Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Cene su totalni besmisao dostojan 2020 godine.
 
^
Po onome sto znam mislim da hoce, postoje zvanicne najave zato se ovi nasi nisu ni cimali oko uvoza u ovom trenutku i proteklih mesec dana... Kada su se pojavile bilo je nesto malo karti i cene su bile relativno normalne, sad su malo zastali jer znaju da se trziste "zasitilo", da su vec iskupovali karte kupci koji ne mare mnogo za cenu, ostali su oni koji hoce da je kupe ali po normalnoj ceni... Sta se ti sekiras, ako oces da cekas do 3080ti ceka te ovaj moj tufko tako da ces jos bolje da prodjes nego da je kupis u radnji [emoji14] Salim se malo, mada nije nemoguce da ce bas tako da bude :p
Dosta sam puta zvao razne prodavnice i svi su oni hteli da nabave, ali nisu mogli... Cak je vise puta bilo najava da ce stici, a onda se samo promeni situacija, a kartice zavrse u clanicama EU... I dalje ima ljudi koji ce preplatiti ove kartice jer je ponuda ocajna, tj gotovo nepostojeca, tj cini mi se da u tom smislu trziste jos uvek nije zasiceno...

Ovo naravno ne znaci da se za mesec dana nece malo popraviti stanje, samo pricam kakva je trenutna situacija kod nas (i madjara)...
 
^
Po onome sto znam mislim da hoce, postoje zvanicne najave zato se ovi nasi nisu ni cimali oko uvoza u ovom trenutku i proteklih mesec dana... Kada su se pojavile bilo je nesto malo karti i cene su bile relativno normalne, sad su malo zastali jer znaju da se trziste "zasitilo", da su vec iskupovali karte kupci koji ne mare mnogo za cenu, ostali su oni koji hoce da je kupe ali po normalnoj ceni... Sta se ti sekiras, ako oces da cekas do 3080ti ceka te ovaj moj tufko tako da ces jos bolje da prodjes nego da je kupis u radnji :p Salim se malo, mada nije nemoguce da ce bas tako da bude :p

:D, ce bude nesto.... sad mi samo krivo sto mi iskliznuo 5700xt, negde pocetkom proleca, pulse za 400e, *mjau**mjau**mjau* sve se dogovorili i odustade covek :p...
 
Ne mogu da razglabam o cenam, ne zanima me to... Na kraju krajeva bice kako Nvidia i AMD postave biznis sta god neko najavljivao... Licno mislim da sem povremeno nece nista bolja situacija da bude nego predhodnih godina i ako kazu da hoce.
 
Bukvalno, sutra da svi primimo ove zbrzane vakcine, cene neće biti msrp+pdv bar jos 2-3 godine...

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
^
Nece nikad, nema logike da bude, prica im je jednom prosla sa cenama preko 1000e tako ce i ostati... Evo 2080 karte ostale su do dana danasnjeg preko 1000e, nikad se nista nije sabilizovalo a ista se prica pricala...
 
Bukvalno, sutra da svi primimo ove zbrzane vakcine, cene neće biti msrp+pdv bar jos 2-3 godine...

Sent from my GM1910 using Tapatalk

Mozda Intel napravi dobar gpu ili se Apple zanteresuje za gejming. Nije ovde problem samo cena nego *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izmi kao sto je 500w potrosnja. Slicno je i sa procesorima ali im je Apple zakuvao corbu i izbacio cpu koji radi a ne cuje se, pritom brzi od svog x86 smeca u laptop izvedbi. Sad ce izbaciti workstation cip za Mac Pro koji ce isto tako da izblamira svu x86 boraniju a radice bez venta.

Neka deru, i treba. Zadnji voz za x86 Wintel i njihove kronije. Nekada su bar bili jeftini pa smo ih kupovali, ovo sad ko huawei telefon od 1200 evra, kome to treba?
 
Ispucali su sve cime bi mogli da opravdaju cene i nestasicu, fotke rudnik, nestali kontejneri, ukradenih karti, ostalo je samo jos vanzemaljci da izvedu neki napad na naprednu nvidia tehnologiju, al na kraju balade 3080 ostaje na ceni od oko 1000e do naredne generacije, pa onda idemo opet sa gomilom besmislenih informacije koje sluze samo tome da se pravi hajp... Neka neko pokusa da se seti kako je bilo sa predhodnom generacijom, kakve su se sve informacije plasirale, ali na kraju se nista nije promenilo sto se tice cena.
 
^ to si u pravu, cene neće ići dole kao ni kod prethodne generacije. Jednostavno niko ne želi da odustane od zarade.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
^
Mozda nesto da se desi sa cenama na nize sve zavisi do kolko ce intel da dobaci u performansam sa svojom grafikom, a do tad ima da nas zamajavaju sa ovakvim informacijam koje sluze samo tome da bi se prenosile kako bi se odrzavao hajp oko odredjenog prozvoda, brenda... Oni se u opste ne pravdaju ovakvim pricama kao sto vecina misli, to sluzi samo da se odrzi hajp, evo mi sada ovde pricamo o tome, to je to, to je poenta da ostanu u fokusu potencijalnih kupaca koji gube strpljenje i polako jedna po jeda cekjuci na kraju plate cenu po kojoj oni hoce taj proizvod da prodaju. Imaju narednih 1~2god do neke neove 4080 karte da ispune svoj biznis plan, zasto bi to radili u meses dana, bum tras i sta posle ? Ovako lagana ali sigurno svako ko bi kupio tu kartu za 800e prvi dan posto se pojavi, kupi ce je vremenom za 1000~1200e. Vec oproban metod koji je prosao vise nego uspesno do sad... Samo treba pogledati kakav im je finansiski izvestaj predhodne 2god, koliko je nvidia narasla i sve je jasno.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bila takva prica da se ljudi ne lome da kupe novi gpu. U ger koju god cenu da bace, instant prodaja... Pa naravno da ce i dalje derati...

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko ima smisla 12GB na 3060.
 
Nema uopste, totalni promasaj..

Bila bi dobra neka 3070ti koja je blizu 3080 i da na nju stave 12GB, a da zadrze isti TDP
 
Nije to jedina koja se pojavila sa ok cenom, a bice ih jos u narednih mesec dana... Samo je pitanje koliko ce to da potraje...
 
pojavljuju se, ali retko i brzo se rasproda... za ovu mi stigao email, pa reko ajde da okacim, mozda nekome odgovara.
 
Oko 1040e ako me secanje dobro sluzi
 
oko 376k forinti, ali mu to dodje zapravo dosta manje nego cisto prebacivanje po kursu sa gugla (tih ~1040e)... Fanta i neki slicni njemu bi cenili ~950e...
 
^
Toliko... Al to nije cene koju nas dragi kolega @Rapture zeli da plati, on zivi u nadi, a nada poslednja umire :d
 
Poslednja izmena:
Prvo je bilo prica 3060, 3050ti i 3050. Pa potom 3050ti ce se zvati 3060 6gb, ali ima manje SP i memorije (a postojeci 3060 12gb ostaje 3060 12gb). Pa sad Lenovo opet lista 3050Ti.
Dok to ne izadje ne verujem vise nijednoj glasini :)
 
Poslednja izmena:
a ne ne, sad mora neka nova fora. u 1000 generaciji je bilo 1060 sa 3 i 6GB, u 2000 umesto 2050 dali 1650 i 1660 (pri čemu je 1660 pravi naslednik 1050 zbog NVDEC i NVENC koji je isti kao u 20x0 modelima) a i uveli su S.
sad je fora da se oslabljena verzija zove Ti ali na model ispod. da pojasnim: 3070 i 3060 Ti, 3060 i 3050 Ti
 
Poslednja izmena:
Meni nikakav problem da se vratim i na igranje u 720p u buducnosti ako budu gruvali sa cenama od 1000+ evra za grafike..ko zeli slobodno nek uzima :)
 
@zechs, kupiš neku od ovih 30x0 grafičkih. znaš kakvo skaliranje imaju, moći ćeš da igraš 720p a da se lepo vidi na 1080p (a i 4K)
 
Nazad
Vrh Dno