Šta je novo?

4G u Srbiji: diskusija

MTS je prvi počeo i najviše uradio i to ubedljivo do sada ...
A i brzine su im najbolje :)

to nije sve! Kako bi svojim korisnicima pružio maksimalan komfor i uživanje u svim prednostima ove tehnologije, mts nastavlja da obezbeđuje kvalitetan pristup 4G mreži i veću pokrivenost istom, tako da su sada 4G signalom pokriveni: Apatin, Aranđelovac, Beograd, Bor, Čačak, Ćuprija, Gornji Milanovac, Ivanjica, Jagodina, Kikinda, Knjaževac, Kopaonik, Kostolac, Kragujevac, Kraljevo, Kruševac, Leskovac, Loznica, Negotin, Niš, Novi Pazar, Novi Sad, Pančevo, Paraćin, Pirot, Požarevac, Požega, Priboj, Prokuplje, Smederevska Palanka, Smederevo, Sombor, Sremska Mitrovica, Stara planina, Subotica, Šabac, Tara, Tutin, Užice, Valjevo, Velika Plana, Vranje, Vrnjačka Banja, Vršac, Zaječar, Zlatibor, Zrenjanin. Uskoro, 4G stiže i u ostale gradove u Srbiji.

http://mondo.rs/a864920/mts/telekom-srbija-vesti/Sve-veca-pokrivenost-mts-4G-signalom.html
 
Poslednja izmena:
Још кад би једном ажурирали мапу покривености!
 
Dzaba im kada samo najveci paketi mogu da koriste 4g.
 
Lelekom, a neko kaze posle lelenor.
 
Dzaba im kada samo najveci paketi mogu da koriste 4g.

A nama na Telenoru mnogo znaci sto svi mogu da koriste a pokrili pola kvadratnog kilometra sa 4G. Kod mts bar 4G ima svuda i vise se puta pricalo da nema bas neke logike dati 4G manjim paketima. 3G je sasvim dovoljan za stvari gde se trosi manje protoka, a koja je logika da ti daju 4G za paket od tipa 100MB. Znaci za 8 sekundi ga potrosis...
 
Tačno je da nema neke logike 4G za pakete od ~100-200MB i slično.
A gde je logika što ne radi 4G na paketima koji imaju 5GB i 10GB (internet paketi S i M)? Takođe nema opravdanja što ni Miks M i L koji imaju po 1000MB i 1200MB u paketu, nemaju pristup 4G mreži.
 
Neki pljuju Telenor,neki MTs a kada pogledas dodjes do jasne racunice sve ti to jedno isto, slicno, niko se tu ne trudi nesto... MTS kolika je strvina pa opet failuje...
 
Evo i mene.Konacno sam posle 16 dana uspeo da aktiviram promociju na turist sim kartici internet na 24h za 250 din.Sada krecem u novi rat sa njima jer je brzina i dalje ogranicena. Kada sam kupovao promociju,lepo je pisalo internet po MAX brzini u mrezi DO 105/35 Mbps. Ok ne ocekujem ja 24h da imam 105 Mbps,ali se ovde jasno vidi da je internet ogranicen na DO 10 Mbps. Znaci na vise lokacija mereno,pun signal,krene sa preko 20 Mbps,spusti se na 9,86 Mbps i tu je konstantan. A na postpaid broju prelazi 35 Mbps na istoj lokaciji.Ici cu u poslovnicu,trazicu sefa koga god,da mi pokaze u sistemu ili gde god da na tom broju nema ogranicenja brzine interneta. Ili neka lepo napisu promocija je po brzini DO 10 Mbps i ok.A ne ovako,jedno pisu,drugo nude.
 
^^Go for it!

+1@punisher, to vec dugo pricam
 
Poslednja izmena:
Evo i mene.Konacno sam posle 16 dana uspeo da aktiviram promociju na turist sim kartici internet na 24h za 250 din.Sada krecem u novi rat sa njima jer je brzina i dalje ogranicena. Kada sam kupovao promociju,lepo je pisalo internet po MAX brzini u mrezi DO 105/35 Mbps. Ok ne ocekujem ja 24h da imam 105 Mbps,ali se ovde jasno vidi da je internet ogranicen na DO 10 Mbps. Znaci na vise lokacija mereno,pun signal,krene sa preko 20 Mbps,spusti se na 9,86 Mbps i tu je konstantan. A na postpaid broju prelazi 35 Mbps na istoj lokaciji.Ici cu u poslovnicu,trazicu sefa koga god,da mi pokaze u sistemu ili gde god da na tom broju nema ogranicenja brzine interneta. Ili neka lepo napisu promocija je po brzini DO 10 Mbps i ok.A ne ovako,jedno pisu,drugo nude.
Треба нам више таквих да не ј више народ у здрав мозак.. Јави шта се дешава и само напред!
 
Evo i mene.Konacno sam posle 16 dana uspeo da aktiviram promociju na turist sim kartici internet na 24h za 250 din.Sada krecem u novi rat sa njima jer je brzina i dalje ogranicena. Kada sam kupovao promociju,lepo je pisalo internet po MAX brzini u mrezi DO 105/35 Mbps. Ok ne ocekujem ja 24h da imam 105 Mbps,ali se ovde jasno vidi da je internet ogranicen na DO 10 Mbps. Znaci na vise lokacija mereno,pun signal,krene sa preko 20 Mbps,spusti se na 9,86 Mbps i tu je konstantan. A na postpaid broju prelazi 35 Mbps na istoj lokaciji.Ici cu u poslovnicu,trazicu sefa koga god,da mi pokaze u sistemu ili gde god da na tom broju nema ogranicenja brzine interneta. Ili neka lepo napisu promocija je po brzini DO 10 Mbps i ok.A ne ovako,jedno pisu,drugo nude.
Svi koji su nekad "ratovali" sa MTSom i trazili odgovornu osobu, da im "objasni" kako bi MTS u stvari trebalo da radi, su sada ili u Vipu ili u Telenoru. :d
 
Poslednja izmena:
Svi koji su nekad "ratovali" sa MTSom i trazili odgovornu osobu, da im "objasni" kako bi MTS u stvari trebalo da radi, su sada ili u Vipu ili u Telenoru. :d

Ja sam kod njih od 2007 na postpaidu.Super im je ponuda sa 50% popusta.Sada imam paket Mix XL plus i sve savršeno radi.Ali me nervira to što napišu jedno a daju drugo.Mada je i ovako ok cena,možda malo skuplje.Ali 24h flat mobilnog neta do 10 Mbps za 250 din je povoljno,pogotovo ako nekome zatreba za nešto hitno,vikendicu itd.
 
To što im se 3G mreža raspada, to nikom ništa. Bolje bi im bilo da srede mrežu bar za razgovore i da možeš da telefoniraš a da ti ne pukne veza.
Klasičan državni čobanluk. Selo gori, baba se češlja.

+1
Bas tako ja sve vreme govorim.
Nece im biti nista bolji ni LTE cim dosta ljudi uzme lte telefone za nekih godinu,dve mreze ca im se opteretiti kao i svaki put sto bude i od tih 105,mozete racunati na 60-70 brzinu,a telenor kad pokrije bice skroz ok.
 
Evo prihvatili su moju reklamaciju i preko face-a,a sutra cu i licno u poslovnici podneti reklamaciju.U prilogu sam im dostavio i slike,a evo i ovde cu ih postaviti.Dakle rezultati obelezeni markerom su sa tourist sim karticom,a prvi rezultat je moja kartica tarifa Mix XL plus. Pa sad zakljucite da li ne seku brzinu na tourist sim kartici. Screenshots_2016-01-21-21-44-11.pngScreenshots_2016-01-21-22-23-56.pngScreenshots_2016-01-21-21-44-47.png
 
Neki pljuju Telenor,neki MTs a kada pogledas dodjes do jasne racunice sve ti to jedno isto, slicno, niko se tu ne trudi nesto... MTS kolika je strvina pa opet failuje...
Ja pljujem Telenor za stvari koje ne valjaju. Kod mts ne valja podrska i jos neke stvari. Kad biras operatera sve se svodi na manje zlo u Srbiji...

Evo i mene.Konacno sam posle 16 dana uspeo da aktiviram promociju na turist sim kartici internet na 24h za 250 din.Sada krecem u novi rat sa njima jer je brzina i dalje ogranicena. Kada sam kupovao promociju,lepo je pisalo internet po MAX brzini u mrezi DO 105/35 Mbps. Ok ne ocekujem ja 24h da imam 105 Mbps,ali se ovde jasno vidi da je internet ogranicen na DO 10 Mbps. Znaci na vise lokacija mereno,pun signal,krene sa preko 20 Mbps,spusti se na 9,86 Mbps i tu je konstantan. A na postpaid broju prelazi 35 Mbps na istoj lokaciji.Ici cu u poslovnicu,trazicu sefa koga god,da mi pokaze u sistemu ili gde god da na tom broju nema ogranicenja brzine interneta. Ili neka lepo napisu promocija je po brzini DO 10 Mbps i ok.A ne ovako,jedno pisu,drugo nude.
Razocarenje...

Evo prihvatili su moju reklamaciju i preko face-a,a sutra cu i licno u poslovnici podneti reklamaciju.U prilogu sam im dostavio i slike,a evo i ovde cu ih postaviti.Dakle rezultati obelezeni markerom su sa tourist sim karticom,a prvi rezultat je moja kartica tarifa Mix XL plus. Pa sad zakljucite da li ne seku brzinu na tourist sim kartici. Pogledajte prilog 190556Pogledajte prilog 190557Pogledajte prilog 190558
Ocekujem epilog, mada kontam da cu i za koji dan ja uzeti taj tourist sim da se malo igram :)
 
Još jedan član foruma u temi prepaid ima isto iskustvo sa turist sim karticom.Dakle brzina 10 Mbps. Što više žalbi korisnika,to ćemo biti uspešniji . Razlika je očigledna.Prvo sam turist sim karticu stavio u moj telefon,i odradio par speed testova.Onda sam u isti telefon vratio moju mts postpaid karticu,i na istom mestu odradio speed test.Razlika je očigledna .Hajde da npr turist sim ima manji prioritet razumeo bih,ali u lte modemu i mifi-ju kad se radi speed test,brzina je uvek do 10 Mbps.Znaci uvece u 00h,ujutru u 6h,itd . Što će reći da je limit očigledan .
 
Da li moze da se obican prepaid prebaci na Tourist?
 
Evo bio sam do poslovnice u delta city tamo ima jedan lik koji im je sef,ili sta god ali covek sve zna.Kaze sad cemo da proverimo,aha kaze vidim ovde nije aktivirana 4G brzina vec samo ovaj kao aktivacioni paket.Napisao zahtev,i kao bice za 24h reseno. @ alfaunits Cisto sumnjam da moze,jer im je u interesu da tu karticu prodaju za 600 din,a i to je usim kartica.Nije to losa tarifa za net,jos kada bi mi proradilo na 4G brzini upload je fantastican 24 Mbps na mojoj lokaciji sa jednom crtom 4G.
 
prodaju je za 600, ali ima 2x250 aktivirane vec. Ovako bi naplatili promenu za 4G karticu bez da ista daju :D
 
3x24h neta po brzini do 10/5 Mbps za 600 din koliko košta kartica :)
 
Poslednja izmena:
Hajde da npr turist sim ima manji prioritet razumeo bih,ali u lte modemu i mifi-ju kad se radi speed test,brzina je uvek do 10 Mbps.Znaci uvece u 00h,ujutru u 6h,itd . Što će reći da je limit očigledan .
Provereno na: Vodafone R210, Alcatel Y800, Huawei E5577, Huawei E3372.
 
Nadam se da će mi pozitivno rešiti reklamaciju.Ici cu stalno da podnosim reklamaciju,pa kome se pre smuči :D Ali me nerviraju što me ne obaveste kad nešto reše,nego moram ja da ih stalno pitam. @Famagusta idi u poslovnicu,i kaži da imaš problema sa brzinom.Kako mi reče danas taj neki šef u poslovnici,u sistemu na tim karticama nije aktivirana 4G brzina iako hvata 4G mrežu .
 
Nadam se da će mi pozitivno rešiti reklamaciju.Ici cu stalno da podnosim reklamaciju,pa kome se pre smuči :D Ali me nerviraju što me ne obaveste kad nešto reše,nego moram ja da ih stalno pitam. @Famagusta idi u poslovnicu,i kaži da imaš problema sa brzinom.Kako mi reče danas taj neki šef u poslovnici,u sistemu na tim karticama nije aktivirana 4G brzina iako hvata 4G mrežu .
Nije meni da moram da koristim, kupio sam je cisto da imam zbog raznih 4G modema/rutera kad mi zatreba da testiram.
Ali kad vec se potera promocija sto ne iskoristiti taj jedan dan maksimalno... :)
Pitacu bas za to da mi se aktivira ta 4G brzina... :D
 
@Famagusta nasmeja me, 4G brzina :D Biseri :) Ovo je sada neka srednja 3G brzina :) Nije lose za neki backup na cloud,itd ali tek sa full brzinom.
 
Evo stigao je odgovor koji mi i nije baš od nekog značaja za sada,ali se nadam da će biti rešeno jer nisam jedini sa tim problemom.Prenosim odgovor mts-a u celosti: " Postovani, Vas prigovor je prvobitnom proverom resen neosnovano. U toku su detaljnije provere nakon cega cemo Vam dostaviti konacno resenje."
 
U prevodu "uff, dosao mi jedan koji ne mogu bitflipom da resim, daj nekom drugom da resava" :D (tipican MTS odgovor)

Inace, proverih danas, ne moze da se prebaci obican prepaid broj na Tourist tarifu :( Mora skroz novi broj.
 
Nazad
Vrh Dno