Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

^ našao si primer jedne radnje od 50, pa meni si na 3080 strixa hteo uzeti preko 400€. Našao si se uvređen kad neko spominje preprodavce. Niko to ne brani ali ipak nije korektno uzeti 40% više od same cene u prodavnici.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
Ja odredjujem sta je korektno a sta ne kao i radnja,tebe niko ne prisiljava da kupujes,ili te pak stvarno i prisiljava? onda si zrtva oprosti
 
@zahebani, vidim da si me negde citirao, ali izgleda obrisana poruka ili si ti editovao :)
 
Ja odredjujem sta je korektno a sta ne kao i radnja,tebe niko ne prisiljava da kupujes,ili te pak stvarno i prisiljava? onda si zrtva oprosti
Koliko god ovo nekome smetalo to je tako, trgovina je takav posao, prodavac odredjuje cenu, na kupcu je da li ce da kupuje i nista vise od toga... Zemlja srbija je takava da u njoj opstaju samo snalazljivi, okolnosti nas teraju da tako radimo i razmisljamo. Kartice nisu zivotno znacajna namirnica, nije neko ko se snalazi u ovim okolnostima da zaradi kriv, nego onaj ko je doveo do toga da budu ovakve okolnosto, Nvidia/AMD, monopol, i globalizacija. Eno gigatron koji sa cenama dere kozu svakodnevno na svemu, sta da radimo sa njima da ih kamenujemo :p

@nikornla
Da, hteo sam nekoga da obradujem sa kartom po nabavnoj ceni uvoznika, nekog naseg kolegu sa stazom, al ne daju ovi odozgo :p Sad vise ne mogu jer sam ih upravo vrato, a bio je to jedan lep trio :)

TRIO.jpg

Evo i kako TUFKO radi u otvorenom kucistu kada se overklokuje onoliko koliko je u mogucnosti :p

123.jpg
 
Ubelezio vrednosti, pa da probam sa mojim primerkom kad dodje vreme.... doduse, bice to postepeno, pa dokle dogura, mozda i pregura :)

Reci mi kako si ti zadovoljan sa TUFom to malo sto si probao?
 
Ja odredjujem sta je korektno a sta ne kao i radnja,tebe niko ne prisiljava da kupujes,ili te pak stvarno i prisiljava? onda si zrtva oprosti
Što se onda stalo pravdaš čim neko spomene preprodavce na forumu i stavljaš opravdanja kao par postova ranije. Svi znaju da to radiš i gotova priča.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
zajebani@
ajde bas istestiraj tu evgu XC3, ja je imam a nemam vremena bukvalno vec mesec dana da ubacim u komp. Zbog nje sam uzeo SF750w platinum. Bas proveri koliko vuce struje, ako je mnogo a ne bude te mrzelo, napravi mi neku krivu za blagi undervolt cisto zvog napajanja.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
EqEvuEUUYAAOYSI.jpg
 
Pa kolega Lates. Nemam nista protiv momka, cak sam rado kupovao od njega nekolicinu puta. Samo sam zeleo da primetim ironiju :D

Ti si mi promako :p Znam coveka 15god, ne druzimo se ali se znamo, on se mislim vise i ne bavi hardverom, cak je i ove komponete koje je uzeo od mene prosledio po istoj ceni ljudima sa bencha Milunki kome je zaista trebalo i nekom njegovom drugaru, trebao mu je samo CPU al nesto se izjalovilo oko ploce i tako...
Velika je razlika u tome sta sam ovde ponudio i u oglasu u kome sam prodavo licno svoje komponente gde moze svako da pusti porku pa ko se prvi javi taj nosi... Ovde kroz temu sam hteo da ustupim nekome kartu po nabavnim cenama, sto inace ni za sebe ne radim jer ne zelim da cimam ljude sa kojima sam se nekad kroz posao sprijateljio da mi cine takve usluge, nego odem u radnju i kupim, najcesce u Monitoru zato sto podrzavam postene manje prodavce koji se lavovski bore sa agresivnom konkurencijom u poslu sa hardverom gde je maraza od 3~8% :)

@core.graphics
VerovaTno neces imati problema, ali to nije nesto sto mene zanim tako da se time nisam bavio... Kartu sam samo na kratko probao, radi korektno, ponasa se u radu slicno kao TUF, razlika je samo u tome sto je zvuk ventilatora malo prijatnij kod TUF modela... Obrati paznju ako zelis da ti karata radi sa 370w kako je deklarisana, mozda nece raditi jer iz nekog razloga desava se da ne povuce po 150w nego 120~130w po 8pin konektoru, sve u svemu ne prebaci 320w pa su i perfomanse kao recimo 3080 MSI VENTUS 3X OC, identicne samo sto je ventus za razliku od XC3 deklarisana kao 320w karta, pored toga za 6~10c je hladnija od evge i tuf-a sto je i normalno jer cini mi se da veca karata, veci hladnjak a manje trosi... Deluje kao da su je skarabudzili :p ali ta karta u praksi odlicno radi, mislim na VENTUS.

Uradicu test performansi 3080 FTW3 ULTRA GAMING samo cekam da mi iz evge stigne zvanicni, ili beta bios koji ispravlja neke sitnice kako bi izvuko maksimum iz te karte koja je inace wrhunska i ima potencijal za stabilnih 2100mhz na vazduhu i 2200~2300 kada se hladi vodom... Za sad uporedni test TUF 370w vs VENTUS 320w sa maks stabilnim overklokom, cisto da se vidi razlika izmedju 320w i 370w modela, postavicu rezultate u 3080 temi kada odradim.
--------
Evo ga jedan pokisli tuf, a svi znamo da je danas padala kisa :d Pozurio covek da postavi nije sacekao ni da se susne :D
https://www.kupujemprodajem.com/kom...garancija/oglas/107431678?filter_id=966721906
 
Poslednja izmena:
hvala ti puno, na odgovoru. Ja evo upravo sada reših da je bocnem, nego kako sam skinuo staro napajanje... nemam pojma više kako su bili kablovi. katastrofa!!!! jer radi neko ovde kablove po meri, ove lepe sleved. Na SF600 su bili obicni :) 20201225_171017.jpg20201225_165640.jpg20201225_163725.jpg

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ti si mi promako :p Znam coveka 15god, ne druzimo se ali se znamo, on se mislim vise i ne bavi hardverom, cak je i ove komponete koje je uzeo od mene prosledio po istoj ceni ljudima sa bencha Milunki kome je zaista trebalo i nekom njegovom drugaru, trebao mu je samo CPU al nesto se izjalovilo oko ploce i tako...
Velika je razlika u tome sta sam ovde ponudio i u oglasu u kome sam prodavo licno svoje komponente gde moze svako da pusti porku pa ko se prvi javi taj nosi... Ovde kroz temu sam hteo da ustupim nekome kartu po nabavnim cenama, sto inace ni za sebe ne radim jer ne zelim da cimam ljude sa kojima sam se nekad kroz posao sprijateljio da mi cine takve usluge, nego odem u radnju i kupim, najcesce u Monitoru zato sto podrzavam postene manje prodavce koji se lavovski bore sa agresivnom konkurencijom u poslu sa hardverom gde je maraza od 3~8% :)

Milunka isto preprodaje, isto sjajan momak ali stoji sta mu je biznis :D
Aha, nisam skapirao, mislio sam da je prica za onu tvoju sto si prodavao, moja greska.
 
Hvala, to me interesovalo. Koristio sam prvo Aorus app za overclock i nije htjelo da ide preko 115 i 300 Mhz za memoriju. Poslije kad sam digao Afterburner stavim memoriju na 500 pa mi ništa nije bilo jasno. Tako sam dizao do 1300 bez ikakvih grešaka. Nisam još našao maksimum za GPU i memoriju, jer mi je nešto monitor koji ima AMD Free Sync treptao sa G-sync opcijom u prošlim nvidia driverima na Digital Portu. Sada je taj bug novim driverima ispravljen. Stavljao sam memoriju na 1500 Mhz i tu se pojavljuje u FurMarku jedna puknuta tekstura iza ove pufne. Tako da mislim da će memorija možda i na 1400 Mhz.

PS evo testiram sam na 1400 i ide bez problema. Idem sad igrati pa ću vidjeti.

https://pasteboard.co/JGxQq4T.jpg
VRAM na novijim generacijama ima ugradjen ECC (error correction) pa ce se redje javljati artefakti, ali bitno je da vodis evidenciju o rezultatima jer na vecim frekvencijama moze doci do pada u poenima u testovima bez da se pojavljuju artefakti/nestabilnost.
 
@vlado85
Nema potrebe da natezes toliko memoriju, moze negativno da utice na krajnje performanse a da se nista ne primecuje, Metro je osetljiv na nestabilne klokove karte, AC Odyssey ubedljivo najosetljivija igra... Stavi manje za 200~400 u AB od kloka na kome se pojavi prvi manji artifakt i mozes da budes miran ;)
 
Poslednja izmena:
^ lepo izgleda ali ćeš imati veće temperature sa tim kućištem. Mislim da je kolega @ercim zbog 3080 tuf promenio kućište upravo zbog tog problema.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 
Uz neki DIY shroud da odvoji usisni deo 3080 da iskljucivo vuce vazduh sa poda, i da ne mesa sa vazduhom koji je vec prosao kroz GPU kuler mozda i ne bude imao lose temperature.
Nesto da se napravi od klirita ili slicnog materijala sa "dihtungom" od crnog sundjera kao za vrata/prozore i ka podu i ka karti. Gratis dobije anti-sag podupirac :)
 
iskreno, Evga GTX 1080Ti SC2 koja ima dva venta malcice je manja karta, al ventovi su veći... imao sam temp max 73c
ovu cu odmah probati da undervoltujem i pojacam ove donje 2 noctue cromax.
takodje planiram da malo podignem kućište, odnosno da promenim noge.

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
sta se desava ako mi karta npr non stop radi na 80c ??? jel joj to previse smeta ili ne... kapiram da cu mozda sa undervolt-om moci da imam oko 72 ponovo.. imam opciju da skinem ventove i stavim dole dve industiral noctue 12mm to cr biti verivatno ok... to sam ja planirao sa MSI 3080 Ventus, ima vise aluminijuma...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
80c zvuci puno za tu kartu. trebalo bi da bude bolje posto imas ta dva fana na dnu. jedino ako ne dolazi do neke turbulencije jer su preblizu pa imas kontra efekat.

meni je tuf odlicna karta, 62c ima u ful loadu sve vreme ali sam morao da uzmem vece kuciste.
u nzxt h200i je nagurala do 80c nakon nepunog minuta unigine heaven testa nakon cega sam je sklonio i porucio vece kuciste.
planiram da porucim jos vece kuciste, verovatno meshify 2 za sledece komponente koje stizu.
itx nije dovoljan odavno za ono sto zelim da upakujem unutra i uvek ima nekih restrikcija sto me je bas smorilo.
 
sve sam odradio, ali imam problem sa drajverima prvi put u životu. Nece da mi prodje ovaj korak nikako... mozda jedino da prbam čist widndows, a nije mi se to radilo jer moram neke gluposti od fajlova jos da sredim .20201226_021116.jpg

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
ocisti prethodni ddu-om iz safe moda.
 
pa nema, pokrenes ga u safe modu, odaberes nvidia grafiku i clean & restart.
iskljuci net ili izvuci kabl dok sve ne zavrsis jer glupi win skida u pozadini sam neki random stariji drajver dok ne instaliras taj koji zelis.
 
nema na cemu, bitno je da si resio.
 
ako mislis na nvidia c.panel on iz nekog ludackog razloga ne dolazi uz nove drajvere. ja samo na desni klik odaberem c.panel i pokrene se wizard koji ga instalira i pokrene.
ako sam te dobro razumeo...
mislim da ga imas i na ms storeu.
nebuloze ali to ti je resenje.
 
pocisti sve to sutra lepo kad ustanes iz safe moda pa iz samog windowsa instaliraj drajver koji si skinuo ali dok to radis iskljuci net da ti ne bi povukao u pozadini i neki stariji drajver i krenuo da ga instalira.
 
umoran sam ko konj, idem da legnem i lepo sutra novi windows ovaj je star 3.5 godine, blokiran update, ko zna koji je to build. Ako bude neka frka javljam se,

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 

Prilozi

  • jhgjhgjhgjhgjhgjhgjhgjhg.jpg
    jhgjhgjhgjhgjhgjhgjhgjhg.jpg
    191.6 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno