Šta je novo?

Čemu PayPal kad imamo E-dućan!?

Ministar Milosavljevic je u posti,prilikom otvaranja, demonstrirao kako izgleda e-kupovina, tako sto je kupio pero za pisanje sa mastionicom, pedometar i knjigu,

Mislim..... pa to je mogao da kupi i u knjizari haha :D
 
Kad vec kazu da je u US 70% a u EU ~40% sto ne kazu da tamo nema e-ducana i sl. oooo
 
Ja licno mislim da to nikad nece raditi kako treba,a posebno sad kad nam ukidaju vize i kad dolaze low coast avio kompanije,ako provizija bude velika,bolje sednesh u avion odesh kupish i vratish se :D
 
@miha, ja sam se valjao kad sam to procitao :D

...a sta kaze 70% u amerikama, pitam se samo zasto :trust:
 
uz napomenu da u Srbiji malo koristi taj vid trgovine, dok u SAD u ukupnom prometu ucestvuje sa 70 odsto, a u Evropskoj uniji se razlikuje od zemlje do zemlje, ali je to u proseku 40 odsto.

Ovo je čista provokacija, ispade da mi ne znamo ili nećemo da kupujemo preko interneta. :S:

Ili je mislio "niste mogli, E, sad možete, imate e-dućan" :wall:


Ovo je čista diktatura, prst u oko bukvalno. "Nećete koristiti e-bay i paypal kao čitav svijet, nego ono što vam mi kažemo". :crash:
 
Pa shta je problem, radi paypal :)
 
Imam jedno pitanjce...treba da naruchim neki deo za kola, sa nemackog ili austrijskog ebay...Ako to na ebay kosta 50e (firma prodaje, bez licitacija), koliko bi to mene na ruke izaslo preko educana? :)

Izašlo bi te 50 eur + poštarina + carinski pregled + troškovi špeditera + carina + 18% PDV + provizija e-dućana od 20%, znači negde oko 150 eur.

Ne zezam se.
 
Ja licno mislim da to nikad nece raditi kako treba,a posebno sad kad nam ukidaju vize i kad dolaze low coast avio kompanije,ako provizija bude velika,bolje sednesh u avion odesh kupish i vratish se :D

Ja sam seo u avion i dok su se placale vize (300e za UK) plus ove deracke taxe na nasem aerodromu pa me jeftinije izaslo nego bilo kako ovde. (jbm ti aerodrom koji za nedelju dana ima manje letova nego low-cost Standsted za jedan sat a naplacuje taxe vishe nego Heathrow.... WTF???)

Samo cekam da mi pukne pa da se odselim negde... negde u zemlji amisha, manje da se nerviram :D
 
Nemam lepe reci za ovakve debilne izjave kojekavih nazovi ministara, oni misle ako su oni blentavi da je ceo narod blentav.:mad:
 
Pa nije da je narod imao nekog izbora :eyebrows:
 
Jel ovo znaci da mozemo da se pozdravimo sa PayPalom u skorije vreme?
 
sta ce ti paypal imamo e-ducan :)
 
Ziveo e-ducan, ziveo:banana:, treba od ovog napraviti reklamnu kampanju ali u negativnom smislu, da vide kakve gluposti odvaljuju.
 
Ahaha! Koja glupost, Boze me sacuvaj. :S:

Sve sto je gazdi e-ducana i kompaniji oko njega potrebno je reklamiranje u Grand paradi, Velikom Bratu, Farmi, 48 Sati Svadba, Zikinoj Sarenici i jos nekim emisijama slicnog ranga i e-ducan ce biti ultra-popularan, u to ne sumnjam ni malo. :)
 
PayPal je umro, ziveo eDucan. Nas bi i iz udruzenja banana drzava izbacili :D
 
Живим у истом свету као и ти него то је постала тако излизана фраза да ми се диже коса на глави сваки пут кад је прочитам. Такви коментари се обично појављују испод неких вести на новинским сајтовима ма како год добре те вести биле. Увек се нађе неко коме то не одговар аи прво што му падне на памет је да за то окриви државу Србију.

Нисам то мислио везано за ову тему овде, него на коментар уопште, превише људи га превише често користи.
 
Kako izgleda primena Zakona o elektronskoj trgovini u praksi.
Neko ovde nije normalan!

Preneto sa: Personal Magazin-a

Ministar trgovine i usluga u Vladi Republike Srbije Slobodan Milosavljević ocenio da je današnje otvaranje prvog internet „E-dućana“ u Poštama Srbije, u pošti u Zmaj Jovinoj ulici u Beogradu, dobar primer saradnje privatnog i javnog sektora.

Milosavljević je objasnio da ta dva sektora na taj način kroz ovaj projekat prilaze građanima sa ciljem da omoguće što bolju uslugu i ispune i neka njihova specifična očekivanja.

Ministar je naglasio da je ponuda neograničena, da sve može da se proda i da se kupi i da nema nikakvih barijera za bilo koji proizvod koji može da se naruči iz bilo kojeg dela sveta i da stigne na kućnu adresu, što omogućava i Zakon o elektronskoj trgovini, koji je usvojen pre nekoliko meseci.

Otvoren prvi internet E dućan u Poštama Srbije

On je ukazao na to da projekat treba da pokaže kako je i dostava paketa kupljenih preko „E-dućana“ efikasna, i izrazio uverenje da će servis pomoći građanima da elegantnije iz svoje fotelje, ili sa šaltera pošte obave kupovinu.

Generalni direktor PTT Srbija Goran Ćirić rekao je da ta kompanija, koja je prva u zemlji dobila sve potrebne sertifikate za elektonsko poslovanje, nastoji da podstakne e-trgovinu i da je ovo prvi takav iskorak prema svakom građaninu Srbije.

Ćirić je objasnio da je dobro što je šalter otvoren u pošti jer se mnogi građani ne snalaze u trgovini na internetu, a na šalteru mogu da dobiju pomoć od poštanskih službenika.

Vlasnik preduzeća „E-dućan“ Goran Takač objasnio je da je moguća svaka vrsta plaćanja, od kartica do keša, s tim što može da se bira i način dostave i nema nikakvih ograničenja ni u pogledu količine i vrednosti robe.

Takač je naveo da “E-dućan” od 2004. godine razvija sve vidove elektronske trgovine B2C, B2B i C2C (preduzeća prema kupcima, preduzeća prema drugim preduzećima i kupci prema drugim kupcima) i da je jedini internet portal na svetu koji pokriva sva tri segmenta.

Prema njegovim rečima, to znači i mogućnost za privredu Srbije da ponudi svoje proizvode i usluge celom svetu, kao i da po najpovoljnijim cenama nabavi iz sveta sve što joj je potrebno.

ne bi me chudilo da gospodin Takac ima politicku pozadinu i da je dobro podmazao gore navedeni servis. btw, ja vec 2 godine chekam knjigu koju sam naruchi preko E-ducana i ne pada mi na pamet preko njih ishta vishe da naruchujem
 
Poslednja izmena:
Живим у истом свету као и ти него то је постала тако излизана фраза да ми се диже коса на глави сваки пут кад је прочитам. Такви коментари се обично појављују испод неких вести на новинским сајтовима ма како год добре те вести биле. Увек се нађе неко коме то не одговар аи прво што му падне на памет је да за то окриви државу Србију.

Нисам то мислио везано за ову тему овде, него на коментар уопште, превише људи га превише често користи.

To si u pravu, ali bi bilo šta drugo što mi je u tom trenutku bilo na pameti bilo isuviše vulgarno za sajt ovog renomea.
Koliko god bila izlizana fraza zaista je strašno šta se dešava u ovoj našoj zemlji.

Evo pre neki dan dolazim kući beovozom iz Beograda i kondukter govori drugom "piši da krećemo u 17:35 hoću na miru da popijem kafu", a po redu vožnje taj voz treba da krene u 17:25...i onda šta reći, a ne ispasti prost:wall:
SORRY ZA OFF:S:
 
Poslednja izmena:
Evo sta su meni odgovorili iz e-ducana mailom (mislim da je ovo rekord u ugradnji:smash: na cenu proizvoda)



Obračun cene proizvoda:


Cena proizvoda: 43.36 $
20% Provizija: 8.67 $
PDV na proviziju (18%): 1.56 $
FD troškovi: 35.85 $
Manipulativni troškovi: 8.50 $
SD transport: 15.00 $

UKUPNO: 112.94 $
Cena koja se plaća u e-dućanu 7132.84 din


Prilikom preuzimanja posiljke imate dodatne troskove koje placate spediteru:

15% Carina: 750.39 din
18% PDV: 1035.54 din
Takse: 3950.00 din

UKUPNO: 5735.93 din


Molimo Vas da se upoznate sa uslovima kupovine u e-ducanu i procitate dokument koji Vam dostavljamo u prilogu

<< Pravila i uslovi isporuke u Srbiji.doc>>




Srdacan pozdrav,
e-ducan

Tanja Ignjatovic
e-ducan Info

e-ducan Global store
Bulevar despota Stefana 11
11000 Belgrade
Serbia

Znaci za proizvod od cirka 43,36$ treba preko e-ducana platiti 7132+5735=12867 dinara:smackbum:
 
Ovo je uzas . Znaci nema dalje.
 
Jel' ovo sala?:) Vishe se isplati ziveti u Monaku :D
 
Hahhahaha Dodje mi da ne kupujem nishta strano... Ljudi jel josh traje akcija kupujte domace :D
 
Nazad
Vrh Dno