Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

Da li ima i kliper ili je to standard?
Ja se nesto mislim da li da uzmem novi creality k1.
K1 je 220x220 dok je k1 max 300x300. bambu je 256 ako dobro vidim i to mi se najvise svidja.
 
Imaju svoj zatvoreni proprietary fw, PC i mob software.
PC sw je kombinacija sa derivatom PrusaSlicer-a, odlicno su odradili integraciju.
Spojis sve na njihov cloud, ubacis model, slice, upload na printer i sve sam odradi.

New Bitmap Im1age.jpg

New Bitmoap Image.jpg

New Bitmap Image.jpg


Ako stignem za vikend, odradicu mali review sa pro i cons.
 
Vidim da creality k1 ima neki G senzor za redukciju rezonance. Da li ga ima i P1P?
 
Ima tzv vibration suppression. Pre svakog printa odradi mikro vibro test.
 
Ajde jedva cekamo pro and con, mozes li i neku mini figuricu tipa 28mm na vecoj brzini da ispruntas?
 
Vidim da creality k1 ima neki G senzor za redukciju rezonance. Da li ga ima i P1P?
g senzor se dobija i uz sonic pad. to je akcelerometar. Bitan je za klipper sisteme jer se povecava ubrzanje.
Inace, drugar i ja smo juce otpakovali sonic pad. Ovih dana treba da se montira na cr6 se pa da vidimo razlike.
 
Ima li neka jeftinija alternativa sonic padu?
Bilo sta sto podrzava neki debian port. sva je prilika da postoji klipper za takav uredjaj.
Prvi i glavni uredjaj je raspberry pi. Verovatno i klonovi orange i banana. Mozda i nesto sa rock chipom.

sonic je stvarno plug and play za creality uredjaje. Klipper je odlican, ali nije toliko jednostavan za namestiti. Nekima je laganica i misle da je to normalno, ali za stvarno prosecnog korisnika koji nije radio na linuxu...
 
I BTT je izbacio Pad 7, isti princip stim sto mozes na bilo koju masinu (skoro) + su sponzori Klipperu.
Kod Klippera nije problem linux jer je max sve pojednostavljeno vec uopste znanje oko printera tj koliko si upucen u 3d stampace.
Imam laptop iz 2009 koji je kupljen 2016 za 40e, nabacio Pop! linux i gura istovremeno 2 stampaca i ne oseti. Bukvalno Klipper i na krompiru moze da radi.
 
Bas mi danas Youtube izbacio preporuku za neki pad 7 review. I covek laganica prodje kroz proces namestanja

Da se razumemo, nisam ljubitelj creality. Rade za siroke narodne mase i takav je i kvalitet, ali da je jednostavnije jeste. Za svaki njihov uredjaj postoji tona dodataka, i zvanicnih i nezvanicnih.
Sada bih uzeo ili neki bas dobar uredjaj, kao tvoj bambu ili creality za male pare.
Mozda ako anycubic izbaci neki svoj klon. Oni su mi malo izmedju svih tih
 
Na Synology NAS može da se instalira Octoprint
 
Sta mi pravi ovakve defomacije, stampam 20x20 profil i citav , sada sam smanjio brzinu printasa 80 na 60mms, ponovo se javlja defmacija. Visina 0.2, temp 200/60 brzina 60mms
 

Prilozi

  • IMG_20230507_185350.jpg
    IMG_20230507_185350.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 64
Googlaj Z axis wobble
 
28mm (i manji) modeli.
Levo crvena je sa delta stampaca, modovan i na Klipperu, druga leva je Bambu na 0.2 a ostale 2 su Bambu na 0.08 layer height .
I te 2 su samo 20mm baze tj manje su od standardnih 28mm.

20230508_124035.jpg

20230508_124223.jpg

20230508_124437.jpg
20230508_125910.jpg
 
Sta mi pravi ovakve defomacije, stampam 20x20 profil i citav , sada sam smanjio brzinu printasa 80 na 60mms, ponovo se javlja defmacija. Visina 0.2, temp 200/60 brzina 60mms
Uradi PID tuning za bed, i za hotend i to bi trebalo da resi problem.
 
Primetio sam da se na x osi motor stravičano greje i ima neki čudan zvuk, Stavio sam i hladnjak, ali nije smanjilo temperaturu, proverio spojeve, čak zamenio i drajver za x osu. I dalje se strahovito greje i ispušta čudan zvuk
 
Undervolt? Drugi stepper? Creality to odvrne muski, ne znaci da je neophodno...
 
Primetio sam da se na x osi motor stravičano greje i ima neki čudan zvuk, Stavio sam i hladnjak, ali nije smanjilo temperaturu, proverio spojeve, čak zamenio i drajver za x osu. I dalje se strahovito greje i ispušta čudan zvuk
Stavi prst na motor kada ispusta cudan zvuk. Ako osetic vibracije u ritmu zvuka, otisli ti lezajevi u motoru.
 
Htio bih da uđem u ovo, prije svega jer je zabavno.
E sada šta uzeti za početnike, ne u smislu cijene, već u smislu jednostavnosti korišćenja kao i servisa eventualnog. Takođe bi nešro precizno, ne bih da se vide ove velike nesavršenosti
 
@Ludak ako si spreman da daš 700-1000e novi Creality ili Bambu Lab manje više sve je automatsko, ako hoćeš da naučiš kako sve to funkcioniše i izgubiš kilu živaca neki Ender 3 recimo :)
 
Bambu Lab i TPU.
Ovo cudo ne prestaje da me odusevljava. Iako sam imao dobre TPU printeve na mojim stampacima, ovako dobre nikada nisam uspeo da napravim, pogotovo support:

RDT_20230523_0609481581179808989456410.png
20230523_232313.jpg
20230523_232403.jpg
20230523_232616.jpg
20230523_232626.jpg
 
Je l' to neki pecat? :)
 
Primetio sam da se na x osi motor stravičano greje i ima neki čudan zvuk, Stavio sam i hladnjak, ali nije smanjilo temperaturu, proverio spojeve, čak zamenio i drajver za x osu. I dalje se strahovito greje i ispušta čudan zvuk
koji motor korisitis koji drajver i koji current si stavio ?
 
Motor je fabricki bj42d15-26vd3l2 (malo tanji od motora extrudera i 60g laksi)
Drajver je tc2209 na skr ploci. E sada ne znam kako da proverim napon?
Vidi preko displeya dal mozes da nadjes ali taj koliko vidim "Rated current: 0.84A", znaci da bude current: 0.4 / 0.5 max ne preko toga.
 
Nazad
Vrh Dno