Šta je novo?

[A1] Kucni net

Danas su mi isključili Telenor home, čekam tebi da odgovore da li se antene dobijaju uz onaj ruter i onda ću ovih dana otići do vipa pa ti javljam.
Aha, ok. Znači čeka se @alekostic. On je na potezu. [emoji102]

Uzgred, ja isto čekam da mi isključe TH 150 (podneo zahtev za raskid 8.3.), pa odlazim u Vip po KN XL. [emoji16]
 
Poslednja izmena:
Odem sad u Novi Merkator da uzmem xl paket, zivim tacno preko puta hotela Jugoslavija, kad mi zaposlena kaze da mogu samo paket od 100 Gb..
 
@petarbgd Ne zavisi od pokrivenosti toliko koliko od kapaciteta bazne stanice odnosno ćelije koja opslužuje taj region. Obično oko 32 korisnika Kućnog neta može na baznu stanicu, i kada prodaju tih 32 ugovora ne prodaju više. Mada, ni to im ne znači ništa jer katastrofa radi Vip mreža gde god da proveravaš...
 
@petarbgd Da se ne nadam ni ja onda prerano... Šta ćeš sad?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, samo izaberite neku drugu lokaciju van BG koja je rasterećena i uzmite max paket
 
I onda gledajte kako se ostali zale sto im net radi sporije :p
 
Dao sam im i adresu roditelja na Vozdovcu, tamo isto moze max 100 Gb paket.
Alternative su mi SBB, Ptt ili da cekam prodaju Targa.

Aktivirao sam mesecni vikend net dok ne odlucim i sasvim ok radi na mojoj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Mene su malopre kontaktirali. Odobrili mi XL paket sa Huawei ruterom. Sutra donosi kurir, pošto sam poslao zahtev online.
 
Ulica pored je orion optika ali nije došla u moju zgradu.
Pokazala mi je u vipu sluzbenica gde je dozvoljen xl paket- u ulici Trešnjin cvet, mogu da u popodnevnoj smeni kažem da ću ga tamo koristiti :)
Imam mesec dana da pratim situaciju i onda ču odlučiti.
Giga10, javi utiske.
Ovaj novi ruter preko amazona 170$ pa na više, znači kod nas če biti još skuplji.
 
Poslednja izmena:
@alfaunits Da, taj. Video pre neki dan to takođe. Kako tako "malo"? Na stranim sajtovima, cena je dosta veća.
 
@petarbgd Iscimaj Orion, budi uporan da ti uvedu optiku, posto si blizu. Bolje od njih ne postoji
 
Ako se obnavlja ugovor, jel moze sad da se uzme taj bolji ruter uz tu doplatu? Jel probao neko?
 
ljudovi kako se zove taj novi i sta ima bolje kod njega jel podrzava mozda 4g+
 
Moraš uzeti NOV ugovor za kućni net sa tim novim ruterom, a stari ugovor da raskineš. Ja sam hteo stari da obnovim sa novim ruterom, ali su mi samo ponudili da produžim garamciju starog rutera tokom obnove starog ugovora. Tako da uzmeš skroz novi ugovor a stari zahtevaš da raskinu.
 
Kako bese, ne daju novi ruter ako se OBNOVI ugovor?
Nego mora ono cimanje "raskid pa novi ugovor"?
Tako je, ali ne znam da li se nesto menja ako kazes da hoces da uzmes ovaj skuplji ruter, trebalo bi se raspitati da li se tu menja situacija. Ovaj skuplji je sa ac standardom, isplati se uzeti ga za par hiljada za koliko ga nude.
 
Pre 2 nedelje uzet novi ruter, nisu hteli ni da čuju za opciju da mi daju taj ruter uz produžetak. Raskinuo sam stari ugovor, sutradan uzeo novi sa novim ruterom koji su imali samo u piramidi i rešen problem. Zvao sam i call centar, pisao na fb, mejl, svuda isti odgovor o produžetku garancije za stari ruter.
 
Za sve koje interesuje...

Brzi Net dodaci mogu da se aktiviraju neograničen broj puta u toku meseca. Prvi put normalno preko portala, a svaki sledeći put uz kontakt korisničkog servisa da se prethodna aktivacija "izbriše".
 
Poslednja izmena:
Da li može po "Cell id" da se pronađe na koji repetitor je prikačeno ?
Cell id 14082 -107dB
Cell id 56588 -97dB.

Први је у Грделици (брдо изнад), а други број није исправан, бар није са 4Г (сви Вип CID/eNB бојеви изван БГ почињу са 1, а у БГ нису петоцифрени).
 
Poslednja izmena:
Први је у Грделици (брдо изнад), а други број није исправан, бар није са 4Г (сви Вип CID/eNB бојеви изван БГ почињу са 1, а у БГ нису петоцифрени).
Postoje u Bg cell id brojevi koji su petocifreni.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Не постоје; ни на целом ппдручју града Београда, тј. има само једна на крају општине Лазаревац (село Пркосава), можда и једна код Обреновца, евентуално још пар у периферним насељима типа Бесни Фок... Све има на Целмаперу где је једно 98% БС похватано. Ради се наравно о скраћеном облику (тзв. eNodeB), који је врло згодан и има само на 4Г, за разлику од обичног који има више цифара.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno