Šta je novo?

[A1] Kucni net

Internet preko 2g i 3g sada radi. Na 4g i dalje nije moguća registracija.
 
Ja stvarno nekad ne shvatam ljude? Ko može da ti zabrani da internet koristiš bilo gde? 4G kućni net radi po principu telefonske SIM kartice posredstvom koje risivira mobilni širokopojasni internet, svuda gde na teritoriji Srbije ima pokrivanje!!! Ja sam lično sebi kupio dodatni MIFI ruter TP Link M-7350 u koji kada putujem negde, iz ZTE rutera koji sam dobio od VIP-a na korišćenje, izvadim SIM karticu i stavim je u TP Link i nosim sa sobom, te na taj način uvek imam svoj vlastiti WIFI!!!.


Gde si kupio taj MIFI ruter? Ako je reklamiranje može i na PM...
 
Verovatno su na blizim lokacijama.
VIP ima neke radove na delovima mreze, na Dorcolu je radio pre neki dan, ne znam sta.
 
Pročitah da pominjete neke vaučere? O čemu se radi? Ako se može ostvariti popust neki za kućni net, voleo bih i ja jedan :D
 
Jel stavljao neko ove 4g antene sa aliexpresa po par dolara sto su i kako su sr pokazale, kao i koji konektor ide bese TS9 ili?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Baš me zanima kolika im je tolerancija za preko 100GB ? Ja sam preterao za 2 -3GB i još uvek radi punom brzinom.
 
Tolerancija je vremenska, konkretno dok se ne ugasi i proknjizi sesija.
 
Kakav je ovaj kucni net 10/2 mb u odnosu na Mts-ov 10mb/2? Vredi li preci na Vipov?

Trenutno u mtsu 10mb za 1500 ume da se vrti ucitavanje i da pise no conection iako je veza ok.
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovaj kucni net 10/2 mb u odnosu na Mts-ov 10mb/2? Vredi li preci na Vipov?

Trenutno u mtsu 10mb za 1500 ume da se vrti ucitavanje i da pise no conection iako je veza ok.
Posle 5 meseci upotrebe, juče u večernjim časovima se prvi put mučio da otvori neke strane sajtove kao fb i slično.

Brzina za kućni net 1 od 999 din je u praksi 12 / 8. Kome treba brz upload ovo je jako dobra ponuda.

U međuvremenu SBB odluči da ponudi svoje usluge i u Subotici. Ponudili su mi optiku do stana 50 / 5 mbit za 1890 din. Brzine idu do 300/150 mbit.

Da li neko ima iskustva sa raskidom ugovora kod Vip-a?

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk
 
Ako racunas i TV dodje ti slicno da uzmes Vikend Net a imaces vece brzine za ti cenu otprilike.

Raskid za Kucni net moze uz placanje preostalih pretplata.
 
Prešao sam 18GB preko limita i nije mi se smanjio protok.
 
Ali verovatno u okviru te sesije?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sesija traje koliko ? 5 sati ? Ovo je trajalo bar 2 dana, prvog dana 2-3GB preko ostalo tokom celog jednog dana.
 
Nije radila provera stanja pa ni provera sesije vrvt.
 
To kod mene koliko sam nahvatao traje i po nedelju dana

Milina nabijem bar još 30-40GB zbog toga
 
A nije samo 100GB prijatelju ja redovno mesečno ubijem od 160-180GB.
Jeste smanjena brzina (posle 100GB) ali sasvim dobro i lepo radi u kućnim uslovima.
On pita da li bolje radi od mts adsl 10Mbit, ne moze bolje raditi nakon potrosenih 100GB gde ti osakacuju brzinu na 1 ili bese 2 Mbit, a kod Mts imas flat 10Mbit.
De pusti zivota ti nesto sa gull HD na YT ili ne daj boze nesto u 4K, oces sutra, a jos ako pozelis da skines neki film tipa DVD ili nedto "jace" u GB-ima ima da se otelis dok skine sa tom brzinom.
To sto 144 mozes da gledas ili 240 na YT pa kazes sasvim normalno radi pa to je raditi i sa najlosijim danasnjim wifi provajderom, ali ako poredis ono sto je covek pitao, e onda odgovor bude ono sto sam napisao gore.
Svakako je bolji Mts bar po meni.
Pozdrav.
 
Ja kao neko ko je koristio mtsov ADSL 10/1(a dobijao 8/0.4) mogu da ti kažem da mi VIPov kućni net daleko bolje radi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To je već poređenje ispravnog i neispravnog :)
Dobar, stabilan adsl ili kabl mislim da generalno ne bi trebalo menjati za mobilnu konekciju.
 
I ja sam zadovoljan. Evo već četvrti mesec koristim bez ikakvih problema.

Do sada nisam prešao 80 GB mesečno, a brzine su mi 12-13/4-6. Ping se vrti oko 16.
 
@MisaLion
To nije realna brzina koju ti je prikazao speedtest. Ako ti je linija setovana na 2Mbit upload (a jeste), moze da bude samo tacno tolilo ili manje (cesci slucaj).
Plus covek prica o adsl a ne o vdsl.

@ontopic
Jel merio neko brzinu nakon 100gb? Tj onu sto treba da bude 2/2, jel bude tolilo ili vise, manje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
@MisaLion
To nije realna brzina koju ti je prikazao speedtest. Ako ti je linija setovana na 2Mbit upload (a jeste), moze da bude samo tacno tolilo ili manje (cesci slucaj).
Plus covek prica o adsl a ne o vdsl.

@ontopic
Jel merio neko brzinu nakon 100gb? Tj onu sto treba da bude 2/2, jel bude tolilo ili vise, manje?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Brzina nakon 100GB Screenshot_20170702-124732.jpg
Upload jeste zaista malo veći i varira od 2 do 2.3 Mbps, dok je download takođe između 1.9 i 2.1 Mbps pri konstantnom uploadu, tj downloadu bez obzira na speedtest.
 
Vrh Dno