trenutka nece zavrnuti slavinu :)
trebalo je da pise post, a ne pust :d

Sledeci odgovor:
Mislis 40/6 tj. u realnosti 41/8?
Primer gde covek ima 41/8, dakle nije 20 upload, vec kako kome, a VIP svejedno u svakom trenutku moze da ti ogranici na 6 (mada moze i vise sa agregacijom vecom).
 
trebalo je da pise post, a ne pust :d

Sledeci odgovor:

Primer gde covek ima 41/8, dakle nije 20 upload, vec kako kome, a VIP svejedno u svakom trenutku moze da ti ogranici na 6 (mada moze i vise sa agregacijom vecom).

do 20 Mb/s mu ide verovatno jer ni ne bira server tokom testa, pri cemu mu mu se automatski izabere vip.

Da rucno izabere bilo koji strani test islo bi mu do 8 Mb/s.

Znaci, vise od 8 Mb/s NE MOZE da ide kad su u pitanju strani serveri i sledeci domaci (KBC, BeoTel, Exe).
Njemu je tokom testa sigurno automatski izabran server (vip, Telenor, Telekom Srbija ili SBB). Ova 4 servera ne pokazuju realnu brzinu uploada, vec max dostupnu upload brzinu 4G antene koja je korisniku najbliza.
 
Ako pricamo o kucnom netu ta konstatacija je tacna. Ako pricamo o tipa vikend netu - nije. Koliko izmeris sa npr. VIP u 99% slucajeva toliko meris i sa ostalim serverima napolju (naravno ima servera koji su losi, ali onda povuces tipa download sa proverenog sajta/uploadujes nesto i odmah vidis).

U svakom slucaju - poenta je u dezinformaciji - dakle nije 40/20 i tu zavrsavamo diskusiju oko toga da ne idemo u off previse :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako pricamo o kucnom netu ta konstatacija je tacna. Ako pricamo o tipa vikend netu - nije. Koliko izmeris sa npr. VIP u 99% slucajeva toliko meris i sa ostalim serverima napolju (naravno ima servera koji su losi, ali onda povuces tipa download sa proverenog sajta/uploadujes nesto i odmah vidis).

U svakom slucaju - poenta je u dezinformaciji - dakle nije 40/20 i tu zavrsavamo diskusiju oko toga da ne idemo u off previse :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sve vreme i pisem brzine samo za kucni net. Vikend net nije u ovoj temi.
 
Speedtest je potpuno nerealan i nije preterano koristan. Samo pokazuje neku idealnu situaciju sa jednim serverom a cesto ljudi izaberu lokalni server.
 
Poslednja izmena:
ne vezano za temu ali vezano za speedtest, dosta puta mi se pokazao kao potpuno netacan. kod drugara koji ima adsl 10/1 mbps, nesto mu je losija linija zadnjih 10tak dana, i brzina na modemu je pala na 3/0,7mbps. toliko pise na modemu. speedtest mi je vise puta tu pokazao upload od 2mbps.

Poslato sa Note3
 
Najrealniju brzinu vidite u svakodnevnom koriscenju, tipa: kacite film od 700 MB na google drive. Videcete da je max upload brzina 8 Mb/s, kad je u pitanju vip kucni net. Inace, meni speedtest nikad nije gresio jer uvek biram rucno servere. Uvek mi se pokazivala realna brzina koju vidim i kad skidam torrente ili nesto uploadujem.
 
Poslednja izmena:
(unapred se izvinjavam ako je neprimereno pitanje)

Sad sam uzela vip kucni net. Otisla sam pravo na adresu koja nije u ugovoru. Procitala sam ovde da je to samo zvanicno ograniceno, i da ljudi koriste svuda gde je pokriveno mrezom (ovde jeste). Vracam se na registrovanu adresu tek za par dana.
Ubacila sam karticu u modem, ukljucila modem, i konektovala se na internet bez problema (pokazuje da je povezan) - ali nece da mi otvori ni jednu stranicu. Skajp i vajber isto ne rade. Windows troubleshooting mi je rekao da treba da 'finish logging in' ili tako nesto (to mi je rekao prvi put, sad mi kaze da nema problema, ali net i dalje ne radi). Pitala sam tipa u radnji da li treba jos negde da se ulogujem/jos nesto da aktiviram, on je rekao ne, samo najnormalnija internet konekcija.

Znam da je pitanje za tehnicku podrsku, ali ne mogu da ih pitam da mi pomognu na 'nedozvoljenoj' adresi. Jel neko ima ideju sta moze da bude problem? Hvala!
 
Nazoves da ti prebace na tu pa posle vratis na staru adresu?
 
Crveno znači da nije povezan na mrežu. Treba da svetli plavo ili zeleno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno