Šta je novo?

3D printer - Opsta tema - FAQ

Garancija ti najvise treba zbog maticne/display. Imao sam slucaj riknjavanja maticne i poslata mi je nova iz Kine.
Poslata iz Kine? A kako/odkale si kupio stampac? neka AliExpres prica ili ??
Inace da...znam da je to generalno najskuplji deo i da to jedino ima smisla sa garancijom...Gledao sam ovih dana Voron kit i uz njega cak u ovom trenutku zbog deficita cipova ne ide ploca vec mora da se naruci posebno i cifre su cini mi se duple..
 
Uzet u Nemackoj, preko nemacke prodavnice, zato je i bilo garancije.
 
Uzet u Nemackoj, preko nemacke prodavnice, zato je i bilo garancije..

Aha... jesi li to narucio pa ti je doslo na adresu i platio carinu, ili ti je neko doneo? svakako je dobro sto su cak iz kine slali, verujem da nisi morao da vracas uredjaj i sl... ili jesi?
Gledam i ja mogucnosti sta mi je najbolje odakle da kupim, zato pitam...
 
Zasto bih placao carinu ako sam uzeo u radnji?
 
Dali neko ima Creality CR-6 SE sa CREality 3D 4.5.2 plocom i da jos koristi klipper na njemu ?
Ako ima i zeli da podeli firmware.bin bio bih mu veoma zahvalan.
To je jedina solucija da ga koristim jer sam ga kupio bez touch displeja, doduse fali mu jos ponesto ali sredicu ga...
 
Da li neko od vas ima corexy printer. Naime naleteo sam na zanimljiv projekat da moj ender 5 prebacim u corexy sa linearnim sinama https://zerog.one/#page-top. Zanima me sem brzine da li se poboljsava i kvalitet stampe pri brizinama tipa 50ms?
 
Da li neko od vas ima corexy printer. Naime naleteo sam na zanimljiv projekat da moj ender 5 prebacim u corexy sa linearnim sinama https://zerog.one/#page-top. Zanima me sem brzine da li se poboljsava i kvalitet stampe pri brizinama tipa 50ms?
Imam ja kombinaciju 3 razlicita cube corexy stampaca u jednom sa fixnim hotbedom 50 x 50 x 48 cm rucno radjen. od obicnih alu profila 15x15mm
Terao sam ga do 200 trenutno ga ne koristim jer se mehanika usinula i prenosi na print koji je ukosen.
Kao i kod svih stampaca sto je veca brzina to se vise kvari print, sad je sve licno i mehanicki dokle je prihvatljivi kvalitetni prag,
a do njega se dolazi samo testiranjem...
Imam Kingroon KP3S koji ima linearne sine za razliku od linearnih sipki sa corexya i pre par sati sam uspeo da ga nasviram da imam najbolji print do sada sa 0.4mm leyerom.
Kao Voron i Bambu i ostali koji imaju mehaniku sa sinama mislim da imaju najbolje osobine za extremne brzine uz kvalitet.
 
Poslednja izmena:
Mozda je pravo pitanje - sta je cilj? Veca brzina, pouzdanost pri istoj kao i sada ili nesto trece? Moj E5Pro sa DD je recimo dosta sposoban, ali opet meni brzina nije krucijalna. Sta god mi se uklopi u neki normalni okvir, uz odgovarajucu velicinu dizne, meni je u redu. Svakako, tockici nisu nesto sto je preterano dugotrajno, cak i oni providni od polikarbonata se relativno brzo usecaju.
Licno bi mi bilo zanimljivo da predjem na linear rails i recimo veci heatbed, posto neretko stampam i velike komad (vaze ne racunam u to). :)
 
Pouzdanost stampe i kvalitet recimo pri brzini od 60mm/s. Cisto zanima me da li bi se ovom nadogradnjom na linearne sine i corexy sistem, kvalitet stampe na mom ender-5 poboljsao?
 
Da li neko moze da pomogne da nadjem 3d model za ovaj ili slican drzac za tablice?
Ne uspevam sam da nadjem nista slicno po popularnim bazama na netu.
MB-Klick-EU-01-scaled-1.jpg

big-137696336_63504d16826eb9-85093715401e609b-8abd-4.jpg
 
Ovo je prilično lako izmodelovati u bilo kom CAD software-u, ako imaš mere za koju tablicu ti trebaju nosači...

@lordajvar
Ja printam pri 50mm/s i nemam nikakvih problema sa kvalitetom/pouzdanošću. Hoću reći da točkići to guraju bez problema. Mnogo bolji upgrade za oba mi je bio Mosquito i directdrive. Čisto predlog u kom smeru ići...
 
Pa kupio sam hotend dragonfly(odlicno se pokazo, bez i jednog problema skoro 1 god. i titan extruder, jedino sto je bowden, a ne direct drive zbog tezine.
 
Da nema neko, kojim slučajem, iskustva sa Exoslide kitovima? Klasično sam se informisao, deluje jako dobro u smislu dugotrajnosti, preciznosti, održavanja, pa sam poručio kit za E5Pro. Javiću utiske kada instaliram, svakako, ali rekoh možda je neko koristio on-hands. :)

 
Porucio sam danas alu. ploce 6mm 235x235, za Ender 3/5. Uparicu sa 220V silikonskim grejacem za bed, pa ako neko ima zelju da radi isto/slicno, neka mi se javi da mu udelim plocu. Mora da se sece metar duzni, pa sam uzeo 235x1000, a realno mi ne treba... :) Cenim za E3 bas mozda i nije pametno, posto je sling princip, ali za E5 gde ide gore/dole lagano, dodatana debljina nece biti problem. Svakako, manja ce distorzija pri grejanju da bude, nego na fabrickoj 3mm. Mozda odnesem moju i na masinsko ravananje, mada me uveravaju da su ove sve ploce 'ravne'.
 
Da li neko ima delove(na prodaju) za Ender 3 pro, delovi za extruder, konkretno PTFE tube push konektor sa navojem za extruder

1673524625473.png
 
300RSD u radnji u TC Staklenac...
 
Custom ploča za heatbed od 6mm (mogao sam ići i na 8mm za E5 lagano) + AC grejač (čekam da pristigne). I premestio sam filament feed na vrh enclosure-a, jer sam imao problem kada je rolna nova a print poveći, mount sa zadnje strane je pravio loš ugao i filament se obmotavao van rolne = mršenje. Sada je sve dosta dobro sa feed strane, jedino što mi rolna stoji van toplote enclosure-a i više je podložna vlagi. Avaj. :)
 

Prilozi

  • 20230114_130521.jpg
    20230114_130521.jpg
    269.1 KB · Pregleda: 33
  • 20230114_130530.jpg
    20230114_130530.jpg
    288.3 KB · Pregleda: 43
  • 20230114_123319.jpg
    20230114_123319.jpg
    118.1 KB · Pregleda: 50
Da li je neko od vas stampao RC avione? Nabavio sam model mustang p51 3dlabprint pa ako neko ima neki savet u vezi stampe koristi cu PLA.
 

Da li je neko od vas stampao sa PEHD/HDPE ?

Znam coveka koji je krenuo u proizvodnju cena crnog 2000 din.+ptt
Rekoh da se posavetujem pre kupovine sa vama, inace topim PETG isljucivo.
 
Koja namena? Prilično specifično polje, iz mog ugla. :)

Lagano mi pristižu delovi za upgrade. AC bed spreman, SKR mini v3 stigla + touch LCD takođe. Čekam još izolaciju za bed, uprated silikonske distancere i Exoslide kit (koji je još uvek u US, zakucan). Narucio sam i high-temp thermistor za hotend (350c) da mogu da probam i PC da printam. Mislim da će biti zabavno i učinkovito sve ovo. :)
 

Prilozi

  • 20230123_134636.jpg
    20230123_134636.jpg
    224.8 KB · Pregleda: 33
  • 20230123_134758.jpg
    20230123_134758.jpg
    249.4 KB · Pregleda: 32
  • 20230123_134907.jpg
    20230123_134907.jpg
    250.1 KB · Pregleda: 32
  • 20230123_134917.jpg
    20230123_134917.jpg
    469.4 KB · Pregleda: 30
  • 20230123_134921.jpg
    20230123_134921.jpg
    320.1 KB · Pregleda: 32
Da od

Mozda da i ja pokusam sa trianglelab. Posto sam probao na dve ploce, moj 3d touch ne radi. Da li jos neko ima pozitivna iskustva sa Trianglab 3d touchom?
Koju plocu koristis? i proveri dal je povezan kako treba i da li pinovi na ploci rade.
 
Da li neko od vas ima corexy printer. Naime naleteo sam na zanimljiv projekat da moj ender 5 prebacim u corexy sa linearnim sinama https://zerog.one/#page-top. Zanima me sem brzine da li se poboljsava i kvalitet stampe pri brizinama tipa 50ms?
Onda baci pogled na VZBOT sa youtuba ako hoces da uradis upgrade na tvom stampacu. Brzina + kvalitet dobijes :)
 
Ploca je skr 2. Uspeo sam da sredim firmwire. Stigao mi novi 3d touch trianglrlab koji radi :) eto sledeci upgrade hoted bed :)
 
3d za stampu1.png



real 3d kapotaz iskrivljen.jpg

Imam problem sa stampom ovog modela. Na 3 strane se odstampao ovako naguzvan, jedino nije na ovu polukruznu stranu. U pitanju je PetG Creality filament.
Polozaj stampanja vidite na prvoj slici, figura ima 5 stepeni konus, tako da je gornji deo malo siri nego donji postepeno, verujem da i to uticalo malo na ovaj problem.
Ali ono na sta ja sumnjam je zato sto mi je debljina zida samo 1mm. Jel moguce da se odstampa vertikalni zid sa 1mm debljine bez guzvanja sa petG filamentom?
Stampac mi je Ender 3 V2.
 
Mora da stampa i 0.1 ako hoces, uz adekvatno hladjenje i brzinu. Sta je sa part cooling fan-om? Duva li? :) Probaj na 100%, ako vec nije bilo tako.
 
Ovo su bila podesavanja za hladjenje:

1675211357001.png

A brzina stampanja je bila 70mm/s . Inace sam uvek koristio 50mm/s ali ovoga puta sam morao da pozurim.
Prostorija gde se stampalo je hladna, tu ne koristim grejanje, ako i to ima neke veze.
Brine me onda dal nije do toga sto sam stampao na fazon kao obrnuta piramida. Uzi deo je bio na dno a siri deo na vrhu. taj konus je bio za 5 stepeni.
 
Da dodam jos nesto Infill mi je bio 0%. Izgleda da je zid bio onda za jedan sloj supalj unutra pa mozda zato se ono desilo?
 
Mozes da proveris na preview tab-u sta se zbiva, to uvek pomaze. U sustini i na infill 0% treba da printa zid u onoliko parametra koliko si namestio (npr. 3x0.4mm). Temperatura je ok, ja printam PETG na 240/70 redovno, 60% part cooling sa dual 5015. Takodje, kada printas vase mode/outer conture takodje ide single wall param i to radi na svakoj sirini dizne, sto znaci da je samo .4mm zid, ne sme da se deformise.

Orijentacija u ovom slucaju nije problem, to je jako blagi nagib. Tek na nekih 60 stepeni krecu problemi, ako je part cooling na mestu.
 
Nazad
Vrh Dno