Šta je novo?

Menjačnice

Da li postoji nacin da utvrdimo prisustvo Keylogera na compu?
 
Instaliras sve pa skeniras komp (Malwarebytes,adware isto od malwarebytes,Kaspersky Internet Security ili Eset)
 
Kakve veze ima da li ima keylogger? Upravo zbog takvih stvari postoji 2FA.
Nije mi jasno kako zaobiđu 2FA.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Tako sto ti sa zarazenog racunara pokupi kad kucas 2fa i preuzme nalog u par sekundi. Ne radi se to rucno pa da traje i treba paziti na phising mailove kojih u zadnje vrijeme ima mnogo. Saju su pred ocima u par sekundi pokupili LTC.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
@Apple imam onaj sa reset client ID, ali taj reset client ID nije jos iskoristen jer pola sata pred ceo cirkus je formatiran ceo hdd i stavljen nov win.

Opet ponavljam, jasno mi je kako mi se uslo u mejl (teorijski mogu da objasnim) ali kako mi se uslo u cex nikako mi ne moze biti jasno jer je na cexu OBAVEZAN 2fa

Tako sto ti sa zarazenog racunara pokupi kad kucas 2fa i preuzme nalog u par sekundi. Ne radi se to rucno pa da traje i treba paziti na phising mailove kojih u zadnje vrijeme ima mnogo. Saju su pred ocima u par sekundi pokupili LTC.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Nisam usao u cex nalog mesecima na pc-u. Tako da nije mogla biti ta varijanta od par sekundi
 
Poslednja izmena:
Sada ispada da ni 2fa ne vredi puno, kako ce kripto zaziveti medju masom kada i iskusni clanovi bivaju svaki dan hakovani.

Mozda bi bilo dobro napraviti jednu sticky temu samo na temu bezbednosti, gde bi se delili iskustva i saveti, na primer: Koristiti posebnu masinu samo za berze sa instaliranim Qubes os, i sl.
 
Drugaru su pre par veceri uleteli na bittrex i povukli mu sve sto je imao. Imao je aktiviranu 2Fa zastitu na telefonu (nije rootovan). U bittrex logovima stoje neke IP iz holandije i rusije, kao i sa sat-trakta (naseg provajdera) i stoji da je uspesno povucen crypto uz 2fa autentifikaciju. Gari se tog trenutka uopste nije logovao na bittrex, znaci nikako nisu mogli da mu uzmu 2fa kod na taj nacin...
Ostala misterija.
 
A gde drzite backup od slike od 2fac? Ako ga imate na nekom od racunara eto odgovora kako udju na menjacnicu.
 
meni su svi 2fa sms porukama
 
@Roger_Waters Kažeš da je pola sata pred ceo cirkus formatiran ceo hdd i stavljen nov win.

Meni se čini da je ta instalacija win problematična?
 
Poslednja izmena:
Da li si koristio krekovan win ili outlook express na telefonu?
 
A gde drzite backup od slike od 2fac? Ako ga imate na nekom od racunara eto odgovora kako udju na menjacnicu.

Upravo sam to hteo da kažem....sa backup slike od 2fa pokupe QR kod ili šifru i imaju tvoj 2fa..

Zašto je teško imati poseban uredjaj koji se koristi samo za berzu i koji nije uvek onlajn...naravno da svaka berza ima svoj mejl sa različitom šifrom i 2fa za mejl...
 
Poslednja izmena:
Dakle backup slika od 2FA u "cold storage" što bi rekli...?
 
Drugar nije ni imao sliku 2fa zastite, vec je prepisao one brojeve u svesku. To uradio pre godinu dana kada se registrovao i pre 3 meseca kada je menjao telefon upotrebio je taj kod na novom telefonu. Znaci nije imao u kompu nista i opet su probili 2fa...
 
@Roger_Waters Kažeš da je pola sata pred ceo cirkus formatiran ceo hdd i stavljen nov win.

Meni se čini da je ta instalacija win problematična?

Ovo je jedino moguce. I objasnjivo..Mada koristim godinama gen2 winove..

@milan81 nemam nista od toga na telefonu
 
Pa valjda ne skidate windows sa torrenta i kojekuda?
 
*mjau**mjau**mjau*a, losa navika...skinucu sada neki zvanican
 
3cc16162f9c2800a7b74ad8378eb5829.jpg


Sati je 16:32

92348d4f3ea9210fa3d99c5eaf0bdf71.jpg


A u 16:33 stize ovo...

Bar znam da kod gmail 2fa radi posao
 
Poslednja izmena:
IP whitelist

Još jedan nivo zaštite.



Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
bitfinex down

Izgleda da im ne prija to sto je LTC skocio na 46 :)

A oni su kao ozbiljna profesionalna menjacnica , za velike transakcije , minimalni depozit 10 000 usa $ , Samo za profesionalne i korporativne trejdere , cccc :p
 
Drugaru su pre par veceri uleteli na bittrex i povukli mu sve sto je imao. Imao je aktiviranu 2Fa zastitu na telefonu (nije rootovan). U bittrex logovima stoje neke IP iz holandije i rusije, kao i sa sat-trakta (naseg provajdera) i stoji da je uspesno povucen crypto uz 2fa autentifikaciju. Gari se tog trenutka uopste nije logovao na bittrex, znaci nikako nisu mogli da mu uzmu 2fa kod na taj nacin...
Ostala misterija.
Drugar nije ni imao sliku 2fa zastite, vec je prepisao one brojeve u svesku. To uradio pre godinu dana kada se registrovao i pre 3 meseca kada je menjao telefon upotrebio je taj kod na novom telefonu. Znaci nije imao u kompu nista i opet su probili 2fa...
IP iz Srbije i 2FA brojevi u svesci, koja je u Srbiji, u koju je verovatno upisano još štošta što govori o kakvoj se svesci radi.
 
Nisam shvatio ovo zadnje. O kakvoj se svesci radi?
Mislis da je neko iz neposrednog okruzenja?
 
Sveska u koju je upisan 2FA restore kôd.
Vrlo verovatno da je neko iz okoline.
 
@ -V-O-Y-A-G-E-R-
Jedna od IP je domaca i to sa rodjakovog WiFija, a koliko sam video ispostavilo se da je sa njegovog mobilnog telefona pristupano bittrexu tek nakog povlacenja crypta. Stoji u logovima Xiaomi Mi A2 lite (drugarov telefon) i taj IP sa wifija.
Lik se kune da u zivotu sa telefona nije pristupio bittrexu, cak ni nema u istoriji chromea bittrex.
Bice da je i nesto sa telefonom, pa su tako dobili 2fa kod.
Za svesku znam samo ja i bata u americi :)
 
Dobro, history se lako obriše, nego šta radi rođakov IP u celoj priči?
Drugar se zakačio sa rođakovog IP-a i svog telefona posle cele frke?
 
Poslednja izmena:
I ja se pitam.
WiFi od rodjaka koristi samo na telefonu i telefon nema nikakve veze sa crypto svetom sem google autentifikatora, a na desktopu pristupa preko telekoma direkt zicom i tu se loguje na mecnjacnice.
Rodjak je stariji covek, nema veze sa tehnologijom :)
 
И на крају не утврдисмо ништа како нас неко хакно, мислим да пресрећу емаилове од битреха још док не стигну код нас?
 
Nazad
Vrh Dno