Šta je novo?

[A1] Kucni net

Ne verujem da su isključili za nove pakete, treba svi da krenemo da ih smaramo pa će možda isključiti.

Na moj predlog od pre ~godinu dana odgovor je bio:
"Dužina trajanja sesija je definisana tehničkim rešenjem u cilju praćenja potrošnje radi što bolje informisanosti korisnika...
Iskreno Vam se zahvaljujemo na upućenoj sugestiji, a kako uvek osluškujemo želje naših korisnika, Vaš predlog je prosleđen kolegama iz nadležnih službi na dalju proveru.
Na Vašem pretplatničkom broju svakako imate mogućnost korišćenja svih usluga predviđenih izabranom tarifom..."
Kad sam odgovorio da je to bio predlog a ne žalba:
"Slažemo se sa Vama i smatramo da je predlog osnovan... Iskreno se nadamo da će isti biti realizovan u narednom perodu :) Za sada sesije će se i dalje ograničavati na trajanja od 12h."
 
Ja onda ne razumem kako Telenor i mts u realnom vremenu obracunavaju svu potrosnju neta iako se kod njih sesija ne prekida dok ruter radi.
 
U 2h nocu je reset
 
Sad ništa ne razumem. Jel to znači da se sad sesija dešava na 24h i to uvek tačno samo noću u 2 sata?
 
@alekostic ma obračunava se i kod njih u realnom vremenu jer kad potrošiš 100GB (150 ili 200) smanje brzinu odmah, ne čekaju kraj sesije, nego izvode besne gliste. Što prosto kad može komplikovano.
 
Sve ja to razumem, komplikuju.
Nego me je sad korisnik Apple zbunio sa svojim postom "U 2h nocu je reset"
 
Kod njega (trenutno) ;) Ali biće mu tako par dana pa će nakon x puta reseta na 12h jednom da se resetuje pre toga pa će se onda resetovati recimo u 10h i 22h pa onda u neko drugo vreme...
 
Pa to onda mora da naglasi, da je tih 2 sata nocu slučaj kod njega, jer je verovatno uključio ruter u 2 popodne, pa mu se nakon 12 satu u 2 ujutru resetovalo.
Zato me je istripovao. Ja pomislih da je sad kod svakoga tako.
 
Pa eto nek još neko napiše pa da vidimo da li se kod svih resetuje u 2 a samo se moj ruter istripovao :)
 
Da li na zte mf283v ruteru moze da se menja dns?

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Od kada sam produzio ugovor vise ne mogu da proverim stanje. Pise 0 uvek
 
Pa 0 jer nemaš ništa preko pretplate....

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока
 
Pretpostavljam da je ovo greška u opisu? "4 x RJ45 Gigabit LAN port Protok do 300/50 Mbps"
 
Cim nije simatrican protok, verovatno su nesto za moguci LTE protok mislili, ali ta cifra nema smisla bas.
 
4 x Gigabitni port do 1 Gbps.
Brzina od 300 Mb/s se odnosi na antenu za 4G+
Cat6 (do max 300 Mb/s kad se kombinuju 800 i 1800 MHz)

Sad ga testiram u vip prodavnici i izgleda da ću odmah da ga uzmem. Ima sve opcije koje mi trebaju, i naravno ima opciju da se ručno bira LTE800, LTE1800 i LTE2600 (koji trenutno još kod nas ne postoji).

Pored toga ima i WiFi na 5 GHz, što je poseban razlog zašto ću da ga uzmem.
 
@alekostic Super. Brz si, svaka čast. [emoji846] Šta kaže speedtest?
 
Poslednja izmena:
Za sad 103 Mb/s ali je testirana 4G+ lokacija dosta naseljena, tako da mi to bas nije maksimum koji ruter moze da izvuce.
Znam par vipovih 4G+ lokacija koje nisu bas naseljene, pa kad budem pored njih prolazio, testiracu, pa se nadam da cu kod njih izvuci dosta vise.
 
A ono u okviru LAN mreze + WiFi, kompove kad prikacis?
To ti daje otprilike max. koliko bi ruter moga da izvuce, pod uslovom da je kartica kompa jaka.

Jedan komp na LAN drugi na WiFi.
 
Beograd, Banovo Brdo, Lješka Vodovod
Vip i Telenor oba imaju 4G+ ovde
Testirano sa ovim novim ruterom:
Screenshot_20190218_152600.jpgScreenshot_20190218_151719.jpg
 
Na kojim frekvencijama radi 4G+
 
@alekostic
Koliko vidim, VIP si merio sa Vip-ovim serverom, a Telenor sa Telenorovim. Možda to nisi primetio. Siguran sam da znaš, da onda nema ograničenja brzine i da su brzine nerealne. Izmeri prema "tuđem" serveru, npr. Beotelovom.
 
Nazad
Vrh Dno