Šta je novo?

8800 gts a opet nista????

Jedna javna pohvala, naime danas (juce) je bio STOJCHA kod mene i u startu mi popravio skor u 3dmarku sam 5800 na 6800, a to jos nije potpuna varijanta, moram da zamenim plocu jer me ova ogranicava oko klokovanja (a graficku josh nismo ni pipnuli).....SVAKA MU CAST, JAVNO SKIDAM KAPU!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena:
haha odlicno, i sve mi radi extra jedino me muci taj 3dmark 06 prokleti.
sada sam testirao Company of heroes, sve sam podesio na naj naj naj, sve je ukljuceno i rez. 1280x1024 rezultati su:

Minimum: 26.4
Maksimum: 130.4
Prosecno: 59.9

NOVI SKOR U COH:

Minimum: 26.9
Maksimum: 179.6
Prosecno: 67.4

SVE FULL!!!
 
Jedna javna pohvala, naime danas (juce) je bio SOJCHA kod mene i u startu mi popravio skor u 3dmarku sam 5800 na 6800, a to jos nije potpuna varijanta, moram da zamenim plocu jer me ova ogranicava oko klokovanja (a graficku josh nismo ni pipnuli).....SVAKA MU CAST, JAVNO SKIDAM KAPU!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedan komentar od Sojche :trust: (slabo pise covek T slovo :p )

Elem, Windows XP Media Center edition (koji je kod coveka instaliran) nema podrsku za vise jezgara. C2D koristi samo jedno jezgro, CpuZ ne vidi drugo jezgro (niti sam Win prijavljuje drugo jezgro), sto donosi slabije performanse u marku 06.

MSI P965 NEO je jedna jaaaaako sakata ploca i nikako nije dovoljno jeftinija od ASUS P5B (ili bilo koje pismene ploce) da bi neko pozeleo da je kupi.
Ploca dozvoljava FSB 266 i.... to je to, nema dalje :d
CPU napon... e to nema da se menja, sta ce vam to :p

Znaci MSI je jos jednom dokazao da pravi fantasticne graficke i golo g**no ploce, sto smo vec znali ali nije na odmet napomenuti s vremena na vreme ;)
 
eto, trebalo je 10 strana da saznamo da je u pitanju MCE. Voli covjek fancy (i Vistu pride :D ).
 
Ali sve jedno i sa tim 1 jezgrom, skor se povecao za 1000markova....

Imajuci u vidu formulu pomocu koje se racuna ukupan skor na osnovu sm2, sm3 i cpu skorova, moze da ocekujes da ce ti u normalnom windowsu skor biti nesto preko 9000, bez ikakvog daljeg overklokovanja.
Zbog toga mislim da nema razloga da menjas plocu zbog jos veceg overkloka. Jedino ako ti novac nije problem, ali u tom slucaju mozes da kupis i brzi procesor (intel, naravno).
 
Pa ako mi izadje neka sitna doplata onda cu ipak da je uzmem.......videcu...
 
jedno pitanje
da li bi 8800GTS bila zagushena ako bi neki X2 radio na npr. 2.8,2.9 pa i 3.0GHz ?
ja kontam da ne bi..
 
A64 X2 na 2.8Ghz sasvim solidno koristi kapacitete 8800GTS-a, ali da bi se izvukao maksimum iz sadašnjih naslova, potreban je bolji procesor.
 
u prevodu Core2Duo...:)
 
otprilike sam ja kontao isto..
hvala ti u svakom sluchaju:)
 
Znaci, covek ga je izuo iz cipela!!!!
Proc je OC na oko 2.4 a graficka na 650/1900
 

Prilozi

  • Score.JPG
    Score.JPG
    141.3 KB · Pregleda: 245
Znaci, covek ga je izuo iz cipela!!!!
Proc je OC na oko 2.4 a graficka na 650/1900
Probajte jos malo da izvucete iz tog procesora sigurno moze jedino ako ploca neogranicava klok, inace dugujes burek bar po jednu cetvrtinu u MB ili kod Micka svima sa foruma a Stoichi celu tepsiju za konkretan rad na resenju problema:D
 
Probajte jos malo da izvucete iz tog procesora sigurno moze jedino ako ploca neogranicava klok, inace dugujes burek bar po jednu cetvrtinu u MB ili kod Micka svima sa foruma a Stoichi celu tepsiju za konkretan rad na resenju problema:D

HEHE, da vala upravu si, AJDE SVI NA BUREK KOD MICKA, JA CASTIM!!!!!!!!

btw, ploca ogranicava na 2.4 krastavac :(
 
3d mark 03, 3d mark 05 i 3d mark 06.......
 

Prilozi

  • 3dmark03.JPG
    3dmark03.JPG
    140.6 KB · Pregleda: 133
  • 3dmark05.JPG
    3dmark05.JPG
    144.5 KB · Pregleda: 151
  • 3dmark06.JPG
    3dmark06.JPG
    141.3 KB · Pregleda: 168
pozdravi nam onog tvog strucnjaka sa faxa :p
A Stojcha (ili ti) bi mogli da napisete sta ste tacno radili i sta je sve bilo sjebano na sistemu...
 
pozdravi nam onog tvog strucnjaka sa faxa :p
A Stojcha (ili ti) bi mogli da napisete sta ste tacno radili i sta je sve bilo sjebano na sistemu...

Windoza XP Media Center koji nema podrsku za vise jezgara (neki light pack verovatno).
Zbrkani drajveri itd.

I tuzna MSI ploca sa FSB max 266 u BIOS-u, kad uzme covek P5B ima da poleti komp :p
 
taj dio "zbrkani drajveri itd" mi je najzanimljiviji :)
 
taj dio "zbrkani drajveri itd" mi je najzanimljiviji :)

E tu nikako ne mogu da ti pomognem, posle par pokusaja da se nesto 'odzbrka' i par pronadjenih virusa, particija je resila da se formatira i napravi prostor za novu instalaciju normalnog XP-a :d
 
Uuuuu,kako je obimna i zbrckana tema.Dobro je da coveku Stojcha otvori oci,inace ode jos sedamsto evrica,za enormno unapredjenje perfomansi.Moja preporuka ti je da tu masinu sada vezes nekim sindzirima da ne odleti.
 
E tu nikako ne mogu da ti pomognem, posle par pokusaja da se nesto 'odzbrka' i par pronadjenih virusa, particija je resila da se formatira i napravi prostor za novu instalaciju normalnog XP-a :d
pametna neka particija. I svako li danas predaje na faxu :p
 
Uuuuu,kako je obimna i zbrckana tema.Dobro je da coveku Stojcha otvori oci,inace ode jos sedamsto evrica,za enormno unapredjenje perfomansi.Moja preporuka ti je da tu masinu sada vezes nekim sindzirima da ne odleti.

dogovoreno, hvala na savetu!
 
Tema je kao stvorena za problem koji imam,naime radi se o sledecoj konfiguraciji,amd athlon 64(venice)3000,gigabyte ga-k8nmf-9 ploci,1gb ddr i evga 8800 gts 320mb karticom.Graficka je kupljena pre par dana,pri kupovini je probana na drugom racunaru i radila je odlichno.Pre nego sto je stavljena u ovaj uradjena je reinstalacija windowsa,a potom stavljeni novi direct x i 158.22 drajver,kao i novi riva tuner.U 3d marku na default klokovima kartica daje oko 9000 markova sto je naravno porazavajuche.Procesor nije klokovan zato sto je u biosu nemoguche promeniti voltaze,uz plocu je isporucen i nekakav v-tuner koji dozvoljava overklok procesora desetak posto i nista preko toga...Kada je on kloknut tako sa 1800 na 2000mhz skor se popravio za oko 1000 markova sto daje nekih desetak hiljada u 05(pri default podesavanjima naravno).U riva tuneru kada se klok jezgra i memorije poveca (sa 500 na 600 npr)3d mark postize apsolutno iste rezultate,kao da ne vidi overklok same karte.Znam da su usko grlo procesor i verovatno maticna,ali da ovoliko mogu da sputaju ovu graficku kartu u to sumnjam...Da li bi neko mogao da pomogne?
 
mozda da prodas onaj monitor od 42" i uzmes c2d:D
 
LAzar, ako mislis na NAPAJANJE, naravno da jeste.

@FXGT haha, pa nije moj komp ovo je buraz pisao, a vidis ima naveden problem :)
 
Angazuj Stojchu, i resi problem kao i ja...ako si citao CELU temu (sto ni malo nije jednostavno), onda si video da su i mene mucile iste stvari, a sada sam napravio oko 11000 u 3d marku 06.... :)

Nazalost, njegov procesor je mnooogoo slabiji od tvog, i jos mu ploca ne dozvoljava nikakav overklok tako da mu tu ne mogu pomognuti ni dvojica kao Stojcha :D
Jednostavno taj procesor je veeliko usko grlo za 8800gts, ali ipak sta si ocekivao kada si hteo da uparis procesor od 45e i graficku kartu od 300e!?
 
krastavac, to sam mu i ja rekao. I odlican pokazatelj je to da se sa 1.8ghz na 2ghz (maximum overklok) dobilo 1000 poena u 3dmarku 2005 (sto nije malo uopste), a da se pritom kartica ne trosi do maximuma, kada je i u defaultu, jer overklok "ne radi"
 
krastavac, to sam mu i ja rekao. I odlican pokazatelj je to da se sa 1.8ghz na 2ghz (maximum overklok) dobilo 1000 poena u 3dmarku 2005 (sto nije malo uopste), a da se pritom kartica ne trosi do maximuma, kada je i u defaultu, jer overklok "ne radi"

Ima li taj BIOS opciju "MB Intelligent Tweaker (M.I.T)" ?

Verovatno si probao CTRL+F1 da otvoris dodatne opcije u BIOS-u ?
Ako jesi onda imas ovu opciju.
 
Nazad
Vrh Dno