Šta je novo?

[A1] Kucni net

OK, hvala.

Prvi preduslov (podešavanja postoje) je ispunjen.

Ako probaš, javi.
 
Jel se dešavalo nekom da brzina nekoliko dana zaredom padne i bude negde na 0.4/0.2. Nisu potrošeni GB a čak i da jesu to je mnogo manje nego što treba da bude :D
 
Poslednja izmena:
@Nicklord Preopterećena mreža. Žali im se i traži da te prikače na drugu baznu stanicu/ćeliju.
 
Telenor ukinuo net u paketima kad se potrosi onih 100 ili 150, uzas, valjda nece i ovi nasi to da urade...
 
Valjda su pametni da ne naprave grešku kao Telenor i izgube korisnike
 
Nece sada, cekaju da predju kod njih Telenor korisnici, pa ce i oni :D
MTS je to od pocetka uradio za onih 100GB u Boxu 4, posle potrsenih je 64/32Kbps ;)
 
Sad je super vreme da predjes, uzmes im modem, za dinar, i onda opet kao u Tln raskines ugovor ako se zeznu da promene nesto :D
 
Danas podneo zahtev za raskid Telenor Home 150, a u ponedeljak ću uzeti Vip KN XL. Ja sam hteo da pređem odavno, zbog bukvalno duplo veće brzine u Vipu na moj lokaciji. Ova promena uslova Telenora, da budem iskren meni lično ne šteti (nikad nisam prekoračio tih 150 GB za ~ godinu i po dana ugovora), ali mi je dobro došla kao "paravan" za raniji prelaz kod konkurencije. [emoji2958]
 
Poslednja izmena:
nakacio sam svoj mf283 na dve stare tv loga antene. sutra kacim video i rezultate.
 
Evo mog video klipa sa loga TV antenama povezanim sa MF283+ ruterom. 800Mhz,maksimalno ponekad bude 53mbit/s i ne vise. upload ne mogu nikako da podignem,a znam da moze da ide preko 10mbit/s.
 
Poslednja izmena:
Ako je ikako moguće probaj da skratiš dužinu koaksijalnih kablova. Tj da ruter staviš bliže antenama.
 
Dobra fora. Imam jednu lokaciju i stariju osobu, tamo je isto ovako -100 do -110dB cak i napolje, verujem da sa ovakvim antenama moze da se poboljsa signal, treba samo za Viber pozive. Na lokaciji je MTS LTE na 800MHz. Problem je sto se ne koristi ruter vec telefon a na njega ne mogu spoljne antene. Ostaje mi samo pojacivac ili da se uzme ruter.
 
@Skamer Svaka čast. [emoji6] 3x veća brzina. [emoji122]
 
Poslednja izmena:
Da. Ovde u selu u potkrovljima kuca moze da se nadje svasta. Odem coveku da napravim televiziju i pitam da uzmem tu neku staru antenu koja stoji...a ima ih,skoro ispod svakog krova. Sto se tice kablova,vec je to skraceno,oba kabla imaju po 4 metra samo. Prethodno sam imao usb modem Zte koji je izvlacio isti download,ali upload je bio 9-11mbit/s. Ne znam u cemu je fora sto ruter nece,ko zna. Zanimljivo je takodje sto kad uperim antene u pravcu stanice,koja se nalazi na dosta nizoj visini nego ova terasa,i to daleko mozda 4km vazdusnom linijom,brzine su mnogo manje. Znaci ne mora da se nisani pravac bazne stanice,nego to se odbija ko zna odakle i treba eksperimentisati uvek. Jedino ako je stanica vidljiva golim okom,onda verovatno treba uperiti u nju. Ja je ne vidim i nema teoretske sanse da je vidim.
 
Poslednja izmena:
Probao sam tu slicnu mrezastu samo sto je Micron proizvodjac. Probao sam je sa kablom koji je bio preko 20 metara (za televiziju namesteno bilo ispod krova) i rezultati su bili uzasni. Probaj je,ali sa kablom kratkim,pa javi. Ne secam se da li sam probao sa kratkim kablom. Mozda bi radila solidan download,ali za upload tesko. Mozda i ja probam ovih dana.
 
Poslednja izmena:
Da. Ovde u selu u potkrovljima kuca moze da se nadje svasta. Odem coveku da napravim televiziju i pitam da uzmem tu neku staru antenu koja stoji...a ima ih,skoro ispod svakog krova. Sto se tice kablova,vec je to skraceno,oba kabla imaju po 4 metra samo. Prethodno sam imao usb modem Zte koji je izvlacio isti download,ali upload je bio 9-11mbit/s. Ne znam u cemu je fora sto ruter nece,ko zna. Zanimljivo je takodje sto kad uperim antene u pravcu stanice,koja se nalazi na dosta nizoj visini nego ova terasa,i to daleko mozda 4km vazdusnom linijom,brzine su mnogo manje. Znaci ne mora da se nisani pravac bazne stanice,nego to se odbija ko zna odakle i treba eksperimentisati uvek. Jedino ako je stanica vidljiva golim okom,onda verovatno treba uperiti u nju. Ja je ne vidim i nema teoretske sanse da je vidim.

Ako si na kućnom netu, ne možeš više od 10 Mbps upload da izvučeš jer je po specifikaciji paket ograničen na 10Mbps.

https://www.speedtest.net/result/8106043458
 
Da li može po "Cell id" da se pronađe na koji repetitor je prikačeno ?
Cell id 14082 -107dB
Cell id 56588 -97dB.
 
Da li vam stizu racuni?
 
Meni još nije stigao za prethodni mesec

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
raskid ugovora naplacen 400 500 din.... bravo za vip

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока
 
raskid ugovora naplacen 400 500 din.... bravo za vip

Послато са Redmi 5A уз помоћ Тапатока

i meni je valjda naplaceno 5 dana bio ugovor do 12.2 a 6.2 ugasena kartica oko 200 i nesto din


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno