Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

Naravno da grešiš. MTS 4g se širi puno brže nego što sam očekivao, već sada ga ima u manjim mestima, kao na primer Negotin...
Bice ppstojace a nece biti tako exploatisan bar do 2020.. Kao i kada je dosao 3G nisu svi presli na isti odmah, da mi je znati samo koliko je nas entuzijasta pa mislite da cinimo vecinu u Srbiji?? Djabe i da postoji kada voice ne ide preko 4G il je vama vazno samo da imate internet na telefonu? I zasto pominjem 3G? Pa zato sto se vracate na 3G zbog poziva itd...
A najjace su izjave glavonja iz Telenora, Mtsa,Vipa u fazonu ovo ce podici standard, ubrzati ekonomski razvoj, dovesti blalalaala pa ko da su politicari, ima ko se lozi na te izjave..

@alfaunits ja se ne lozim na telenor, a rad mts je poznat svima nama, i treba da bude lider i bilo bi sramota da nije, a zasto znas vrlo dobro.
Ja samo ne zelim ocenu da dam unapred, stvari se menjaju, nikad se ne zna.
Stalna poskupljenja? Aj necu nasesti, mozda imas nameru da odem u off zbog ove provokacije, nije tema o tome, postoji mesto za to.
 
Poslednja izmena:
Telenor je na 2 godine povecavao cene paketa, to je matematicka cinjenica :) (iako mi se ona iz 2014. licno svidja jer su povecali i prosek minuta.. ali svejedno su povecali cene). To je mnogo bitnije nego da li neko u malom mestu ima 4G realno.

Meni licno je 4G nebitan i da radi VoLTE, jer Note 3 Duos nije LTE fon :)
 
Pa sebicno je misliti samo o svojim potrebama u gradu gde zivis.
Sta sutra npr odes u neko manje mesto gde nema trenutno 4G? Oces li biti i dalje srecan?
Treba misliti i o drugima, ne samo o sebi, ima neko čita ove postove pa se nalozi kako je MTS Svetinja Srbije a posle se razocara... Vecina nece doneti svoj licni sud u pocetku, tokom procesa postavljanja 4G mreze nego kada se ista rasiri po ovoj nasoj drzavici.

Ne mogu da se slozim sa tobom.
Nema niceg sebicnog u tome sto hocu bolje ili vise za moj novac. Zasto bih placao neku losiju/sporiju uslugu, kada brzu/bolju mogu da dobijem za isto ili manje para?
Kada odem u ruralno podrucje gde nema 4G-a, to je obicno period kada sam na odmoru i punim baterije, tada gledam da sto manje koristim tehniku osim za one osnovne stvari tipa poziv, poruka i eventualno novine. Da, srecan sam tih par dana.
Da li si ti sebican ako npr kupis telefon od 500€ a znas da ima ljudi koji to ne mogu sebi da priuste? Da li je sebicno voziti auto od 20-30-50k € ako znas da postoji neko ko jos uvek vozi zastavu 750 ili uopste nema auto? Ne bih rekao.
I za kraj jer zaista ne zelim da se upustam u neku raspravu (nisam pupcanom vrpcom vezan ni za mts ni za telenor ili vip), dobili su isti dan dozvolu pre gotovo godinu dana, evo pre nekoliko meseci i drugu dozvolu za novu frekvenciju dobise. Krenuli su sa iste tacke, ali je razlika u putu kojim idu. Telenor pokriva sa 3G signalom, mts sa 4G, vip se gubi kao magarac u magli. Istina, svi ce stici do cilja (pokrice celu teritoriju), samo je pitanje ko ce kada i koliko kvalitetno to odraditi. E bas iz tog razloga svako od nas bira mrezu i paket, kako spram svojih potreba tako i spram mesta u kojem zivi ili boravi i kuda se krece. Za mene i moje potrebe/mesta na kojima sam, mts pruza najvise.
 
A do pre par nedelja ih nije bilo u NS pa su na sve strane kao udarnu vest to gurali.
Nemam pojma, iskreno, sve se nadam da idu nekim svojim logikama ali da ce na kraju svi pokriti najveci deo teritorije i onda da ce krenuti klasicna konkurencija i obaranje cena.
 
Klasicna konkurencija ? U kom delu privrede to postoji ?

@pesljo
Koliko su ti internet paketi na telesmoru..? Nikako da izvalim koliko je onaj najeftiniji od 5gb i da li moze ugovor na 1god.
Tekst ispod tih tarifa im je kriminalan..
 
@pesljo
Koliko su ti internet paketi na telesmoru..? Nikako da izvalim koliko je onaj najeftiniji od 5gb i da li moze ugovor na 1god.
Tekst ispod tih tarifa im je kriminalan..

5 Gb je 549 dinara, bez ugovorne obaveze ako ne uzimaš modem. Ako imaš i postpaid broj kod Telenora dobijas 50% više svega.
 
5 Gb je 549 dinara, bez ugovorne obaveze ako ne uzimaš modem. Ako imaš i postpaid broj kod Telenora dobijas 50% više svega.
Ja sam to hteo da uzmem prvo, pošto mi je dual sim telefon, taman bi dobio duplo u paketu, duplo na kartici, za 1667 dinara (375 minuta, 1500 poruka, 9.75 GB), ali pošto tri meseca neću biti u zemlji onda će to da sačeka.
 
Možda dotad i srede mrežu u NS :)
btw, nije potreban za to dual sim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam to hteo da uzmem prvo, pošto mi je dual sim telefon, taman bi dobio duplo u paketu, duplo na kartici, za 1667 dinara (375 minuta, 1500 poruka, 9.75 GB), ali pošto tri meseca neću biti u zemlji onda će to da sačeka.

Za 1650 dinara to nije loša ponuda. Čak ti ne treba dual telefon jer bi trebalo da su kartice povezane (barem tako sam ja razumeo).
 
Tako je. Sav saobracaj moze preko postpaid kartice, a internet kartica moze u kantu :).
 
Jedina mana kod Telenora je to što kada potrošiš GB ostaješ bez neta. Ranije je bilo smanjenje brzine. MTS je zadržao smanjenje brzine, za VIP ne znam.
 
Vip ima sada lepo rešenje; 1MB=1din
Naravno, lepo je za manje količine neta.

(ustvari, ovo se odnosi na Nova tarife...)
 
Poslednja izmena:
Jedina mana kod Telenora je to što kada potrošiš GB ostaješ bez neta. Ranije je bilo smanjenje brzine. MTS je zadržao smanjenje brzine, za VIP ne znam.
Meni je taman 2 giga za mesec dana, ali sa 10 giga, pa ne znam sta da radiš, pa da potrošiš...
 
Po meni je Telenorovo resenje najpostenije, kad potrosis megabajte nemas net, kad ti preostane neta prenosi se u iduci mesec. Posteno u dinar.
 
Sa ovom brzinom ultra brzog 4G, sve i da hoću ne mogu da potrošim. Kod katedrale.

uploadfromtaptalk1452876553731.jpg
 
Jeste pošteno kod prenosa neta, ali nema prenosa kod Surf paketa.
 
@desp: To je tacno ali nikad nije ni bilo prenosa osim u "prenesi" paketima.

@pesljo: ima u prenesi, nema u surf paketima. Ako si na surf mislio onda si u pravu, mislio sam na PiS pakete
 
Poslednja izmena:
Ja ne mislim da svlacim internet, pa da mi treba više od 5 giga, a ne 10.
 
Pomaže, pomaže, moćiću zadnjih 10 dana da primam mail, kad potrošim punu brzinu. :D
Ja sam kod Telenora na biznis paketu Moja firma Basic i tu nema prenosa interneta, a kod fizičkih lica vidim da su ubacili prenos.
 
Na tim biznis paketima brzina je 128k, nakon što se potroše megabajti?
 
Код нових Теленорових Пренеси и сурфуј пакета има преноса интернета, али то су смешне количине за неког коме је то једини нет...
 
Nazad
Vrh Dno