Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pazi licimure, stvarno samo za NU i nove tv.
Sad je moj definitivno bolji i skuplji od ganc novog :D
 
Iskreno, preskoci. Obican daljinski, nema ni BT cak. Samsung ga je ogolio skroz. Uzeo moj kolega, smorio se covek.

Tapatalk from Poco loco
Baš čudno jer ja imam "50MU6127" sa onim malim samsungovim daljinskim.
Uzgred što se tiče mog modela
"50MU6127" ja sam.prezadovoljan. Juče baš stigao novi update za firmware, jednostavno nemam.zamerke.

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Mu6172 ne ...27
 
Imate neku preporuku za mene,tv od 32 inca,ako moze smart (pozeljno android),full hd (pozeljan),do/oko 30000 din,i da bar ima 1 gb rama da se android ne pati (mada je i to sad malo)?

I sta vi mislite o ovim smart tv koji nisu android vec fabricki smart da tako kazem,recimo toshiba,kakvi su,ima ko?
Ne znam sta kod njih ima od app ubacemo osim pretrazivaca,YT,FB...trebao bi mi recimo dizer za mjuzu,HBO Go recimo i sl.,jer u tom slucaju ako se ove app mogu ubaciti i na ove smart onda mi android ne znaci puno,mada cisto sumnjam da mogu
 
Poslednja izmena:
32" full HD teško da ima, bio je jedan LG model ne znam jel još u prodaji ... Ili HD ili Full HD 39"+, u tom cenvnom rangu android je ubij bože, nemoj se patiti sa tim...
Mada i za te pare teško da ces naći upotrebljiv smart. Fox, Vox androidi nisu nešto, Hisense smart nekad zna da nervira ima bagove, bar ovi modeli jeftiniji..
Bolje kupi neki TV veci 39" ili 43" FHD bez smarta imas Hisense modele oko 30 000 i oni su ok, a posle uzmi neki android box za 50ak e...

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
danas sam se bas prisetio kada sam dovukao Panasonic plazmu po snegu ledu pre gotovo 10 godina .. jos uvek radi bez greske, doduse nije vise kod mene, prezivela je sa oziljkom upucavanje federom iz decjeg kisobrana od koga bi svaki drugi tip displeja bio gotov gotovo sigurno .. prelazak na LCD je bio uznudjen, i sada gledam sta dalje .. verovatno 65 inca ovaj HiSense sto ima za 800ak evra, ili da cekam jos godinu dana na neki OLED?
 
Nikad oled nece biti jeftin. Nemoj hisense :)
 
ne trazim ja da bude jeftin, vec samo izlecen od svih mogucih problema koji sprecavaju opusteno koriscenje kakogod .. i sto ne HiSense, ne znam jesu ovi opisi stimulisani ili ne, ali realno posle ovog Blaupunkta na kome se boje rastope, bice sigurno dobar :)
 
Definisi budzet.
 
moram prvo da definisem dijagonalu, rastojanje je oko 3 - 3.5 metra najvise, merio sam zid, 65 moze da stane knap na taj komad zida, pa sam gledao sto jeftinije da prodjem, a da ne bude neki krs . . kao sto rekoh imao plazmu i znam za jadac, pa mi se za LCD ne daju prevelike pare, otud izbor na taj HiSense, zet je uzeo onaj VA sa 55 inca, i koliko sam video solidna je to slika za te pare, nista gora nego sto je pre imao na nekom LG-u srednje klase starom dve godine.
 
Hm, onda imaš iste polazne postavke kao ja - probaj da nadješ 65mu6172 (ali licimuri ne daju 5g garancije kao kad sam ja kupovao, vidi ranije postove) ili 65NU7402 ili nešto iz LG programa.
Prati oglase, možda ja oglasim moj ako mi žena odobri doplatu za qled :)
 
E ovako, gledao,merkao i odlucio se za "zlatnu" sredinu sto se dijagonale tice a to je 50 inca. A dilema je izmedju dva modela cena im je ista u evro(420). Lg50uk6300mlb ili Samsung50nu7022. Oba su sa va panelom,sta izabrati?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
LG, Direct LED u nižoj klasi će verovatno dati bolju uniformisanost panela, ali sve je to lutrija.
 
skroz su iste klase, sa lgem dobijas webos koji vazi za najbolji tv os i guta sve sto mu isporucis, sa samsungom dobijas tizen os nekome lepsi nekome ne ali bar imas logo samsung. vidi koji tv nudi vise funkcionalnosti u smislu podrske i prikljucaka, koji ti se vise svidja na oko pa preseci. dled je bolje od edge.
 
skroz su iste klase, sa lgem dobijas webos koji vazi za najbolji tv os i guta sve sto mu isporucis, sa samsungom dobijas tizen os nekome lepsi nekome ne ali bar imas logo samsung. vidi koji tv nudi vise funkcionalnosti u smislu podrske i prikljucaka, koji ti se vise svidja na oko pa preseci. dled je bolje od edge.
Znaš i ne BiH se složio sa tobom oko tizen-a i webos.
Možda je malo neukusno reći koji je bolji,ali recimo na rtings.com se prednost daje tizen-a, koji je uzgred fenomenalan.

Sent from my Huawei Y7 prime
 
Valentino i Renato, nekom ovaj nekom onaj. Obojica se poznati po stavovima, nema potrebe nametati ličnu preferenciju :)
 
Znaš i ne BiH se složio sa tobom oko tizen-a i webos.
Možda je malo neukusno reći koji je bolji,ali recimo na rtings.com se prednost daje tizen-a, koji je uzgred fenomenalan.

Sent from my Huawei Y7 prime

gde si video da sam rekao koji je bolji? to sto je tebi lepsi jer je samsung i zato sto imas samsung ne mora da znaci da je bolji ;) tizen je ok ali procitaj malo iskustva korisnika i recenzije po netu i videces da svi najvise hvale webos, a ako nisi probao oba sistema onda ne mozes da tvrdis. Ja sam probao, tizen vise sljasti ali webos guta i povezuje sve bez ikakvih cimanja, po meni vise user friendly. Gde si video da rtings najvise hvali tizen? Koliko znam i oni su saglasni da je webos bolji(kao i svi) i da tizen ide ka pravom putu da ga mozda i prestigne.

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-features/smart-internet-streaming

E sad sto kaze jaksa licne preferencije imaju dosta uticaja pa svako neka uzme ono sto mu se svidja. Ja npr ne BiH uvazio misljenje nekoga ko postavlja ovakvo pitanje

A kazi mi jel skidam ono gde piše windos ili os
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno